Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
 271/803 anonim ***** válasza:
0%
20:15-ös, utolsó mondatod bizonyítja szándékodat! A szándékod pedig alaptalan vádaskodásra épülő vágyálom.
2011. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/803 anonim ***** válasza:
0%

Azt meg nem értem, hogy a ma 11:33-as mire válaszolt???

Tényleg nem értem!

Az előtte lévő szövegemre? De hogy mit válaszolt, azt még kevésbé értem.

2011. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/803 anonim ***** válasza:
82%

Úgy látszik egy egyszerű kérdést sem tudtok megválaszolni!

Ismétlem: miért nem tartjátok meg egyik törvényt, vagy parancsolatot, aghogy tetszik, míg a másikat megtartjátok?

Ismételten elmondom a példáimat is!

Pl.: Csak az Istent imádjátok, nem imádtok bálványokat, betartjátok a ne ölj parancsolatot. Ezzel szemben a szombatot nem tartjátok meg arra hivatkozva, hogy a tízparancsolatot krisztus eltörölte! Ez nem ugyan azon a kőtáblán szerepelt???

A Mózesi törvényeket nem tartjátok be, mondván az csak Izrael népének törvénye volt, de azért a vérrel kapcsolatos dolgokkal foglalkoztok! Itt is ugyan az! eltöröltetett, de azt azt megtartjátok, hogy van ez?


"Van olyan rész viszont, melyek átalakult más formává, mint a szombat nap." Ezt honnan veszitek, vagy hogyan értitek! Nem értem!!! "Vannak olyanok is, melyek megerősítést nyertek, mint a bálványimádat tiltása és a vértől való tartózkodás parancsa." Hol és mikor? Biztos én vagyok tudatlan! De nem baj, mindíg tanul az ember!

Szeretném "hallani" a Ti magyarázatotokat is!


Ha nem érted a válaszaimat, akkor lehet, hogy a kérdéseimet sem érted? Azért nem kapok rá válaszokat?

Isten igéjét idéztem és nem érted , mit jelent?

2011. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/803 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, miért beszélsz félre? Te ebből sportot űzöl? Felhívtam a figyelmed újra arra bizonyos válaszomra délelőttről, abban benne vannak a Biblia hiteles válaszai. Ha neked ez sem elég, az már a te bajod - de le vannak írva!


"Csak az Istent imádjátok, nem imádtok bálványokat, betartjátok a ne ölj parancsolatot. Ezzel szemben a szombatot nem tartjátok meg arra hivatkozva, hogy a tízparancsolatot krisztus eltörölte! Ez nem ugyan azon a kőtáblán szerepelt???"


Hányszor kell még leírnom ugyanazt? És még te mondod, hogy mindenre válaszolsz, NEVETSÉGES!

A "ne ölj" parancsot Jézus alaposan elmagyarázta mindenkinek. Az "úgy szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket" alapelve is mindent elárul, de az irgalmas szamaritánus példája szintén elmondja, hogyan kell viselkedni minden felebarátunkkal.


Tehát, mi is a "Ne ölj", kőtáblára (is) írt parancsának a szellemében élünk, de nem a parancs betűje miatt tartjuk be a törvényt, hanem a Jézus által lefektetett szellemi alapelvek szeretete szerint élve. Ha a Tízparancsolat nem lenne, akkor is világos volna, hogyan kell éljünk!


A szombat heti megtartásának a szabályai és szertartása sem maradt meg abban a formában, ahogy azt a zsidók gyakorolták. Ezt világosan magyarázza el a hivatkozott válaszom. Még egyszer nem írom le.


"A Mózesi törvényeket nem tartjátok be, mondván az csak Izrael népének törvénye volt, de azért a vérrel kapcsolatos dolgokkal foglalkoztok!"


Te elolvastad egyáltalán a ide illő, ajánlott válaszomat?

Miért nem arra reagálsz??? Jó lenne, ha nem mellé beszélnél már folyton. Ezt kértem az este is, annyira nehezedre esik? Benne van a konkrét vers is. Miért teszel úgy, mintha ott se lenne?


"Hol és mikor? Biztos én vagyok tudatlan!"


Ugyanaz a vers, amit fent írtam neked.



Igen, pontosan ezért nem értem a válaszaidat és a kérdéseidet sem, hiszen következetlen és a meglévő válaszok teljes figyelmen kívül hagyására épülnek - vagy a te monitorodon nem jelennek meg az én válaszaim?

2011. ápr. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/803 anonim ***** válasza:
82%

"Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, a mit szerzek.

A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és a ki megalázza magát, felmagasztaltatik."


Imhol a Jehova Tanúi és a megtért és mesgszentelődés útján lévő emberek!


"Mert mondom néktek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképen sem mehettek be a mennyeknek országába."


Isten álldjon mindnyájunkat!

2011. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/803 anonim ***** válasza:
16%

Kedves 70%-s!


Még mielőtt általánosítva megítélsz másokat, először magadon gondolkozz el. Azon, hogy az itt zajló eszmecserében milyen módon vettél részt. Nagyon könnyű másokban megtalálni a hibát, főleg ha MINDENÁRON találni akarsz! Ez sokkal egyszerűbb, mint figyelni a másik mondandójára, megtisztelni azzal, hogy válaszolunk az érveire.


Tudod, sem az általánosítás, sem az alaptalan vádaskodás nem keresztényi viselkedés.

2011. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/803 anonim ***** válasza:
82%

Nem én ítélek, hanem az írás! Hogy vehettem volna részt másképpen, ha nem kapok semmilyen választ sem, csak mellébeszélést. Ezzel kapcsolatban nem csak nekem ez a véleményem, tehát, csak van valami benne, nem?

Ti azt hiszitek magatokról, hogy Isten egyetlen olyan felekezetében vagytok, mely Isten kiválasztott felekezete, és csak ti tudjátok a bölcsességet, az igazságot. Nincs Bibliai magyarázatotok a JHVH Jehovára változtatásáról, nem kaptam semmilyen választ a Mózesi és a tízparancsolati törvények, parancsolatok egybemosásának, és eltöröltetésének magyarázatáról, nem kaptam választ kiválasztottságotok, felfuvalkodottságotok Isteni alázatának szembehelyezéséről, mimódon ítélitek magatokat felemelve magatokat tökéletes életetekké, mondván, hogy méltóak vagytok a mennyek országára, méltóak vagytok az örök életre.

Én, mint bűnös emberként csodálkoztok, ha kitörve nyugodságomból hepciáskodok, ahelyett, hogy meggyógyítanátok betegségemből. Én viszont csodálkozok, hogy magukat Isten népének titulált emberek hasonló aroganciával vádaskodnak ellenem. Talán Isten nem hozza fel napját igazakra és hamisakra egyaránt? Nem szeretitek ellenségeiteket?

"Tudod, sem az általánosítás, sem az alaptalan vádaskodás nem keresztényi viselkedés."

1: konkrét kérdéseket tettem fel, több JT-nak is és egyik sem tudott választ mondani, csak betanult maszlagot. Egyértelmű, hogy tanításotok hamis. Nem az embereket ítéltem meg, hanem hamis tanaitokat.

2:alaptalan? Mennyi, de mennyi idézetet hoztam kérdéseimre a Bibliából, de magasról letojtátok. Ítéljen titeket Isten igéje, de nem én.


A katolikus egyház nagymértékben elferdít, belemagyaráz, eltöröl a Bibliából, Isten igéjéből.

A JT dogmái elferdítik, önmagyarázatba bocsátkozva belemagyaráz, eltöröl a Bibliából, Isten igéjéből.

Amilyen felekezet tanítását utáltok, hasonlatos tanításokat vallotok.


Nem kaptam választ miért nem adtok vért mások megmentéséért, miért féltitek a véreteket mások megsegítéséért? Nem kaptam választ a JHVH felesleges belemagyarázatába, nem kaptam választ Krisztus teremtett mivoltába redukálására, ahelyett, hogy Isten egyszülöttének elfogadásáról, Istenfiúságáról szólnátok, amiképpen az írások is teszik, soroljam még? Miért vagyok arogáns? Mert süket a fületek, vakok vagytok az írásaimra, és némává teszitek a számat. "Azért mert ez így van" típusú válasz, nem válasz.

2011. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/803 anonim ***** válasza:
12%

Kedves feldühödött istenfélő(?) barátunk !


Mindenre választ adtunk neked, de te nem hallod meg azt.

- nem zaklat fel bennünket,hogy nem csak a te véleményed ilyen,hanem másoké is, hisz a nagyszámok törvénye, és az hogy Isten népének gyalázásába vannak partnereid - sokan ez prófécia. Így üldözték a prófétákat is és Jézust is.


Mi nem hisszük, hogy "ISTEN EGYETLEN OLYAN FELEKEZETÉBEN VAGYUNK, AMELY KIVÁLASZTOTT, ÉS TUDJUK AZ IGAZSÁGOT ÉS A BÖLCSESSÉGET ",hanem TUDJUK. És nem azért vagyunk itt, mert mi egyénenként okosak vagy többek lennénk másoktól,hanem mert ELFOGADTUK JEHOVA nevét ( mással és magánhangzókkal ) , mert elfogadtuk a ránk bízott munkáját, és mert alázatosak vagyunk a tanításával szemben.

Jehova szent szelleme teszi bölccsé , és mint mondottad: kiválasztottá a gyülekezetet , Isten földi szervezetét, mely itt, a modernkorban az Őrtoronytársulat.


Mi nem emelejük magunkat mások fölé, ellenkezőleg, alázatosan és szerettel megkeressük az emberek, hogy ŐK IS tudjanak csatlakozni Jehova megmentettjei közé. Naponta hozunk áldozatot azáltal, hogy felemeljük fenekünket a fotelból, és ha esik ha fúj, keressük a tisztaszívűeket, akik vágynak Jehova igazságát megismerni.

Azt gondolom, te emelsz bennünket erre a magas posztra, mert kisebbségi érzésed van Jehovával szemben ( ami jogos ) és ránk zúdítod dühödet, tehetetlenségedben. ahelyett hogy beismernéd: LEHET HOGY IGAZUK VAN..ÉS MÉGIS CSAK MEG KELLENE ISMERNEM AZ A JHVH- nevü Teremtőt, mert ez az egyetlen esélyem.

Nem.. hanem inkább ISTEN IGAZSÁGÁT próbálod lehúzni a saját elképzeléseid szintjére, nehogy elveszíts egy vitát.. ami amúgy nem vita, hanem élet vagy halál hangja, ahogyan a szentírás fogalmazza meg.


"meggyógyítanánk betegségedből"? HISZ éppen ezen fáradozunk, de képtelen vagy továbblépni a háromságon, a JHVH-t "nem tudjuk hogy ejtették" állapotán és nem akarod Jehova szellemét engedni magadhoz közel.

Ezért ne ránk haragudj, nem mi fertőztük meg a szellemiséged, hanem a démoni tanítások, melyeket magad sem értesz, de belédsúlykolták és úgy állsz ki mellette mint egy küzdőharcos. Azonban azt elvárod, hogy mi NE ÁLLJUNK ki ilyen határozottan Igaz Istenünk védelmében. Akiből 3 -at csináltok, akinek a nevét nem tisztelitek, a törvényeit kritizáljátok és a népét ellenségnek tekintitek.

Konkrét kérdédeket tettél fel, melyre egy JT sem tudott válaszolni - ezt írod.

MINDENRE VÁLASZT kaptál, több mint elegendőt, azonban a megtérésedhez nincs elég szó és válasz, mert nem jut el amit a mondunk a szívedig. Az eszedig eljut, de nincs gyökere és nem VONZ AZ ATYA. - erről megint nem mi tehetünk.

"betanult maszlag"-nak nevezed JÓZAN ÉS TERMÉSZETES, VILÁGOS ÉS MEGNYUGATÓ tanításait Jehovának.

Számodra a háromság, a lélekhalhatalanság, a pokol tüze, ami TUTI. az neked nem maszlag. Tarts ki mellette, és szeresd az istentriádot, de ne bennünket szidj, amiért próbálunk segíteni, hogy megszabadulj a rabságodtól.


NINCSENNEK HAMIS TANAINK nekünk nincsennek is tanaink, csakis JEHOVÁNAK , tudod a bölcsesség kezdete Isten félelme. ( Pb.)


Azt mondod: katolikusokat utáljuk. Nem utálunk senkit és semmit, csak JEHOVA ELLENSÉGEIT. az pedig a hamis vallás világbirodalma, nagybabilon, melyet teljesen elpsuztít a mi drága Istenünk .

2011. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/803 anonim ***** válasza:
14%

"Nem én ítélek, hanem az írás!"


Ja, csak a tárgyhoz illő írásszöveget nem közöltél még a válaszodban. A mai, 11:24-s válaszodban sem a tárgyhoz illőt választottál, hanem olyant, amivel személyeskedni lehet. A kért, tegnap de.-i írásomra sem érkezett még válasz - se cáfolat, se semmi! Nem, ehelyett állandóan ugyanazt fújjátok, mint akinél kiakadt a lemez. Vagy megcáfoltad valamivel? Mivel?


Mi azt hisszük magunkról, hogy a hosszas, alapos és őszinte bibliakutatásunk - ha nem is egyből és azonnal -, meghozta a gyümölcsét. Mindenki, aki komolyan veszi a Biblia igazságát és a Biblia Istenét, hiszi, hogy megtalálható benne az egyetlen hiteles vallásos igazság, mely kizárja, hogy azt egyszerre több egyház is birtokolja! Ezzel a legtöbb felekezet egyetért.


Amiben nem értenek egyet, az a gyakran emberi hagyományokban gyökerező és később a bibliára erőszakolt, hamis tanok értelmezése.


Tehát ne akard úgy beállítani a Tanúkat, mintha a Bibliának ellentmondó, természetellenes nézetük lenne azzal, hogy egyedül magukat ismerik el igaznak. Ha valaki komolyan foglalkozik a saját hitével, hinnie kell, hogy igaz.


"Nincs Bibliai magyarázatotok a JHVH Jehovára változtatásáról"


Ez sem igaz! Többféle elképzelés terjedt el a kutatók körében erről (itt nem fogok oldalakat megtölteni ezzel, amúgy is sok kérdés foglalkozott már a témával itt is), de bárhogy magyarázzák a név későbbi változását, ez NEM TESZI ÉRVÉNYTELENNÉ azt az örök érvényű Bibliai parancsot, melyet Jehova adott a nevének használatával kapcsolatban.

Számtalan Bibliai nevet ugyanilyen átalakulással ejtünk ki, azokat mégis használjuk, miért?! Ha csak a magyar írásmódod szerinti eltéréseket vesszük is, gondolj csak Ézsaiás nevére. Az NEM OK Isten neve használata ellen, hogy a zsidók ilyen-olyan babonájuk miatt, elfelejtődtek a pontos magánhangzók.

Tehát aki nem használja a ma is legelterjedtebb változatát, annak nincs józan Bibliai érve erre.

De arra viszont van, hogy a sok különböző fordításból nagyon is tarthatatlan indokokkal maradt ki az Isteni név.


"nem kaptam semmilyen választ a Mózesi és a tízparancsolati törvények, parancsolatok egybemosásának, és eltöröltetésének magyarázatáról,"


De bizony kaptál! De te tényleg nem írtad még le, hogy szerinted hogy van ez, ha nem úgy, ahogy írtam - persze pontos Bibliai érvekkel.


"mimódon ítélitek magatokat felemelve magatokat tökéletes életetekké, mondván, hogy méltóak vagytok a mennyek országára, méltóak vagytok az örök életre."


Ugye nem egy csoportról beszélsz, hanem egyes emberekről?! Vagy te is azt képzeled, hogy egy Tanúnak alanyi jogon jár a megmentés?


"Én viszont csodálkozok, hogy magukat Isten népének titulált emberek hasonló aroganciával vádaskodnak ellenem."


Nem akarok "hasonló" lenni, ha arrogánsnak tűntem, bocsánat érte. De azt remélem észrevetted, hogy soha nem támadom a személyedet! Igyekszem nem sértő lenni. Mindenkinek más a tűréshatára.


"konkrét kérdéseket tettem fel, több JT-nak is és egyik sem tudott választ mondani, csak betanult maszlagot. Egyértelmű, hogy tanításotok hamis."


Megcáfoltad a "betanult maszlagot"???


"Mennyi, de mennyi idézetet hoztam kérdéseimre a Bibliából, de magasról letojtátok."


Megcáfoltad pl. a szombat témájáról szól Biblia levezetésemet? Nem, ezt sem! Mutass már rá légy szíves egyetlen helyre, amivel megcáfoltad? Ha meg nem, akkor milyen alapom "hamis tanúzol" minket?



Ha szépen sorjában haladnánk és EGYSZERRE CSAK EGY kérdéssel foglalkoznánk, többre mennénk.

Tehát érthetetlen az utolsó megjegyzésed: "Azért mert ez így van" típusú válasz, nem válasz."


Hol van ilyen válasz tőlem?

2011. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 280/803 anonim ***** válasza:
6%

Vérátömlesztés! Mire nem kaptál választ? A vér szent . még az állat vére is szent, mert abban van a LÉLEK, A SZELLEM, A GENETIka, mely EGYEDÜLÁLLÓVÁL tesz valakit.

" Minden testnek élete a vérben van.."

" A vér a lélek "

" A húst az őt megelevenítő vérével meg ne egyétek "

Jehova Noénak adta a hús elfogyasztásának engedélyét, azonban még az állatok vére is szent előtte.


Apostoli tanítás: " Hogy egyéb teher ne essen rátok, mint ami szükséges: TARTÓZKODJATOK A PARÁZNASÁGTÓL, A BÁLVÁNYIMÁDATTÓL ÉS A VÉRTŐL "


Szép és igaz szlogen az ,hogy a "a vér életet ment " valóban. JÉZUS VÉRE ÉLETEK MILLIÓIT MENTETTE MEG. de nem a tökéletlen ember vére, neylon zacskókba, összekeverve .


A vér különleges fizikailag is és szellemileg is. Jehova szentnek tartja, mert ő alkotta, ezért ő tudja, MILYEN JELENTŐSÉGE van és mit tartalmaz. Az orvostudomány még csak nem is kapizsgálja, annyira összetett.


Az én EGYEDI vérem nem menti meg senki életét, mert ellenanyagot vált ki a szevezetében, hiszen az nem a saját vére.

Mennyire megmentette a csecsemőotthonokban a " hibás vér " több száz gyermek halt meg AIDS-ben,mert megfertőzték őket .

Igaz 1 sörért és szenvicsért már le lehet csapoltatni magát bárkinek, és aznap ő lesz a jófiú.. láttam már mikor a patakpartjáról a közhasznú munkások elszaladtak vért adni a sörért és a szendvicsért... volt köztük magyar, cigány, öreg, fiatal, cigarettázós, drogos, rákos beteg. de ment és adta.

Na ennek turmixát tolják utána egy csecsemőbe.. CSODÁLATOS életmentés. Inkább azt mondanám: gusztustalan FERTŐ.


Amikor az ókorban az izraelitáknak Jehova azt mondta az ürüléket ássák el.. talán a körülöttük lévő népek , mint az egyiptomiak - akik tanultak voltak vagymi. - hülyének nézték őket, mert ők vizelettel és ürülékkel gyógyították a sebeket.

Ma már bebizonyosodott,hogy ezek milyen fertőzőek.


Vagy Semmelwis Ignác- aki az anyák megmentője lett, mert rájött a 20.század elején,hogy a halottak érintése utána nem mehet a szülőszobára.. ELÉG LETT VOLNA CSAK JEHOVA TÖRVÉNYÉRE FIGYELNI, aki megparancsolta az Izraelitáknak, hogy aki halottat érint, maradjon tisztátalan 7 napig.

De akkor is a BIBLIA elavult volt, akkor is jobban tudták az okos orvosok mint Jehova. aztán lett is néhány ezer áldozata.

Szóval, ha Jehova azt mondja valamire: NEM! - akkor arra jó oka van. És az Ő tanácsa PONTOS és megbízható. sosem vall kudarcot.

Cserélgessétek egymás vérét, neylonzacsiba pista bácsiét, a fonókosaras cigányét meg mindet, de NE VÁRD MÁR EL HOGY MI IS EZT TEGYÜK, HA EGYSZER JEHOVA AZT MONDJA: TILOS !

nem a te véleményed és nem másé a döntő,hanem az tudja HOGYAN KELL HASZNÁLNI EGY KÉSZÜLÉKET, AKI ALKOTTA.


ui: a vértranszfúzió egészségtelen és káros hatása bizonyított az orvostudományban. Jehova tanúi a LEGJOBB MINŐSÉGŰ ORVOSI KEZELÉST KAPJÁK világszerte, és vérnélküli eljárásokat alkalmaznak náluk. Ebben világméretŰ " orvosi összekötő bizottságunk" működik közre.


Puff, már megint felsőbbrendű Jehova szervezete !

de mit is várhatnánk el tőle? Hisz ő az igaz Isten ! Még szép, hogy mindenben a legjobbat és legprofibbat kapjuk .

Mások pedig mennek nyakukban a kereszttel és a kis máriaszobrocskával zsebükben vértadni, és kapni neylonzacsiban.

nagybabilon és a démoni uralom rabszolgáiként.

Kösz ebből nem kérek !

2011. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!