Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
 571/803 anonim ***** válasza:
0%

:) " Nem sokára el fog veletek beszélgetni a bíró.."

Ez jópofa beszólás volt.

De vajon elgondolkoztál már azon, hogy veled miről fog beszélgetni az a Bíró?

Hozzád milyen szavai lesznek?

Mit fogsz mondani neki? Miért nem fogadtad el az Atyját? miért nem végezted a rád bízott feladatot? Miért nem képeztél tanitványokat?

" sokan jönnek majd azon a napon,hogy uram-uram...de azt mondom nekik: távozzatok tőlem ! sosem ismertelek titeket"

Csakis, aki az Atyám akaratát cselekszi. - mondja Jézus.

Tehát, drága barátom értékeld át az életed,és gondold végig MIT és HOGYAN tettél ezidáig.

2011. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 572/803 anonim ***** válasza:
65%

Tehát kedves válaszoló, kérdeznék én is tőled valamit, ha már a féligékkel szeretsz dobálózni, tessék a Bibliából válaszolni, igehelyeket idézni a kérdésemre:

Mi az Atya akarata? Krisztus mit mondott erre? Ki az, aki üdvözűlhet Krisztus szerint?

Három , ami tulajdonképpen kettő kérdés, két, Bibliából adott választ várok!

2011. máj. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 573/803 anonim ***** válasza:
100%

Mikor monta Jézus ,vagy írja a Biblia,hogy az a hamis tanító aki nem használja a Jehova nevet?

Amikor elküldi a Vigasztalót,Ő kit fog dicsőíteni?

A Biblia kétféle embert nevez meg:Isten gyermekei,és az Ördög gyermekei.Nincs harmadiklehetőség.

Ha valaki elfogadta személyes megváltójának Jézus Krisztust,vagyis megtért,újjászületett embertlett,akit keresztyénnek is hívnak többek között.Akiben nincs Krisztus Szelleme az nem hívő ember ,az írások szereint.

Lehet használni a Jehova nevet,hírdetni a Királyságot,

csak az a szomorú,hogy ezt úgy teszik,hogy nemtudják ,hogy a sátán mozgatja őket.

Bibliai helyeket direkt nemírtam mert felesleges,ha valaki ,keresztyén úgy is érti,ha meg nem ,akkor homályos számára Isten Igéje .

Ja ,javaslom a két Teszalókiai levél ,tanúlmányozását,Jézus visszajövetelével kapcsolatban.

Még egy szerény megjegyzés,a Biblia a megváltás könyve,és a megváltó,Jézusról szól,akiben Jehova meglátogatta az Ő népét,és megkötötte az ő vére által az újszövetséget.

Még egyszer a gyengébbek kedvéért,vagy Krisztusé vagy ,vagy még a Sátáné,a bűn rabszolgája.A Biblia manapság nemismer olyat hogy "Jehova taúja",,csak olyat,hogy Krisztus tanúja:Ap.csel.:1.8

2011. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 574/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utoljára válaszoló !

előszöris : a Bibliában ez nincs: " két Teszalókiai " csak ez : II: Thessalonika

Másodszor: Jehova tanúiként Jézus általi parancsra hirdetjük a "jó hírt", melyet Jézus is tett, vagyis hogy " Atyánk, jöjjön el a te királyságod".

Na már most JÉzus nem azt mondta: jöjjön el az én királyságom, nem azt mondta, hogy az "atya már nem számít, csak bennem higyjetek ", hanem IMÁDKOZOTT.. az Atyjához.

Jehova, Jézus Atyja tudod NEM TÜNT EL .. nem veszett el a világegyetem galaxisai között.

Sátán munkáját végezzük, úgy hogy a mindenható királyságát hirdetjük és Jézust utánozzuk.

Kérlek, írd le, Te milyen munkával végzed Jézus akaratát, és honnan veszed, hogy amit képviselsz, az nem szellemi atyádtól ( sátántól ) való?

Milyen alapon jelented ki magad "igaznak", a tanúkat pedig hamisnak, noha MINDEN jel és tény azt igazolja, hogy bizony JEHOVA TANÚIKÉNT ez a szervezet az, melyet Jézus vezet, az Atyja akaratával és a Messiási királyságával összhangban.

Jézus - tudod nem feledkezett meg Atyjáról.

Jehova pedig nem tünt el az éterben..... bár neked borsózik a hátad tőle, de sajnos továbbra is Jehova az Isten, és Ő marad mindörökké. Jézus fiaként és az élő teremtmények Uraként van jelen.

Már írták azt hiszem, most újra írom ( "gyengébbek kedvéért" ) hagyjátok ki Jézust a Jehova ellenes mozgalmatokból, és ne takarózzatok vele, hisz ő sosem akart lépni Atyja helyébe, és sosem utasította el Jehova Istent .

Ne szaporítsd a bünödet tudatlanságod miatt !

( Ja és még valami: Forgasd gyakrabban a Bibliát, hogy tudd, hogyan kell leírni egy-egy nevet, pl. Thessalonika, Timotheusz, Kolossé, Korinthus....stb ) van még mit tanulni.

2011. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 575/803 anonim ***** válasza:
53%

Az igaz, megtért keresztények nem takaróznak Krisztussal!

Azt mindenki tudja, hogy Krisztus az Atyjához imádkozott!

De kérdem én, nem Krisztus a példakép? Nem Krisztust kell követni? Krisztus azért jött, hogy megmutassa mi az amit 'megint'"elcsesztünk" Noé után-óta. Azért jött, mert az Atya elküldte, hogy aki hisz Ő benne és megtér, az el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Azért jött, hogy példát mutasson! Hahó! Igy is lehet ám!

Ő az aki egyedül méltó arra, hogy elvegye a világ bűneit!

Ő az aki egyedül méltó arra, hogy kinyissa a könyvet!

Ez nem takarózás! Mi csak követni akarjuk azon a keskeny úton!

Én úgy gondolom, hogy (egy két hozzászólás alapján)inkább, ti, kedves tanúk vagytok azok akik Krisztust inkább lealacsonyitanátok arról a 'helyről' ahova ő méltó!


"Jel 4,11 Méltó vagy Uram, hogy végy dicsőséget és tisztességet és erőt; mert te teremtettél mindent, és a te akaratodért vannak és teremttettek."


"Jel 5,9 És éneklének új éneket, mondván: Méltó vagy, hogy elvedd a könyvet és megnyisd annak pecséteit: mert megölettél, és megváltottál minket Istennek a te véred által, minden ágazatból és nyelvből és népből és nemzetből,

Jel 5,12 Nagy szóval ezt mondván: Méltó a megöletett Bárány, hogy vegyen erőt és gazdagságot és bölcseséget és hatalmasságot és tisztességet és dicsőséget és áldást."



Ne alacsonyítsuk le Krisztust, hanem inkább kövessük!


"1Thess 4,9 Az atyafiúi szeretetről pedig nem is szükség írnom néktek: mert titeket Isten maga tanított meg arra, hogy egymást szeressétek;"


"1Pt 1,22 Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;"

2011. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 576/803 anonim ***** válasza:
100%

kedves 18,38,as válasz író!

Köszönöm a tanácsaidat,bocs de a helyesírást gyakorolnom kell,és Biblia olvasást is .Végezzétek csak tovább a munkátokat Jehova nevében,én végzem a szolgálatom továbrais Jézus Krisztus nevében.A végén majd csak ott lesz valamejikünk a Királyságban

Érdekes módon elsiklassz a kérdések felett,és csak a betanúlt szövegeket gépeledle.Miért nem gondolkodol egy kicsit a kérdéseken és a válaszokon amit nektek írnak?

Ha valakinek nincs értelme,kérjen Istentől,Ö kézségesen ad mindenkinek,de kérje hittel.(ha egyáltalán tudja mi a hit)

2011. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 577/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves én László!

Milyen érdekes a válasz technikád, hiszen a 21:44-es Tanú szövegére sem válaszoltál direktbe - pedig megtehetted volna -, hanem ahogy gyakran szoktátok, mellé-beszéd...


Pedig a Tanú egy fontos kérdésre hívta fel a figyelmeteket, nevezetesen arra, hogy Jézus még csak nem is a saját akaratának a teljesítését tartotta üdvözítőnek, hanem az Atyjáét. Pedig ha már korábban is a háromság része lett volna az égben az Atyja mellett - teljes egyetértésben és egyenlő hatalomban - akkor minimum, hogy a "saját akarataként" kellett volna később a földön is hivatkozni arra, ami megmentést eredményezhet az embereknek! De nem a saját akarataként, sőt még csak nem is a saját ötleteként beszélt erről.


Persze a "rafinált" háromságimádók erre is kitalálják azt, hogy "de náluk is megvan a alá és főlérendeltségi viszony", de AKKOR MÁR NEM NYILVÁNVALÓBB ÉS EGYSZERŰBB AZT ELFOGADNI, AMIT A BIBLIA MOND RÓLUK? Vagyis az egyedüli Mindenható Teremtő és a teremtett lények viszonyát?!


Hogy mi Isten akarata?

Azzal, amit Isten eddig tett, még nem valósult meg teljesen az emberiséggel kapcsolatos akarata. A keresztény Péter apostol ezt írta: „új egeket és új földet várunk az ő ígérete szerint, és ezekben igazságosság fog lakni” (2Péter 3:13). Jelképes nyelven ez arra utal, hogy egy új kormányzati hatalom lesz az emberiség felett, és a kormányzat alá új emberi társadalom fog tartozni.


Dániel próféta világos szavakkal fejezte ki: „azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni . . . Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig” (Dániel 2:44). Ez a prófécia a jelenlegi, kormányozhatatlan világrendszer végéről jövendöl, valamint arról, hogy felváltja Isten Királysága, vagyis kormányzata. Ez a JÓ HÍR! Azok a konfliktusok és az az önzés, amely erőszakkal tölti meg a mai világot, és amely újra pusztulással fenyegeti a földet, egy nap a múlt homályába merül.


Mit árul el nekünk ez a vers Isten Királyságáról?


Először is azt, hogy Isten Királysága „azoknak a királyoknak a napjaiban” születik meg, tehát akkor, amikor még léteznek más királyságok. Másodszor, a Királyság örökké fennmarad. Nem győzi le és nem váltja fel semmilyen más kormányzat. Harmadszor, Isten Királysága harcolni fog ennek a világnak a királyságai ellen, és győzedelmeskedik. Végül ez lesz az egyetlen kormányzat az emberiség fölött. Az emberek akkor a valaha létezett legjobb uralmat élvezhetik majd.


Mikor lesz mindez? Jézus tanítványai ezt kérdezték: „mikor lesznek ezek, és mi lesz a jele a jelenlétednek és a világrendszer befejezésének?” Jézus részben ezt válaszolta: „a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég” (Máté 24:3, 14).


Köztudott, hogy ez a prédikálómunka világszerte folyik. Bizonyára te is tapasztaltad már a lakóhelyeden. Charles S. Braden professzor a könyvében ezt írja: „Jehova Tanúi szó szerint betöltötték a földet tanúskodásukkal . . . A világon egyetlen vallási csoport sem tanúsít nagyobb buzgalmat és kitartást a Királyság jó hírének terjesztésében, mint Jehova Tanúi” (These Also Believe).



Az a Királyság, amelyről Jézus azt mondta, hogy prédikálva lesz, pontosan ugyanaz, amelyikért imádkozni tanított minket a mintaimában: „Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is” (Máté 6:10). Igen, ez a Királyság az az intézmény, amely által Isten megvalósítja az emberiséggel és a földdel kapcsolatos szándékát, vagyis akaratát.

2011. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 578/803 anonim ***** válasza:
0%

"Azt mindenki tudja, hogy Krisztus az Atyjához imádkozott!

De kérdem én, nem Krisztus a példakép? Nem Krisztust kell követni? Krisztus azért jött, hogy megmutassa mi az amit 'megint'"elcsesztünk" Noé után-óta. Azért jött, mert az Atya elküldte, hogy aki hisz Ő benne és megtér, az el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Azért jött, hogy példát mutasson! Hahó! Igy is lehet ám!"


Ha tudod, hogy Jézus az Atyjához imádkozott (persze, mert ez letagadhatatlanul nyilvánvaló igazság), akkor mit tár fel ez a kettőjük viszonyáról?


"De kérdem én, nem Krisztus a példakép? Nem Krisztust kell követni?"


Gondolkozz csak el alaposan a saját kérdéseden! Ha Jézus a példakép, akkor nekünk kötelességünk a példáját követnünk, igaz? De miben kell Őt követnünk pontosan?

A háromságimádatban?

Elhangzott tőle valaha ilyen hamis tanítás?

Állított valaha olyan példát, mely alapján az imádatunkat egy háromságisten felé kell kinyilvánítanunk?


Nem! Ehelyett AZ Ő PÉLDÁJA AZ ATYJA KIZÁRÓLAGOS IMÁDATÁT MUTATTA BE NEKÜNK. Akivel Ő "egységben" (hen) van, éppúgy, ahogy a tanítványok vele - és nem a háromság részeként.


Tehát miben mutatta Jézus a legnagyobb példát? Az Istene iránt érzett mérhetetlen szeretetében és ragaszkodásában. Abban a kizárólagos istenimádatban, melyet nekünk is gyakorolnunk kellene. Neked is, nektek is!


De ti ehelyett - elismerve bár, hogy Jézus az Atyjához imádkozott - NEM A PÉLDÁJÁT KÖVETITEK, HANEM JÉZUST EMELITEK JEHOVA HELYÉBE egy háromságistenről szóló hamis pogány tan kedvéért. Még akkor is ezt teszitek, ha tudjátok, hogy NEM EZ JELENTI JÉZUS PÉLDÁJÁT KÖVETNI!


"Azért jött, mert az Atya elküldte..."


Tehát parancsot teljesített és azt hűen végre is hajtotta, pedig nem volt ám olyan egyszerű feladat, hogyne-mondjam a világ legnehezebb feladata volt ezt végigcsinálni. Tehát ebben is lehet az Ő példáját követni.


"Azért jött, hogy példát mutasson! Hahó! Igy is lehet ám!"


Hahó, így is van ám! És a példáját ki követi???


"Én úgy gondolom, hogy (egy két hozzászólás alapján)inkább, ti, kedves tanúk vagytok azok akik Krisztust inkább lealacsonyitanátok arról a 'helyről' ahova ő méltó!"


Te nagyon rosszul gondolod!!!

Valójában a háromság álságos tanítása az, mely olyan helyzetbe magasztalja Krisztust, melyet Ő sohasem vallott a magáénak.


„És valahányszor az élő teremtmények dicsőséget, tiszteletet és hálát adnak Annak, aki a trónon ül, Annak, aki örökkön-örökké él, a huszonnégy vén leborul Az előtt, aki a trónon ül, és imádja Azt, aki örökkön-örökké él, és a trón elé vetik koronájukat, és ezt mondják: »Méltó vagy, Jehova, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból lett és teremtetett«” (Jelenések 4:9–11).


Ez Jehova Istenünknek, a szuverén Úrnak szóló egyik legszebb tiszteletadás az egész Szentírásban.

A 24 vén Jézus gondolkodásmódját tükrözi vissza, ezért a koronájukat Jehova elé vetik. Még csak eszükbe sem jut, hogy magukat dicsőítsék Isten jelenlétében. Alázatosan elfogadják, hogy királyi rangjuk egyedüli célja az, hogy tiszteletet és dicsőséget szerezzenek Jehovának, ahogyan Jézus is mindig ezt teszi (Filippi 2:5, 6, 9–11). Engedelmesen elismerik, hogy alacsonyabb az állásuk, és belátják, hogy uralkodásuk Jehova szuverenitásától függ. Így igazi összhangban vannak a kerubokkal és a többi hűséges teremtménnyel, hogy dicsérjék és dicsőítsék Istent, aki mindent teremtett (Zsoltárok 150:1–6).

2011. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 579/803 anonim ***** válasza:
0%

(Jelenések 5:9) "És új éneket énekelnek: „Méltó vagy rá, hogy elvedd a tekercset, és felnyisd a pecsétjeit, mert levágattál, s véreddel embereket vettél meg az Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből,"


Tehát Kiért és miért csinálta ezt Jézus? Az Istennek a dicsőségére! Még meg is halt ezért és értünk. Jehováról azt mondja a Biblia, hogy "te nem halhatsz meg" (és ez teljességgel logikus is), ellenben Jézus meghalt.


(Jelenések 5:12) "és harsány hangon ezt mondták: „A Bárány, aki levágatott, méltó rá, hogy övé legyen a hatalom, a gazdagság, a bölcsesség, az erő, a tisztelet, a dicsőség és az áldás!”"


Hogy is van ez? Mit mond a már idézett Filippi 2:9-11? Remélem elolvastad, hisz ezért írtam:


"Az Isten éppen ezért magasabb állásba is emelte, és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más névnek felette áll, hogy a Jézus nevében minden térd meghajoljon: az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké, s minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Istennek, az Atyának dicsőségére."


Ki az Isten, aki felette áll mindannyiunknak? Jehova. Ki az Atya? Egyértelműen Jehováról van szó ebben a versben.

Tehát Jézus "neve" és "hatalma" korlátlan hatalom, vagy valakinek a dicsőségére van ez? És ne felejtsd el, hogy az itt leírtak, már nem Jézus földi tartózkodásának az idejéről szolnak, tehát nem lehet azzal takarózni, hogy "csak azért csinál Jézus így, vagy úgy, mert a földön megalázta magát" - szó sincs róla - Ő mindig is alázatos szolgája volt a Legfelsőbb Lénynek!


"(1Tesszalonika 4:9) A testvéri szeretetet illetően azonban nincs szükségetek rá, hogy írjunk nektek, mert titeket Isten tanított meg arra, hogy szeressétek egymást"


Ha - mint kiderült - Jézus magát alázatosan mindig is Jehova hű szolgájának tartotta, és azt mondta, hogy pontosan azt tette és tanította, amit Atyjától látott, akkor nem lehet, hogy Jézus a legnagyobb tanító volt (aminek az alázatos kortársai is tartották), aki által Istentől lettünk taníttatva?!


Lehetséges-e, életszerű-e, hogy az a tanár, aki az előzőekben szerzett ismeretei alapján előadja a tudását a diákoknak, nem maga írta a tankönyvét, vagyis nem ő a szerzője annak a tudásnak, hanem egy felsőbb fórumból nyerte mindazt?


Na akkor...? Miért is kell szó szerint értelmezni azt, amiről kapásból tudjuk, hogy NEM LEHET SZÓ SZERINT VENNI, mert ellentétbe kerül az Írásokkal? Jehovát soha senki nem láthatja valóságosan, ez jó néhányszor határozottan szerepel a Bibliában (hiszen szellemszemély), tehát akkor hogyan tanulhatunk "Istentől"? Valaki által, aki tökéletesen és HŰSÉGESEN képviselte Jehovát.

2011. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 580/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9:45-ös!


A három nappal ezelőtt írt 21:44-es egy kérdést tett fel, amire nem kellene válaszolnom annak, aki ismeri az újszövetséget. Én abban a hiszemben voltam, hogy ti ismeritek. Rendben, válaszolok:

A kérdés ez volt:

"De vajon elgondolkoztál már azon, hogy veled miről fog beszélgetni az a Bíró?

Hozzád milyen szavai lesznek?

Mit fogsz mondani neki? Miért nem fogadtad el az Atyját? miért nem végezted a rád bízott feladatot? Miért nem képeztél tanitványokat?"


A válaszom:

"És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre."


Nem kérdi a szentírásban, hogy mikor szereztünk tanítványt. Honnan tudod, hogy az Atyát elfogadtam-e vagy nem?


Rossz választ adtál arra, hogy mi az Atya akarata. Krisztus ezt mondta:

"Az pedig az Atyának akarata, a ki elküldött engem, hogy a mit nékem adott, abból semmit el ne veszítsek, hanem feltámaszszam azt az utolsó napon."


Máshol pedig ezt:

"Az pedig annak az akarata, a ki elküldött engem, hogy mindaz, a ki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámaszszam azt azt utolsó napon."


Hogy hírdetitek az evangéliumot? A kérdéseitek: Mi Isten neve? Miért van ennyi szenvedés a világban?

Mikor kérdeztétek meg az embereket arról, hogy ki győzött, és hogyan? Hogyan válthatta meg az emberiséget Krisztus? Miért küldte Krisztust Isten? Hogyan tudjuk követni Krisztust és hogyan tölthetnénk be követésével a törvényt?


Mi a Biblia válasza arra a kérdésre, hogy ki üdvözűlhet?


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


"A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében."


"A világon egyetlen vallási csoport sem tanúsít nagyobb buzgalmat és kitartást a Királyság jó hírének terjesztésében, mint Jehova Tanúi"

Sajnos ez a szütyővel a vállon lévő házankénti munkára el lehet mondani, de sem az Kristus evangéliumának hirdetésére, sem a törvény betöltésére nem lehet elmondani.


A Jehova Tanúi terjedésének van egy nagyon nagy ismérve. Éppen az ami miatt elterjedt a katolicizmus is, a szíientológia is, és az ateizmus is.

Ez pedig a következő:

1: én központ (a mi egyházunk az igazi, vagy máshol: benned van Krisztus),

2: cselekedetek általi megváltás (házról-házra járás, vagy máshol: vasárnap el kell menni misére),

3: sajátos Bibliamagyarázat (a tízparancsolat nem örök érvényű, pedig a jelenések könyvében is ott a bizonyság ládája, házról házra ne járj, ezt nem nekünk mondta Krisztus, stb...)


Mindenki szívesen csatlakozik olyan felekezetekhez, melyek azt hírdetik, hogy öncselekedetek révén elnyerhető az örök élet. Ilyen, hogy elég vasárnaponként templomba menni, elég meggyónni a papnak, elég a tizedet befizetni, elég házról-házra szórólapokat terjeszteni.

Nem! Kriztus azt mondta, hogy aki teljes szívéből, teljes elméjéből, teljes lelkéből szereti Istent, aki úgy szereti feleberátját mint önmagát, aki hisz őbenne, őrők élete lesz!


És hogy hol ír erről a Biblia? Ezt ti is tudjátok:


Rm 11,6 "Hogyha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből: különben a kegyelem nem volna többé kegyelem. Hogyha pedig cselekedetekből, akkor nem kegyelemből: különben a cselekedet nem volna többé cselekedet."


Ef 2,9 "Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."


És hogy hogyan jön a hithez a cselekedet?


"Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?"


Nem abban hitt, hogy megtesz bizonyos dolgokat, akkor üdvözűl, hanem Istenben hitt.


"Hasonlatosképen pedig a tisztátalan Ráháb is, avagy nem cselekedetekből igazíttatott é meg, a mikor a követeket házába fogadta, és más úton bocsátotta ki?"


A ti cselekedeteitek sajátos Biblia-értelmezéseitek általi cselekedet és nem Istenben hitt cselekedet. A szervezeteteket prédikáljátok és nem az evangéliumot.


Egy esetben nincs igazam, mikor Isten szavának hisztek, és ez váltja ki a cselekedeteiteket, ez pedig az, amit mindenki támad: a vértől való tartózkodás. Az Isten szavának való hitetek, ami arra indít, hogy ha meg is hal a gyermekem, Isten kezében a hatalom, hogy parancsolatát betartva, ne a gyermekem itteni életét hosszabbítsam meg néhány évtizeddel, hanem Istenben bízva titeket és házatok népét támassza fel az örök életre az utolsó napon.


A tanításotok, prédikáció nélküli prédikálásotok, szervezetetek önfelmagasztalása nem Biblia alapú és mindig szóvá is teszem. De mindazok, (nem mindannyiótok) aki olyan helyzetbe kerűlt, hogy vérátömlesztés helyett, legyen az saját maga vagy hozzátartozója, az orvos helyett az Istennek hitt, és tulajdonított az Úrnak hatalmat, dicsőséget, az előtt tisztelettel, ha nem is szó szerint, de fejet hajtok. Nem ide tartoznak azok a tanúk, akik a vérátömlesztés helyett a sóoldatot választották.

2011. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!