Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/803 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 41%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:38


NEM VITÁZNAK AZON, hogy miként ejtették eredetileg, mivel ezt ma már nincs ember, aki hitelt érdemlően meg tudná mondani - de mondom ez így van minden más névvel is! A szavak és a nevek is természetes átalakuláson mennek keresztül akkor is, ha történetesen nem bánnak velük úgy az emberek, mint Isten kinyilatkoztatott nevével a hitehagyott zsidók és a szintén hitehagyott "keresztények".


Ha nem tudja pontosan senki az eredeti írott, kiejtett alakot akkor miér nem mondják azt helyette, hogy Isten! Az olyan nagy bűn lenne?


Egy nagyon bugyuta példa: anyukámnak is van neve ami alapján megkülönböztetik, mégis úgy hívom, hogy anya!


Krisztus a Mi Atyánkot is úgy mondta, hogy Mi Atyánk és nem azt, hogy Mi Jehovánk!


Mindezt most nem azért írtam le, mert ezzen szeretnék vitázni, mert nekem mindegy, hogy ki hogyan szólítja! Számomra egy élő igaz Isten van, az én mennyei Atyám. Pontosan a Jehova Tanúi problémáznak ezen! Párszor már beszélgettem Tanúkkal és mindíg ezzel kezdik a mondandójukat! Akkor ki is problémázik ezen? De persze szive joguk meg van hozzá!


Elnézést, ha valakinek a lelki világába gázoltam!

2011. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/803 anonim ***** válasza:
7%

"Már bocsánat ,de a Biblia Jézus Krisztus ról szól."


Meg arról az egyedül Mindenható Istenről, akit Jézus is imádott és ezt a példát hagyta meg nekünk is! Valójába az Ő neve sokkal többször található meg a Bibliában, mint minden más isteni név és cím együttvéve! Több mint 7000-szer.

2011. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/803 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem tudja pontosan senki az eredeti írott, kiejtett alakot akkor miér nem mondják azt helyette, hogy Isten! Az olyan nagy bűn lenne?"


Mert téged sem úgy hívnak a barátaid, hogy "ember". Az Isten csak egy cím, vagy rang a bibliában.


"anyukámnak is van neve ami alapján megkülönböztetik, mégis úgy hívom, hogy anya!"


De számtalan helyen kell a saját nevén nevezned. Az "anyja neve" rubrikába mit írsz? "Anya"?

Én is hívom Istent Atyámnak és még sok-sok címen, néven, de Ő maga egyetlen nevet jelentett ki magáról, ami örökké fent marad.

2011. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/803 anonim ***** válasza:
És Te tudod, hogy mi az?
2011. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/803 anonim ***** válasza:
6%

Kedves kérdező !

Én őszintén írom neked ezt: SEMMI ROSSZINDULAT vagy flegmaság nem volt bennem. A stílusom, melyért olyan sok kritikát kaptam nem általános, és nem jellemző rám, csupán a rengeteg koholt vád miatt volt, melyet a társulatunk és Jehova kapott.

De nem kellene már ezen túllépni és azzal foglalkozni, AMIT írunk egymásnak, nem pedig azzal, AHOGYAN...:) - ez az én véleményem persze.

Olyan jelentőségteljes dolgokról beszél(tek) .

2011. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/803 anonim ***** válasza:
52%

A kérdező kommentje:

ma 19:53-

"Aki hisz Krisztusban, annak azért jó hír, mert új eget és új földet várunk az Ő ígérete szerint, mert újjáteremt mindent. A rossz megszűnik a halál nem lesz többé."


Rendben van, így valóban jó hír.


Te meg én meg fogjuk mindezt élni?


"Illetve van elképzelésed, hogy milyen "úton" (technikai eszközökkel vagy mással) fogja mindezt megcsinálni és konkrétan milyen lesz?"



Hogy megfogju-e élni, illetve, hogyan azt csak az Atya tudja! Csak az Atya tudja mikor jön el az a nap!


"Ímé eljő a felhőkkel; és minden szem meglátja őt, még a kik őt által szegezték is"


A jelenések könyvében pontosan benne van hogyan fog eljönni Krisztus: "Mert az embernek Fia eljő az ő Atyjának dicsőségében, az ő angyalaival; és akkor megfizet mindenkinek az ő cselekedete szerint."


Istennek nincs szüksége technikai eszközökre, mint ahogy a teremtésnél sem volt szükség rá. Olvasd el a Jelenések könyvét, és megtudod, hogy hogyan csinálja.

2011. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/803 anonim ***** válasza:
0%

A JHVH benne van a bibliában több mint 7000-szer. Egész biztos, hogy kiejtették valahogy. A mai formája is nemzetközi szinten ismert, tehát mi a probléma?


"De nem kellene már ezen túllépni és azzal foglalkozni, AMIT írunk egymásnak, nem pedig azzal, AHOGYAN...:)"


Bizony nagyon fontos azt is, hogyan mondod! Főleg Jehova Tanújaként. Én próbáltam segíteni, de szerintem kicsit több alázattal többre mentél volna. Ez sohasem késő, de akkor ne tedd újra és újra azt, amiért jogos kritikát kaptál.


Persze, lehet azzal mentegetőzni, hogy "aki szóban nem botlik, az tökéletes" - de nem tökéletességet vár tőled senki. Csak kiegyensúlyozott kommunikációt. Ne hagyd magad kihozni a béketűrésből!!!


Amivel te itt szembesültél, csak egy picinyke morzsa ahhoz képest, ami itt már elhangzott.

NEM SZABAD FELVENNI A KESZTYŰT - tudod, ez amolyan boksz kifejezés.

2011. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/803 anonim ***** válasza:
100%

Egy névhez álltalában tartozik egy személy is .A Biblia csak egy Istent ismer ,akki megjelent emberi testben,hogy megismerjük Őt.Isten sokszor,sokféleképpen ,mutatkozottbe,:Teremtő,Vagyok AkiVagyok,Seregek Ura ,Alfa és Omega,Királyok Királya, Mindenható,Szabadító,(JAHVE)és még lehetne sorolni!

Utóljára a FIÚBAN szólt hozzánk!

Isten neve amely napjainkban aktuális:ÚR JÉZUS KRISZTUS .

A Sátán taktikája hogy szépen össze kuszálja a dolgokat.Meg engedi, hogy használd a Jehova nevet,mivel annak már nincs jelentősége ,szépen eltereli a figyelmet, azon bibliai igehelyekről ahol Jézus Istensége van a központban.A Biblia bemutatja Jézust,mint tökéletes Embert,és mint tökéletes ISTENT.Mind a két nézőpontot elkéne fogadni ,mivel maga Isten Szava a Biblia.

Az embert a bűneiből csak Jézus Krisztus tudja megszabadítani!!! 2000 éve az Új Szövetségben élünk!!,és annak is a végefelé(1948. újra megalakult Izrael állama )

Ne vitatkozzatok,hanem gondolkodjatok el ,hohy milessz a ti bűneitekkel: Isten ítélete vár,vagy az Ő kegyelme?(üdvössége)

2011. ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/803 anonim ***** válasza:
5%

Az a baj, nehéz név nélkül címezni bármit. ezt pl. annak a személynek írom, aki feltételezem testvér, de nem tudom, hogy az a személy-e aki borzalmas leveleket írt nekem, mert az is Jehova mellett érvelt, engem pedig privát-email-ben leparasztozott.. és még mást ne mondjak. Szóval ilyenkor, amikor azt sem tudod, ki fia borja, és lehord keresetlen szavakkal egy monitor mögé bújva..nehéz alázatosan válaszolni. Mind1. hagyjuk a kényelmetlen helyzeteket, mert nem visz sehová. :)Szóval IGEN, valóban fontos a hogyan... én nem harcolni akartam,hanem RADIKÁLISAN érvelni, ami nem ugyanaz. Sajnos azt tapasztaltam a dolgok elején, hogy OLYAN SZINTEN VISSZAÉLNEK az alázattal a kedves levélírók,hogy válogatás nélkül irják az istentelenségeket, meg a böszmeségeket, aztán MINDENKINEK MINDENNÉ próbáltam lenni, a saját fegyverüket szegeztem nekik. De nyilván az én esetemben egy kis irónia vagy cinizmus is EGETRENGETŐ bün, míg ők szabadon gyalázhatják a szervezetet a teremtőt, a bibliát.


Az utóbbi írónak válaszolnék, aki azt gondolja: Jézus az Isten.

Jézus sosem vallotta magát Atyának.

A teremtő ( Jehova ) sosem változott anyagi testté, csak azért, hogy SZEMÉLYESEN bemutatkozzon.

Jézus elismerte, hogy az Atyja nagyobb nála, illetve ilyeneket mondott: Az atya küldött engem... felmegyek az atyámhoz...stb.

Továbbá az, hogy a kettő személy nem egy és ugyanaz, igazolható pl . Jézus keresztelkedésekor az Atya az égből szólt, hogy " ez az én szeretett fiam, " míg Jézus épp a Jordán vizében állt.

Nem értem, hogyan lehet olyat hinni, ami MINDEN REALITÁST és ésszerűséget nélkülöz, pontosan ezt:

"Van egy teremtő, aki nevezi magát atyának és fiúnak is, átváltozik ha kedve tartja, de közben úgy tesz,mintha kettő lenne, mert az égből SZÓl, DE A FÖLDÖN van.." szóval kit kutyul össze sátán?

melyik az a tanítás, aminek se füle , se farka ? nemhogy bibliai alapja lenne.


Jézus Isten fia és nem atyja önmagának, közben fiú is egyben,hanem JEHOVA az Atyja, és Jézus a fia.

2011. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/803 anonim ***** válasza:
100%

Ildikó, rám gondolsz, aki olyan szépen megkért, hogy ne címezzünk egymásnak postot, ne is levelezzünk, mert értelmetlen? És még mindig nem vagy képes ezt a dolgot betartani? Szerinted, erre a viselkedésre nem megfelelő kifejezés a „paraszt?” Érdekelne, szerinted mi.

És még mindig nem nyilatkoztál a mai váltásunk kipostolásának engedélyéről…


Ezt csak azért írom, mert még mindig nem tudsz megszabadulni attól, hogy „megszólíts”. Az érveidre még most sem válaszolok, pedig lenne mit. Csak értelmetlen, mert a józan szó olyan messze van tőled, mint Makó Jeruzsálemtől…

2011. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!