Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
 321/803 anonim ***** válasza:
82%

A válasz írója 41%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:16


Köszönöm a most már értelmesebb választ, csak nem tudom, hogy miért kellett megtölteni 31 oldalt, mire az első megszületett. De hagyjuk, örülök neki.


Sok időm nincs, csak egy kérdést most: Mi az a jobb orvosi kezelés, hiszen nagyobb mennyiségű vért akkor adnak, tehát vérátömlesztést például, ha műtét közben egy "hiba" következtében hirtelen nagy mennyiségű vért veszt a páciens, vagy például szintén kritikusan nagy mennyiségű vért veszt egy közúti balesetben. Tehát konkrétan ha egy JT gyermekét baleset éri, elveszít másfél liter vért, és (látszólag) csak a gyors vérpótlás segít, akkor mi az a plusz szolgáltatás, ami a Tanúknak jut, jár, mivel a szülő váltig tiltja a kórháznak a vértranszfúziót ám pótolni lehet gyorsan a hirtelen nagy mennyiségű vérveszteséget?

2011. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 322/803 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Ildikó! Kérlek bocsáss meg, de kénytelen vagyok megint reagálni az egyik kommentedre. Íme:


"Tudok, László

Az elmúlt 31 oldalon azt tettük. Én és testvéreim. De nem jut el .. hiába idézzük a bibliaverseket, hiába érvelünk."


Ez most a válasz? Nem mondom...Csak ebből édes keveset tudtam meg megint.


"A bibliaverseinket kiforgatod, és azt mondod: hazug és hamisított a bibliánk. "


Ti azt mondjátok, hogy a ti Bibliátok a jó fordítás, tehát ezzel azt mondod, hogy az összes többi nem jó. Akkor ki mondja, hogy nem jó a Bibliájuk?


"Az érveinket pedig "betanult maszlagnak" nevezed.

Mit mondjak még? Mit fogadnál el?"


Mondjuk több helyen alátámasztott pontosan (!) idézett Bibliaversekkel, amik legalább a felvetett témáról szólnak. Ez a minimum.


"Milyen ünnepeket nem tartunk meg? A POGÁNY ÜNNEPEKET nem tartjuk meg.

Jézusnak mi köze a nyuszihoz és a tojáshoz?

Jézus mikor tartott születésnapot?

Jézus mikor lopott karácsonyfát?

Jézus mikor járt cukokával hallowen-ezni???


nem olvastam a bibliában.

segítenél?"


Kedves! A kutya sem kérdezte, hogy milyen ünnepeket tartotok meg, hanem azt kérdeztem, hogy mivel azon ünnepeket nem tartotok meg, melyek nincsenek a Bibliában, akkor miért tartjátok meg az emlékünnepet, hiszen ennek megtartásáról sincs szó.

Ráadásúl ki kell ábrándítsalak, éppúgy nem tartom meg sem a karácsonyt, sem a húvétot az idióta tojásttojó nyullal, mint ahogy te sem. Ráadásúl letojom a névnapokat, születésnapokat, mert mondvacsinált emberek által kreállt maszlagok. Meg lehet lepődni, be lehet csukni a szád.:)


"- Ezt viszont olvastam:

" ez az én vérem, mely kiontatik sokakért: EZT CSELEKEDJÉTEK AZ ÉN EMLÉKEZETEMRE "."


Ha már idézel, akkor idéznél pontosan, mivel a kenyér megtörésénél mondta, hogy ezt cselekedjétek...úgyhogy ezt nem olvashattad...


"Ez az újszövetség vére.

na, erre kérte Jézus a követőit. és már megint mi cselekszünk úgy, ahogy Ő akarta"


Mit is? Nem értem...Azt hogy a kenyérmegtörést nem adjátok oda mindenkinek, éppúgy ahogy a bort sem, csak aki Krisztussal akar lenni? Ez meg honnan jött? Ez olyan mint mikor a pap csak ő maga iszik a miseborból, és nem ad a híveknek, pedig Krisztus azt is körbeadatta a tanítványoknak.


Üdv :)

2011. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 323/803 anonim ***** válasza:
21%

Súlyos vérvesztésnél leginkább a folyadéktérfogat helyreállítására van szükség. Biztosan te is tudod, hogy a vérnek több mint 50 százaléka víz, és csak emellé jönnek a vörösvérsejtek, a fehérvérsejtek és az egyéb anyagok. Ha sok vért veszítünk, a test raktáraiból nagy mennyiségű vértest áramlik az érrendszerbe, és meggyorsul a vérképzés. Hiányzik azonban a folyadékmennyiség. Ezt a vért nem tartalmazó plazmatérfogat-növelőkkel is ki lehet egyenlíteni, és ezeket elfogadjuk.


Több ezer személynél alkalmaztak már plazmatérfogat-növelőket, és kimagasló eredményeket értek el velük.


Mi van akkor, ha az orvos azt mondja: »Vérátömlesztés nélkül meg fog halni!«


Ha valóban súlyos a helyzet, garantálhatja-e az orvos, hogy vérátömlesztés adásával nem fog meghalni a beteg? Ez azt is jelentheti, hogy az orvos nem tudja, hogyan lehetne az esetet vérátömlesztés nélkül megoldani. Ha van rá mód, mi megpróbáljuk összeköttetésbe hozni olyan orvossal, akinek megvan a kellő tapasztalata, vagy egyszerűen más orvoshoz fordulunk.


Erre hozták létre Jehova Tanúi a Kórházi Összekötő Bizottságot (KÖB), akik tagjai állandó készenlétben vannak, ha szükség van rájuk és riasztják őket. Ők valóban nagy segítség, mivel hatalmas ismeretanyag birtokában vannak és gyakran megesik, hogy a rendelkezésre álló szakirodalommal, újat mutattak a helyi orvosnak.


De természetesen elsősorban a Biblia vérre vonatkozó erkölcsi törvényének a betartásáról van szó. És a meglepő (vagy mégsem annyira meglepő, ha figyelembe vesszük, hogy Isten a szeretet Istene), hogy ezen törvény betartása is csak a védelmünket szolgálja!


Szereted te annyira a feleségedet (férjedet), hogy kész lennél még az életedet is kockára tenni érte?... Vannak olyanok is, akik a hazájukért teszik kockára az életüket, és hősöknek tekintik őket, nem igaz? Létezik azonban valaki, aki mindenek felett áll, ez a valaki pedig Isten. Nem tennéd kockára az életedet az iránta érzett szeretetből, vagy az uralma iránti lojalitásból? 


Valójában az Isten iránti lojalitásról van itt szó. Isten Szava mondja, hogy ’tartózkodjunk a vértől’ (Csel 15:28, 29).

2011. ápr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 324/803 anonim ***** válasza:
0%

"Ti azt mondjátok, hogy a ti Bibliátok a jó fordítás, tehát ezzel azt mondod, hogy az összes többi nem jó. Akkor ki mondja, hogy nem jó a Bibliájuk?"


Ha megfigyelted, a problémás helyekről idézett verseknél, az Új Világ fordítás mellett szinte mindig van néhány más fordítás is felsorolva, melyek hasonló szellemben fogalmaznak az adott témában.

Ez is bizonyítja, hogy egyáltalán nincs egységes állásponton "az összes többi" fordító ezekben a kérdésekben!


"Mondjuk több helyen alátámasztott pontosan (!) idézett Bibliaversekkel, amik legalább a felvetett témáról szólnak. Ez a minimum."


Az általad védelmezett fordításokban ezt a pontosságot gyakran hiába keresnéd. Persze, akinek nincs viszonyítási alapja, annak a Mein Kampf is hiteles lehet. Már írtam erről, de most nem térnék ki rá bővebben.


"mivel azon ünnepeket nem tartotok meg, melyek nincsenek a Bibliában, akkor miért tartjátok meg az emlékünnepet, hiszen ennek megtartásáról sincs szó."


A mondatod egyik fele sem jó. Azokat nem tartjuk meg, melyek a Biblia szellemével ellentétesek, vagy összeegyeztethetetlenek.

Valójában a keresztények számára - mint vallásos ünnep - csak az emlékünnepről van parancs, maga Jézus parancsolta meg nekünk.


"Azt hogy a kenyérmegtörést nem adjátok oda mindenkinek, éppúgy ahogy a bort sem, csak aki Krisztussal akar lenni?"


Egy másik kérdésben nemrég kérdezték, hogy kik választják ki a 144000 tagjait. Jehova választja ki. Mindenkinek odaadjuk az emlékjegyeket (még ezt sem talált) és mindenki személyes döntése, hogy fogyaszt-e belőlük. Ez a Jehovával való kapcsolatán múlik, ezért mások ebbe nem szólhatnak bele.

2011. ápr. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 325/803 Adonaielohim ***** válasza:
81%

Én azt kérdezném, hogy Keresztelő János miért keresztelt ha a keresztnek semmilyen jelképe, szimbolikája nincs mivel Krisztus nem is kereszten hanem kínoszlopon oszlophalált halt? Miért van jelentősége vagy létjogosultsága akkor egyáltalán Keresztelő Jánosnak keresztelni?


Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam; És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!

János 5:39,40


Ezeket írtam néktek, a kik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, és hogy higyjetek az Isten Fiának nevében.

1 János 5:13

2011. ápr. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 326/803 Adonaielohim ***** válasza:
81%

Isten fiának a neve amiben hinni kell: Yeshua Ha'Mashiach

Vagyis magyarul Jézus a Megváltó Krisztus. Ez az a név amit kerestek de nem találtok meg mert elrejtetett előletek, hogy ne értsétek...

2011. ápr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 327/803 anonim ***** válasza:
0%

"Én azt kérdezném, hogy Keresztelő János miért keresztelt ha a keresztnek semmilyen jelképe"


A "keresztény" és "keresztel" szavak nem a szó szerinti keresztről vannak elnevezve. A "keresztény" azt jelenti Krisztus követő!


Valójában János vízalámerítéssel keresztelt.


De a Megváltó viszont MINDIG egy tőle nagyobbra mutatott, akit viszont te nem látsz meg!

2011. ápr. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 328/803 anonim ***** válasza:
44%

"Súlyos vérvesztésnél leginkább a folyadéktérfogat helyreállítására van szükség. Biztosan te is tudod, hogy a vérnek több mint 50 százaléka víz, és csak emellé jönnek a vörösvérsejtek, a fehérvérsejtek és az egyéb anyagok. Ha sok vért veszítünk, a test raktáraiból nagy mennyiségű vértest áramlik az érrendszerbe, és meggyorsul a vérképzés. Hiányzik azonban a folyadékmennyiség. Ezt a vért nem tartalmazó plazmatérfogat-növelőkkel is ki lehet egyenlíteni, és ezeket elfogadjuk."


Alázattal elfogadom, mivel orvosi képzésem nincs.


"Mi van akkor, ha az orvos azt mondja: »Vérátömlesztés nélkül meg fog halni!«


Ha valóban súlyos a helyzet, garantálhatja-e az orvos, hogy vérátömlesztés adásával nem fog meghalni a beteg? Ez azt is jelentheti, hogy az orvos nem tudja, hogyan lehetne az esetet vérátömlesztés nélkül megoldani. Ha van rá mód, mi megpróbáljuk összeköttetésbe hozni olyan orvossal, akinek megvan a kellő tapasztalata, vagy egyszerűen más orvoshoz fordulunk.


Erre hozták létre Jehova Tanúi a Kórházi Összekötő Bizottságot (KÖB), akik tagjai állandó készenlétben vannak, ha szükség van rájuk és riasztják őket. Ők valóban nagy segítség, mivel hatalmas ismeretanyag birtokában vannak és gyakran megesik, hogy a rendelkezésre álló szakirodalommal, újat mutattak a helyi orvosnak."


Ember! Maszlag! Nézzük a gyakorlatot. Ha a gyermeked fejér megyében baleset éri, súlyos vérveszteséggel, beszállítják a Dunaújvárosi kórházba, ahol percek választják el a haláltól. A dunaújvárosi kórházban nemhogy "pótló" szerek nem állnak rendelkezésre, hanem szappant sem találsz a mosdóban. festéket a falak nem tudom elképzelni mikor láttak újat, stb.

Berohansz üvöltözve, hogy vért azt ne, vért azt ne!

Ne ámíts már... Lövésed sincs a gyakorlatról. Lehet, hogy egy magánkórházban ezt meg tudod esetleg tenni, de a való életben nem.

Másik példa: azt írod:"Erre hozták létre Jehova Tanúi a Kórházi Összekötő Bizottságot (KÖB), akik tagjai állandó készenlétben vannak, ha szükség van rájuk és riasztják őket. Ők valóban nagy segítség, mivel hatalmas ismeretanyag birtokában vannak és gyakran megesik, hogy a rendelkezésre álló szakirodalommal, újat mutattak a helyi orvosnak."

Neked halvány gőzöd sincs az orvosok felfújt beképzeltségéről, rátartiságáról. Nem kerűltél összetűzésbe orvosokkal még az igazad bizonyításával? Mert én már igen. Hiába derűlt ki, hogy baromságot állítottak, akkor is nekik volt igazuk. Odamegy a kis bizottságotok újat mutatni a helyi májernek, na ne őrjíts már meg, ez nem a watchtower.org, ahol helyi amcsiknak beadhatod...


"Ha megfigyelted, a problémás helyekről idézett verseknél, az Új Világ fordítás mellett szinte mindig van néhány más fordítás is felsorolva, melyek hasonló szellemben fogalmaznak az adott témában.

Ez is bizonyítja, hogy egyáltalán nincs egységes állásponton "az összes többi" fordító ezekben a kérdésekben!"


Ez azt bizonyítja, hogy nektek egy Bibliátok van, és hiába minden lapján hibákkal, akkor is azt fogadjátok el. Ha a Bibliátok mellé teszem a görög eredeti szöveget, akkor a tietek, legfeljebb figyelemfelkeltő szerző nélküli fordítású maszlag.

Csak (!) egy példa: egyszer ezt írtad:

"Arról az intézkedésről, amelyet Jehova a Mózes törvényével kapcsolatban hozott, ezt olvassuk: „Kedvesen megbocsátotta minden vétküket és eltörölte az ellenük szóló kézírásos okmányt, amely rendeleteket tartalmazott [köztük a Tízparancsolatot], és amely ellenük volt [mivel elítélte az izraelitákat, mint bűnösöket]; eltávolította az útból, odaszegezvén a kínoszlopra” (Kolossé 2:13, 14). Így Krisztus tökéletes áldozatával a Törvény hatálya megszűnt."

A kínoszlopnak fordított szó eredetije így néz ki: σταυρῷ· Ennek fordítása kereszt. Ballagj el egy görögűl tudó emberhez és kérdezd meg te magad. De belefolyhatnátok a 2000 évvel ezelőtti római kivégzési módokba is, az is használna valamit, bár megjegyzem baromira tök mindegy, hogy oszlop volt-e vagy kereszt, lesz@rom.

Máskülönben az "ellenünk szóló kézírást" után bátorság volt a tízparancsolatot is odaírni, mert a kéziratból valahogy nem a kőtábla jut eszembe.


Még egy fordítási példa, amit direkt úgy hozok fel, hogy az ószövetségből, csak hogy az eredeti nyelvezetet ne lehessen tökéletesen párhuzamba állítani:


újvilág fordítás:

"És Isten megteremtette a nagy tengeri szörnyeket, és mindenféle mozgó, élő lelket teremtett, amely a vizekben kezdett nyüzsögni a maga neme szerint, és mindenféle szárnyas repdeső teremtményt a maga neme szerint."


Károli:

" És teremté Isten a nagy vízi állatokat, és mindazokat a csúszó-mászó állatokat, a melyek nyüzsögnek a vizekben az ő nemök szerint, és mindenféle szárnyas repdesőt az ő neme szerint."


A tengerbe Isten állatokat teremtett és nem szörnyetegeket.


Újvilág:

"És Isten tevékeny ereje lebegett a vizek felett."

Károli:

"és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett."

Ja, ha ki akarok menni kapálni a kertbe, még mielőtt kiérnék előtte tevékeny erőm lebegni kezd a kert földje felett.


Csak érdekességképpen: Újvilág:

"Aki azonban a szent szellem ellen szól káromlást, az nem nyer megbocsátást soha, hanem örök bűnben vétkes."

Mi a fene, a teremtésnél tevékeny ereje van, ami lebeg, Krisztus meg a ti fordításotok alapján a szent szellemről beszél, és mit is?


De itt meg is állnék, mert minden oldalban találnék szerintem a ti fordításotokban égbekiálltó marhaságokat, fordítási hazugságokat.



""mivel azon ünnepeket nem tartotok meg, melyek nincsenek a Bibliában, akkor miért tartjátok meg az emlékünnepet, hiszen ennek megtartásáról sincs szó."


A mondatod egyik fele sem jó. Azokat nem tartjuk meg, melyek a Biblia szellemével ellentétesek, vagy összeegyeztethetetlenek.

Valójában a keresztények számára - mint vallásos ünnep - csak az emlékünnepről van parancs, maga Jézus parancsolta meg nekünk."


A mondatom egyik fele jó, mivel nem tartjátok meg azokat, amelyek nincsenek a Bibliában. Ezt magad is megerősítetted.


" És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre."

Ezt cselekedjétek évente a páska ünnepén? Nem azt mondta, hogy az én emlékezetemre? És mit csinált? Megtörte a kenyeret. És mi volt az a kenyér? Krisztus teste. Tehát megtörte a testét a tanítványokért. Ezt cselekedjétek az emlékezetére. Megtörjük testünket a bűnösökért? Megtörjük testünket a hazugokért? Megtörjük testünket az ő emlékezetére? Azzal, hogy páska ünnepén egy kis részetek eszik a kenyérből? Nem értetek semmit.


"Egy másik kérdésben nemrég kérdezték, hogy kik választják ki a 144000 tagjait. Jehova választja ki. Mindenkinek odaadjuk az emlékjegyeket (még ezt sem talált) és mindenki személyes döntése, hogy fogyaszt-e belőlük. Ez a Jehovával való kapcsolatán múlik, ezért mások ebbe nem szólhatnak bele."


Mit szólnál, ha besietnék egy ilyen összejövetelre, és elvenném a tálat az asztalról, és elkezdeném megtörni a benne lévő kovásztalan kenyeret és adnám az ott ülőknek. Csak gondolj bele, hogy mi lenne a reakciótok. Mi lenne az ott ülőknek és mi lenne a magaslaton lévő félistent játszó embernek a reakciója. Pedig csak azt tenném, amit Krisztus tett. Csak őszintén...

2011. ápr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 329/803 anonim ***** válasza:
9%

kedves Adonaielohim!


Meg fog lepni téged , de nagyon is jól ismerem a "szabadkőmüvesként " ismert VILÁG elit-csoportot, az ún. "bilderberg-csoportot ",akik egy nemzetközi uralkodóosztályt jelentenek. Mi több,még egy End Game - című róluk készült filmmel is rendelkezem, amit szivesen elpostázok részedre.

Ez a film egy olyan elitről szól, akik a világ újrafelosztásán dolgoznak,és akik létre akarnak hozni egy ún." új világrendet " ( nem véletlenül ez a neve,hiszen az ördög mindenben Jehovát utánozza.) .

Az általuk készített új világrend modellje a kínai diktátor Mao Ce-tung uralmának mintájára készül.

Egy globális népirtás, ami előidézi,hogy a földön csupán a ma élő emberiség 5 %-a maradhasson, azok pedig a jelenleg leggazdagabb világhatalommal rendelkező családok sarjai ( Rochild, Rocefeller..)

Ebben a projektben együttműködnek velük a világ poltikai hatalmai , mint a nato, az ensz, és minden ország kormányából képviseltetik magukat.

1954-től évente TITKOS összejövetelt tartanak, az elsőt a Holland Bilderberg-nevü szállodában rendezték, erről kapták a nevüket.


MOSTMÁR CSAK AZT NEM ÉRTEM, HOGYAN VESZED A BÁTORSÁGOT HOGY JEHOVA SZENT ÉS TISZTA SZERVEZETÉT GYILKOS POLITIKAI ÉS HATALMI ELITHEZ HASONLÍTSD ?

És bár megfogadtam, megőrzöm a higgadtságom, azonban amikor ilyen démoni rágalommal szembesülök, ez nem mindig sikerül.

Elhiszem,hogy az ördög felhasználja a hotdog-magazintól az európai unióig minden csatlósát, hogy Jehova földi szervezetével kapcsolatban lehetőleg mindenkit FÉLREVEZESSEN, de azért ami sok az sok.


Ha a megtérésed a szabadkőmüvesek utáni kutatással kezdődött...akkor én semmin sem lepődök meg veled kapcsolatban .

Nem inkább a világegyetem szerető alkotóját kellett volna keresni? aki hidd el, nem bonyolult szervezetek mögött meghúzódó, kikutathatatlan lény. Hanem világos és egyenes Isten, aki az Őt ( őszintén ) keresők számára nyilvánvaló válik.


A társulatunk NEM BUKOTT MEG soha, és semmikor, mert Jehova kezében tartja. Az, hogy időként történtek "KIIGAZÍTÁSOK" a tanításunkban annak köszönhető,hogy

" haladunk szellemileg a teljes dél felé ", tehát folyamatos nemzetközi bibliakutató munkánk eredményeként újabb és újabb információk kerülnek napvilágra. Ez is Jehova irányítása által.

Törekszünk a maximálisan tiszta imádat elérésére, minden ÜLDÖZÉS , RÁGALOMHADJÁRAT ellenére.

Motoszkaestet is mi tartunk, ..meg a szabadkőmüvesek is mi vagyunk. Pfu, gusztustalan !

A testvérek németeknél azért kaptak bebörtönzést, mert oroszkém - vádakkal illeték őket, az oroszoknál pedig német-kém váddal.


Ez nem más, mint Sátán TEHETETLEN ÉS GONOSZ akciósorozat Jehova népe ellen, és mivel már az utolsókat rúgja ezért elvetemültebb mint valaha.

A világhatalom és az emberiség láthatatlan uralkodójaként nem arra kell számítanunk,hogy apró szektákban tevékenykedik , hanem GLOBÁLIS méretű rágalomhadjáratait bizonyítja a történelem.

De Jehova szervezet nem csupán FENN-MARADT, hamem hatalmassá nőtte ki magát, és egyre gyarapodik.


Mivel Jehova maga áll a társulatunk mögött, így bármely próbálkozás a tanúk és a prédikálómunka megállítására hiábavaló törekvés.

Ezt a munkát hamarosan JEHOVA állítja meg, és akkor már nem lesz lehetőség a hozzá való megtérésre.

2011. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 330/803 anonim ***** válasza:
9%

Kedves testvér ! aki lászló nevü olvasónkat próbálod terelgetni az igazság felé!


egyetlen szó: FÖLÖSLEGES !

Nem mindenkié a hit, és képes eljutni 2 perc alatt a KÖB-től a nyiregyházi kórház mosdójáig....

nem azért nem érti, mert nincs hozzá meg az esze,hanem mert ELVAKULT és mindenáron támadja Jehovát !


Félistennek nevezi az előadókat, gondolja róluk, hogy ők is magasabb rendű egyházvezetők, mint akik eddig találkozott, és harapdosni akarja az emlékjegyeket. Nem érti Jehova törvényét, szövetségeit, eljárásmódját.


Adonaielohim pedig azt mondja, el van rejtve előlünk Jézus Krisztus neve.


Miről beszélünk?

ÚTFÉLRE ESETT A MAG !

2011. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!