Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
 541/803 anonim ***** válasza:
39%

"Nem vagytok képesek felfogni abban a szellemi tompultságotokban ami szerintem némelyeknél szándékos, szóval nem tudjátok felfogni, hogy amit Isten YHWH kijelent magáról az ószövben az mind Jézusban teljesedik be!"



De fel tudjuk fogni! Sőt ezt el is ismerjük. De ezek szerint te nem tudod felfogni, hogy ez NEM JELENT HÁROMSÁGOT.


A Héber Iratok olyan részei, amelyek egyértelműen Jehovára vonatkoznak, az ihletett bibliaírók mégis Jézus Krisztusra alkalmazzák őket:


Miért idézi a János 1:23 az Ézsaiás 40:3 szavait, és miért alkalmazza arra, amikor Keresztelő János előkészítette az utat Jézus Krisztusnak, noha az Ézsaiás 40:3 egyértelműen kijelenti, hogy az utat Jehova számára készítik elő? Azért, mert Jézus az Atyját képviselte. Ő az Atyja nevében jött, és biztos volt benne, hogy az Atyja mindig vele van, mivel azt tette, ami az Atyjának tetszik (Ján 5:43; 8:29).


Miért vonatkoztatja a Zsoltárok 102:26–28 (102:25–27, ÚV) szavait a Héberek 1:10–12 a Fiúra, holott a zsoltáríró azt Istennek szánta? Mivel Isten a Fiú révén valósította meg a zsoltáríró által megfogalmazott teremtési munkát. (Lásd: Példabeszédek 8:22, 27–30; Kolosszé 1:15, 16.) Ne kerülje el a figyelmünket, hogy a Héberek 1:5b idéz a 2Sámuel 7:14-ből, és Isten Fiára alkalmazza. Bár ez az írásszöveg első ízben Salamon esetében teljesedett be, később pedig Jézus Krisztuson is, ez mégsem jelenti azt, hogy Salamon és Jézus azonosak. Jézus ’nagyobb Salamonnál’, s olyan munkát végez, amelyet Salamoné árnyékolt elő (Luk 11:31).


"Az angyalok akik megjelentek is kaphattak arra az időre fizikai testet bárhol. Ádám is fizikai testbe teremtetett és egyből felnőttnek nem csecsemőnek."


Tehát elismered, hogy az angyalok is kaphattak fizikai testet? Nagyszerű! Pedig ők nem hús-vér lények, igaz? De ugye Ádámról nem azt akarod mondani, hogy szellem volt? Mert ő nagyon is hús-vér ember volt.


"És Isten bármelyik szobába létrehozhat testet és el is tüntetheti azt. Ha pedig egyszer Jézus azt mondja Neki van húsa és csontja akkor van."


De visszament az égbe utána, vagyis nem vihette magával a fizikai testét, mert a Biblia kijelenti, hogy hús-vér nem örökölheti Isten Királyságát. Neki is, mint az angyaloknak korábban, a fizikai teste csak ideiglenes állapot volt. Tehát nem helyes az a következtetés, hogy "neki van húsa", neki volt húsa átmenetileg (mint az angyaloknak), míg fel nem ment az égbe! Ennek célja volt, amit már leírtam.


A Jehova név mögött álló Mindenható lesz az végső soron, aki téged is megítél - tudod hogyan? Fia Jézus Krisztus által!


Olvasd el ezt a 15:07-től, hogy mennyire "műszó" a NÉV:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 542/803 Adonaielohim ***** válasza:
60%

"Miért idézi a János 1:23 az Ézsaiás 40:3 szavait, és miért alkalmazza arra, amikor Keresztelő János előkészítette az utat Jézus Krisztusnak, noha az Ézsaiás 40:3 egyértelműen kijelenti, hogy az utat Jehova számára készítik elő? Azért, mert Jézus az Atyját képviselte."


Egy hang kiált: Építsetek utat a pusztában az ÚRnak!

Készítsetek egyenes utat a kietlenben Istenünknek!

(Ézs 40:3)



Elárulnád kedves szabadkőműves jehovabarát, hogy hol a bánatos csudában van elrejtve ebben az egyértelmű szövegben az, hogy készítsétek az útját annak aki képvisel engem?????? Hol a szomorú búbánatos csodabibliádban találtad benne ezt??????? Nem teljesen egyértelmű az a kijelentés, hogy készítsétek az ÚR, az ISTEN útját?????? Senki másét ISTENÉT!!!!!! És a többi? Jézus eljön minden szentjével együtt? Jézus nevére hajol meg minden térd és rá esküszik minden nyelv? Hát ezeket Isten sem salamonról nem jelentette ki sem senki másról CSAK SAJÁT MAGÁRÓL!!!!!!!!!! Isten szava megmásíthatatlan te szerencsétlen elveszett pára!


Engem a rottyantott jehovadémonod sosem fog megítélni mert nem képes rá! Ugyanúgy ahogy nem képes egyszerre két külön véglet lenni, meg egyéb földsötétségek amiket kitaláltok és amilyen kicsinyre alázzzátok az egy igaz Istent. Na jehova nem képües rá rendtag. A páholyodban terjeszd elő, hogy ezeket az írásokat vizsgáljátok felül és szerkesszétek át jobban majd valamelyik nagymester besegít biztosan. Illuminátus szektamesterek.


Engem az én Istenem ítél majd aki hatalmasabb annál akit te képviselsz. Ti már legalább 2000 éve vesztettetek itt már csak lelkekről szól a harc. Minél többet magatokkal rántanátok a pokolba de vannak akik még gondolkodnak és megmentenek másokat a hamis tanítóktól.

Dicsőség Istennek!

2011. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 543/803 anonim ***** válasza:

[link]

olvasatok légyszi,és elfogultság nélkül!!Kedves tanúk.

2011. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 544/803 anonim ***** válasza:
52%

(Ézsaiás 40:3) Figyeljetek! Valaki kiált a pusztában: „Készítsétek elő Jehova útját! Tegyétek egyenessé az országutat Istenünk számára a kietlen síkságon át!


Vajon Jézus nem az Atyja akaratát képviselte??? Ez tán nem elég egyértelműen olvasható a Bibliában?


Tehát KINEK AZ ÚTJÁN JÁRT?! A sajátján tán, vagy azén, aki elküldte Őt?


Kinek az útját "egyengette"?


Ha a király kiküld egy szolgát, hogy hajtson végre egy királyi parancsot, akkor vajon már NEM A KIRÁLY AKARATA ÉRVÉNYESÜL? Ebben az esetben már nem a királynak lesz végrehajtva a parancs?

Hogy milyen eszelősen tudod védelmezni a sötétséged...!

Az ajánlott linket nagyon komolyan át kéne tanulmányozni, hátha ragad rád valami.


Jézus alázatos volt és elismerte Jehovát, mint imádott Istenét - ellentétben veled!!!

2011. máj. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 545/803 Adonaielohim ***** válasza:

Ezt az ocsmány hazudozást! Amit meg belinkeltél nem más mint szintén a sunyi hazudozásaitok terméke. A saját párbeszédeid linkeled be ia a gyakorikérdéseken hát szerinted el fogom olvasni az alávaló hazudozásaidat mikor tudom milyen tőről fakad??? Undorító az a ferdítgetés amit csinálsz! Olvasd el ezt te szegény ember:


Egy hang kiált: Építsetek utat a pusztában az ÚRnak!

Készítsetek egyenes utat a kietlenben Istenünknek!

(Ézs 40:3)


Namármost itt az Úr, az Isten útját kell egyengetni.

Itt pedig arról van szó akinek az útját, vagyis az Úrét, az Isten útját kell egyengetni arról szól, Jézusról az Ő útját kell egyengetni!!!!:


Mert ő volt az (Jézus), akiről Ézsaiás így prófétált: „Kiáltó

hangja szól a pusztában: Készítsétek az Úr [Jézus]

útját, tegyétek egyenessé ösvényeit!” (Mt 3:3)


A kiáltó hang aki szólt: János volt!

És akkor még szó sem esett a 30 ezüstről amire ószövben Istent értékelték (Zak 11:12-13)

és amennyit Jézusért fizettek(Mt 26:14-15) vagy Zak 12:1, 10 összevetve Jel 1:7-el, vagy az Isten előtt hajló térdekről (Ézs 45:23)

ami Jézusra vonatkozott (Fil 2:10), vagy az Úr vagyis Jézus eljön minden szentjével együtt (Zak 14:3-5) (1Thessz 3:13), és még amiket itt már nem is írok le még mert teljesen értelmetlen.


Hálás vagyok Istennek, hogy abból a szennyből és mocsokból nem ragad rám semmi amit ti képviseltek egy értelmetlen névnek a nevében. Ti az illuminati színeiben képviselitek a világosság angyalának álcázott Antikrisztust.


Förtelmes egy mentális féreg vagy amúgy, hallod ember önmagában nem képes azzal a szellemi fejedelmi erővel dacolni ami ural téged, csakis Isten segítségével lehet. Emberi ésszel menthetetlennek tartanálak ha nem ismerném az Egy Igaz Istent Aki Van.

2011. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 546/803 anonim ***** válasza:
52%
Na ez jól jellemzi a szellemiséged. Nagy pofáraesés lesz a vége. Pál "egy Istenről" beszélt és NEM JÉZUST ÉRTETTE ALATTA!
2011. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 547/803 anonim ***** válasza:
65%

1Tim 2,5 "Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus"


Lk 10,22 "Mindent nékem adott az én Atyám: és senki sem tudja, kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya, hanem csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni."


Isten egy, az Atya! De ne feljtsük el, hogy Krisztus a megváltónk, az Úr, kinek adatott minden. Sehol nem lehetnénk, ha Ő meg nem váltott volna minket.


Máté 26,53 "Avagy azt gondolod-é, hogy nem kérhetném most az én Atyámat, hogy adjon ide mellém többet tizenkét sereg angyalnál?"

12 sereg angyal...mit is képes tenni egyetlen egy angyal Isten parancsára? 12 sereg mit is képes tenni? A világ már elpusztult volna, és semmi nem lenne, ha Krisztus nem hozta volna meg az emberekért az áldozatát.

12 sereg angyal. Mire gondolhat egy halandó ember ennek hallatán? Uram irgalmazz!


Krisztus teremtett "lény", de ne felejtsük el, hogy miből lettek teremtve az állatok, vagy példáúl Ádám, vagy Ádámból Éva? És Krisztus? Isten egyszülött fia? Ádám a földből, mint mi magunk is általa, de Krisztus? Istenből!


Nem Isten, mert Isten egy, de néki adatott minden hatalom!!!

Mt 28,18 "És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön."

Ez azért nem "kis pályás" dolog, igaz? Minden hatalom mennyen (!) és földön (!). Nekünk milyen hatalmunk van? Ne gondolkozzatok.... gyakorlatilag semmilyen! Amink van, ajándék, és még azzal sem tudunk értelmesen bánni.

Máté 17,20 "Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek."

Van nekem hitem? Van nektek hitetek? Még csak annyi sincs, mint egy mustármag, mert a hipotéziseink után megyünk, mert a saját Bibliamagyarázataink után megyünk, mert egymást szapuljuk, és sem hitünk nincs, sem szeretet bennünk. Ha mondjátok egy hegynek, hogy menjen odébb, odébb megy? Vagy csak egy tollpihének? Próbáljátok meg, hogy hisztek-e Istenben? De meg ne próbáljátok, mert meg van írva: ne kísértsd az Urat! De ugye, hogy nem menne...Hiszek-e Istenben? Veszekedni tudunk, az már megy...Isten mondta, hogy veszekedjünk, vagy a sátán? Szerintetek? Nem jól értelmezitek a Bibliát? Hamis tanításotok van? Bizonyára! Az én tanításom helyes? Ezt ki mondta? Én jól értelmezem Isten szavát? Semmi esetre sem, mert ha nem Isten mutatja meg a helyes utat, akkor minden más út helytelen. Nektek ki mutatta meg? Isten? Ezt mondjátok, de ki mondja? Olyan bűnös ember, mint én? És neki van hite? Odébb ment már a hegy? Ti is embereknek hisztek? Lehet hogy én is...


Ne civódjatok ki az Atya és ki a fiú, mert ha nektek a fiú nem nyilatkoztatta ki, bizony nem tudjátok.


"és senki sem tudja, kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya, hanem csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni."


Miért nem értitek? Miért vitatkoztok Krisztussal?

2011. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 548/803 anonim ***** válasza:
0%

51.oldal

Ján 5:46 (Károli). . . Mert ha hinnétek Mózesnek, nekem is hinnétek; mert én rólam írt ő.


Vezeds le , hogy Mózes hol és mit ír Jézusról. Ne beszélj mellé, csak az írásokat fogadom el.


Adonaielohim válasza:


Az egész ószövetségben mikor Isten kijelent magáról valamit az mind Jézus Krisztusban teljesedik be. Pár kommentel hátrébb már bemásoltam őket összevetve Isten kijelentéseit magáról és annak beteljesedését az újszövben krisztusban. Csak kettőt emelek most ki belőle:


ÓSZÖV YHWH:

Mert eljön az ÚR, az én Istenem, szentjeivel együtt.

(Zak 14:3-5)


UGYANEZ JÉZUSRÓL:

…a mi Urunk Jézus Krisztus eljön minden szentjével

együtt. (1Thessz 3:13)


ÓSZÖV YHWH:

Magamra esküdtem, igazság jött ki számon, szavam

megmásíthatatlan: Előttem hajol meg minden térd, rám

esküszik minden nyelv. (Ézs 45:23)


UGYANEZ JÉZUSRÓL:

…hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon,

mennyeieké, földieké és földalattiaké. (Fil 2:10)


Az volt a kérdés, hogy MÓZES hol és mit ír Jézusról. Ne beszélj mellé. Erre Zakariást idézed, meg Ézsaiást.


Mit kell erőlködni tovább? Veszíteni tényleg tudni kell! Vak farizeus!


én lászló válasza:


pergamon, bár fogalmam sincs még, hogy miképpen jött ez a felvetésed ide, és kinek címezted, de megpróbálok válaszolni.


IMóz 3,15: "És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."


IMóz12,3: "És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei."


IMóz22,18: "És megáldatnak a te magodban a földnek minden nemzetségei, mivelhogy engedtél az én beszédemnek."


IMóz.49,10: "Nem múlik el Júdától a fejedelmi bot, sem a vezéri pálcza térdei közűl; míg eljő Siló, és a népek néki engednek."


VMóz18,15: "Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!"


VMóz18,18: "Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki."


Az a baj Aki nem az igazság keresésével kutatja Istent, az vallást talál. Aki a vallását jobban szereti, mint Istent, az egyházat talál. Aki egyházat talál, az saját magát találta meg. Ez a probléma. Megtalálták egyházukat, dogmáikat, rendeleteiket. Tanulnak, tanulnak, tanulják a magukét, mondják a magukét, de gondolkodni elfelejtenek... szépen... lassan... örökre...


A kérdés az, hogy vezeds le, hogy Mózes hol és mit ír Jézusról. Ne beszélj mellé, csak az írásokat fogadom el. (Ján 5:46 (Károli). . . Mert ha hinnétek Mózesnek, nekem is hinnétek; mert én rólam írt ő.)


Ha nem érted a kérdést, megismétlem: Hol és mit írt Mózes Jézus Krisztusról? Mózes Istenként azonosította Jézust vagy csak prófétaként? Amikor Mózes Istenről írt, akkor írt Jézusról, és amikor írt Jézusról, akkor írt prófétáról? Akkor Mózes nem tudta, hogy kiről írt, vagy ti nem tudjátok megkülönböztetni a szent próféták Istenét attól a prófétától, aki Ő küldött?! Ha pedig Mózes nem Istenként azonosította Jézust, hanem eljövendő prófétaként, akkor ez a próféta nem lehet azonos azzal, az Istennel, Akiről Mózes írt. Köv. képpen. Az az Isten, akiről az ÓSZ beszél, az nem azonos azzal a prófétával, akinek az eljövetelét megjövendölték, vagyis Jézus Krisztussal. Vagyis nem Jézus Krisztus a Biblia Istene.

De már egyszer ebben a topikban részletesen be lett mutatva, hogy nem Jézus Krisztus a mi Istenünk.


Ti beszéltek mások sötétségéről, amikor ti vagytok azok!!!

Az van sötétségben, aki nem tudja megkülönböztetni a szent próféták Istenét (Jel 22:6) az általa elküldött prófétától (akiről Mózes írt - Csel 3:22), ezek vagytok ti!

2011. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 549/803 anonim ***** válasza:
65%

A válasz írója 24%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:17


Barátom! Előszőr is, nem írtam tudtommal, hogy sötétek vagytok. Más sötétnek lenni és megint más sötétségben lenni.

Alapvetően önimádó önző természetemből adódóan nem szívlelem, ha számba adnak olyat, amit nem mondtam.


Máskülönben: kétszeresen válaszoltam már meg ezt, ráadásúl a legutóbbi válaszodból sem derűl ki, hogy kinek címzed, vagy csak kiabálsz a nagyvilágba?


Amit mondani tudok, nem ismétlem magam. Legyél kedves elolvasni egy párszor a 05-18 12:00-s válaszomat, abban az írásokból idézek, hogy miért nem válaszolok neked többet a kérdéseddel kapcsolatban.

Amikor feltetted a kérdésedet, bár nem tudtam, hogy kinek tetted fel, idéztem mindazt, amit tudtommal írt Mózes Krisztusról.

Hogy kicsoda Jézus, azt a 05-18 12:00-s válaszomban pontosan leírtam, az írásokból idézve!!!

Legyetek szívesek leállítani magatokat az ellenséges, indulatos kötekedéseiteket, melyekkel azonosít mindenki titeket, és minket is!


Ahogy egy másik kérdésre adott válaszomnál (bár ott szerintem jogtalanul) megkaptam a következő idézetet, úgy gondolom, rátok érvényesítve áll.


2 Tim. 2,23-26:

"A botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek.

Az Úr szolgájának pedig nem kell torzsalkodni, hanem legyen mindenkihez nyájas, tanításra alkalmas, türelmes.

A ki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére,

És felocsudnának az ördög tőréből, foglyokká tétetvén az Úr szolgája által az Isten akaratára."


Indulatos én is voltam, nem tagadom, bocsánat érte. Az igazságot elmondtam, több ízben alátámasztva az igével, oktatva, ha nem jó példát hozott bárki fel, ha igét nem megfelelően alkalmazta. Így dolgomat itt úgy vélem megtettem.


Az Úr áldjon titeket, a világ világosságát adva szívetekbe, törvényűl a törvényét körűlmetéltetve bennetek.

2011. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 550/803 anonim ***** válasza:
0%

Nyilvánvalóan nincs helye a vitának, ettől függetlenül azt értse meg mindenki, hogy Mózes Jézusról mint prófétáról írt, és nem mint Istenről, magát Jézus azzal a prófétával azonosította, akiről Mózes írt, és nem a szent próféták Istenével (Jel 22:6), Ez maradjon meg minden tiszta szívű istenkeresőben!

Akinek pedig nem inge, ne vegye magára, azoknak szólt a jellemzés, akik másokat sötétnek neveznek, és nem azoknak, akik keresztényi módon beszélnek. És hogy milyen sok nem keresztényi jellemzést adnak egyesem emberek másokról, miközben saját magukra illik a jellemzésük, meg lehet nézni a fenti kommentekben.

2011. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!