Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
 511/803 anonim ***** válasza:
100%

Javaslat a keresztyén válaszadóknak:szerintem hagynikéne a kedves tanúkat,mivel csak a drága indőnket rabolják.

Anyira kézenfekvő az úgynevezett biblia ismeretük,és jól felvannak készülve az álltalunk írt válaszokra is.Nemrég olvastam egy kiadványukat:Érveljünk az írásokból,netudjátok meg mennyire részletesen kitér minden olyan Igékre,ahol Jézus Istensége,vagy Szent Szellem személye,vagy az emberi lélek és még sorolhatnám hogy szinte minden elvan ferdítve,és kiragadva az összefügésekből.Annyi előnyviszont származik számunkra ,hogy addig is foglalkozunk Isten igélyével és még jobban megerősíti a hitünket Jézus Krisztusban.

A tanúk csak akkorfognak hinni igazábol ,ha Jézus Krisztus előtt fognak térdelni.Sajna akkor már késő, mivel az az ítélet hírdetés lessz számukra.

1000 tanúbol,ha egy megtér az már nagy haladás,de öröm van a menyben minden megtérő bűnös ember miatt!

2011. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 512/803 Adonaielohim ***** válasza:
100%
Azért meddő vita ez mert mindkét fél más írást vall Istentől ihletettnek. A tanúk megkeresnek és a kezedbe nyomnak egy ÚV fordítást: nesze ez az igazi mert ez a tökéletes fordítás a többi hamis. Felhasználják a szintén sátáni történelmi egyház hazug tanításait és tetteit vagyis a hazug történelmi egyház elleni ellenszenvünket arra, hogy: látod az nem lehet Istentől való hiszen tűzzel vassal hirdetik a szeretetet. Ez valójában igaz is. Így viszont megtalálják és tévútra viszik az olyan Istent kereső embereket akik kiábrándultak a nagy de hamis, képmutató és vallásos történelmi egyházakból. Tálcán kínálják a "tökéletest". Csak sajnos ez szintén nem az. Nem egészében látják át a Szentírást ez persze szándékos. Nem arra buzdítják a tagokat, hogy minél többet olvassák a Szentírást hanem a saját kiadványaikkal tömik tele a fejüket és azt tanítják miről ismerik meg a "hamis" tanításokat. A kákán is csomót keresnek mert az alapítótag nagyon okosan felhasználta az emberek gyűlöletét és ellenszenvét a hamis történelmi egyházak iránt és a maguk (szabadkőművesek-illuminati-Sátán) javára fordította. Addig semmiféle egyetértés nem lesz amíg mindkét oldal más írást olvas és nulla értelme van ezen vitatkozni. Minden olvasónak békesség, bölcsesség és áldás a Mi Urunktól: Jézus krisztustól ámen.
2011. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 513/803 anonim ***** válasza:
65%

Tanúk! Krisztus teste eltűnt, testben feltámadott, testét mutatta tanítványainak, evett, azaz szükséglete volt.


Megeleveníttetett, az nem azt jelenti, hogy lélekben támadt fel, hanem kinek a segítségével, akaratával. Szegek helye, és nem szeg helyei. Tessék olvasni és ne mellébeszélni.

Hol van krisztus teste, mely romlandó volt. Mi volt a sírban? Szépen összehajtott gyolcs. Mi volt Krisztus testén? A sebeinek myomai. Krisztus testben támadt fel, mert az emberi lélek: szellem és test. Amiképpen az atya a fiúban van, azonképpen a fiú is az atyában. Amiképpen a test a szellemben van, azonképpen a szellem a testben. Dicsőség Istennek, köszönjük Krisztus.

Ne szégyeld testedet, mert Isten tette ilyenné, amilyen. Amit Isten alkotott, az tökéletes. Lehet fikáznod a testedet, mert mi magunk tettük bűnössé, miképpen nem tudunk kívánságainak ellenállni, és nem Isten. Krisztus tökéletes volt testben és lélekben egyaránt.

2011. máj. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 514/803 anonim ***** válasza:
60%
A Jelenések könyve utolsó mondatait írja már be valaki,hogy szép és jó is legyen e hosszú eszmefuttatás vége.(köszi,az Úr nevében)
2011. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 515/803 Adonaielohim ***** válasza:
100%

:-)))))


Jelenések 22:16. Én JÉZUS küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.


17. És a Lélek és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És a ki hallja, ezt mondja: Jövel! És a ki szomjúhozik, jőjjön el; és a ki akarja, vegye az élet vizét ingyen.


18. Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;


19. És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak.


20. Ezt mondja, a ki ezekről bizonyságot tesz: Bizony hamar eljövök. Ámen, bizony jövel Uram Jézus!


21. A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen mindnyájan ti veletek. Ámen.

2011. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 516/803 anonim ***** válasza:
0%

A 13:11-es levezetésemre "válaszul" - nagyon is jellemző módon - csak a bírálgató, mocskolódó vádaskodás jött. Eszükben sincs az ilyeneknek a konkrét boncolgatott kérdésekre válaszolni.

És még mi nem látjuk át a teljes Írásokat?!


Nem barátocskám, pont az idézett válaszom van összhangban vele!

2011. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 517/803 anonim ***** válasza:
65%

A válasz írója 41%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:01


Ez aztán a válasz. Tipikus nem mondok semmit, pedig nagyon tudom. De nektek akkor sem. Mi tudjuk, mu tudjuk, tudjuk, tudjuk, tudjuk....

2011. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 518/803 anonim ***** válasza:

13,11 ,es kedes tanú,olyan szépen érvelsz,hogyha nem ismerném a kereszténység alapjait,és a bibli összefügéseit,és a külömbséget az ó-és új szövetség között,talán még elis fogadnám,hogy a feltámadás úgy volt ahogy mondod.De evvelszemben még van 99téma amit a bibliábol,de nem a biblia szabályai szerint olvassátok és magyarázzátok az írásokat.Az hogy a bibliábol érveltek,minket nem hat meg,mivel a sátán is az írásokat idézi amikor Jézust megkisérti.Talán 1%ban igazatok van da az semleges dolgokat érint,és nem a lényeget,hogy hogyan ismerhetem meg Istent,és hogyan lehet örök életem,hogyan születhetek újjá,stb..stb..

ezvan,mehettek akár pecázni is,az hasznosabb lenne számotokra!!

2011. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 519/803 anonim ***** válasza:
52%

Kedves ma 13:05!

Alaposan mellébeszélsz és ezzel természetesen bizonyítod járatlanságod a témában. Ez persze nem bűn, de mikor a Tanúk csoportjának a bírálójaként tündökölsz, bizony több kellene - sokkal több!


Az hogy Jézus hogyan támadt fel, igen messzemenő következtetéssel bír a magukat kereszténynek valló milliók számára, hiszen ezen nem bibliai hiedelmek meghatározzák a reménységünket és viselkedéseiket, valamint a Biblia alapigazságai közé tartoznak. Melyeket ha rosszul értelmezünk, teljesen más "igazságra" jutunk. Éppen ezért fontos az igazságokon alapuló istenimádat, mert tudniillik a hazug tanításokkal vezetik félre és osszák meg a tévtanítók az embereket!!!


Kik azok, akiket nem igazán tudnak világméretekben sem megosztani? Az ún. kereszténység nagy részét igenis millióféleképpen osszák meg nemzeten belül és kívül. Mivel lehet valójában megosztani az embereket? A hazug, egymásnak ellentmondó, NEM BIBLIAI, vagyis NEM KRISZTUSI tanokkal.

2011. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 520/803 anonim ***** válasza:
75%

A válasz írója 41%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:35


Aha, akkor ez mit jelent, ti hogyan olvassátok?

"Krisztus teste eltűnt, testben feltámadott, testét mutatta tanítványainak, evett, azaz szükséglete volt."


"Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, a mint látjátok, hogy nékem van!" Lk24,39


Nézzük csak meg az újvilág fordítást:

"Nézzétek meg a kezemet és a lábamat, hogy én magam vagyok az; tapintsatok meg, és lássátok, mert a szellemnek nincs húsa és csontja, mint ahogy látjátok, hogy nekem van."


A jt-k azt állítják, hogy Krisztus szellemlényként támadt fel. Maga Krisztus mondja az ellenkezőjét. Ezen tanításuk nem biblikus!

Ezen tanításuk hazugság.

2011. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!