Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
 461/803 anonim ***** válasza:
19%

katolikus, mint igaz keresztény? ez az év vicce.

mostmár tényleg kritikán aluli a társaság.

Katolikusokkal végképp nincs miről beszéljek. :)

Hacsak nem a pedofiliáról, a meredt bálványokról, a kékszemű, hosszúhajú Jézusábrázolásról, a homokosságról, a démonszagú templomjaikról...de ezekrők nem óhajtok beszélni, mert gusztustalan.


Majdnem mindenki katolikusnak születik, de van aki tovább-tanul. :D :D


UI: Majd írok, László, de még nem volt rá alkalmam. :)

2011. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 462/803 anonim ***** válasza:
29%

Isten nevének a meghatározása.


Ex 3,14 (Hertz Biblia)

 

És szólt Isten Mózeshez: Ehje aser ehje – Én vagyok, aki a Lét vagyok – és mondta: Így szólj Izráel fiaihoz: Ehje, Ki a lét vagyok, az küldött tihozzátok.

 

 

Ex 3,14 (Hertz Biblia jegyzet)

 

Én vagyok, aki a Lét vagyok. Héberül „ehje aser ehje” – az önmagam által létező örök Isten; Az Isteni Szellem egységének és szellemiségének a kinyilvánítása, pontos ellentéte a bálványimádás minden formájának, amely emberi, állati alakok vagy égitestek imádatában nyilvánult meg. „Vagyok, aki a Lét vagyok” azonban nem csak filozófiai kifejezés; a hangsúly az isteni létezés aktív kinyilatkoztatásán van; v. ö. a Midrás értelmezését (Exod. r. III,6)y`[m ypl arqn yna hyha r`a hyhaEz azt jelenti az izraelitáknak, akik rabszolgaságban voltak: „Noha Ő még nem fejtette ki hatalmát érettetek, de meg fogja ezt tenni: Ő örök és biztosan meg fog váltani benneteket”.A legtöbb mai magyarázó Rásit követi: „Leszek, aki leszek”; azaz, szavak nem tudják kifejezni azt, ami Ő lesz az Ő népének, de az Ő örök hűsége és meg nem változó irgalma mindíg jobban és jobban megnyilvánul Izráel vezetésében. A felelet, amit Mózes ezekben a szavakban nyer, így megfelel ennek: „Meg fogom őket menteni úgy, ahogy meg fogom menteni”. Megnyugtatja az izraelitákat a felszabadulás tényével, de nem fedi fel a módját. Elégedjenek meg az izraeliták azzal, hogy megtudják: „Ehje, Én leszek (veletek), küldött engem tihozzátok”.


2Móz 3:14 Rotherham . . . And God said unto Moses, I Will Become whatsoever I please, And he said—Thus, shalt thou say to the sons of Israel, I Will Become hath sent me unto you.

 

 

Azzá válok, amivé csak akarok, így fordítja Rotherham.


  Eheyeh asher Eheyeh= szó szerint ezt jelenti: Én leszek, aki leszek.

 

A Targum ezt a meghatározást adja meg:

 

Ő, aki szólt, és minden dolog létezett

 

 

A Septuaginta pedig szó szerint így adja vissza:

 

 Ἐγώ εἰμι ὁ ὤν·,= I am he who exists

 

Én vagyok az, aki létezik.

2011. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 463/803 anonim ***** válasza:
33%

Kedves utolsó!

"És szólt Isten Mózeshez: Ehje aser ehje – Én vagyok, aki a Lét vagyok – és mondta: Így szólj Izráel fiaihoz: Ehje, Ki a lét vagyok, az küldött tihozzátok."


Ha semmi de semmi nyelvtudásom sem lenne, akkor is az első ehje jelentése vagyok, akkor hogy a búbánatból lesz a második ehjéből a lét vagyok kifejezés? Látod ezt a mellébeszélést nem szívlelem. Mindent, de mindent elmond a legtömörebben, hiszen Isten is ezt mondta, és ez többet mond mindennél: vagyok, aki vagyok, azaz ehje aser ehje.

Azt meg végképp nem beszélném bele, hogy "Meg fogom őket menteni úgy, ahogy meg fogom menteni". Ha Isten azt akarta volna mondani, hogy én vagyok, aki megmenti Izrael népét a rabszolgaságból, akkor azt mondta volna, hogy vagyok, aki a szabadítótok vagyok. Vagy az előzőekhez hozzászólva azt mondta volna, hogy vagyok, akinek élete van önmagában. De! Egy többitenhívő közösségben lévő kiábrándult népnek, aki a sok isten mellett megkérdezte Mózest, hogy melyik küldött, annak a népnek, kinek történelmében még él Ábrahám, Izsák, Jákob 'szelleme', annak bizonyság kellett, hogy legyen, hogy nincs Isten a teremtő örök Istenen kívűl, mert ő egyedűl van, ő Ábrahám istene, Izsák istene, Jákob istene, ő teremtett mindent, ő az ura mindennek. Azaz, vagyok, aki vagyok.

2011. ápr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 464/803 anonim ***** válasza:
50%

Azt minden keresztyén elfogadja ,hogy van az Igazság Szelleme,és a Hazugság Szelleme.Ha valaki az Igazságot követi,az halgat Jézusra,Ő a Főpásztor,az Út,Igazság,Élet!

De lehet más nevet követni,pld.Jehova,de a bárányok ismerik a pásztor hangját.A kecskék,és más állatok csak kövessék Jehovát,Isten meg engedi hogy a Hazugságot hiddel ,ha valakinek kevés az Úr Jézus Krisztus személye ,megváltása.

Ildikó!! csak Jézus előtt fogod beleátni hogy a hamisságot követed!Neki fogunk elszámolni az életünkel,és nem Jehovának.És az a nap egyre közelebb van.

A Római levelet olvastadmár??? elejétől kezve??? tanúlságos volna számodra!!!


Vagy menyél el Tóalmásra a Biblia iskolába egy pár napra!

2011. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 465/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó író !

Tóalmásra nem fogok menni, mert személyesen Jézus oktatja társulatunkat a Bibliai igazságokra, így ezt az utat kihagynám.

Jézussal hiába akarsz takarózni,mert ha Jehovát- az Ő atyját nem ismered el "Atyának, Istennek" és nem cselekszed Jézus szavai szerint: "Az én atyám akaratát" MEG FOG TAGADNI TÉGED.

Nem nekem van félnivalóm Jézustól, hanem annak - konkrétan neked, aki semmibeveszed a tanítását, az Atyjának tett szolgálatát és mindazt, amit Pásztorként mondott követőinek.

Az hogy engem "kecskének" nevezel mosolygásra indít, mert 1-részt NEM TE DÖNTÖD EL KI JUH ÉS KI KECSKESZERŰ,hanem Jézus,

2-szor : Annyira nem vagy képes felzárkózni az itt társalgókhoz ismeret hiányában,hogy szerintem kár vesztegetni az idődet ezen a blogon, mert sem az Adonai sem a László, sem a Pergamon..senki nem veled egy kategória a Bibliai ismeretet illetően.

Mivel a Jehova név mégcsak nem is ismeretes előtted, inkább azt mondom menj el Tóalmásra és kérdezd meg "oktatóidat", hogy melyik könyvből tanítottak. Lehet,hogy a Biblia a Gőgös Gúnár alatt volt és véletlenül azt olvasták fel neked.

Ha már a Róma levélnél tartunk: kukucsolj már bele jobban, és keresd ki ezt a bibliaverset:

" Mindaz, aki segítségül hívja az ÚR nevét, megmentésben részesül. "

szerinted ki a Bibliában az "ÚR" szó tulajdonosa? Jézus?

Jézus, mikor imádkozni tanította a követőit mivel kezdte ?

"ATYÁM, SZENTELTESSÉK MEG A TE NEVED " - saját nevéről beszélt?


Vannak azért még érdekes dolgok a nap alatt, igaz?

Szerintem szállj ki olyan beszélgetésből, amelyhez nem is konyítasz, és keresd fel a tóalmási pásztoraidat, mert igencsak megvezettek.


UI: László, nem felejtettelek el, de te nem 2 perc vagy számomra. Üdv.

2011. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 466/803 anonim ***** válasza:
65%

Ildikó!

Nem kell mentegetőznöd, várok én, szívesen.

2011. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 467/803 anonim ***** válasza:
0%
nem mentegetőzök, csak 2 percekre ugrok a géphez, és akkor is belenézzek ebbe a terjedelmes írásnba..:) mert már 450 hozzászólás van ezen a blogon. :)
2011. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 468/803 Adonaielohim ***** válasza:
74%

Kedves Tóalmást ajánló Testvérem!


Ne foglalkozz mikkel akar megbántani Ildikó, ő a tipikus esete az alábbi igének:


Lukács 18:10.

Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

11. A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

12. Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, a mit szerzek.

13. A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

14. Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és a ki megalázza magát, felmagasztaltatik.


Eddigi hozzászólásaiból nem nehéz kitalálni a fenti igéből kit személyesít meg. Valamint egy kissé pontatlanul említette, hogy ki is tagad meg kit. Biztosan csak túlságosan sietett hiszen te "csak" 2 perc vagy neki, megesz reggelire hiszen oly nagy a tudása és bölcsessége... Az ige amit kissé bizonyára véletlenül pontatlanul idézett így fest:


Máté 10:33.

A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.


Vagyis aki Jézust tagadja meg. A cselekedeteinket pedig a szeretet kell, hogy motiválja Isten nevében és ezek a cselekedeteknek a megváltásba vetett hitünknek KÖVETKEZMÉNYE kell, hogy legyen, nem pedig OKA. Mennyei Atyánk akarata pedig az, hogy Őutána egymást szeressük, beleértve az ellenségeinket is ami esetenként igen nehéz. Én is nagyot vétkeztem itt is és mindnyájan nagyot vétkeztünk mert nem a szeretet az ami motivál minket hanem olyan érzelmeink, pl düh, harag és felfuvalkodottság ami nem Istentől való.

Bocsásson meg nekünk az Isten és legyen irgalmas hozzánk. Ámen.

2011. ápr. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 469/803 Adonaielohim ***** válasza:
74%

Mennyei Atyánk bölcs volt mikor megfogalmaztatta az alábbi igéket és ezt is igen becsesnek, figyelemreméltónak és megszívlelendőnek ajánlom azoknak akik tudakozzák ugyan az írásokat ám mégis betű szerint betartani csak azt tartják be ami nekik tettszik. Megszívlelendőnek tartanám betartani az alábbi igét is:


I. Timótheus 2:11. Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel.

12. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.


Bizony. Legyen csendességben. Persze ki lehet forgatni bizonyára ezt is. Mindazonáltal ennek van miértje is amin nem ártana mélyen elgondolkodni:


I. Timótheus 2:13. Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.

14. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:


Imádkozom azokért az asszonyokért akik így megcsalattatván bűnbe estek és képtelenek féket tenni a nyelvükre. Azért ez másodlagosan ránk férfiakra is vonatkozik.


Jakab 1:26 Ha valaki istentisztelőnek látszik köztetek, de nem zabolázza meg nyelvét, sőt megcsalja a maga szívét, annak az istentisztelete hiábavaló.


Jakab 3:5 Ezenképen a nyelv is kicsiny tag és nagy dolgokkal hányja magát. Ímé csekély tűz mily nagy erdőt felgyújt!

6. A nyelv is tűz, a gonoszságnak összessége. Úgy van a nyelv a mi tagjaink között, hogy megszeplősíti az egész testet, és lángba borítja életünk folyását, maga is lángba boríttatván a gyehennától.

8.De a nyelvet az emberek közül senki sem szelidítheti meg; fékezhetetlen gonosz az, halálos méreggel teljes.


I. Péter 3:10 Mert a ki akarja az életet szeretni, jó napokat látni, tiltsa meg nyelvét a gonosztól, és ajkait, hogy ne szóljanak álnokságot:


I. János 3:18 Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.


Így legyen! Ámen!

2011. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 470/803 anonim ***** válasza:
100%

Ha Jézus nem Isten,ha a szenthármasság nem igaz,akkor az egész Biblia értelmetlen,és ha nem Jézus bocsássa meg a bűneinket ,akkor már régen rossz nekünk embereknek.

Jehova mikor mondta ,hogy megbocsájtom a te bűneidet?

Ha a JEHOVA név mögött Nem Jézus személye van az egész életed vakvágány,és a bibliát is átértelmezve vezitik félre magukat és sok embert ,az úgy nevezet "igazsággal"" ami állítólag örök életre vezet!!!??????

Mivel a biblia azt írja ,hohy csak a Jézus vére által van örök életünk ,Kedves Tanúk ,sajnos saját magatok alatt vágjátok a fát.

Ildikó!! csodálom kitartásod, ismereted,csak az a hit hiányzik belőled ,amit Pál is kapott a Damaszkuszi úton.

De Jézusnak van hatalma arra ,hogy felnyissa szemed ,imátkozz Hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bűnbocsánatért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

üdv: Jóska

2011. ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!