Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/803 anonim ***** válasza:
7%

" És van egy, aki képes egyszerre több is lenni, úgy hogy egy (hatalma van a elmozdíthatatlan szikla elmozdítására) és képes a teremtményeiért túlzott, igazi áldozatot hozni (Isten-emberré lényegülés), ezzel felülbírálva mindent, és nincs szüksége névre, mert nem címeznivaló, hanem: Isten. "


Jehova valóban rendkívüli áldozatot hozott a teremtményeiért. Hiszen az elsőszülött fiát adta váltságul SOKAKÉRT. Képes elmozdítani az elmozdíthatatlant, ereje és hatalma számunkra felfoghatatlan. Már hogyne lenne szüksége megkülönböztető névre? Az élővilágban mindennek neve van. A név nem azért kell, hogy "cimezzenek" neki,hanem azért, hogy MÁSOKTÓL MEGKÜLÖNBÖZTESSEN. Nyilván akkor SZEMÉLYRESZÓLÓ valami, ha azt a neveddel ellátják. Gondolj csak bele: MIÉRT NE KELLENE neki NÉV? mi érdeke volna a teremtőnek "elhallgatnia" azt, hogy Ő ki és hogy milyen.

Bemutatkozik a Biblia lapjain. 7000-szer került bele a szent írásba az isteni Név. Mi több, temérdek bibliavers utal arra, hogy a NÉV= MEGMENTÉS, a Név,melyet meg kell szentelni. Ha nem volna szüksége névre, nem írná ezt az ó-és újszövetség is olyan sokszor.

Mózes megkérdezte az égő csipkebokornál a hangtól, ami a fáraóhoz küldte őt: " Mit mondjak? ki küldött? Mi a te neved? "

gondold csak el: Téged elküldene egy "hang" az ENSZ-be, hogy egy rendkívüli feladatot / utasítást közölj velük: isten nevében. Mit tennél? A fáraót magát is istennek tartották, mindezen túl rengeteg istent imádtak...és Mózes nem nagy kéréssel ment, csak azzal, hogy AZ ÖSSZES IZRAELITÁT ÉS AZOK ÖSSZES JÓSZÁGÁT, ÉS VAGYONÁT ENGEDJE EL. Így indult el Mózes a botjával egy (akkoriban) világhatalom elé. Kellett a NÉV, aki nevében ezt a lépést megtette. A fáraó ezt mondta: " Ki az a Jehova, hogy engedelmeskedjek neki? nem ismerem Jehovát ".. AZTÁN MINT TUDOD MEGISMERTE.

Megismerte, hogy mennyi telik ki tőle. - hogy a te szavaiddal éljek.

"csak annyi telt ki tőle" a 10 csapás, az elsőszülöttek halála, és egész izrael kivonulása egyiptomból, úgy hogy a természeti erők a vörös tengert is kettészedték, amin átkelhettek. Én nem becsülném alá a te helyedben a számodra névtelen ISTEN hatalmát.

hamarosan Jehova újra kivezeti népét armageddonból úgy hogy felhasznál minden erőt ( mely az övé ) a megmentéséhez, és JOGA van ehhez, hisz Ő alkotta.

Rómabeliekhez írt levél10:13 vers: " Mert mindenki, aki segítségül hívja Jehova ( Úr ) nevét megmentésben fog részesülni ". Ez egy elég egyértelmü bibliavers. Nem azt mondja, mindenki, aki hisz a háromságban, nem azt mondja, mindenki, aki Jézusra hivatkozik.... hanem ezt: AKI JEHOVA NEVÉT hívja segítségül.

Mellesleg megkérdezhetem, és kérek mindenkit, aki ezzel a névvel van kiakadva: Mi a bajotok vele? Miért bánt az titeket, hogy Isten neve Jehova? Méghozzá annyira, hogy képesek vagytok az egész bibliát csűrni-csavarni, az egyértelmü kijelentéseket össze-vissza kuszálni, csak hogy SEMMIKÉPP NE KELLJEN EZT A NEVET elfogadni !

Hát nem mindegy, hogy hívják Istent, ha én Őt keresem???

Jehova? Le van írva? Jól van ! Akkor Jehova ! ami a neve, azt mondom. Miért kell ez ellen ennyire tiltakozni?? nem értem.

2011. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/803 anonim ***** válasza:
6%

" Ildikó! Nem kritizálni akarlak ,csak megkéne vizsgálni,azon bibliai kijelentéseketis amit ti nem szívesen akartok tudomásul venni.Nem idézgetek mivel a fél bibliát kikéne írnom ,de úgy sem fogadnád el . "


Kérlek írj példákak. Nem kell a fél Bibliát , csak néhányat. egyszerre egy is elég lesz. Köszönöm.

2011. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/803 anonim ***** válasza:
6%

Olyan jó lenne, ha legalább egy betüvel ALÁÍRNÁTOK, hogy tudjam a válaszom kinek címezni. Igaz, itt már olyan sokszor elhangzott, hogy " nem fontos a név " még Isten neve sem fontos, de nekem RENDKÍVÜL az mégis, mert akkor kinek-kinek válaszolhatnék a kommentjére, akinek pedig NEM AKAROK VÁLASZOLNI, ÉS AKIT SZÓRA SEM SZERETNÉK MÉLTATNI az nem gondolná úgy, hogy neki írok. - még mindig.

:) egy betü vagy egy szám is elég,csak meg tudjam különböztetni gizikét és a gőzekét.

2011. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/803 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Ildikó!


Csak annyit szeretnék hozzáfűzni a mondandódhoz, hogy vagy a ti bibliátok van máshogy fogalmazzva, vagy ti magyaráztok bele mást a bibliában leírtakahoz, ami pedig feketén-fehéren, érthetően, egyértelműen van írva!

Kikerestem az általad említett verseket, pedig mindegyik a fülembe csengett szó szerint, de gondoltam, hátha én nem emlékszem jól!

Ezt írtad Te: "Mózes megkérdezte az égő csipkebokornál a hangtól, ami a fáraóhoz küldte őt: " Mit mondjak? ki küldött? Mi a te neved? "


A bibliában ez áll: "Én vagyok a te atyádnak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene. Mózes pedig elrejté az ő orczáját, mert fél vala az Istenre tekinteni."


Illetve amikor Mózes megkérdezte mit mondjak ki küldött:

"Mózes pedig monda az Istennek: Ímé én elmegyek az Izráel fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? mit mondjak nékik?

És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.

És ismét monda Isten Mózesnek: Így szólj az Izráel fiaihoz: Az Úr, a ti atyáitoknak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem mind örökké és Menj el és gyűjtsd egybe az Izráel véneit és mondd ezt nékik: Az Úr, a ti atyáitok Istene, Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak Istene megjelent nékem, mondván: Megemlékeztem rólatok és arról a mit elkövettek rajtatok Égyiptomban."


Számomra nem az tűnik ki ebből, hogy azt kell mondani minden áron, hogy Jehova! De ha Te így gondolog akkor legyen a Te hited szerint.


Ismét idéznélek ha megengeded!: "Miért bánt az titeket, hogy Isten neve Jehova? Méghozzá annyira, hogy képesek vagytok az egész bibliát csűrni-csavarni, az egyértelmü kijelentéseket össze-vissza kuszálni, csak hogy SEMMIKÉPP NE KELLJEN EZT A NEVET elfogadni !

Hát nem mindegy, hogy hívják Istent, ha én Őt keresem???"


Én pontosan ugyan ezt kérdezném Tőled csak fordítva!

Miért fáj neked, nektek, hogy én nem úgy szólítom: Jehova.

Mikor ez az elnevezés nem hiteles (JHVH szinte biztosan nem egyenlő Jehova), ezt ti is tudjátok.

Miért baj az, hogy ha én Istennek szólítom az egyetlen élő igaz istent? Miért baj, hogy én Atyának szólítom a világ atyját? Ez bűn? Krisztus nem azt mondta, hogy mi Jehovánk, hanem, hogy mi atyánk.

Nem én lovagolok ezen, számomra egy Isten létezik, ti lovagoltok ezen. Ha nektek ez a legfontosabb...


üdv: a

2011. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/803 anonim ***** válasza:
71%

Az isteni névről olvasd el:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2011. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/803 anonim ***** válasza:
90%

Xy írja:


Kedves "a"!

Nálad a pont! :)

Nem muszáj, hogy Isten neve egy konkrét hanghalmaz legyen, ami egy bizonyos nyelven alakult ki! Lehet akár Otumidariző is, ha leírva, kimondva és/vagy olvasva, hallva a mi atyánkra gondolunk.

Vajon bűnt követett el az a roma hölgy, aki a minap fülem hallatára Jajovának nevezte? ;) :D

Kedves Ildikó! Gondolom, ha valami fáj, Te sem azt mondod, hogy "jaj Jehova, jaj Jehova...", hanem azt, hogy "jaj Istenem, jaj Istenem..." :DDD

2011. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/803 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Xy!

El foglak keseríteni, mindig JEHOVÁT mondok, ha baj van, ha kérek, ha köszönök valamit.

"Drága Jehova, kérlek segíts.." ezt szoktam mondani.

Mint az előzőekben írtam, nem mi találtuk ki, hogy Isten neve Jehova = JHVH = Jahwe.. legyen,hanem Ő adta ezt a nevet önmagának.

Az a bibliaFORDÍTÁS

2011. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/803 anonim ***** válasza:
7%

bocsánat.folytatnám: szóval az a BIBLIAFORDÍTÁS, melyben kikereste "a" , hogy VAGYOK, AKI VAGYOK... magának a Jehova névnek a jelentéstartalma. Sajnos sok bibliafordításban Úr szóval helyettesítik ezt a nevet, vagy egyszerüen kihagyják. Ahol a tetragamma volt - eredetileg - ott Úr szót, vagy egyáltalán semmit nem írnak. Azonban a katolikus biblia első lapján is olvasható ez: " A Jehova/Jahwe szót Úr szóval helyettesítjük " .


az hogy "vagyok, aki vagyok " JEHOVA nevét jelenti hisz ennek a névnek a jelentése: ELŐIDÉZI HOGY LEGYEN, ILLETVE AZZÁ VÁLOK AMIVÉ AKAROK.

Ez a szó: JHVH egy héber igéből alakult Tulajdonnévvé.

Tehát nem az nekem és a tanúknak a heppünk,hogy mi elneveztük Istent, de nem is volt erre szükség, hanem HASZNÁLJUK azt a nevet, amit ő elvár, illetve ami sokaknak annyira bántja a fülét.

és higyjétek el, eleinte nekem is furcsa volt, mely azt gondoltam valami szekta-neve ez. A bibliatanulmányozás által azonban TUDOMÁSUL VETTEM,hogy ez az Isten neve,és akár elhiszem akár nem ez nem változik. Ahogyan magam Jehova sem változik meg, és ha azt mondta: EZ A NÉV MEGMENTÉST és ÉLETET jelent, akkor az ténynek vehető.

Igenis, rendkívül fontos használni,és ismerni ezt a nevet, mert életet vagy halált jelent.

" Atyánk, szenteltessék meg a TE NEVED ". nem úgy tünik,hogy mindegy hogyan mondjuk. Ez a mintaima ELSŐ sora.. Szenteljük meg AZ ATYÁNAK a NEVÉT.

Nem én magyarázok bele valamit, hanem ahogyan "a" írtad: fehéren-feketén le van írva a bibliában.

Egyébként Jehova nevét használták az irodalom nagyjai is: Ady Endre ( " Egy az Isten, Jehova Isten " ) továbbá Jókai és Vörösmarty is.

Isten nem fogja megváltoztatni a nevét, és nem fogja megsemmisíteni azt, tehát nekünk az a feladatunk: SZENTELJÜK MEG ÉS HASZNÁLJUK.

"a" ! Mit szólsz a Róma levél 10 fejezetéhez? - remélem azt is kikerested. :) Üdv. Ildikó <3

2011. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/803 anonim ***** válasza:
0%

"Mikor ez az elnevezés nem hiteles (JHVH szinte biztosan nem egyenlő Jehova), ezt ti is tudjátok.

Miért baj az, hogy ha én Istennek szólítom az egyetlen élő igaz istent? Miért baj, hogy én Atyának szólítom a világ atyját? Ez bűn? Krisztus nem azt mondta, hogy mi Jehovánk, hanem, hogy mi atyánk."


Gondolom Ildikó sem azt akarta írni, hogy "de én mindig és kivétel nélkül csak 'Jehovát' mondok", hiszen használjuk mi is a különböző címeket. De ezek NEM HELYETTESÍTHETIK a kinyilatkoztatott isteni nevet.

A "hitelességről" meg szálljatok már le, hiszen megbeszéltük, hogy nagyon sok ókori névről sem tudjuk 100%-ban, hogyan ejtették, köztük Jézuséról sem! Mégis használjuk, MÉGHOZZÁ IGEN KÜLÖNBÖZŐ MÓDON.


Találd már ki légy oly kedves, melyik mai nyelv szerinti "Jézus" kifejezés "hiteles", ha kiejtjük??? És ha tudnánk is, kitalálnánk egyet, a többi nyelv felejtse el a saját verzióját? Miért? Mert te mondod?!

2011. ápr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/803 anonim ***** válasza:
19%

Jézus eredeti szóalakját ismerjük, mivel nem héberűl, hanem görög nyelven íródott. Kiejtve nagyjából agy hangzik: Íjzus

Az én nevem László itt Magyarországon, de Németországban Ladislaus, más országban pedig megint másképp. Görögöknél Jézus: Ιησούς, angolul: Jesus, olaszba: Gesù

De Jehova magyarul is Jehova, meg görögűl is, meg angolul is, miért? Mert ezt erőszakolja ránk a watchtower, hogy nyelvezettől függetlenűl egy hipotézist kövessünk, mert JHVH = Jehova, de miért zavar, ha Jahve-nek hívom? Mit tudtok? Azt hogy JHVH volt odaírva, és sem te, sem én sem egy egész életében az írásokba belemerűlt ember sem tudja, hogy hogyan ejtették pontosan. Megszenteltessem a nevét? Ha szerintetek ezt szó szerint veszitek, akkor hogy szenteltetitek meg, ha lehet nem is jól ejtitek?

Már máshova írtam: A nevem László, de csak az LSZL marad meg, és nem tudod, hogy hogyan kell kiejteni, és te úgy ejted ki, hogy LóSZaL, akkor jót teszel? Én lesz@rom, hogy hogyan ejtesz ki, de az Isten, ha Jahve helyett, mondvacsinált Jehovát ejtesz például? Nem mi lovagolunk ezen, hanem ti szajkózzátok a kapukban folyton. Szakadjatok már le a témáról.

Drágáim a hit hallásból van, attól idéztek, aki nemhogy házról házra nem járt, sőt...

Maga Jézus mondta Lukács evangéliumában olvasni, talán nem olvastátok, hogy ne járjatok házról házra?

Pál így hirdette az evangéliumot? Gondolom Ábrahám, Izsák, Jákob alig várta, hogy a kis szütyőjével bekopogtasson mindenhova, hogy Isten neve Jehova?

Nem mi nyavajgunk ezen, hanem ti szajkózzátok, lapozzatok, mert nem tudjátok, hogy hogyan kell kiejteni, hiába vakaróztok. Semmit nem tudtok a kiejtéséről, csak hogy nyomjátok, azt hiszitek, ha hangosan kiabáljátok, akkor ti nektek van igazatok? A jó hír szerintetek az, hogy Krisztus nem volt isten, alábbvalóbb "Jehovánál"? Dicsőititek halálát, és elfelejtitek hogy fel is támadt? Esztek a kenyérből és a borból, de ti döntitek el, hogy ki ehet, mert aki eszik belőle, ott lesz a 144000 között? Nem törte meg a kenyeret és adott tanítványainak, mondván, egyetek ebből MINDNYÁJAN? Csűritek csavarjátok a Bibliát, meghamisítjátok, hirdetitek a saját evangéliumotokat. Gondolkodni kellene, és nem azt a maszlagot szajkózni, amit kántálnak nektek a gyülekezetekben.


Üdv: aa

2011. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!