Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
 261/803 anonim ***** válasza:
0%

"A szellem és a lélek egyaránt szélből, leheletből származik. Kb. egyenértékű..."


A Bibliai nyelvhasználat szerint szó sincs "egyenértékűségről". Ezt csak a későbbi következetlen és a pogány tanok hatására átvett hamis vallásmagyarázatok miatt, helytelenül fordított szövegek okán hiszik sokan.

De ha az eredetit vesszük alapul, akkor tisztán kirajzolódik a héberek szellemisége e szavak jelentésének a tekintetében.

2011. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/803 anonim ***** válasza:
0%

"ha nem tartjátok be Isten parancsolatait, akkor mi a Ti törvényetek?"


A fenti válaszaimban találsz egy seregnyi verset, illene elolvasni. Tán többet értenél belőle és nem kérdeznél ilyeneket. Mi "Krisztus törvényének" engedelmeskedünk - hallottál már róla? Mondom, kicsit visszább le van írva!


"Aki elkezdi tanulmányozni Isten igéjét az igazságot keresve annak Isten megadja a bölcsességet is hogy meg is értse!"


Bibliai példa? Csak mert ez egy fontos és alapvető kérdés és a Biblia ezt pontosan tárgyalja. Hogyan is zajlik ez? Mi általában a bibliából érvelünk, de ti ha idéztek is, semmi konkrétum.


"Ti pedig mindenféle kifogásokat kerestek, hogy ne tartsátok meg a szombat napot!"


Tán érvelni kéne a hited mellett, ha van, nem csapongó és vagdalózó vádaskodással feleselni!

A következő vádad a vérkérdés. Hogyan jön ez ide? Vagy mindegy mivel, csak vádaskodni lehessen??? Nagyon úgy tűnik!


Megnyugtathatlak, a vér kérdésében éppúgy stabil lábakon áll a Tanúk álláspontja, mint a többi kérdésben. Amit neked ajánlok: kérdezd meg azokat a neves professzorokat, akik között Tanú akad és akik kiállnak a Tanúk vér nélküli álláspontja mellett, sőt! Ők maguk mindenki esetében a vér nélküli orvosi ellátást javasolják és gyakorolják.


"Nahát! Ekkora bődületes marhaságot, és belemagyarázást sem hallottam még Krisztusról!

Aki túloz, az hazudik! Krisztus soha nem hazudott, különben nem válthatta volna meg a bűneinket"


Te most vagy nagyon figyelmetlen vagy, vagy nagyon rosszindulatú módon állsz a párbeszédhez. Szerintem mindkettő benne lehet a dologban.

Olvasd már el a fenti érvelésemet újra és azt elemezd, ne ragadj ki belőle egy kis részt! Oké? Ha nem teszed, akkor valójában te hazudtolod meg az írásokat!


Ha Jézus szemléltetést mondott vagy képletesen beszélt, akkor hazudott????

2011. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/803 anonim ***** válasza:
82%

Hogy honnan veszem, hogy tagadjátok? Pár hozzászólással előbb leírtam! Tagadjátok, nem tartjátok be a tízparancsolatot, vagyis az már el van törölve, de egy kettőt azért betarotok....Hogy is van ez? Talán olvasd el mégegyszer a válaszomat hátha feltűnik! Pontosan erre nem reagáltatok, mint már megírtam azt is, hogy : "Előre sajnálom, hogy erre sem fogok kapni értelmes választ, mert elvesztek majd valamelyik részletben!" Lám így is lett! Eddigi válaszaitok alapján mindíg ez van!

Most is leragadtál a Jehova megszólításon, holott számomra tényleg fontos kérdésekre mint mindíg nem kapok tőletek választ! Vajon miért???? Ismételten úgy tűnik, hogy Ti lovagoltok a Jehova néven! Nekem: JHVH!!!!!!!!!!!!

2011. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/803 anonim ***** válasza:
82%

"Bibliai példa? Csak mert ez egy fontos és alapvető kérdés és a Biblia ezt pontosan tárgyalja. Hogyan is zajlik ez? Mi általában a bibliából érvelünk, de ti ha idéztek is, semmi konkrétum"


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ha érvelek, akkor és idézek akkor pontosan szopktam idézni, persze nem a ti bibliátokból azért nem érted tán, vagy azért nem találod!?

Korábbi hozzászólásaimat mindíg bibliai idézetekkel támasztottam alá, talán figyelmesebben kellett volna elolvasni! Egyébként én szoktam venni a fáradságot, hogy öszzevessem azt amit ti idéztek és Isten igéjét!


Erre a kérdésemre sem válaszoltál, hogy mi alapján , melyik törvény alapján tagadjátok meg a vérátömlesztést! Csak mellébeszéltél Ime: "Megnyugtathatlak, a vér kérdésében éppúgy stabil lábakon áll a Tanúk álláspontja, mint a többi kérdésben. Amit neked ajánlok: kérdezd meg azokat a neves professzorokat, akik között Tanú akad és akik kiállnak a Tanúk vér nélküli álláspontja mellett, sőt! Ők maguk mindenki esetében a vér nélküli orvosi ellátást javasolják és gyakorolják." Ebből semmit nem tudtam meg! Nem kapok válaszokat tőletek, pedig minden féle kötekedés nélkül kíváncsi vagyok arra mit miért csináltok, hátha tanulhatok valamit belőle!


Én nem azt mondtam, hogy Krisztus hazudott, hanem, hogy a ti sok állításotok, /nem mind!!!/,hazugok!

2011. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/803 anonim ***** válasza:
81%

Hogy mennyire nem válaszoltok: Nézzünk egy példát: szó volt a vérátömlesztés tiltásáról, de természetesen félreértettétek a kommentelőt: a szombatot nem tartjátok meg, mert a törvény Krisztusban teljesedett be, úgymond betöltetett. Persze értelmetlen számomra, hogy a ne öljt miért tartjátok meg, de inkább ne follyunk bele. A tízparancsolat és a 603 Mózesi törvény egy és ugyanannak veszitek, ami Krisztus által betöltetett, akkor miért tartjátok meg a vérátömlesztés tiltását, hiszen vér evésének tiltásáról van szó, nem arról, hogy ne adj vért, és ne ments meg vele x életet... Egyik törvényt megtartjátok, amire a watchtower szekta fő hadiállás parancsot ad, a másikat nem, ami éppen nem tetszik, minden fajta mellébeszélés által. Semmivel nem több a magyarázatotok a farizeusok és az írástudók okoskodásaitól, törvénymagyarázatuktól. Ti a szombat napot nem tartjátok meg, egészségetekre, a katolikusok ezzel együtt a bálványimádást nem. Ti sem vagytok jobbak a deákné vásznánál, ugyan olyan mellébeszélt dogmákat zengtek, mint a katolikus egyház Bibliamagyarázataik.


Vérátömlesztés nem, bálványimádás nem, nem öltök, nem akartok hazudni, ezeket betartjátok, szombat eltöröltetett, Mózesi törvények eltöröltettek. Az igenetek igen, a nemetek nem? Egy frászt! Össze semmit nem hasonlítotok, a vádaskodást meg nem vizsgáljátok, a kommenteket még csak el sem olvassátok, mert teljesen mást hoztok ki belőle, a kérdésre mellébeszéltek, a dogmáitokat nem egyeztetitek össze a Bibliával, csak azt kántáljátok, amit a gyülekezetekben hallotok, meg amivel jártok házról-házra. Kígyók fajzatjai, távozzatok tőlem! Az Úr Isten mutassa meg nektek fénylő dicsőséges igazságát! Kérlek Uram, szabadítsd meg tévelygő testvéreimet hazug dogmatikus tanaiktól, hogy ne megbotránkozást, hanem szeretet szavát hordozzák végig bűnös világunkba! Hogy a jó hír az ő igaz életük legyen és ne egy betanult szöveg, melyet véres kardként hordoznak végig tévelygő bárányaid között! Vak vezet világtalant.


"aa"

2011. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 16:50-es! A válaszod elég nagy zagyvaság, talán ha érthetőbben kifejtenéd... Mi a probléma? Hogy nem tartjuk meg a Tízparancsolatot, mint paragrafust? Leírtam részletesen, de az a válaszom, amiben bibliai tartalom van, rendszeresen figyelmen kívül van hagyva. És jön az újabb kérdés, ami nem szól másról, csak át van fogalmazva!


A kb. 600 törvény része volt a Tízparancsolat. Ezek pedig, mint írott paragrafus, már nem érvényesek. Ez nem azt jelenti, hogy a Tízparancsolat, vagy az egyéb Törvények alapelvei nem igazak, de helyettük "Jézus törvényét" kell alapul venni, ami nem kőbe vésett, vagy papírra rótt szabálygyűjtemény, hanem a szívbe kell, hogy íródjon.


"persze nem a ti bibliátokból azért nem érted tán, vagy azért nem találod!?"


Képzeld, a Tanúk ténylegesen használnak mindenféle, fellelhető fordítást. Nekem is van többféle, nem ismeretlen a megfogalmazás. Meg is szoktam találni, ami kiirkálsz, de én nem csak összevissza dobálom a verseket, hanem pontos hivatkozással látom el a legtöbbször.


Te a hozzászólásaid alapján nem korrekt válaszokat akarsz, hanem rosszindulatú módon hibát találni a tanításunkban, akkor is és ott is, ahol nincs. Összevissza csapongsz egyik témából a másikba anélkül, hogy az előzőt alaposan megértenéd. Nagyon úgy tűnik, hogy nem a pontos válaszokra vársz, hanem csak a káoszt növeled magad körül.


Én szándékosan nem tértem ki a vérrel kapcsolatos dolgokra, mert túl sok nyitva hagyott kérdés van, amiket nem tisztáztunk. De látom, hogy van akinek az átláthatatlan kuszaság a célja.


Én pontosan tudom, hogy kivel kapcsolatban mondtad, hogy hazudik. De ha a mi állításaink némelyike nem igaz, melyik az?

2011. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/803 anonim ***** válasza:
8%

"Persze értelmetlen számomra, hogy a ne öljt miért tartjátok meg"


Mert szerinted Krisztus törvénye a "ne ölj"-t "gyilkolj"-ra változtatta? Azt gondolod tán, hogy csak az írott törvény betűje miatt kell ezeket betartani?


"A tízparancsolat és a 603 Mózesi törvény egy és ugyanannak veszitek, ami Krisztus által betöltetett,"


Nem mi vesszük egynek, hanem a Biblia nem tesz különbséget - ezt alaposan bizonyítottam is. Bár erre sem jött semmi érdemleges válasz, csak mellébeszélés.


Úgy tartanám korrektnek a vitát, ha a Biblia érveket megvitatnánk. Ehhez nem kell héber vagy görög nyelvzseninek lenni. A Szentírás nagyrészt megmagyarázza önmagát.


"akkor miért tartjátok meg a vérátömlesztés tiltását"


Mert az idézett versekben ezek újra meg lettek ismételve. A vértől való tartózkodás (nem csak szájon át) a paráznasággal együtt!


Az eddigiekből is ki kellet derülnie, hogy nem arról van szó, hogy egyik törvényt így, a másikat meg úgy kezeljük, hanem teljesen másról.


"Ti a szombat napot nem tartjátok meg"


Ez sem igaz! Olvasd az erről szóló bibliai magyarázatot, amit idéztem. Sajnos nem sokat értettél meg belőle ezek szerint.

2011. ápr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/803 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 18:59-es!


A válaszom egyáltalán nem zagyvaság, legfeljebb nem olvastad figyelmesen az előző kommentemet, amelyről ismételten írtam, és csak azzal foglalkoztok amival akatrok! Állandóan elvesztek egy részletben!

Egyáltalán nem a rosszindulat vezet mintahogy azt gondoljátok azokról akik nem értenek mindenben egyet veletek!


Egyáltalán nem válaszoltál érvekkel, hogy miért nem tartjátok meg egyik törvényt, vagy parancsolatot, aghogy tetszik, míg a másikat megtartjátok! Ez volt a kérdés!

Ne haragudj nem találtam a részletes válaszodat erről! Pedig igazán kíváncsi lennék! Én figyelmesen olvasok! És rendszerint álltalában mindenre szoktam válaszolni veletek ellentétben! Mig ti egy valamit kiragadtok és azon lovagoltok!


Húúúú már megint sokat írtam, és nemfogjátok "látni" a kérdéseket!


"Én szándékosan nem tértem ki a vérrel kapcsolatos dolgokra, mert túl sok nyitva hagyott kérdés van, amiket nem tisztáztunk. De látom, hogy van akinek az átláthatatlan kuszaság a célja."


Az előbb azt írtad, hogy mindent részletesen megválaszoltál, akkor légyszíves a vérátömlesztéses témra is várom a válaszodat! Ezt a témát melyik törvényhez kapcsoljátok??? Ilyen egyszerű volt a kérdésem! Mert még mindíg nem értem, hogy lehet az, hogy valamit megtartotok, valamit nem????


Célom nem a kuszaság!!! Ennél egyszerűbben és ennél tisztábban még sosem láttam, értettem ezeket a dolgokat!

A kuszaság legfeljebb nálatok lehet, ha egészében nem látjátok át a dolgokat!

Teljesen egyszerű, de fontos kérdéseket tettem fel, csak azért kellet ennyiszer megfogalmaznom, nem csűrnöm csavarnom, hanem megfogalmaznom és megkérdeznem mert nem kaptam rá választ.


Kíváncsian várom!


2 kérdés!!!

2011. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/803 anonim ***** válasza:
19%

19:46-ossal egyet kell értsek! Én tisztán látom a törvények mibenlétét, de nálatok akkora a kesze-kuszaság, amire nulla választ adtok, hogy csak na... Hogy mi ugrálunk össze vissza, bizony, a magam nevében egyet kell értsek veled, sokszor csapongok ide-oda a kérdések örvényében, mivel hihetetlen módon Biblia ellenes a JT tanai. Csapogok a tízparancsolat félredobásában, csapongok a Mózesi törvények egyes részeinek átfogalmazott betartásában, csapongok az antikrisztusi megnyilvánulásaitokban, csapongok a JHVH név Jehova semmitmondó megmagyarázásában, csapongok a parancsolat és az apostoli hagyomány ellenére való házról házra járásban, bocsánat érte, kérlek ne haragudjatok rám.


Nem szeretném, ha eltérítene a kommentem a 19:46-os két kérdésének megmagyarázásában, csak elnézést szeretnék kérni, amiért lólépésben záporoztatom többek között én is felétek a támadásnak vett kérdéseimet. Majd talán felnövök én is a feladathoz, és higgadtan, lépésről lépésre próbálom majd megérteni a tanításotokat, vagy lépésről lépésre lehúzni rétegenként tanaitok hazug leplét saját magam előtt.

2011. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/803 anonim ***** válasza:
0%

"miért nem tartjátok meg egyik törvényt, vagy parancsolatot, aghogy tetszik, míg a másikat megtartjátok!"


Most itt pontos kérdés következik a homályos kérdésedre: mit nem tartunk meg és ezzel szemben mit tartunk meg? Példát légy szíves. Mellesleg az eddigiekre válaszoltam már, nem tudom észrevetted-e?

Nos, én is végigmegyek a kérdéseken és a pontatlan állításokon és listázva válaszolok mindenre. Ezt így csináltam eddig itt is.


A vértől való tartózkodással kapcsolatban (is), az előző oldalon lévő, bibliai idézetekkel alátámasztott válaszaim foglalkoztak. A ma 11:10-ben alapos és részletes bibliai választ kaptál a felmerült kérdésekre. Nem is értem, hogy miért hagytad/hagytátok figyelmen kívül a Biblia érveit. Azaz értem én...


Egyszerűen hiányzik azok megvitatása. Ez nem korrekt eszmecsere, már bocs!



De még egyszer megpróbálom összefoglalni, a Törvény és ezen belül a szombat megtartásának a változását. A teljes Törvényt betöltötte Jézus és a "fára szegezte" a váltsághalálával. Az megállapítható a bibliából, hogy a Törvényt Jézus, de senki sem választotta szét kétfelé - szertartási és erkölcsi részre. Tehát a hatályon kívül helyezés egy magasabb rendű Törvény érdekében, az egész törvényre értendő. Van olyan rész viszont, melyek átalakult más formává, mint a szombat nap. Vannak olyanok is, melyek megerősítést nyertek, mint a bálványimádat tiltása és a vértől való tartózkodás parancsa. De ez nem jelenti azt, hogy a Törvényszövetség egésze, vagy belőle a Tízparancsolat, MINT ÍROTT TÖRVÉNYGYŰJTEMÉNY, ma is változatlanul hatályban lenne.

2011. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!