Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
 561/803 Adonaielohim ***** válasza:
82%

"Ilyen személyek pedig mindig is voltak és lesznek: SOSEM FOGJÁK megérteni és Elfogadni az Igaz Istent,"


Ez nem az egyénen múlik kedves JT barát! Isten elhívása és Isten ismerete nem a mi érdemünk hanem az Istentől kapott ajándék, kincs ami cserépedényekben van és ez nem magunktól való. A fenti mondatoddal pedig tagadod Isten mindenhatóságát mert bárki akit az Atya akar Isten ismeretére juthat és ez nem emberi érdemek szerint van osztva hanem kegyelemből mert így tetszett az Atyának... Mert mindnyájan vétkeztünk és bűnösök vagyunk de a kegyelem Istentől van és nem cselekedetekből vagy magunktól igazulunk meg hanem Isten kegyelméből ha elfogadjuk, és hisszük, hogy Jézus Krisztus az Úr akinek nevére minden térd, mennyeieké és földieké vagy föld alattiaké meghajol és minden száj megvallja Jézus nevét, hogy Ő az Úr aki majd megítél engem és téged is....


2Korinthus 4:2. Hanem lemondtunk a szégyen takargatásáról, mint a kik nem járunk ravaszságban, és nem is hamisítjuk meg az Isten ígéjét, de a nyilvánvaló igazsággal kelletjük magunkat minden ember lelkiismeretének az Isten előtt.

3. Ha mégis leplezett a mi evangyéliomunk, azoknak leplezett, a kik elvesznek:

4. A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.

5. Mert nem magunkat prédikáljuk, hanem az Úr Jézus Krisztust; magunkat pedig, mint a ti szolgáitokat, a Jézusért.

6. Mert az Isten, a ki szólt: setétségből világosság ragyogjon, ő gyújtott világosságot a mi szívünkben az Isten dicsősége ismeretének a Jézus Krisztus arczán való világoltatása végett.

7. Ez a kincsünk pedig cserépedényekben van, hogy amaz erőnek nagy volta Istené legyen, és nem magunktól való.


A démonok nem azok akiket annak hisztek. Démonok bibliáját olvassátok a meghamisított új világrend írásokat és démonok tanításaira figyelmeztek és azokhoz fordultok csak mert egy történelmi egyház elleni gyűlöletet és ellenszenvet használnak fegyverként és azon keresztül mutatják be a hamis Istenképet nektek így csalogatván magukhoz. Ahogy Isten tud két véglet lenni: Alfa és Omega, kezdet és vég, Dávid gyökere és ága ugyanúgy tud a két másik véglet is lenni mint Atya és fiú. Nem mi tagadjuk Isten mindenhatóságát hanem ti, hiszen a válaszaitok ezek: senki sem képes egyszerre két helyen lenni (Isten sem), vagy apa és fia lenni, a természetben ilyen nincs stb... Mint már írtam Jehova valóban nem tud. Jahve viszont akárhány helyen lehet egyszerre egy időben hiszen időn kívül létezik és természet felett álló személy. Megérthetetlen és felfoghatatlan egy gyarló, és tökéletlen emberi elme számára, ezért van szükség hitre. Hitetek nektek nincs hiszen ahhoz, hogy azt tudjátok mondani: Hiszek Uram! ehhez a kimondott mondathoz nektek le kell alázni és alacsonyítani a felfoghatatlan hatalmú Istent emberi képességek korlátai közé. Lealacsonyítjátok és emberi értelemnek alázott szintre degradáljátok hatalmát és képességeit és csak úgy vagytok hajlandóak hinni az Atyában, de még ehhez is át kellett írni és fogalmazni a Szentírást, hogy némiképpen megtámogassák a hamis tanításokat nektek. Isten két véglet. kezdet és a vég az Atya és a Fiú.


János 3:17. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.

18. A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött FIÁNAK NEVÉBEN.


Dicsőség Istennek!

2011. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 562/803 anonim ***** válasza:
50%

LEGJOBB VÉDEKEZÉS A TÁMADÁS!

Kedves tanúk,bármit hoztok fel az úgynevezett igazságotok védelmében,lehet előttetek magasztos ,de Isten előtt utálatos.Tolvajok vagytok !!!!!!Elloptátok a Bibliábol a Jehova nevet ,és Izrael népétől a :ti lesztek a tanúim,kijelentést.ÁTKOZOTTAK VAGYTOK,mivel más evangéliumot ,hírdettek,a meglévőn kívűl.Nemsokára ,elfog veletek beszélgetni az Igaz Bíró,Ő majd eldönti ,igazatok volt ,vagy nem.

Na itt az ideje innen kilépni ,mert ez már túllép minden határon.

2011. máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 563/803 anonim ***** válasza:
52%

"ÁTKOZOTTAK VAGYTOK,mivel más evangéliumot ,hírdettek,a meglévőn kívűl.Nemsokára ,elfog veletek beszélgetni az Igaz Bíró,Ő majd eldönti ,igazatok volt ,vagy nem."


Igen, EZ MÁR TÚLLÉP MINDEN HATÁRON!!! Magadat jellemezted megint, de alaposan. Ha Isten a bíránk, akkor milyen jogon átkozol és ítélsz el minket?


Egyébként a tények kedvéért közölném, hogy még egyetlen valódi érvünkre sem jött cáfolat tőletek, csak legfeljebb mellébeszélés, valamint ilyen ostoba és önmagát minősítő kirohanás!

2011. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 564/803 anonim ***** válasza:
100%

Az az arogancia, ami itt elhatalmasodott, valóban szomorú.


"Egyébként a tények kedvéért közölném, hogy még egyetlen valódi érvünkre sem jött cáfolat tőletek, csak legfeljebb mellébeszélés, valamint ilyen ostoba és önmagát minősítő kirohanás!"


57 oldalon keresztűl bizony minden felmerűlt kérdésre mellébeszélés nélkűl már magam is választ adtam a Bibliából (!). Így pontos válasz született a JHVH "magánhangzósítására", a házról házra járás tiltására, a kiválasztottságotok megcáfolására, és még sorolhatnám. Nekem sem tetszik az itt zajló stílus, de bizony nem beszélünk mellé nagyon sokszor, és minden (!) kérdésre, mely felmerűlt a néhány hónap alatt, én érzem inkább úgy, hogy a részetekről sokkal több a mellébeszélés. Ha már nem tudtatok mit válaszolni a kérdésre, akkor a márpedig így van stílust vettétek elő, miszerint a démonok szálltak meg bennünket, és Jehova majd megbűntet. Ez nem magyarázat semmire. A Jehova Tanúinak stílusát negymértékben meghatározza, hogy ha valaki ellent merészel mondani a tanaiknak, akkor az a sátántól lehet csak. Krisztust, ha valaki megkérdezte, sőt, ha a farizeusok kísértették, nem űzött ki belőlük semmilyen démont, nem tűnt még fel? Az írások alapján válaszolt nekik, és mindig (!) otthagyták, mert nem tudtak a továbbiakban belekötni. Na látjátok, hát a ti érveitek nem ilyenek, mert nem adtatok választ semmire. Az újszövetségből pontosan tudhatnátok, hogy milyen állapotban van az, akit a démon szállt meg. Kicsit tessék odafigyeltebben olvasni, vagy hallgatni. A démonnal megszállt ember az újszövetség szerint nem ül nyugodtan a gép előtt, gondolkodva, érdeklődve az írások után, igaz? A démmonnal megszállt ember nagyon beteg, őrjöng, alvajár, stb.

Ez, ha tovább folytatjátok a "távozzatok tőlem sátán" dumát, nemes egyszerűséggel hamis tanúbizonyságnak számít az én (!) felfogásom alapján.

2011. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 565/803 anonim ***** válasza:
39%

Ki démonozik itt valójában? Valójában az előttem szóló emberke a Tanúk ellenérvei elleni reakcióval, jól jellemzi a válaszaitok gyengeségét.


"57 oldalon keresztűl bizony minden felmerűlt kérdésre mellébeszélés nélkűl már magam is választ adtam a Bibliából (!). Így pontos válasz született a JHVH "magánhangzósítására", a házról házra járás tiltására, a kiválasztottságotok megcáfolására, és még sorolhatnám."


Na ne! Miféle "Bibliai" válaszról beszélsz itt nekem??!

Az 57-ik oldal nálam ez, az utolsó. Itt hol van "minden" kérdésre válasz?

A házról-házra munkát Jézus parancsolta meg! Akkor miféle ostoba ötlet szerint "tiltaná"? A vendéglátók közötti csatangolást bírálta Jézus, mert ott ugyanis erről szól a szövegkörnyezet. Miféle "kiválasztottságról" beszélsz? És miféle "megcáfolásáról"? Mindenki, minden őszinte Krisztus-követő lehet ilyen "kiválasztott", sőt minden őszinte csoport lehetett volna!!!


De hogy Jehova nevének eme kiejtését miért védik meg egyes, akár héber-tudódok is, erről itt olvashatsz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 566/803 anonim ***** válasza:
31%

Kedves "tanúk"!


Én is megkérdezem, hogy ki az aki démonozik???

Nagyon jól látszik a válaszaitokból, hogy egyértelműen ti.

Teljesen megvagytok "kattanva" ha valaki nem tanú és ki meri nyitni a száját!


Utóbbi, de szinte az összes hozzászólásotok (tisztelet a kivételnek!)erről szólt!

Ordibálva, ocsmány stílusban, sátánozva, démonozva, válaszok nélküli nagy semmit mondás!


Ha értelmesen, figyelmesen elolvasnátok a másik fél válaszát akkor néha azt is kiolvashatnátok, hogy egyrészt nem mint embereket 'bántunk', hanem a tanításotokat, azt amivel hülyítitek az embereket!


Hogy példát is mondjak, 05-18 12:00 hozzászólása én lászlónak!

Nekem nem úgy tűnik mint akiben démon van, és aki benneteket akar bántani. Érdemes elolvasni!

Elgondolkodhatnátok a mondanivalóján,de akár a legutóbbi hozzászólásából (ma 09:48) sem az derül ki, hogy mennyire utálna benneteket! Olvassatok és gondolkozzatok, nem mindenki bántani akar benneteket!

Csak ti pontosan mindíg ezt csináljátok, hogy aki nem tanú az már a sátántól van!

Pontosan utána lehetne nézni,ha valaki venné a fáradságot, hogy mégegyszer elolvassná az egészet, hogy ki mit és hogyan írt! Pl én lászló első hozzászólásával ráadásu mellétek állt, de ti még így is teljesen rátámadtatok! Az is rossz aki mellétek áll?

Ti tudjátok mit "beszéltek"???


Annyira nem olvastok figyelmesen, hogy "57 oldalon keresztűl " van írva, te pedíg kedves tanú "Az 57-ik oldal nálam ez, az utolsó. Itt hol van "minden" kérdésre válasz?" Te pedig az 57. oldallal foglalkozol!


Oda sem figyeltek más mit mond!

Nem gondolkoztok!

Olyanok vagytok mint a gép, azt kell mondani ami benne van az Érveljünk a bibliából című könyvben, illetve amit a gyüliben mondanak!

Gondolkozni kéne! Megvizsgálni mindíg, hogy mi az igazság? És nem azt nézni, hogy ja ez nem tanú akkor ő biztosan a sátántól való!


Nem vagyok egyik felekezet tagja sem, csak Krisztust szeretném követni! Sírni tudnék minden egyes hozzászólásotokon! Ez elég elgondolkoztató!


Azt csináltok amit akartok! Lelketek rajta!


Legyen meg a ti hitetek szerint!!!

2011. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 567/803 anonim ***** válasza:
0%

"Teljesen megvagytok "kattanva" ha valaki nem tanú és ki meri nyitni a száját!"


Nincs itt "megkattanva" senki a Tanúk közül. Egyszerűen NEM KAPUNK VÁLASZT, csak hantát, amire ráfogjátok, hogy "dehogynem cáfol benneteket". Ha nincs értelmes ellenérv arra, amit írtunk, akkor meg el kéne ismerni, hogy "sajnálom, tévedtem"!

De ilyen nincs, viszont a szemfényvesztő mellébeszélés az megy.


Egy rövid idézet a 05-18 12:00 válaszból:

"Isten egy, az Atya! De ne feljtsük el, hogy Krisztus a megváltónk, az Úr, kinek adatott minden. Sehol nem lehetnénk, ha Ő meg nem váltott volna minket."


De ne felejtsük el, hogy mindezt az általa is imádott Atyja, Jehova akaratából, vagy elrendezésével tette Jézus - mindamellett nagyszerű és követendő volt a tökéletes Jézus Krisztus minden tanítása és cselekedete, de nem Ő az imádat tárgya és tudjuk kinek tartozunk a dicsőséget megadni.


Igen, Jézus teremtett lény és mivel ebben is egyetértettem a válaszolóval, nem válaszoltam rá semmit.


Nem tudom miféle "démonozásról" beszélsz megint - a Tanúk nem szövegelnek ilyesmit. Még akkor sem jellemző ez, ah tudjuk, hogy amit Jézus mondott erről a világról, az igaz. E világ istene Sátán.


""és senki sem tudja, kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya, hanem csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni."


Miért nem értitek? Miért vitatkoztok Krisztussal?"


Nyugodj meg, értjük! Valami nagyon lényeges "bizonyítékot" látsz ebben a mondatban, igaz? De mire is?


Na szóval, ha a Tanúk álláspontja rossz, akkor bizonyítani kéne, de nem ilyen eleve (sokszor szándékosan, ideológiai előítéletből) rosszul fordított vagy kétértelmű szövegrész egyoldalú értelmezésével, hanem figyelembe véve a valóban egyértelmű bibliai kijelentéseket.


"Csak ti pontosan mindíg ezt csináljátok, hogy aki nem tanú az már a sátántól van!"


Ez meg egy világi érv, ugye tudod? Szerinted az első századi keresztények hányféleképpen csoportosították az embereket? Szerinted valójában hány út van?!

Mindenkitől lehet tanulni, ezt az alázatos viselkedést mindenkinek gyakorolni is kell, senki sem mindentudó. De ha komolyan vesszük a Szentírást, akkor nincs két út, csak egy.


Ne az legyen már a Tanúk bírálatának a tárgya, hogy ragaszkodni mernek az általuk kikutatott és megismert igazsághoz! Ez álszentség, hiszen minden egyes ember és csoport, mely nem opportunista szellemben él, természetszerűleg ragaszkodik az vélt vagy valós igazához. Itt a hiszékenység elkerülése végett, a bizonyításról van szó igazán. Aki nem tudja korrektül alátámasztani a hitét - bármilyen legyen is - az hiszékeny ember!!!


"Pl én lászló első hozzászólásával ráadásu mellétek állt, de ti még így is teljesen rátámadtatok! Az is rossz aki mellétek áll?"


Én észrevettem ezt és ezért nem szóltam ellene, csak ha olyant írt, amivel nem értettem egyet. Aki mostanában rajtam kívül egyáltalán írt itt Tanúként, az sem konkrétan én Lászlót "támadta".


"Annyira nem olvastok figyelmesen, hogy "57 oldalon keresztűl " van írva, te pedíg kedves tanú "Az 57-ik oldal nálam ez, az utolsó. Itt hol van "minden" kérdésre válasz?" Te pedig az 57. oldallal foglalkozol!"


Hogy ez itt mit jelent, nem értem...

2011. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 568/803 anonim ***** válasza:
53%

Az démoni, mert mondtam, hogy nem igaz, amit mondtál, hogy nem válaszoltunk, mert én maga 57 oldalon keresztűl (!!!) (és nem az 57. oldalon) megmagyaráztam én magam is a felvetődött kérdésekre a választ? Érdekes a felfogásod, de tényleg tessen elolvasni a négy evangéliumot (örömhír, ezt jelenti, na látjátok ez örömhír, nem az, amit ti mondogattok), és akkor talán tényleg gyertya fog pislogni bennetek, hogy milyen állapotban van a démontól megszállt embert, vagy nem hisztek a szentírásnak? Kellemes olvasást.

És akkor ki vagytok akadva, mikor újra, meg újra visszatérő téma, hogy nem olvassátok el mások válaszait, teljesen félreértelmezitek. Vagy oda kellene már figyelni, vagy tessék gyakorolni az olvasást, mert ez már tényleg szégyen. Az 57 oldalból ~10-et azal foglalkozunk, hogy mit adtok a szánkba, mit értettetek félre, stb.

Ennyire értetlenek vagytok ti is?

2011. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 569/803 anonim ***** válasza:
0%

Fáradt voltam és vagyok, mert egyéb dolgaim miatt nem aludtam az éjszakás műszak után. Az 57(-ik) oldalnál a ragot csak odaképzeltem, mert gondoltam, hogy konkrét helyet mutatsz, ahol érdemben "megcáfolta" valaki valamelyik szóban forgó tanítását a Bibliának. Ügyes volt ez a mondat, mi? Mert hogy nem a mi tanításunk ám - tévedés!


De ez szintén csak egy ügyes húzás tőled is, mert az 57 oldalt senki sem fogja átnyálazni még egyszer, így ki is bújhatsz a válasz terhe alól.


De én bízom benne, hogy te nem vagy ilyen és mutatsz nekem egy konkrét választ, ami az itt vitatott kérdésekre nyomós érv, és ami "megcáfolja" a Tanúk által képviselt álláspontot.


Segítek: tehát a Jehova név használatának a helytelensége, a házról-házra munka jézusi tilalma, stb...

2011. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 570/803 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdjük elölről, mi a kérdés, melyet nem mellébeszélve meg kell válaszoljak? De abban is benne vagyok, hogy együtt pár nap alatt olvassuk el az 57 oldalt, én szívesen meg is teszem, ha gondolod.
2011. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!