Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
 251/803 anonim ***** válasza:
0%

"Kézzel írt törvényről ír Pál. A kőtáblákat emberi kéz írta?"


Utána még azt írod, hogy "magyarázom még azt is, amit nem kellene". De vajon itt éppen ki magyaráz bele olyant az Írásokba, amit az NEM MOND? Hol van arra, csak hangyányi utalás is, hogy jogosan tehetünk különbséget a Törvény egyes részei között, mintha annak bizonyos részei még ma is érvényesek lennének?!

Szerinted azok a törvények, amiket nem Jehova vésett kőbe személyesen, hanem az emberekkel íratta le, azok NEM TŐLE SZÁRMAZTAK? És azokat kevésbé fontosaknak kellett tekinteniük a zsidóknak, vagy életfontosságú volt, hogy azokat is betartsák???


Felosztható-e a Mózesi Törvény „szertartási” és „erkölcsi” részre, és kötelező-e a keresztényeknek az „erkölcsi törvény” (tízparancsolat) betartása?


Úgy utal Jézus a Törvényre, mintha az két részre lenne felosztva?


Máté 5:17, 21, 23, 27, 31, 38: „Ne gondoljátok, hogy megsemmisíteni jöttem a Törvényt vagy a Prófétákat. Nem megsemmisíteni jöttem, hanem betölteni.” És most figyeljük meg, hogy Jézus mit foglalt bele a további mondanivalójába: „Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: »Ne gyilkolj [2Móz 20:13; a hatodik parancsolat]« . . . Ha tehát ajándékodat az oltárhoz viszed [5Móz 16:16, 17; nem része a tízparancsolatnak] . . . Hallottátok, hogy megmondatott: »Ne kövess el házasságtörést [2Móz 20:14; a hetedik parancsolat].« Ezenkívül megmondatott: »Aki elválik feleségétől, adjon neki válólevelet [5Móz 24:1; nem része a tízparancsolatnak].« Hallottátok, hogy megmondatott: »Szemet szemért és fogat fogért [2Móz 21:23–25; nem része a tízparancsolatnak].«”


Jézus tehát felváltva hivatkozott a tízparancsolatra és a Törvény többi részére, anélkül hogy különbséget tett volna köztük. Nekünk másként kellene tennünk?


Különválasztotta-e Jézus a tízparancsolatot, amikor ezt kérdezték tőle: „Tanító, melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben?” Nem. Ehelyett ezt mondta: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat. A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« Ezen a két parancsolaton alapul az egész Törvény és a Próféták” (Máté 22:35–40). Ha egyesek ragaszkodnak a tízparancsolat megtartásához (5Móz 5:6–21), mondván, hogy a Törvény többi részével ellentétben ezeket kötelesek betartani a keresztények, valójában nem éppen azt vetik el, amit Jézus a két legnagyobb parancsolatnak nevezett (az 5Mózes 6:5-öt és a 3Mózes 19:18-at idézve)?


"Hogy igazságos állapotban vagyunk-e Isten előtt, az a Krisztusba vetett hitünktől, és nem a hetenkénti sabbat megtartásától függ."

Király, akkor nem is a ne öljtől függ az én üdvösségem, meg nem is a ne paráználkodjtól?"


Sajnos most megint csak vagdalkozol, ez nem következetes érvelés! Szerinted a Krisztusba vetett hitünk mit kell, hogy magában foglaljon? Menj vissza kicsit és olvasd el még egyszer a Máté 22:35–40 verseit.

Kérdésem: ha e két legnagyobb szabályt betartod, kell-e bárminemű írásos (akár kőbe vésett is) paragrafusgyűjtemény ahhoz, hogy "igazságos állapotba" legyünk Istennél???


"A JT talán nem jól tudom, hogy kitagadják a házasságtörőket. Miért ítélkeztek? Nem Isten dolga ítélkezni?"


A fentiek válaszolnak minden ilyen irányú keverésedre, de megkérdezném szeretettel, hogy vajon a Biblia nem arra int-e minket, hogy tartsuk tisztán gyülekezeteinket a szándékos bűnöket elkövetőktől?


"Miért is tagadjátok ki, hiszen éppúgy, ahogy a szomobat megtartása eltöröltetett, éppúgy ezen törvényban szereplő ne paráználkodj is eltöröltetett."


Még ezt is rosszul tudod: Csel 15:28, 29: „a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól (vagyis amelyik nincs kivéreztetve) és a paráznaságtól.


"Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik."


Ezek túlzó kijelentések (vagyis egy bizonyos pontnak túlzott kihangsúlyozása) voltak, és Jézus nem szó szerint értette, mivel tudjuk a betű szerinti égről és földről, hogy sohasem múlnak el (Zsoltárok 78:69; 104:5; Prédikátor 1:4).


Jézus azt is mondta: „Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint a gazdagnak bejutni Isten királyságába” (Márk 10:25). Jézus biztosan nem azt értette ezen, hogy egyetlen gazdag sem lehet az ő tanítványa; egyes gazdagok ugyanis az első században felkent keresztények lettek (1Timótheus 6:17–19). Jézus, amikor túlzó kifejezéseket használ, azt akarja kihangsúlyozni, mennyire nehéz a gazdag embernek Istent tenni az anyagi gazdagság és kényelem elé (Lukács 12:15–21).


A mózesi törvényszövetség tökéletes volt (Zsoltárok 19:8). Ennek ellenére Jehova megígérte: „Ímé, eljőnek a napok . . .; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával. Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem.” A Tízparancsolat — a Mózesi Törvény magva — kőtáblákra volt leírva. Az új szövetségről azonban Jehova ezt mondta: „Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be” (Jeremiás 31:31–34).


Érted-e a különbséget?


Pál ezt az új szövetséget „jobb szövetségnek” nevezte. Miért? Elsősorban azért, mert beteljesült ígéreteken alapul, és nem eljövendő dolgok előárnyékolásán (Zsidók 8:6; 9:11–14). Olvasd el a verseket - FONTOS!


(Máté 5:17) A Mai angol fordítás (Today’s English Version) így adja vissza a vers második részét: „Nem azért jöttem, hogy eltöröljem őket, hanem hogy tanításaikat valóra váltsam.” Mivel Jézus azért jött, hogy a próféták tanításait valóra váltsa, eljövetele biztosíték volt arra, hogy pl. a paradicsom földi helyreállítására vonatkozó jövendölések valóra fognak válni. Idézek néhány ilyen jövendölést: Zsoltárok 37:11, 29; 72:1–8, 16–19; 115:16; Ésaiás 9:6, 7; 11:1–10; 45:18; Dániel 2:34, 35, 44, 45; 7:13, 14.

2011. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/803 anonim ***** válasza:
82%

Te nem Hogy megtéríted az embereket,hanem inkább eltéríted az embereket, ugyan úgy mint a katolikus egyház! Egy kérdésre sem tudsz érdemben válaszolni! Mindíg ugyan azt szajkózod, mintha egy lemezen megakadt volna a tű!

Nagy tévedésben vagy! Én nem mentegetem az én lelkiismeretemet! Ha Istennek nem számít, hogy hogyan ejtem, idéznélek: "Jehova mindenesetre nem fog azon bosszankodni,hogyan ejtik," , akkor miért fáj nektek, hogy én nem vagyok hajlandó Jehovának ejteni???

Ha Te a Károli Bibliával jösz, akkor hányszor szerepel benne a Jehova szó és hányszor az úr szó (több mint 7700-szor) és hányszor az Isten szó (több mint 4000-szer).


Az említett zsoltárok hogyg hangozna, ha csak a rendelkezésünkre álló adatok lennének?

" Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve JHVH, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."

Hülyén hangzik, mi? De érdekes...


Az ószövetség héber nyelven íródott. Mi héberűl a Jehovah szó jelentése pontosan, hiszen minden névnek jelentése van. Jehovah szónak legfeljebb belemagyarázott jelentéssel bír, de nincs jelentése.


Ha Károli Jahveht írt volna oda (aminek ráadásúl még értelme is lett volna héberűl) akkor úgy csöngetnétek be, hogy az Úr neve Jahveh? Nem azért szólítjátok Jehovának, mert Károli ezt írta egy párszor, igaz?

Mégegyszer: a héber iratokban JHVH szerepel, aminek kiejtéséről halvány lila gőzötök sincs. Nem Jehovah név szerepel több mint 7000x, hanem a JHVH az iratokban.


Nézzük az említett zsoltárok könyve 83. fejezetetét:

Protestáns revideált fordítás:"Tudják meg, hogy egyedül te vagy az, akinek ÚR a neve, aki felséges az egész földön!"

Karolikus fordítás: "Hadd ismerjenek meg téged, akinek neve: Úr! Az egész világon egyedűl te vagy fölséges."

2011. ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/803 anonim ***** válasza:
82%

Az említett Máté 5. fejezet:

"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.

Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére."

A tízparancsolat egyik pontjának elmélyítése.


"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."

A tízparancsolat egyik pontjának elmélyítése.


" Megmondatott továbbá: Valaki elbocsátja feleségét, adjon néki elválásról való levelet.

Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik."

Mózesi törvény eltörlése.


"Ismét hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Hamisan ne esküdjél, hanem teljesítsd az Úrnak tett esküidet.

Én pedig azt mondom néktek: Teljességgel ne esküdjetek; se az égre, mert az az Istennek királyi széke;

Se a földre, mert az az ő lábainak zsámolya; se Jeruzsálemre, mert a nagy Királynak városa;

Se a te fejedre ne esküdjél, mert egyetlen hajszálat sem tehetsz fehérré vagy feketévé;"

Mózesi törvény eltörlése


"Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért.

Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is.

És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.

És a ki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.

A ki tőled kér, adj néki; és a ki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól."

Mózesi törvény eltörlése


"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket."

Mózesi törvény eltörlése.



""Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik."


Ez sem nagyon jött össze nektek...


Ezek túlzó kijelentések (vagyis egy bizonyos pontnak túlzott kihangsúlyozása) voltak, és Jézus nem szó szerint értette, mivel tudjuk a betű szerinti égről és földről, hogy sohasem múlnak el"


"Mert ímé, új egeket és új földet teremtek, és a régiek ingyen sem emlittetnek, még csak észbe sem jutnak;" Ézsaiás


"De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik." Péter 2. levele


"Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala." Jelenések könyve


Nesze neked, nesze nekem. Ez szintén úgy tűnik, hogy nem nagyon jött itt össze neked...mint általában.



Zsoltárok 78,69: " És megépíté szent helyét, mint egy magas várat; mint a földet, a melyet örök időre fundált." Ez miért bizonyíték, hogy nem lesz új föld és új ég?


"Ő fundálta a földet az ő oszlopain, nem mozdul az meg soha örökké." Ja, Jézus kijelentései túlzásos hazugságok, de a zsoltárok örök szó szerint érvényűek, amit a király hosszú és bőséges élettapasztalatában leírt dicsőítve Istent, illetve intve némelyekkor az embereket, mi?


"Micsoda haszna van az embernek minden ő munkájában, melylyel munkálkodik a nap alatt?

Egyik nemzetség elmegy, és a másik eljő; a föld pedig mindörökké megmarad." Ember, itt a prédikátor tudod, hogy miről beszél? Kedheted olvasgatni, biztos kitisztul...

De hagyjuk, mert mellé, meg mellébeszélés az megy...

2011. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/803 anonim ***** válasza:
6%

figyelj csak ! Engem nem érdekel, hogy mennyi kifogást keresel arra, miért nem használjátok Jehova nevét. Lehet itt uram-uramozni, de Pál azt mondta :sok isten van és sok úr . Megkülönböztetni pedig nem tudjátok. Mi megkülönböztetjük, és HASZNÁLJUK A JEHOVA nevet. Te pedig uramjézusozzál..de nem fog semmit érni, hanem aki CSELEKSZI AZ ATYJA akaratát.

én nem vagyok katolikus térítő, csupán válaszolok a "kifogásaidra". Most,hogy Károlinál is megtaláltad kiejtve és leírva a Jehova nevet, mostmár más kifogásokat keresel. Te tudod. Józsuét idézem: "Én és az én háznépem Jehovát szolgálom. " vagy hogy jobban érezd magad: Jahwe-t. JHVH-t. mind1, de nem MÁST, hanem ŐT.

2011. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/803 Adonaielohim ***** válasza:
89%

Kedves Ildikó és Tanúk!


Beszéltem egy héber főiskolai abszolút pártatlan (vallásügyben) héber nyelvtanárral. Nem hagyott nyugodni ez:


"""Szerinted a Biblia második versében melyik szó szerepel az eredetiben? Elárulom: a "szellem", vagyis egy teljesen másik héber szó, a "rú′ach". Isten szelleme.


Ennek a szónak a jelentéstartománya bővebb, mint a léleké.

A héber rú′ach és a görög pneu′ma szónak, melyet gyakran a „szellem” szóval fordítanak, több jelentése van. Mindkettő vonatkozhat arra, ami az emberek számára láthatatlan, és arra, ami mozgásban levő erőre utaló bizonyítékkal szolgál. A héber és görög szó utalhat:

1. a szélre,

2. a földi teremtmények tevékeny életerejére,

3. az ember jelképes szívéből fakadó indítóerőre, ami arra ösztönzi, hogy bizonyos módon beszéljen és cselekedjen,

4. láthatatlan forrásból származó ihletett kijelentésekre,

5. szellemszemélyekre és

6. Isten tevékeny erejére, a szent szellemre."""



A tanár úr következőket írta nekem:


"""Szigorúan nyelvi szempontból nézve az a lélek, ami a vallás szerint a "húst" élővé teszi, illetve amit Isten belefúj az emberbe, amitől élőlény lesz: nefes (élő lélek = nefes chaja)

A ruach szót a köznapi nyelvben szél értelemben használják, amúgy lélek vagy szellem, abban az értelemben, hogy a "teste" nem anyagi. Azaz lehet Isten lelke (mármint a nem anyagi teste), ami lebeg a vizek felett, de a ruach lehet kísértet, visszajáró lélek, és minden ilyesfajta lény."""


Tehát szó sincs tevékeny erejéről sem pedig erőnek bármilyen formájáról. Belemagyarázás, átírás, szándékos ferdítés, félreértelmezés mint az is, hogy az "én vagyok" helyett "én már voltam"-ot fordítottak a bibliátokban ami az eredeti szöveghez meglehetősen hűtlen fordítás, viszont segít alátámasztani a hamis tanokat. Csak azért lett A JT általi fordítás szándékosan "tevékeny ereje" és "én már voltam", hogy hamisan alátámasszák a hazug tanaikat amiket alapjában véve az isteni igazságra építettek. A végkifejlet a lényeg ami végül is hazugsággá teszi azt amit tanítanak. Tagadni Isten lelkét vagy szellemét és Jézus egyben Isteni voltát. A pokolról már nem is beszélek.


Folytatnám a tanár úr levelét melyet Jehova nevéről írt: """A Jehova ügyben én ezt vallom: "A héber irás fejlödésével az i.sz. VI-VII.

> századában a JHVH betük közé az Adonaj szó magánhangzóit

> illesztették, igy lett e szó JeHoVaH."

De hozzá kell tenni azt is, hogy a JHVH mássalhangzó-csoport tulajdonképpen a volt-van-lesz héber szavakból van összekombinálva, tehát három szó mássalhangzóinak, és egy negyedik magánhangzóinak az egyvelege, Ezeket összeolvasni (még ha Jehovaként ez valóban lehetséges) annyira értelmes dolog, mint mondjuk egy képletet szóként olvasni. Ebnnek megfelelően azt, hogy Jahve, biztos, hogy egy zsidó szájából (aki tud héberül) nem fogja hallani.

Sokkal logikusabb (a benne rejtőző létigei alakok miatt) az Örökkévaló elnevezés, ahogy a zsidók olvassák ezt a szót (már magyarul).


Üdvözlet, és forduljon bátran hozzám, ha segíthetek:"""


Isten Jehovah neve teljesen mesterségesen kialakított név. A héber irás fejlödésével az i.sz. VI-VII. századában a JHVH betük közé az Adonaj szó magánhangzóit illesztették, igy lett e szó JeHoVaH. Ezért van a Károliban is Jehova fordítva mert Károli a már VI. században mesterségesen összerakott YHVH és ADONAJ szavakból összerakott szót vette alapul, ami valójában helytelen.


Engem sem hagy nyugodni sok minden mert van igazságalap azokban amiket mondtok de ahogy látom belekeverve félremagyarázásokkal és átértelmezéssel. Rettenetesen félem Istent, és szüntelenül keresem az Ő igazságát. Biztos vagyok abban, hogy létezik mert olyan szabadulásokat és bizonyságokat hozott az életembe amikből emberi ésszel és erővel képtelenség lett volna kikecmeregni. Isten "tevékeny ereje" működik az életemben és ezért nagyon hálás vagyok Neki, hogy él, létezik és megtalálhattam Őt. Éppen ezért keresem az Ő igazságát, kutatom és sokat imádkozom azért, hogy tartson meg a kegyelmében és szeretetében, nehogy tévútra menjek vagy a világ elámítson, becsapjon. Éppen ezért megnézem, megvizsgálom azokat amiket állítotok, mert szeretem Istent és Vele akarok lenni és ki tudja talán igazatok is lehet hiszen ugyanazt az Istent imádjuk csak ti tagadjátok azokat a tanításokat amik szerint az Ő országába mehetünk. És lépten nyomon azt tapasztalom, hogy az igazságokba amiket mondtok, bele vannak keverve emberi toldások, ferdítések és áligazságok vagy esetenként pontatlan, mondhatni szándékosan hazug fordítások. Így sikerül minden egyes levélváltás után újabb kis foltra bukkanni a tanításaitok és átírt bibliátok sorai között. Hálás vagyok Istennek amiért nem enged letérni az Ő útjáról.

2011. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/803 anonim ***** válasza:
82%

xy:


Ruah qedósim vagy Ruah elohim - Isten vihara. :)


A szellem és a lélek egyaránt szélből, leheletből származik. Kb. egyenértékű, de a magyar ember a "szellem" szó hallatára lánccsörgető, lepedős huhogóra asszociál, ezért kívánatos nekünk emelkedetteb ügyekben a hagyományos "lélek" használata.


A Szentlélek szebben is hangzik... ;)

2011. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/803 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Tanúk!


Azt szeretném megkérdezni, ha nem tartjátok be Isten parancsolatait, akkor mi a Ti törvényetek? Milyen törvények alapján élitek az életeteket és cselekszitek a dolgaitokat???

Sejtem, azt válaszolnátok, hogy hirdetnünk kell a "jó hírt", ami szerintem nem törvény, hanem parancsolatként veszitek! A biblia mindenki számára elérhető! Isten keresi meg az Ő elveszett juhait! Aki elkezdi tanulmányozni Isten igéjét az igazságot keresve annak Isten megadja a bölcsességet is hogy meg is értse! A Ti bibliátokban sok helyen a szavaknak, mondatoknak is más értelme van, más jelentést sugall, mint ahogy értelme lenne!


Ti azt mondjátok, hogy én mindenféle kifogásokat keresek, hogy ne kelljen használnom a Jehova nevet, Ti pedig mindenféle kifogásokat kerestek, hogy ne tartsátok meg a szombat napot! Vagy amelyik nektek tetszik azt csináljátok ami nem tetszik azt Krisztus eltörölte???

Miért is nem engeditek a vérátömlesztést??? Ezt melyik törvény alapján tartjátok??? Vagy mind mégsem lett eltörölve! Miért ne imádjak bálványokat, vagy más isteneket, hiszen azt is eltörölte Krisztus a tízparancsolttal együtt!?

A tíz parancsolat, még a nevében is benne van, hogy parancsolat! A Mózesi tövények pedig törvények!


Nem véletlenül válaszolta Krisztus arra a kérdésre, hogy melyik a nagy parancsolat, hogy: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Ez az első és nagy parancsolat.

A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."

Krisztus is ezt mondta, hogy ezek a legfontosabbak és ebből következik a többi is, és nem azt mondta, hogy eltöröltem ezeket, hanem, hogy inkább betölteni, megmutatni jött a törvény!Ráadásul egy új parancsolatot is adot ami : "Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket."

Az emberek nem szeretik egymást! Ha egymást sem tudjuk szeretni, mi módón tudnánk "azt" szeretni akit nem is látunk!?


Végezetül idéznélek: "Ezek túlzó kijelentések (vagyis egy bizonyos pontnak túlzott kihangsúlyozása) voltak, és Jézus nem szó szerint értette"


Nahát! Ekkora bődületes marhaságot, és belemagyarázást sem hallottam még Krisztusról!

Aki túloz, az hazudik! Krisztus soha nem hazudott, különben nem válthatta volna meg a bűneinket, ha nem lett volna tökéletes! Krisztus mondja magáról!: "Én vagyok az út, az igazság és az élet"

Azt is mondta magáról, hogy én vagyok az ajtó, mégsem úgy képzelem el mint egy ajtó!


Az értelmét, a lényegét nem látjátok a dolgoknak!

Teljes mértékben egyetértek Adonaielohim-mal! Vanak igazságok a dolgaitokban, de nem teljesek, így azok megbuktak! Ezt akár én is írhattam volna: " És lépten nyomon azt tapasztalom, hogy az igazságokba amiket mondtok, bele vannak keverve emberi toldások, ferdítések és áligazságok vagy esetenként pontatlan, mondhatni szándékosan hazug fordítások. Így sikerül minden egyes levélváltás után újabb kis foltra bukkanni a tanításaitok és átírt bibliátok sorai között. Hálás vagyok Istennek amiért nem enged letérni az Ő útjáról." Ez abszolút így van!

Ha az ételbe egy kis patkánymérget keverünk, attól még ugyan az a kaja marad csak egy kis mnérreggel "fűszerezve" ami elpusztít!


Látván nem láttok, és hallván nem hallotok!



Elárulom én is:"Én és az én háznépem JHVH-t szolgálom! Én viszont nem magyrázok marhaságokat bele, hogy okosabbnak tünjek!


Előre sajnálom, hogy erre sem fogok kapni értelmes választ, mert elvesztek majd valamelyik részletben!

2011. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/803 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Adonaielohim !


Igazán örülök annak,hogy alapos vagy, és mindennek utánajársz, hiszen Pál is ezt tette, és a társulatunk is.

A héber nyelvtanár nagyon okos lehet, ez nem kétséges, és az a magyarázat, mely Isten lelkét az életerővel azonosítja helytálló. Isten különleges szelleme, mely életrekelt és elevenné tesz bármit és bárkit az a különleges erő,mellyel minden egyebet teremtett.

Nem a mi tanításunk "hazug", ahogyan írtad, hanem Sátán tanítása, aki mindenáron azt terjeszti hogy az ember lelke ( vagy szelleme ) továbbél halála után.

Az ősi hazugság, az az állítás, mely ádám és éva esetében is ELLENTMONDOTT ISTEN SZAVÁNAK.

Lehet bármilyen tanár vagy professzor, akár sámán is.. okossága addig tart,míg nem mond ellent Istennek.

I.Mózes 3:1-5. "Csakugyan azt mondta Isten, hogy nem ehettek a fáról??... BIZONY MONDOM NEM HALTOK MEG,HANEM OLYANOK LESZTEK MINT ISTEN, JÓNAK ROSSZNAK ISMERŐI "

Sátán kitart a tanítása mellett, az emberek pedig mai napig hajlanak a szavára. Mit mondott Jehova? " Bizony meghalsz, visszatérsz a porba, ahonnan vétettél " tehát olyan állapotba kerülsz, mint mielőtt megteremtettelek volna. Mit mondott sátán? " Nem halsz meg " na, akkor kire hallgatunk, ha azt mondjuk " visszajáró lélek "?

Démonok tanítása, az ördög félrevezetése.

Ha mi belemagyarázzuk JEHOVA TERMÉSZETES TEVÉKENY EREJÉT, akkor a visszajáró szellem nem belemagyarázás? Vagy az teszi igazzá ezt a butaságot, hogy egy tanár vagy tudja fene ki mondja??? ISTEN MONDJA: nincs lélek önállóan, hanem meghal az ember, mint ÉLŐ LÉLEK.

És számomra ez vigasztaló ! Ha JEHOVA úgy dönt nem vagyok méltó az örök életre, akkor alszom halálalvásban, mert ez a jogos. Jézus Lázár feltámasztásakor ALVÓ ÁLLAPOTHOZ hasonlította a halált. Jehova TISZTA , ÉS TERMÉSZETES. A démonok misztikus rémiszgetése a halál utáni élet filozófiája.

Annak nagyon örülök,hogy azt írod: Lehet,hogy igazunk van. Nem a mi igazságunk ez, hanem Jehováé, és mivel te magad írod, hogy szereted és keresed őt, láthatod ezen a blogon is azt, mennyire törődik veled, hisz újabbnál újabb dolgokat tanulhatunk.

Igen. Valószínü Jehova az, aki engedte hogy kikecmeregj abból, ami kilátástalannak látszott. Jehova az, aki beszéltet engem és a testvéreket,mert be kell gyüjtenie minden tiszta szívü személyt, hiszen az itélete közel van.

Ezt nem fenyegetésképp mondják a tanúk,hanem mert Jehova IGAZSÁGOS ÉS FIGYELEZTET mindenkit.

Gondold csak el! Embernek mi érdeke lenne a te vagy az én megtérésemben? Russelnak mi érdeke van abban, hogy milliók végezzék ezt a munkát? Jehova akarja ezt.

Ahogy a te helyzeted kilátástalannak tűnt, úgy a társulaté is, amikor 1800-as évek végén felismerték,hogy néhány személynek VILÁGRASZÓLÓ munkát kell elvégezni ellenséges környezetben. Volt egy maréknyi embercsoport, akinek nyakába kellett kapni önkéntesen az egész világot és MINDENHOVÁ elvinni a jó hírt.

Mert valójában nagyon jó hír... ha nem akadunk el armageddonnál. Hiszen nem vagyunk magunkra hagyva. Van Isten az egekben, akinek gondja van RÁD és RÁM.. neveden szólít és hajszálaid számát is nyilvántartja. Mi lehet ettől jobb hír?

Nincs átírt Bibliánk. mert mint mondottam : NEM ÉRDEKÜNK a térítés, hanem FELADAT. Jehovának számítasz és nem nekem,hisz nem is ismerlek.

2011. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/803 Adonaielohim ***** válasza:
89%

Kedves Ildikó!


Senki sem beszélt visszajáró szellemekről. Mindenki meghal és addig halott is amíg Krisztus még egyszer el nem jön, hogy megítélje a világot és akkor mindenki feltámad (hívek és a gonoszok is)az ítéletre. Megint olyan szavakat adsz a számba amiket nem is mondtam de te mondanivalómnak tulajdonítod...


JÁNOS 5:28.Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, a melyben mindazok, a kik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát,

29. És kijőnek; a kik a jót cselekedték, az élet feltámadására; a kik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.


Vagyis addig nincsenek szellemek drága és kedves Ildikó mint ahogyan a számba adtad hanem addig "alszanak" úgymond. A szellemeid pedig nem léteznek csak démonok formájában. Jobb lesz ha tényleg befejezem mert a hazugságok, rágalmazásaid és a számba adott hamis szavaid kezdenek olyan érzelmeket kelteni bennem amik kísértésbe visznek, hogy dühöngeni kezdjek....


Itt a vége tényleg. Isten áldjon.

2011. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/803 anonim ***** válasza:
0%

"Jehova mindenesetre nem fog azon bosszankodni,hogyan ejtik," , akkor miért fáj nektek, hogy én nem vagyok hajlandó Jehovának ejteni???"


Hogy Isten helyesli-e ezt a viselkedést, csakis a Biblia válaszolja meg. Te itt is szándékosan félremagyarázod Ildikó válaszát! Isten pontosan tudja, hogy ma a Jehova név alakjában ismeri a világ az Ő nevét, vagyis a négy mássalhangzót. Azt is tudja, hogy ez a legelterjedtebb és ismertebb kiejtés, bár különbözően ejtik ezt is a nemzetek nyelvein. Azt is tudja, hogy minden név bizonyos változásokon megy át az évszázadok során, melyet az emberek okoznak! Azt is tudja, hogy senki sincs a földön, aki tudná biztosan az eredeti kiejtést, de mégis elvárja, hogy használjuk a rendelkezésre álló nevét.


Mivel a magyarban (és a legtöbb nyelvben) NEM CSAK MÁSSALHANGZÓK vannak, így természetes lépés volt a zsidók negatív hozzáállása miatt elveszett eredeti kiejtés pótlása azért, hogy ki lehessen ejteni.

Ezen csak az olyanok akadnak fenn, akik a Tanúk igazságai ellen lázadnak, de ezzel a Teremtő ellen is.


Ne Károlizzál már egyfolytában. A Tanúk nem a Károli - gyakran következetlen - fordítását vették alapul, hanem a nemzetközi elterjedtséget.



"Szigorúan nyelvi szempontból nézve az a lélek, ami a vallás szerint a "húst" élővé teszi, illetve amit Isten belefúj az emberbe, amitől élőlény lesz: nefes (élő lélek = nefes chaja)"


Az 1Mózes 2:7-ben mindkét kifejezés megtalálható, de ugyanazt jelentik, mint ahogy a Bibliában a "lélek" és a "szellem" szavak sehol sem ugyanazt jelentik. A fenti versben a szellem, mint "életerő", Isten által lett belehelve a testbe és "így lett az ember élő lélekké".


De mit olvasol? Tán azt, hogy "lelket kapott" Ádám? Szó sincs róla! Az isteni szellem, mint életerő belélehelése tette élővé és ezáltal vált "élő lélekké"!

A lélek (nephes) itt, de sehol sem "halhatatlan", hanem általában a teljes embert (a szellemiségével együtt) jelenti, ami meghalhat, hiszen "holt lélek" lesz a Biblia szerint.

A másik jelentése a lélek (nephes) szónak az ember "élete".


Vagyis forrásod elég pontatlan és következetlen volt, mint sok Bibliafordítás is az ez ügyben. A "lelket" (nephes) NEM LEHELTE Isten bele senkibe!!! Az a szellem (ruah) volt, amit "belelehelt", amit ebben a jelentésében éppen ezért életerőként fordíthatnánk.

Nem "szellemszemélyről" beszélünk ebben az esetben, mert "Isten szelleméről" van szó, nem Istenről, mint szellemszemélyről.


Vagyis Isten "erejéről" beszélhetünk, amit a saját akaratának megfelelően használ fel, de ez az alkalmankénti megszemélyesítése ellenére sem személy, mivel a Biblia is "beszél hozzánk", mégsem személy. Isten szelleme is "beszél hozzánk" egyes leírások szerint, mégis az Ő tevékeny erejének lehet tekinteni, mivel mindezt Isten teszi valójában a szellemén keresztül.



Egyébként meg "vallásügyben" sem lehet senki "abszolút pártatlan" szerintem. Másrészt a te tanároddal sok más szakértő vitatkozna, mivel ez is egy olyan terület, amit nem lehet biztosan állítani - MINT AHOGY MÁR SOKADSZOR ÍROM LE EZT!



"Isten "tevékeny ereje" működik az életemben és ezért nagyon hálás vagyok Neki, hogy él, létezik és megtalálhattam Őt."


Látom, hogy ezt te komolyan gondolod! Csak így tovább. Mondom ezt úgy, hogy közben tudom, hogy nem szabad leragadnunk egy olyan szinten, ahol azt képzeljük, hogy már nincs tovább.


Ez egy folyamat, melyet tökéletlen emberként nem érhetünk el a maga teljességében. Istent a Biblia igazságai által kell megközelíteni, sehogy másként, hiszen "szellemben és igazságban" kell Őt imádni.

Vagyis ezt a folyamatot folytasd tovább...


"Éppen ezért keresem az Ő igazságát..."


Na ez az! Folytasd a keresést.


"hiszen ugyanazt az Istent imádjuk csak ti tagadjátok azokat a tanításokat amik szerint az Ő országába mehetünk."


Vagyis a "királyságába" (nem mindegy). De miért tagadnánk? Ezt honnan veszed?

2011. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!