Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
 501/803 anonim ***** válasza:
65%

De mégis tudok nektek még írni, illetve dehogy én...


Ef.2,8-9:

"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."


Az Isten akarata, hogy házról házra járva hirdessétek, hogy stipi-stopi, a nevem Jehova, és mi vagyunk az egyetlen társaság, ha csatlakozol akkor nálunk az üdvösség. Krisztus szellemlényként támadt fel, és szellemlény is volt. Ne foglalkozz vele, hogy ez van az írásba, hogy "Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, a mint látjátok, hogy nékem van!".

Aki eszik az emlékünnepen a kovásztalan kenyérből, az Krisztussal lehet, hiszen mi döntjük el, aki nem, az a földön marad örökké.

Krisztust nem is keresztre feszítették, hanem kínoszlopra, mindegy, hogy ilyen idézet is van a Bibliába, hogy "Ha nem látom az ő kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe..." szegek...nézzétek meg a kínoszlopot, hány szeg kell a kézbe? Azzal se foglalkozzatok, hogy ez is benne van: "És feje fölé illeszték az ő kárhoztatásának okát, oda írván: Ez Jézus, a zsidók királya." Nem a kezei fölé.

Ez Isten akarata, hogy ellene menjetek az írásoknak, félremagyarázva, belemagyarázva, megszegve a parancsolatokat, és erre buzdítsatok másokat is?


Vesztettetek. Nem előttem, mert előttem soha nem kűzdöttetek. Soha nem volt küzdelem a gyenge mellébeszélésetek. A szentírás szerint nem álltok meg.

Ezzel a tanítással sem most, sem soha.

2011. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 502/803 anonim ***** válasza:
0%

Ján 5:46 (Károli). . . Mert ha hinnétek Mózesnek, nekem is hinnétek; mert én rólam írt ő.


Vezeds le , hogy Mózes hol és mit ír Jézusról. Ne beszélj mellé, csak az írásokat fogadom el.

2011. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 503/803 Adonaielohim ***** válasza:
100%

Az egész ószövetségben mikor Isten kijelent magáról valamit az mind Jézus Krisztusban teljesedik be. Pár kommentel hátrébb már bemásoltam őket összevetve Isten kijelentéseit magáról és annak beteljesedését az újszövben krisztusban. Csak kettőt emelek most ki belőle:


ÓSZÖV YHWH:

Mert eljön az ÚR, az én Istenem, szentjeivel együtt.

(Zak 14:3-5)


UGYANEZ JÉZUSRÓL:

…a mi Urunk Jézus Krisztus eljön minden szentjével

együtt. (1Thessz 3:13)


ÓSZÖV YHWH:

Magamra esküdtem, igazság jött ki számon, szavam

megmásíthatatlan: Előttem hajol meg minden térd, rám

esküszik minden nyelv. (Ézs 45:23)


UGYANEZ JÉZUSRÓL:

…hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon,

mennyeieké, földieké és földalattiaké. (Fil 2:10)


Mit kell erőlködni tovább? Veszíteni tényleg tudni kell mint egy kedves testvéretek már egyszer írta. Addig nem lesz egyetértés amíg a szabadkőműves fordítású bibliát hiszitek pontosnak és megbízhatónak. Isten Új eget és Új földet ígért az Új világot meg az Új világrendet alapozó alapítótagjaitok ígérik nektek. A pokol is új világ lesz majd tehát nem hazudik a sátán nektek vagy mégis? A hamis próféta a be nem jött jövendöléseiről ismerszik meg ezt már számtalanszor eljátszotta a "legszentebb" bálványszektátok. Egyedül Isten lehet szent senki és semmi más nem Rajta kívül. Még magatok előtt is kudarc beismerni, hogy hazugságban hisztek, még magatoknak is hazudtok csak, hogy ne kelljen beismerni: bukott az egész hadovatársaság amiben hisztek az Élő Isten helyett. A biblia helyett a hadova társaság kiadványait, gondolatait és tanításait magoljátok mert magatoktól nem vagytok képesek meglátni az igazságot és ez sem véletlen. Isten nem látta jónak, hogy elegendő bölcsességet adjon nektek. De kérni kell és ha kéritek megkapjátok Tőle és nem emberektől. Más emberek gondolatait fogadjátok el Isten helyett. Ez a bölcsesség nem emberektől való és nem emberektől jön hanem az Élő Istentől. Máté 7:7. Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

8. Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.



Jelenések 3:12. A ki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, a mely az égből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.


Isten Új nevét nem emberek adják meg hanem az Úr szája határozza meg és ezt a nevet pedig Józsefnek parancsolta, hogy adja Mária születendő gyermekének. Ez a név amit az Úr: YHWH (Jahve nem jehova) határozott meg: Jézus. Nem emberek fognak szókirakósjátékot játszva egy értelmetlen műnevet adni Istennek hanem Ő ad saját magának, és úgy kell hívni. Kívánok nektek békességet, bölcsességet és kegyelmet a Mi Urunktól Jézus krisztustól! Ámen.

2011. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 504/803 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Jt!


Még azt sem értitek, hogy az egész Ószövetség Krisztusról szól! Krisztus első eljöveteléről! a zsidó ünnepek, a szent kenyerek, a tiszta arany gyertyatartó a gyülekezet sátorában...

Ha ezeket sem értitek akkor mit? Habár az új világ fordítású bibliát ha olvasom akkor sokszor nézek én is nagyokat! Lehet,hogy azért nem értitek ti sem, mert sokszor teljesen más értelme van annak /de a szövegkörnyezetben értelmetlen!/ ami az újvilágfordításban van!

2011. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 505/803 anonim ***** válasza:
65%

"pergamon válasza:


Ján 5:46 (Károli). . . Mert ha hinnétek Mózesnek, nekem is hinnétek; mert én rólam írt ő.


Vezeds le , hogy Mózes hol és mit ír Jézusról. Ne beszélj mellé, csak az írásokat fogadom el"

.

.

Ezt megmondanád, mert valószínű, hogy egy kicsit fonalat vesztettem, de ez most hogyan jön ide, és kinek is szól?


Nem is értem nagyon a kérdést. Te most Krisztusnak nem hiszel - mivel ezt Ő mondta - vagy te nem találod, vagy egy válaszra reagáltál?

2011. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 506/803 anonim ***** válasza:
53%

pergamon, bár fogalmam sincs még, hogy miképpen jött ez a felvetésed ide, és kinek címezted, de megpróbálok válaszolni.


IMóz 3,15: "És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."


IMóz12,3: "És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei."


IMóz22,18: "És megáldatnak a te magodban a földnek minden nemzetségei, mivelhogy engedtél az én beszédemnek."


IMóz.49,10: "Nem múlik el Júdától a fejedelmi bot, sem a vezéri pálcza térdei közűl; míg eljő Siló, és a népek néki engednek."


VMóz18,15: "Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!"


VMóz18,18: "Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki."


Az a baj a jt-kal, hogy nem az igazságot keresik. Aki nem az igazság keresésével kutatja Istent, az vallást talál. Aki a vallását jobban szereti, mint Istent, az egyházat talál. Aki egyházat talál, az saját magát találta meg. Ez a probléma a Katolikus egyházzal, ez a probléma a Hit gyülekezetével, a református egyházzal, a Jehova tanúkkal, az Adullám gyülekezettel és még így tovább. Megtalálták egyházukat, dogmáikat, rendeleteiket, de resz@rják az igazságot. Tanulnak, tanulnak, tanulják a magukét, mondják a magukét, de gondolkodni elfelejtenek... szépen... lassan... örökre...

2011. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 507/803 anonim ***** válasza:
100%

Az Ap.csel .ben ,István bizonyságtételét elfogadták? Nem ,hanem megkövezték érte!Na ugyan így a mi (Krisztus követők)

bizonyságtételunket sem fogadják el ,ha az egész Bibliát kimásolnánk nekik ,ők (tanúk)csak papagáj módjára ismételnék a betanúlt szöveget,és a Jehova nevet.

Mi ez ha nem Isten ítélete a hitetlenségük felett??!!

A szomorú az hogy sokakat magukkal rántanak a kárhozatba .

"Ha vak vezet világtalant ,mind ketten gödörbe esnek"

2011. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 508/803 anonim ***** válasza:
65%

Tanúk! Nem kell sértődést játszani, nem vagytok ti annyira urak. Ezt a watchtower.org-on olvastam: Ez az egyik hitvallásotok:

"Krisztus halhatatlan szellemszemélyként támadt fel a halottak közül"

Hogyan olvassátok akkor ezt?

"Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, a mint látjátok, hogy nékem van!

És ezeket mondván, megmutatá nékik kezeit és lábait.

Mikor pedig még nem hívék az öröm miatt, és csodálkozának, monda nékik: Van-é itt valami enni valótok?

Ők pedig adának néki egy darab sült halat, és valami lépesmézet,

Melyeket elvőn, és előttök evék." Lk.24,39

Elárulom, ez a Károliból van, de az újvilágban is így van leírva.


Krisztus azt mondta, hogy testben támadt fel, majd evett. Ti azt valljátok, hogy Krisztus szellemlényként támadt fel.

Ki hazudik? Ti, vagy Krisztus. Ne, ne válaszoljatok, ti nem tudjátok jól, és ezt valljátok.


"2Jn 1,7 Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus."

2011. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 509/803 anonim ***** válasza:
52%

"A jógyümölcs : a Jézus nevéről vallást tévő ajkaink!! és még véletlenűl se említi az írás a Jehovanevet!! vagy :kolosszé.3: 17 : mindent amit szóltok,vagy tesztek ,Jézus Krisztus nevében tegyétek,!!! még véletlenűlse Jehova nevét említi ,Pál apostol."


Ez buta kiragadás a teljes Bibliai szövegösszefüggésből, sőt az első még az Írás meghamisított értelmezése is! Ehhez értenek sokan igazán.

Ma arra kapunk buzdítást (Te is arra kapnál, ha hallgatnál a Bibliára), hogy „vigyük Isten elé a dicséretnek áldozatát, vagyis az ő nevéről [nyilvánosan, NW] vallást tevő ajkak gyümölcsét” (Zsid 13:15, Czeglédy).


"Őáltala ajánljunk fel mindenkor az Istennek dicséretáldozatot, vagyis az ajkak gyümölcsét, amelyek nyilvános kijelentést tesznek az Ő neve mellett." (Zsid 13:15)


Tehát ki által és kinek? Világos a kérdés vagy tegyem fel még egyszer?

Akkor hogy is van ez? Jézus által kell dicsőséget adni Istennek?! Kinek? Annak a lénynek, akinek Jézus is dicsőséget adott? Vajon akkor két különálló lényről beszélhetünk, vagy a háromság mítosza szerinti,Istennel "egyenlő" lényről? T


Még egyszer a gyengék kedvéért: kit kell dicsőíteni a BIBLIA SZERINT? Jézust vagy azt az Istent, akit Ő is imádott???

2011. máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 510/803 anonim ***** válasza:
52%

"Krisztus azt mondta, hogy testben támadt fel, majd evett. Ti azt valljátok, hogy Krisztus szellemlényként támadt fel.

Ki hazudik? Ti, vagy Krisztus. Ne, ne válaszoljatok, ti nem tudjátok jól, és ezt valljátok."


Bocsi, NEM MI MONDJUK, hanem az általad ezek szerint igen hézagosan ismert Biblia!


Magával vitte Jézus a fizikai testét az égbe?


1Kor 15:42–50, Rav.: „Éppen igy van a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban . . . Elvettetik földi test, feltámasztatik mennyei test . . . Igy is van megírva: Lett az első ember Ádám élő lénnyé . . . , az utolsó Ádám [Jézus Krisztus, aki tökéletes ember volt, akárcsak Ádám kezdetben] megelevenítő szellemmé . . . Atyámfiai, azt pedig mondom nektek: test és vér nem örökölheti az Isten országát, sem a romlandóság nem örökölheti a romolhatatlanságot.”


1Pét 3:18, Kom.: „Christus-is egyszer a’ bünökért szenvedett . . . meg-ölettetvén ugyan testben, de meg-elevenittetvén lélekben [„szellemben”, ÚV].”


Szemléltetés: Ha valaki visszafizeti az adósságát a barátjának, de utána azonnal visszaveszi a pénzt, akkor az adósság nyilvánvalóan továbbra is fennáll. Ehhez hasonlóan, ha Jézus a feltámadásakor visszavette volna hús-vér, emberi testét, melyet feláldozott, hogy kifizesse a váltságot, hogyan hatott volna ez arra a gondoskodásra, mellyel megszabadította a hűséges embereket a bűn adósságától?


Érted te egyáltalán a váltság lényegét?!


Igaz, Jézus a feltámadása után testi alakban jelent meg a tanítványainak. De egyes alkalmakkor miért nem ismerték fel azonnal? (Luk 24:15–32; Ján 20:14–16). Egyszer Jézus Tamás végett a kezein szegnyomokkal (két keze volt nyilván - igaz? Akkor minimum két szegnyom látszott, vagyis többesszám!) és a lándzsa okozta sebhellyel az oldalán jelent meg. Hogyan tudott azonban ez alkalommal hirtelen megjelenni közöttük, holott az ajtók zárva voltak? (Ján 20:26, 27). Jézus nyilvánvalóan anyagi testet öltött fel ilyen alkalmakkor, ahogy azt korábban az embereknek megjelenő angyalok is tették. (Tehát nem egyedülálló példa van a bibliában erre!!!)


Istennek nem jelentett nehézséget, hogy eltávolítsa Jézus testét a feltámasztásakor. Bár Isten nem hagyta Jézus testét a sírban (nyilván azért, hogy jobban megerősítse a tanítványok meggyőződését, hogy Jézus csakugyan feltámadt), érdekes módon a lenvászon kötelékek, amelyekbe Jézust bepólyálták, ott maradtak; a feltámadt Jézus mégis mindig teljesen felöltözve jelent meg (Ján 20:6, 7).


Vagyis az Írások bizonysága alapján bele kellene törődni, hogy Jézus "szellemben" támadt fel és nem régi "levetett" és FELÁLDOZOTT(!) fizikai hústestével.

2011. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!