Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
 481/803 dudiska ***** válasza:
0%
De igy gondolom,mert elolvasom a válaszokat is és nagyon érdekes az amit kifejtenek véleményeket,miért hazudnék,tetszik tök jó.
2011. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 482/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 12.24-es válaszoló !

Valamelyik válaszomban "igaznak" jelentettem ki valamelyikünket?

Tökéletlen emberek vagyunk, maximum a teremtő Jehova Isten ítélhet meg kedvezően , és Krisztus vére által igaznak nyilváníthat.

Valóban nincs igaz ember, mivel örököltük a bűnt, de azért a Jézusba vetett hitünk, a SZOLGÁLATUNK, és főleg a Jehova Isten iránt mutatott Imádatunk lehetőség a megbocsájtásra, és a földi örök életre, amit ígért nekünk Atyánk.

:)

2011. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 483/803 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt János! ( örömmel látom, hogy elhagytad az isteni címet, pedig a "szellemi atyád" is szeret istenképben tündökölni, így aztán szerencsésen visszatükrözted őt. :)


pszichológusként 1-es az osztályzat, mert sem aberált, sem zaklatott, sem komplexusos nem vagyok, de ha már te ennyi jelzőt kikerestél rám valami szakirodalomból, maradjon neked ez a kép rólam, hidd el nem érdekel.


Köszönöm, hogy imádkozni óhajtasz értem. .. aranyos vagy, bár nem tartom jó ötletnek, meg aztán mivel nem Jehovához szoktad az imáidat intézni, a te atyádhoz értem ne imádkozz, mert nem venné jó néven.

Hiszen a te istened jól tudja, Én KIHEZ tartozok, így aztán kerüljük egymást.

Nem kell igazolnod magad ezen a blogon,hogy milyen "jó" ember vagy, még az ellenségeidért is imádkozol, hiszen akinek ezt bizonygatnod kell: Jézus lesz, amikor számonkéri tőled, miért nem tisztelted az Atyját JEHOVÁT.

Majd biztos megindokolod azzal, hogy "nem jól ejtettem volna a tetragammát.. " , így aztán hittem a háromságban, megtagadtam a YHVH-t, és tudod Jézus..a te nevedben.. szóval intézz már valamit !


Kérdésedre,hogy fellelhető - e az életemben Jehova Isten munkája , szeretete..stb ezt válaszolom:


Bármit is írnék nem hinnéd el, hiszen azt sem hiszed el, hogy Jehova az Isten, mit hihetnél rólam?

Csak nem gondolod, hogy elkezdek neked bizonyságokat tenni,hogy milyen szeretetben részesít Atyám ( tudod JEHOVA ! ) .

Szeretem hangoztatni neked ezt a nevet: JEHOVA.. Az Igaz Isten ! Az én Atyám !


szóval értem ne imádkozz, hiszen fölösleges, nem egy az Istenünk.

Hacsak már nem te is Jehovát szolgálod.. őt szolgálod?

2011. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 484/803 Adonaielohim ***** válasza:
49%

Szeretetreméltó Ildikó!:-)


Nem csalódtam benned, vagyis a mögötted álló szellemi hatalomban ami folyamatosan megcsal téged. Azt kell mondjam igazad van!!! Ugyanis én valóban nem egy mesterségesen összerakott műnévben hiszek, nem Jehovában ugyanis ez a mesterséges műszó a VI. századig nem is létezett. Valóban nem Jehovához imádkozom. Az én Atyám Jahve de csak Atyámnak szólítom. Hozzá intézem az imáimat. Újfent olyan jelzőt adtál a számba amit megint csak nem írtam neked. Eltorzítod a tényeket folyamatosan. Sehol sem tituláltalak ugyanis aberráltnak. Egy igazán szeretet után sóvárgó ember vagy aki nem kapja meg. Csak az ömlik belőled, csak azt vagy képes adni amit te magad is kaptál és kapsz folyamatosan.


Őszintén örvendek annak, hogy sokadszorra sikerült észrevenned itt már nem is tudom hanyadik kommentemben, hogy a nevem János.:-) Pedig már privát üzenetet is kaptál tőlem, igen a János aláírással.:-) Nemcsak itt a kommentekben lelhetted volna fel már rég, hanem bizony a privát üziben is de sebaj. Jó pap és a jó Jehova Tanúja holtig tanul, még bizony a női tanítóik is mint láthatjuk. Némi kívánnivalót hagy ugyan maga után az a sátáni stílus amit képviselsz jehova tanúi nevében, de ez is "sebaj" majd orvosolva lesz biztosan. Ehhez a természet és emberfelettimunkához és jellembeli fejlődéshez kívánok neked áldást, erőt, és állhatatosságot a mi Urunktól Jézus Krisztustól! Ámen.

2011. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 485/803 anonim ***** válasza:
0%
OK, János !
2011. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 486/803 anonim válasza:
78%
fogalmam sincs hogy miről szól a kérdés, de nem is érdekel de olyan sokan írtak ide hogy most én is de írok :)
2011. máj. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 487/803 anonim ***** válasza:
100%

Mehetnénk sorba is, és akkor talán megtudhatok egyet s mást, hogy mit miért tesztek, gondoltok.

Nem tanúk hittételéről szólna az első kérdésem, de kiváncsi lennék a tanításotokra, magyarázatotokra.


Hogyan értelmezzem a teremtéstörténetnél, hogy "Alkossunk embert a mi képmásunkra és hasonlatosságunkra..." Miért szerepel többesszámban? Az angyalokról szól, vagy Krisztusról, szeráfokról, kérubokról, miért a többesszám?

Itt "jött a képbe" (már bocsánat) Jézus?

2011. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 488/803 anonim ***** válasza:

A tanúk által forgalmazott újságokban ,könyvekben nagyon sokszor lehet olvasni a "hamis vallás ismertető jeleit"

A Bibliában viszont azt olvassuk : az a hazug ,vagy hamis próféta,vagy igehírdetö,vagy esetleg evangéliumot hírdető,aki nem valja hogy Krisztus testben megjelent Isten.

Ezek szerint vagy Biblia hazudik,vagy a tanúk írásai,ami persze nem biblia.Mivel a Biblia minden szava igaz!!így viszont a tanúk írásai helytelenek,félrevezetőek!

Innentőlkezdve mondhat akárki akármi ,legyenaz olyan okos is mint ILDIKÓ,de nemfogunk hinni neki,mivel nem az igazságor képviseli,csak aszt hiszi hogy ,mindeni más téved.Kedves ILDIKÓ,és más tanúk:Fogadjátok már el ,hogy més is olvassa a Bibliát,és emberek sokasága tér meg Krisztus hoz,és nyerik el az örökéletet:Ján.3:16

2011. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 489/803 Adonaielohim ***** válasza:

1Timótheus 3,16 És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


1János 4,2 Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;


1János 4,3 És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.


2János 1,7 Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus.


Dicsőség az Örökké Élő Istennek! Ámen Testvérek!:-) Ámen!

2011. máj. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 490/803 Adonaielohim ***** válasza:
100%

1 János 3, 23. Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk.

24. És a ki az ő parancsolatait megtartja, az Ő benne marad és Ő is abban; és abból ismerjük meg, hogy bennünk marad, abból a Lélekből, a melyet nékünk adott.

2011. máj. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!