Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
 611/803 anonim ***** válasza:
0%

"Mi is az Atya akarata?:"

(1János 3:23) Igen, a parancsolata az, hogy higgyünk a Fiának, Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan parancsolatot adott nekünk.


Ja-ja! Akkor kinek az akaratát teljesíted?


Ezt egy Jehova Tanúja kérdezi tőled drága barátom...

2011. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 612/803 anonim ***** válasza:
68%

Az az Isten akarata ,hogy minden ember üdvözüljön .

Nincs üdvösség senki másba ,mert nem adatott más név amely által üdvözülnénk,csak a Jézus Krisztus neve.


Kiértheti az ember gondolatait,csak maga az ember.

Kiértheti Isten gondolatait,az akiben Isten Szellem van.


A jehova tanúi nemfogdják el a Szent Szellemet,mint isteni személyt,ezét nemis fogják helyesen érteni a Bibliát,mivel azt csak Isten Szelleme teszi világossá.

Tanúlnak,tanúlnak de az igazság rejtve marad előttük.

2011. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 613/803 anonim ***** válasza:
77%

Tanúk ! Irjatok már pár gondolatot az alábbi dolgokhoz:

a Gyülekezet titka

Izrael titka

az evangélium titka

Isten titka

Krisztus titka

Biblia ismerő emberek vagytok ,remélem nemkértem sokat.

előreis köszönöm.

2011. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 614/803 anonim ***** válasza:

Mert az Atya és én egyek vagyunk...


"És kiáltanak nagy szóval, mondván: Az idvesség a mi Istenünké, a ki a királyiszékben ül, és a Bárányé!

Az angyalok pedig mindnyájan a királyiszék, a Vének és a négy lelkes állat körül állnak vala, és a királyiszék előtt arczczal leborulának, és imádák az Istent,

Ezt mondván: Ámen: áldás és dicsőség és bölcseség és hálaadás és tisztesség és hatalom és erő a mi Istenünknek mind örökkön örökké, Ámen.

Akkor felele egy a Vének közül, és monda nékem: Ezek, a kik a fehér ruhákba vannak öltözve, kik és honnét jöttek?

És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.

Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.

Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség:

Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet."


"...Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van..."


Jó elmélkedést!

2011. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 615/803 anonim ***** válasza:
11%

Kedves utoljára író !

nincsennek titkaink, nem tudom milyen titkokat akarsz?

ajtóink nyitva állnak. a tanításaink, nyilvános kiadványainkban találod. Ha valami "titokzatosra" vágysz, Jehova tanúinál nem fogsz találni olyat. Nyiltságunk, és tanításaink VILÁGOS, LOGIKUS , egyértelmű dolgok. Nem tudom, miről akarsz itt számonkérni, vagy vizsgáztatni. :) de azért helyes vagy.

2011. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 616/803 anonim ***** válasza:
11%

Azt hiszem, ezen a blogon nincs sok keresnivalója Jehova tanunak.. Nekünk nem az a feladatunk,hogy teljesen elvakult, reménytelen emberekkel töltsük az időnket.sok személy van, akit vonz az Atya...ezeket kell nekünk megtalálni, hisz Jézus azt mondta, ahol nem fogadják "Isten királyságának jó hírét " ott rázzuk le lábaink porát, és mivel nem méltó a "ház" menjünk tovább. Jézus nem állt volna le háromságról vitatkozni, egyszerüen elmondta: NEM JÖHET HOZZÁM CSAK AZ, AKIT VONZ AZ ATYA " tudjátok : az ATYA! Jehova.

Akit Jehova nem vonz, az nem mehet Jézushoz. Ez rendkívül egyszerü.

"Hinni az úrban.hinni az úrban.." jól látta Jézus,mikor kijelentette: sokan jönnek az én nevemben, hogy "uram,uram".. hát tényleg ez a szokásuk. Mindig "uramoznak". :D De hiába. Az Atya, aki neve borzongást okoz nektek: Ő az igaz Isten, az Ő akarata pedig ez: I.Tim. 2:4

"mindenfajta ember megtérésre, és az igazság pontos ismeretére jusson "

Hajrá! Mit tesztek ezért? elmentek??? tanítványokat képeztek???

Máté 28: 18-20.. Jézus parancsa! " ELMENVÉN tegyetek tanítványokká minden nemzetből való embereket..."

Milyen munkát végzel te?

Uramozol és táncolsz vagy halandzsálsz mondván: szent-szellem , angyali nyelv.. Ugyanmár ! Menjél el az emberekhez,és keresd fel őket, ahogy Jézus tette ! ez a munka, nem a képmutatás.

" Én hiszek az Úrban " .. persze ! Csak annyira mégsem,hogy tegyem, amit parancsolt.

Úgy hisztek Jézusban, ahogy nektek tetszik, nem úgy, ahogy Ő megparancsolta !

Úgyhogy lehet még 60 oldalt írogatni, és győzködni egymást, ki az igaz keresztény, de " GYÜMÖLCSEIRŐL " meg lehet ismerni.

( Katonai szolgálat, politikai semlegesség, pogány ünnepek, Atya nevének megszentelése, magas erkölcsi irányadó mértékek, NEMZETKÖZI PRÉDIKÁLÓ MUNKA ) - ez valamivel több , mint az "uramjézusozás".

2011. máj. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 617/803 Adonaielohim ***** válasza:

"""Uramozol és táncolsz vagy halandzsálsz mondván: szent-szellem , angyali nyelv.. Ugyanmár !"""


Kedves utoljára író: Révai Ildikó! A stílusod elárul név nélkül is. Látom eljutottál odáig, hogy a sületlenségeid mellé már nem vállalod fel a neved, bár a rombolási vágyad még nem múlt el. Némiképp dícséretes az első lépés, a neved után már csak a buta kommentjeidet nem kellene ide írogatnod. Hangyányi cáfolat következik lejebb a nyelveken szólás ellenességedről, nem másból mint a Szentírásból:


1Kor 14,39 Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok.


Mk 16,17 Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.


Csel 2,4 És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.


Csel 10,46 Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor felele Péter:


Csel 19,6 És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala.


1Kor 14,2 Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.


1Kor 14,4 A ki nyelveken szól, magát építi; de a ki prófétál, a gyülekezetet építi.


1Kor 14,5 Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.


1Kor 14,13 Azért a ki nyelveken szól, imádkozzék, hogy megmagyarázza.


1Kor 14,18 Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;


1Kor 14,27 Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg:



Az igaz hívő keresztyénekről felvilágosítanálak: sosem engednénk a gyermekeinket háborúba, és a többi pályára sem kívánjuk, hogy lépjen amiket felsoroltál. Ezek buktatóit és Isten kegyelmét, szeretetét tanítjuk nekik, ám az embereknek van szabad akaratuk is mint tudod, amit Isten is tiszteletben tart. Nekünk is kell még ha sebek is lesznek a mi lelkeinken gyermekeink bűnei miatt ha előfordulnak is néha. Te nyugodtan erőszakold csak majd a gyermekedre ha van vagy majd csak lesz amit akarsz. Mi nem ezekre neveljük őket de ha felnő a szabad akaratából dönt, Istennel vagy Isten nélkül akar e élni. Igyekszünk mindent megtenni amit csak lehet, hogy az döntése az előbbi legyen ne az utóbbi. Te egy hamis és torz istenképet kaptál a világból Istenről, vallásról és hívőkről és ez alapján általánosítasz és veszel egy kalap alá mindenkit aki Krisztus követője. Rettenetesen buta megítélés.


Jézus a 12 tanítványát kereste fel és a zsinagógákban tanított. Őt keresték fel egyre többen, tömegek mentek Őhozzá. Akkora híre volt már, hogy ha csak a közelébe ért egy városnak elé jöttek az emberek még mielőtt beért volna (lásd: a százados esete)Jézus csak azokba a házakba ment ahova hívták őt mert meghalt vagy nagyon beteg volt valaki. Nyugodtan járkálhattok házról házra, csak ezt jobb lenne Jézus nevében tenni nem pedig egy műnév nevében aminek jelentése sincs csak összerakott műszó...


Máté 5:11. Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem. (((vagyis Jézusért)))


Máté 10:32. Valaki azért vallást tesz ÉN RÓLAM (((vagyis Jézusról)))az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;

33. A ki pedig megtagad engem (((vagyis Jézust))) az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.


Nem csak az Istent lehet megtagadni??? Vagy hallottatok már olyanról, hogy valaki megtagadott egy angyalt? Az apa a fiát és fordítva meg lehet tagadni.


Jézus nem próféta volt hanem Istennel egyenlő!!! Istennel egyenlő!!! Na még egyszer: Istennel egyenlő!:-)))


Először ő mondta magáról:

Jn 5,18 E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel.


Majd kijelentették róla:

Fil:5. Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy Ő AZ ISTENNEL EGYENLŐ,

7. Hanem ÖNMAGÁT MEGÜRESÍTÉ, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;



Egy angyal képes ilyesmire? Önmagát megüresítse? A szolga szolgai formát vesz fel? Az angyal azt mondta a jelenésekben ő is szolgatársunk. Ki képes ÖNMAGÁT megüresíteni?


Na még egyszer.:-)))


Fil:5. Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy Ő AZ ISTENNEL EGYENLŐ,

7. Hanem ÖNMAGÁT MEGÜRESÍTÉ, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

2011. máj. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 618/803 Adonaielohim ***** válasza:
János 6:60 Sokan azért, a kik hallák ezeket az ő tanítványai közül, mondának: Kemény beszéd ez; ki hallgathatja őt?
2011. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 619/803 Adonaielohim ***** válasza:

"""""Mi is az Atya akarata?:"

(1János 3:23) Igen, a parancsolata az, hogy higgyünk a Fiának, Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan parancsolatot adott nekünk.


Ja-ja! Akkor kinek az akaratát teljesíted?


Ezt egy Jehova Tanúja kérdezi tőled drága barátom.."""


Nem leszek képmutató: Távolról sem vagyok barátja főleg nem "drága barátja" egy eretnek embernek. Inkább imádkozom érted, hogy megszabadulj azoktól a téveszméidtől amiben MÁSOK BUTASÁGAI tartanak és nem a szent lélek tart.


Az, hogy félreértelmeztetik veled mások a bibliát és nem hiszel a Szentírásnak, helyette a hazug illuminátusi felvigyázóidnak és azok hazug új világrend írásainak az már a te bajod. Nem csak egy szervezet tudhatja a hellyes tanítást ez HAZUGSÁG mert EL VAN HALLGATVA ELŐTTETEK:



Hazugság mert nem emberektől jön a tanítás hanem a lélek által:

Jn 14,26 Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.


És ez el van hallgatva előletek is:

Rm 16,25 Annak pedig, a ki titeket megerősíthet az én evangyéliomom és a Jézus Krisztus hirdetése szerint, ama titoknak kijelentése folytán, mely örök időtől fogva el volt hallgatva,

2011. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 620/803 anonim ***** válasza:

22,17 es.Bocs de azt hittem olvassátok a Bibliát.

Nem a " tanúk "titkaira gondoltam .

Isten igéje az ami közli velünk a titkokat.

De amúgy nem is számítottam másra .hiszen honnan is tudnátok,mert a tikiadványaitok nem a bibliai igazságokkal foglalkoznak ,hanem az őrtorony társulat tanaival,ami emberi bölcsességen alapszik ,és nem a bibliain,akár menyi bibliai idézetet használva is.

Kicsit azért sajnállak beneteket,mert a buzgóságotok megvan,csak hát az alap nemjó,mivel az alap:Jézus Krisztus személye,és nem a jehova név. Ha nem hiszed tanulmányozd a Korintusi levelet.

2011. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!