Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
 451/803 anonim ***** válasza:
91%

Bár tegnap éjjel írtam ezt a kommentet egy másik kérdésnél, nem biztos, hogy nem olvastátok, de azért ide is illik.


"Kedves Jehova Tanúi próbáljátok ezt a nem kevés szöveget elolvasni, mert ti magatok is szeretnétek, ha elolvasnák az emberek a kiadványaitokat, aképpen ez a kicsit másik oldal is szeretné, ha elolvasnátok a magam kiadványát.


"Azzal, hogy Jehovával kapcsolatban információkhoz jutsz egy kincset kaptál, egy felbecsülhetetlen kincset,melyet nemhogy megbecsülnél, hanem "rugdosod, kritizálod és gyanakosz arra, nem-e véletlenül hamisítvány ?

Közben átsiklasz a lényegen."


Sajnálom, de nem én lovagolok ezen. Felőlem minden Istent kereső és találó ember úgy szólítja az urat, ahogy hite jónak látja. Ti vagytok, akik ezt szajkózzátok, pusztán hipotézisetek folyamatos mondogatásával, ráadásúl kötelezővé akarjátok mindenkinek tenni ezen kitalált név használatát. Semmi közöm ehhez, ti cseszegetitek az embereket ezzel. Képzeld csak el, hogy folyamatos iszlám térítők járnák a házakat azzal, hogy Isten neve Allah???

Tetszene? Érdekelne? Nem kérdeznéd meg, hogy mi a francért? Tényleg, mit szólnátok, ha havonta, naponta, évente megszólítana egy jól öltözött pár, és bizton, kérlelhetetlenűl azt állítaná, hogy Isten neve Allah, és így kell szólítani az urat. Ráadásúl lenne egy szuper jó fordítású Bibliájuk, amiben kijavították a hibákat, és abban már Isten nevét használják, melynek neve Allah?


"A seregek Jehovája nem értelmetlen kifejezés. a JHVH jelentése: "vagyok, aki vagyok" vagy "azzá válok amivé válni akarok"."

Gratulálok, akkor lefordítanám: seregek vagyok, aki vagyokja, illetve: seregek azzá válok amivé válni akarokja. Mennyire értelmes. A ti Bibliátok tényleg a legkülönlegesebb. Egyszerűbb talán így: a seregek ura.

Ezzel miért nem dicsekszetek, hogy több, mint 90-szer fordúl elő így a Bibliátokban, hogy seregek vagyok, aki vagyokja?


"Én is használtam és használom a Károli fordítású bibliát.

De nem csak hibácskák vannak benne. Egy példa:

1JÁNOS 5:7 (KÁROLI)

Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy."


Ezt már megválaszoltam. Tényleg különleges, hogy a Károliban ez van, de mivel én magam nem vagyok Biblia elemző professzor, így csak annyit tudok mondani, hogy nehezen tudom elképzelni, amint Károli tollával a kezében bámul kifelé az ablakon, nézi a szaladgáló gyermekeket, vakargatja a hátsó felét, és azon tűnődik, hogy mivel egészíthetné ki ezt a rövidke sort. Biztos vagyok benne, hogy nagyon nagy indoka volt, hogy ezt a sort így írta, mivel valószínű, hogy ami a kezében volt, abban így szerepelt. Soha nem állította Károli, hogy a Bibliája tökéletes, de fél évezred elteltével bizton állíthatom, hogy a jelen lévő magyar fordítások között a legtökéletesebb és a legszebb.


"Valljuk be, mikor Károli fordított, még nem voltak Holt-tengeri tekercsek pl. Az ÚVF ezt is figyelembe vette."


Ja, ezért szerepel egy rahedliszer a Jehova kifejezés az újszövetségben, mert a holt tengeri tekercsek tartalmazták a JHVH tetragrammát?


Barátaim! Nem én szajkózom, és kritizálom a tanaitokat, hanem ti magatok sujkoljátok belém a maszlagnak tűnő dolgokat.

És még valami kedves Ildikó! Már annyiszor megkaptam tőled, hogy Isten egyetlen földi szervezetét kritizálom, és mágjára adlak titeket. Nem tudom, hogy hányszor köveztek meg téged, hányszor ültél börtönben, kínoztatva, hogy vond vissza a tanaidat, hányszor korbácsoltak meg, mert Pál ezek egy jó részét megkapta.


"A zsidóktól ötször kaptam negyvenet egy híján.

Háromszor megostoroztak, egyszer megköveztek, háromszor hajótörést szenvedtem, éjt-napot a mélységben töltöttem;

Gyakorta való utazásban, veszedelemben folyó vizeken, veszedelemben rablók közt, veszedelemben népem között, veszedelemben pogányok között, veszedelemben városban, veszedelemben pusztában, veszedelemben tengeren, veszedelemben hamis atyafiak közt;

Fáradságban és nyomorúságban, gyakorta való virrasztásban, éhségben és szomjúságban, gyakorta való bőjtölésben, hidegben és mezítelenségben.

Mindezeken kívül van az én naponkénti zaklattatásom, az összes gyülekezetek gondja."


Ez te is lennél, meg az összes ma élő Jehova Tanúja? Ezek közűl ki az aki ezt elszenvedi? Ne gyere nekem azzal, hogy x évvel ezelőtt több száz tanút kivégeztek, mert csaknem 50 meg 80 évvel ezelőtt több tízezer magyart is kivégeztek, meg több millió ember halt meg a háborúkban, akit szintén anya szült, legyen az cigány, zsidó, német, magyar, orosz, amerikai. Ők sem jószántukból mentek a harcba, a halálba. Nagyapám sem kedvtelésből ment az orosz fogságba, nem kedvtelésből volt a világháborúban, és nem kedvtelésből indultak el gyalog ezren ezer kilométert, élelem és minden nélkűl, nem kedvtelésből értek haza csak hatan (ha jól emlékszem a számra) ebből a csoportból.

A cigányokat nem prófécia beteljesedése címén üldözik, a zsidókat nem prófécia beteljesedése miatt gyűlölik, és bizony titeket sem prófécia beteljesedése miatt zaklatnak, hanem mert ti magatok zaklatjátok az embereket, pedig a Biblia világosan kijelenti, hogy NE járjatok házról-házra, de ti minden nap nem elég, hogy megsértitek, de a vállatokat veregetitek, hogy ti vagytok a fain gyerekek. Krisztus határozottan kijelentette ezt, mikor elküldte a hetvenet, maga Krisztus sem így hirdetett, hanem hozzá mentek, Pál esetében is olvasni, hogy megszált egy helyen, ahonnan indult tovább a következő településre. El tudom képzelni, ahogy Ábrahám járt házról házra prédikálni. Így hirdetett talán Keresztelő (vagy Bemerítő) János is? Így hirdette Dániel is látomásait? Senki nem tett ilyet rajtatok kívűl.


De ti nem a jó hírt hozzátok, hanem hogy Isten neve Jehova, mi vagyunk az egyetlen olyan szervezet, melyet Isten a végidőre készített, hogy hirdesse Jehova királyságát, a mi Bibliánk az sokkal jobb, mint ami neked van, bibibííí. :) Nem is kereszten halt meg Krisztus, hanem kínoszlopon, és különben is ez is a katolikus egyház baromsága. És azt állítod, nekem, hogy: "Közben átsiklasz a lényegen."

Drága testvérem, barátom, atyám leánya! Ti nem siklotok egy kicsit ide meg oda?


A ti kiadványotokból idéznék egy ici pici részletet: Mit tanít valójában a Biblia címűből a 147. oldalról.


Az igaz Isten imádói (tehát gondolom ti)

-a Bibliára alapozzák a tanításaikat (megjegyezném, hogy na ja, a sajátjukra, amit kényük kedvük szerint írtak át a tanaik igazolása végett)


-kizárólag Jehovát imádják, és ismertté teszik a nevét (megjegyezném nem a Jehova a neve, de a szenteltessék meg a te neved sort egy kicsit mélyrehatóbban tanulmányozzátok át, mert bizony csak akinek füle van a hallásra az hallja. Nézzétek meg a következő fél mondatot, akkor talán kapizsgálhatjátok. Ha Krisztus említette Isten nevét, mint Jehovát, mert hiszen ez "nagyon fontos". Akkor Krisztus szavai, hogyhogy csaknem két évezreden át titokban maradt, mikor Krisztus kijelentette, hogy ha a föld és az ég el is múlik az ő beszédei mindörökre megmaradnak. Csak nem hazudott, vagy hazugnak nevezitek ezáltal?


-őszintén szeretik egymást (megjegyezném, hogy egymást, vagy az ellenségeiteket is? Csak nem ezt mondta Krisztus? Mit ír Pál?

"A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr."


Így áltok hozzá mindenkihez? Így áltok azokhoz, akik Jehova taúk és vér vesznek magukhoz vagy gyermekeikhez? Így áltok azokhoz, akik a Jehova név mondvacsinálásában nem vesznek részt? Így áltok azokhoz, akik Isten szavát komolyan véve nem hirdetik házról-házra a mondvacsinált tanításokat?)


Tovább már nem is folytatom, mert már elég volt. Elég volt a hazugságokból, elég a hipotézisekből, elég abból, hogy felekezetek felmagasztalják magukat, mindent amit tesznek a jobb kezükkel, azt csak azért teszik, hogy tarthassák a balt a jutalomért. Nem tudom a gerendátokat kivenni, mert nem férek hozzá a saját gerendámtól a tiétekhez. Csak próbálom a gerendámmal fejbe kólintani másokat, bár nem teszem jól, nem teszem mindig önzetlen szeretetből, de a gerendám az enyém, és nem titkolom. De ti nem látjátok a magatokét, mi módon láthatnátok más szálkáját?"

2011. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 452/803 anonim ***** válasza:
70%

Ildikó!

"Azt hiszem Jézushoz hasonló egyszerűséggel, szemléltetéssel foglaltad össze "hadoválós barátunk" kitartó munkájának lényegét."

Krisztus soha nem hasonlította az embereket szeméthordóknak, szemétragasztóknak, soha nem járatott la másokat. Ahogy gondolom a próféciákat ismered, ezt is ismered, hogy nádat nem tört el, pislogó gyertyabelet nem oltott ki?


Nem kell elszállni magadtól: Idézzek?

"hadoválós barátunk", "akik ezt megérdemlik", "mindig fényezi magát", "mocskolódó írásai", de itt van ez is régebbről: "Egy dologban bizonyos,hogy sokan össze tudtok tartani: Isten szolgáinak rágalmazásában."


Ezek az idézetek csak az előző hozzászólásaidból vannak. Folyamatosan rágalmazol másokat, mert rágalmaznak téged, folyamatosan ócsárolsz másokat vagy a nevükért, vagy a hovatartozásuk miatt, vagy a hitük miatt, éppúgy, ahogy azok teszik veled. Ki kell ábrándítsalak, attól, mert egy szervezet tagja vagy, mégsem vagy egy szemernyit sem különb azoknál, akik ócsárolják a jt-kat, vagy akár nálam.


Jöhettek, hogy a hevességetek, de ti soha nem szapultatok személyeket, csak a hamis tanítást, pedig ugyanezt a ti ócsárlóitok is elmondhatják, mégis köpésre köpést válaszoltok. Belementetek egy olyan játékba, melyet csak sátán képes vezetni, de nektek is remek vezetőtökké vált. Rágalmazásra-rágalmazást, kérdésre-betanult sablon szöveget, okfejtésre-okoskodást. Ez a büszke kiemelt Isten szent szervezetének tagjainak példamutató gyümölcse? Példaértékű, követendő tanítás.


Más: Köszönöm, hogy harmadszori feltett kérdésemre 7-8 teleírt lap után végre konkrét válasz érkezett. Nehéz így kérdezni, ha 8 oldal maszlagot végig kell olvasni, többször vissza kell térni ugyan arra a kérdésre, hogy végre a rágalomhadjárat, fikázás után, illetve közben választ kaphassak egy nyamvadt kérdésre.

Ez egy egyszerű élethelyzet volt, mit kérdezzek, ha komolyabb kérdésem lenne? 100 oldalt kell végigolvasnom mégnagyobb mocskolódás közepette? Szégyellem magam, amit tesznek, teszünk veletek Jehova Tanúikkal, és szégyellem magam miattatok, hogy egy szervezet nevében egyikőtök sem tanúsít kölünb gyümölcsöt, mint az ellenségeitek.

2011. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 453/803 Adonaielohim ***** válasza:
71%

Kedves 11:57-es!


Egyetértek veled, látod én már semmit sem reagálok az írásaikra pedig bőven volna mit...


Róma 13:8.

Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

9.

Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, hamis tanubizonyságot ne szólj, ne kívánj, és ha valamely más parancsolat van, ebben az ígében foglaltatik egybe: Szeressed felebarátodat mint temagadat.

10.

A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet.


A szeretet az ami nem jellemzi az írásainkat egymásnak. Bár én jó pár kommentemben vagy privát e-mailben is írtam Ildikónak pl, hogy: szeretettel, vagy Isten áldjon, vagy áldjon az Úr én ezt nem is vártam mondjuk tőle, tőlük viszonzásul de egyszer sem kaptam meg sem tőle sem egyiküktől sem.


Róma 13:8.

Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.


Így legyen ámen!

Dicsőség Istennek!

Szeretettel: János.

2011. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 454/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 11.57-es !

Sorban válaszolnék:

Jézusnak nem nevezték az Atyját "hadovázónak", de amikor Jehova templomában kereskedtek és mocskolták Atyja házát, ostorral zavarta ki onnan azokat, akik megbántották Istent.

Kiváncsi vagyok Jézus hogyan reagálna arra, ha valaki ilyen mértékben gúnyt űzne Atyjából, mint hadovás barátunk teszi, mi több a Adonai-nevet adott magának...

2./ Senkit nem rágalmaztam viszont, és tudom hogy neked könnyebb, ha azt hangoztatod én miben és hol hibázok, mert kicsit olyan érzésed lesz tőle, mintha kisebb bünöd lenne a Jehovát mocskolás. Én is el kell keserítselek: nem fogod megítélni az én szavaimat, érzéseimet, hanem az én Atyám.

Itélkezni szeretnél rajtam, de nem adatott meg neked ez a lehetőség, az én ítélőm JEHOVA

2011. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 455/803 anonim ***** válasza:
0%

bocsánat: folytatnám.


Ahogyan írtam 8-10 oldalon keresztül olvassuk a mocskolódást, nem vagyunk tökéletesek, így aztán nem minden válaszunk alázatos, de azér nem mocskolódás.

Érdekes hogy tökéletességet és tévedhetetlenséget vártok tőlünk, pedig akit védelmezünk az TÖKÉLETES ÉS SZENT, nem Mi !

Abban maximálisan igazad lehet, hogy ilyen fórumon valószínűleg a beszélgetés irányítója nem más, mint az ördög. Nehéz kiszűrni ki buta és ki gonosz, és hidd el, nehéz nem válaszolni a nyitott-rágalmakra. Késztetést érzünk rá, hogy feleljünk és ez nem megy minden esetben türelmesen.

Adonai-nevü valakivel a szokottnál is nehezebb dolgunk van, személyes találkozásnál már rég otthagytuk volna az ilyet, mert nem kell meddő vitákba folynunk.


Köszönöm a tanácsodat, megfogadom- de hidd el nagyon emberpróbáló - a végtelenségig nyugodtnak maradni.

2011. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 456/803 anonim ***** válasza:
20%

Kedves László !

a te legutóbbi írásod kinyomtattam, és holnap fogok rá válaszolni - sorban - érthetően.

Csak dolgozom napközben, és sajna meg sem állok, ami pedig a neked írandó válaszom illeti: neki kell ülnöm , mert különben össze-vissza kapkodok és nem lesz megfelelő. :) Minden jót.

2011. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 457/803 Adonaielohim ***** válasza:

Kedves László!


Már csak azon is elgondolkodhatunk, ha Krisztus valóban kínoszlopon halt meg ugye mert JT tagadja a keresztet, szóval ha kínoszlopon halt meg, akkor hogy a csudába lehetett a feje fölé bármit is odarakni???:-)))


Máté 27:37.

És feje fölé illeszték az ő kárhoztatásának okát, oda írván: Ez Jézus, a zsidók királya.


Ugyanilyen könnyű választ kapni a hazug állításaikra a bibliából mindenre. És látod, magukat a tényeket is kreálmányoknak állítják be, meg mi vagyunk a sátán meg egyebek holott ők tagadják Isten igéjének olyan igazságait amiknek a tagadása örök kárhozatba visz. Pl a Szentlélek:


Márk 3:29.

De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó;


László szerintem ne foglalkozz velük, ne törődj azzal miket válaszol Ildikó mert kívül belül sötétség van benne és csak azt keresi mivel igazolhatná a hazugságaikat nem pedig az igazságot keresi. Minden hozzászólása a dühöt, a szeretetnélküli vehemenciát, büszkeséget és sértegetést, kötekedést tükrözi. Imádkozni kell érte, értük mást nem tehetünk. Ne válaszolj nekik, ne törődj vele miket írogatnak...

Én már el sem olvastam semmit amiket nekem írogattak azért nem is válaszoltam semmire. A kötekedéseik és ez az embertelen hozzáállás egy beszélgetéshez amit ez a szánalomra méltó Ildikó képvisel csak kísértésbe visz minket értelmetlen vitatkozásokba és veszekedésbe Jézus sem állt le győzködni senkit se. Kövess engem és vagy követték vagy nem. Ennyi sehol sem győzködött senkit. nekünk sem kell mást mint elmondani az igazat és akinek van füle a hallásra az meghallja mit mond a lélek...

A legtöbb amit tehetünk az, hogy imádkozunk értük.

Áldjon az Úr mindenkit!

2011. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 458/803 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Adonaielohim! (Hát tényleg elég érdekes ez a névválasztás, miután csaknem úgy szólítottalak, hogy én uram, Istenem.pfff ez nem a legjobb választás, de hagyjuk)


Ne idegeskedj, engem a szent szellem tanításától senki ki nem lendíthet. Mindent amit tudni akartam, már aznap, illetve másnap választ kaptam. Nem mondom, hogy sokszor nem vagyok felfuvalkodott tőle, de meg van írva, a tudás felfuvalkodottá tesz, és ez igaz. A válaszokat én akartam és mindre meg is kaptam. Akartam az utolsó vacsorára a választ, mert nem értettem, feleslegesnek éreztem a szimbólikus színjátékot, komolyabb üzenetet láttam benne, kérdeztem, öt perc múlva tudtam. És még sorolhatnám. Senki ember nem téphet ki Krisztus kétélű kardja közűl senkit, kit az atya őhozzá vonz.


Krisztus feje fölé, attól még odaírhatták, amit odaírtak, legfelfebb a feje illetve az írás között volt a keze, de attól még a feje felett van. De annyira nem érdekel, hogy a jt oszlopként ábrázolják, a katolikusok meg keresztként. Ki a sz@rt érdekel. Sajnos a jt az oszlopon lovagolnak, csakhogy ellent mondjanak a katolikusok ábrázolásának, a katolikusok meg a hagyományaik és a szimbolikáik miatt ragaszkodnak a kereszthez. Nem érdekel. Milyen érdekes, én még soha nem ábrázoltam Krisztust, sem kereszten, sem oszlopon. Akkor miért akrják elém mutogatni a festett, vagy faragott szir-sz@arjaikat mindenki? Haggyanak már békén ezzel az ábrázolási baromságaikkal. Ezek is meg azok is.


Tehát ne idegeskedj, hidd el, biztos vagyok benne, hogy jt-k között (remélem) szép számmal akadnak olyan emberek, kik bár sok tévtanítást magukévá tesznek nap mint nap, de szívük tiszta, tisztább, mint az enyém, vagy a tiéd. A szeretet munkálkodik bennük, és csodálatos gyümölcsöket teremnek Isten segítségével, kutatásával, megismerésével. Az Úr áldja mindnyájukat!

És kedve Tanúk, bizony a katolikusok között is (remélem) szép számmal vannak, akik ugyan ezen gyümölcsöket megtermik, felveszik nap mint nap a vállukra a keresztet és Krisztust követik. Az Úr áldja a Jehova Tanúkat, hogy keresve találják meg az igazságot, az Úr áldja a Katolikusokat, az ateistákat, minden felekezethez tartozókat, hogy szeressék egymást, még ha néha megfeddve, megfenyítve is. Szeretlek titeket Jehova Tanúi, szeretlek titeket katolikusok, szeretlek titeket emberek, felebarátaim. Keressük együtt Isten segítségével az igazságot!


Sziasztok!

2011. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 459/803 anonim ***** válasza:
19%

Kedves László!


Az ég óvjon meg minden igaz keresztényt a te képmutató szeretetedtől!


egy katolikus

2011. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 460/803 anonim ***** válasza:
76%

Katolikus! Ebben mi volt a képmutató? Az, hogy leírta? Mindenki aki a szeretetről ír, az képmutató? Pál is az volt?


Majd te megmondod, hogy ki mit írhat, igaz? Meg majd az egyházad? Amit te írsz, az soha nem lehet képmutató? Te meg rosszindulatú voltál ezzel a beszólással, az aztán dicséretes. Inkább olvasok egy képmutató írást a szeretetről és az elfogadásról, amin el lehet gondolkozni, mint ezt az általad írt gyűlöletbeszédet.

2011. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!