Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/803 Adonaielohim ***** válasza:
89%

Nem a név kiejtése a fontos most az csak tereli a figyelmet arról, mennyi mindenben átírták és az eredeti szöveghez hűtlenül, és a saját tetszésük szerint fordították a bibliát a Jehova Tanúi. Úgy, hogy az általuk átformált istenképnek és beállításoknak felelt meg. Gondoltam egyet és elkezdtem olvasni a bibliájukat mert tényleg érdekelt. Rögtön az elején Mózes első könyvének második verse azonban megakasztott. ( a könyv második mondata...) A teljesen egyedi, minden más fordítástól merőben eltérő különkiadású, átszabott, átírt Jehova tanúi új világ fordítás szerint 1 Mózes második verse ilyen: 2 A föld ekkor még kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mély vizek színén. És Isten tevékeny ereje lebegett a vizek felett.


Belesajdult a lelkem!!! Micsoda??? Mi van??? Mi ez???? Tevékeny ereje???? TEVÉKENY EREJE???? Az bizony jól láttam: Tevékeny ereje...Nem lelke? JTi egy lelketlen Istenben hisznek? Íme a Károli fordítás: 2. A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.


ISTEN LELKE!!!!


King James: 2 And the earth was without form, and void; and darkness was upon the face of the deep. And the Spirit of God moved upon the face of the waters.


SPIRIT OF GOD!!!!!


Deutsc (Luther): 2 Und die Erde war wüst und leer, und es war finster auf der Tiefe; und der Geist Gottes schwebte auf dem Wasser.


GEIST GOTTES!!!!!


Protestáns fordítás: 2A föld még kietlen és puszta volt, a mélység fölött sötétség volt, de Isten Lelke lebegett a vizek fölött.


ISTEN LELKE!!!


Katolikus fordítás: 2A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a vizek fölött.


ISTEN LELKE!!!


Én nem tudom mennyit lehetne még bemásolni. Minden fordítás némiképpen eltér a másiktól de egyvalamiben megegyeznek: Istennek van lelke!!!!! Nem a név kiejtés a lényeg hanem az átírt és teljesen a JT elvárásainak, céljainak megfelelően félrefordított és magyarázott bibliájuk amiben többek közt tagadják Isten szellem-test-lélek háromságot ami egy, úgy mint mi magunk is! Így teremtett Isten bennünket a maga hasonlatosságára! Nem nemi szerveinkben vagy bélcsatornánink vagy a testrészeink hasonlatosságában hanem mi magunk is szellem-test-lélek hármasságának az egységében élünk!!! Már a második mondatnál elkezdik a hazudozást. Felháborító és rettenetesen bántó, mennyi embert félrevezetnek a teljesen maguk akarata szerint formált bibliájukkal és annak mondanivalójával...


János 14:20.

Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti én bennem, és én ti bennetek.

21.

A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.


Márk 4:11.

Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek,

12.

Hogy nézvén nézzenek és ne lássanak; és hallván halljanak és ne értsenek, hogy soha meg ne térjenek és bűneik meg ne bocsáttassanak.


Kívánok mihamarabbi megtérést és hitet Krisztus Jézusban mielőtt még nem késő. Ne ti legyetek azok akiknek a bűnei nem lesznek megbocsáttatva. Ne legyen senki se az...


Dicsőség Istennek.

2011. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/803 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus eredeti szóalakját ismerjük, mivel nem héberűl, hanem görög nyelven íródott. Kiejtve nagyjából agy hangzik: Íjzus"


De viszont számtalan héber névalak vagy kifejezés ugyanúgy bizonytalan, mint a JHVH kiejtése. Mégis - így vagy úgy - de használjuk őket. Ez akkor is igaz, ha történetesen nem akarnak tudatosan kiirtani egy nevet vagy kifejezésmódot a köztudatból - mint a JHVH esetében -, mivel a szavak és nyelvek folyamatos változáson mennek keresztül. De ezt is megbeszéltük már.


A te neved is ezerféleképpen ejtik és írják, sokszor nem is hasonlít arra a nyelvre, amelyen éppen vizsgálják.


"De Jehova magyarul is Jehova, meg görögűl is, meg angolul is, miért? Mert ezt erőszakolja ránk a watchtower, hogy nyelvezettől függetlenűl egy hipotézist kövessünk, mert JHVH = Jehova"


Még ez sem igaz! Számtalan eltérés van írás és kiejtésmódban (még így is) szerte a világban. Egyáltalán nem a Társulat "erőszakolta" ezt, hanem azt a kiejtésmódot követték, mely világviszonylatban a legismertebb és legelterjedtebb volt.


"miért zavar, ha Jahve-nek hívom?"


Te vajon most provokálsz, vagy tényleg nem érted?

Kit zavar, ha bizonyos esetekben Jahvénak hívod. Mi is írjuk vagy mondjuk így néha. Sőt, a Jah rövidítést is alkalmazzuk.

Még mindig nem érted? Elsősorban az a szempont számított a névválasztásban, hogy a világon elterjedt - az isteni nevet még részben vagy egészben tartalmazó bibliákban - mely írásmóddal írták és mely kiejtésben ismerték és használták az isteni nevet. Ezek pedig a Jehova különböző alakjai voltak. Nem a Tanúk találták ki ezt az alakot. Így, ha te ragaszkodsz a Jahve alakhoz, akkor az elterjedtséget és globalitást nem veszed figyelembe ebben a történetben.


Ahogy az Ildikó is mondott rá néhány példát, nyugodtan kérd számon a nagy zeneszerzőket, írókat és más neves művészeket, ismert személyiségeket is, hogy miért a Jehova alakjait használták az évszázadok során.


"Én lesz@rom, hogy hogyan ejtesz ki, de az Isten, ha Jahve helyett, mondvacsinált Jehovát ejtesz például?"


Nem érted meg, hogy normál (tehát a zsidó babonáktól mentes) esetben is jelentős változáson megy át egy-egy nyelv? Ez ellen nem tudunk mit tenni, hiszen nem élünk több ezer évet! De ha az ember is belekontárkodik a saját babonáival, akkor meg végképp el tudja rontani a dolgokat. A (nekünk ma, innen nézve) sajátos héber írás speciális volta, valamint a vallásos tanok ferdítései miatt abban a helyzetben vagyunk, hogy NEM TUDHATJUK BIZTOSAN Isten nevének a helyes kiejtését.

Tehát hamis az érved, mikor a Jahvét tartod igaznak a másikkal szemben - és itt a pont!


"Maga Jézus mondta Lukács evangéliumában olvasni, talán nem olvastátok, hogy ne járjatok házról házra?"


Látod, nektek kéne "leszakadni" végre a hamis érveitekről, melyekre gyakran jellemző, hogy a szövegkörnyezetéből kiragadva értelmeztek félre verseket.


Jézus itt nem a prédikálás technikájáról beszél, vagyis hogy a kettesével kiküldött tanítványok hogyan vagy hogyan ne járjanak, hanem a vendéglátókkal szemben tanúsított szerénységről. Mert ugyanis a szűkebb és tágabb szövegkörnyezet világossá teszi ezt. Egy álnok és hamis érv a nyilvánvaló keresztényi munka ellen, amit minden igaz hívőnek tennie kellene.

Persze tudjuk, hogy könnyebb a templomba várni a betévedt embereket, de Pál és a többi tanítvány nem csupán ezt tette.


Pál azt mondta, hogy "mindenki vérétől tiszta", mivel mindenkihez elvitte a "jó hírt" - annak is, aki nem fogadta azt szeretettel! Tudod mit jelent ez? Azt, hogy nem csak a maguktól betérőkről beszél a Biblia!!! Valódi házról-házra munkáról is szó van, hiszen ezt másként lehetetlen lett volna becsülettel csinálni.


Nem kell idézni a különböző helyeket, melyek szerint csoportok előtt is tartott beszédet Pál és mások, hiszen ezeket mi is ismerjük, de teljesen világos, hogy NEM CSAK ÍGY prédikáltak.


"Dicsőititek halálát, és elfelejtitek hogy fel is támadt?"


Mekkora marhaságokat írsz - már bocs a szóért!

Egyedül Jehovát dicsőítjük, azt az Istent, akit Jézus is imádott. Jézus a halálának az emlékünnepét hagyta meg, vagy a feltámadásának az ünnepét? Miért nem a feltámadását kell megünnepelnünk? Véletlenül? Gondolkoztál már ezen?


"Esztek a kenyérből és a borból, de ti döntitek el, hogy ki ehet, mert aki eszik belőle, ott lesz a 144000 között?"


Kik esznek ezekből? És ki dönti el, hogy ki tartozik közéjük? Sajnos fogalmad sincs, miről beszélsz. És ez most komoly!

2011. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Adonaielohim!


A Bibliában a „lélek” szó a héber ne′fes és a görög pszü·khé′ szavak megfelelője.

Szerinted a Biblia második versében melyik szó szerepel az eredetiben? Elárulom: a "szellem", vagyis egy teljesen másik héber szó, a "rú′ach". Isten szelleme.


Ennek a szónak a jelentéstartománya bővebb, mint a léleké.

A héber rú′ach és a görög pneu′ma szónak, melyet gyakran a „szellem” szóval fordítanak, több jelentése van. Mindkettő vonatkozhat arra, ami az emberek számára láthatatlan, és arra, ami mozgásban levő erőre utaló bizonyítékkal szolgál. A héber és görög szó utalhat:

1. a szélre,

2. a földi teremtmények tevékeny életerejére,

3. az ember jelképes szívéből fakadó indítóerőre, ami arra ösztönzi, hogy bizonyos módon beszéljen és cselekedjen,

4. láthatatlan forrásból származó ihletett kijelentésekre,

5. szellemszemélyekre és

6. Isten tevékeny erejére, a szent szellemre.

2011. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/803 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Ildikó!


Elárulom, nem katolikus bibliám van, hanem Károli fordításu, melynek elelyén, de benne sem szerepel az amit Te mondtál!: ""Azonban a katolikus biblia első lapján is olvasható ez: " A Jehova/Jahwe szót Úr szóval helyettesítjük "" .


El is szoktál gondolkodni azon amit hallasz a gyülekezetben mert elég nagy marhaságokat tudtok belemagyarázni! Erre nem is reagálnék, önmagáért beszél! Idézlek!: ""az hogy "vagyok, aki vagyok " JEHOVA nevét jelenti hisz ennek a névnek a jelentése: ELŐIDÉZI HOGY LEGYEN, ILLETVE AZZÁ VÁLOK AMIVÉ AKAROK.""


Ezzel meg is magyaráztad a nagy kérdést!Ismételten idéznélek!: ""Ez a szó: JHVH egy héber igéből alakult Tulajdonnévvé."" Az alakult-on van a hangsúj! Vagyis emberek alakitották, ami nálam így nem álja meg a helyét! Én nem emberek parancsoklatait, hanem Isten parancsolatait akarom megtartani!


Mikor elkezdtem mélyebben tanulmányozni a bibliát és érdekelt a ti "bibliátok" is, hogy összevessem, /Pál is azt mondta vizsgáljatok meg mindent!/ Pár percig tudtam csak olvasni, annyira idegesítően van fordítva, kezdve a féltékeny Istennel, had ne soroljam...


Ha én így kezdtem volna, ezzel kezdtem volna valószínűleg soha nem térek meg! Ilyen Isten képet "festeni"...???


Számomra teljesen mindegy , hogy hogyan szólítjátok a mennyei Atyát, csak rám ne erőszakoljátok!


Én megtapasztaltam Isten szeretét, kegyelmét és irgalmát! Nekem Te, Ti nem tudtok újat mondani! Mindenki számára elérhető a biblia! Nem Ti fogjátok megváltani a világot! Nem Ti fogjátok megtéríteni az embereket, kevesek vagytok Ti ahhoz! Akit az Atya vonzz magához...

Isten nem így "keres" meg minket! Engem sem így "keresett" meg!

2011. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/803 anonim ***** válasza:
26%

" Az alakult-on van a hangsúj! Vagyis emberek alakitották, ami nálam így nem álja meg a helyét! Én nem emberek parancsoklatait, hanem Isten parancsolatait akarom megtartani!"


Te tényleg csak kötözködsz, a saját lelkiismereted védelmében mindenféle mondvacsinált problémába belerúgsz.


A Bibliát is emberek alakították, mégis a Szentírás számunkra. Helyenként a megfogalmazás jelentősen eltér az eredeti szórendtől sok bibliában, de mégis igaz maradt!

Te egy több ezer éven át alakuló, természetes változást akarsz úgy beállítani, hogy "parancsolat", micsoda érvelés.

2011. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/803 anonim ***** válasza:
82%

Én érvelek? Én kötöszködöm? Nagyon tévedsz!

Én megvizsgálom a tanításokat, és keresem mi az igazság és mi a hazugság!

Ha ennyire okosak vagytok, lenne egy kérdésem, amire eddig még nem kaptam, érdembeli választ! Várom az okoskodásokat!!!!

Megmondanád a pontos igehelyet, hogy Krisztus mikor törölte el a szombat napot???? Ha jól tudom nem tartjátok meg! Azzal ne gyere, hogy minden napod úgy tartod meg mert nem tuod megtartani! Te sem és én sem!!!!De én viszont próbálom!

2011. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/803 anonim ***** válasza:
0%

Válaszom attól függ, melyik szombatra gondolsz. Tudtad, hogy a Biblia nem csak egy fajta szombatról beszél?... Isten a zsidóknak adta a szombat törvényét. De tudtad, hogy a Biblia másfajta szombatról is beszél, amelyet a keresztényeknek meg kell tartaniuk?


Róma 10:4: „a Törvény vége Krisztus, mindazok igazságosságára, akik hitet gyakorolnak.”


A sabbat megtartása ennek a Törvénynek része volt. Isten arra használta fel Krisztust, hogy véget vessen e Törvénynek. Hogy igazságos állapotban vagyunk-e Isten előtt, az a Krisztusba vetett hitünktől, és nem a hetenkénti sabbat megtartásától függ. (Lásd még: Galácia 4:9–11; Efézus 2:13–16.)


Kol 2:13–16: Isten „kedvesen megbocsátotta minden vétségünket, és eltörölte az ellenünk szóló, kézzel írt okiratot, amely rendeletekből állt, és amely ellenünk volt... Senki tehát meg ne ítéljen titeket evés és ivás dolgában, vagy ünnep vagy az újhold megtartása vagy sabbat tekintetében.”


A 2Mózes 31:14 és a 4Mózes 15:32–35 szerint ha valakit a Mózesi Törvény alatt bűnösnek találtak a sabbat megszentségtelenítésében, azt az egész gyülekezetnek halálra kellett köveznie. Sokan, akik a sabbat megtartása mellett érvelnek, örülhetnek tehát, hogy nem állnak e Törvény alatt. Az itt idézett írásszöveg rámutat, hogy az Izraelnek adott sabbat megtartására vonatkozó követelményre már nincs szükség ahhoz, hogy helyeselt állapotban legyünk Isten előtt.


A keresztények mindennap örülhetnek a ’sabbatnapi nyugalomnak’


A Héberek 4:4–11 ezt írja: „az egyik helyen [1Móz 2:2] a következőképpen szólt [Isten] a hetedik napról: »És az Isten a hetedik napon megnyugodott minden munkájától«, és ezen a helyen [Zsolt 95:11] ismét: »Nem fognak bemenni nyugalmamba.« Mivel tehát hátravan, hogy némelyek bemenjenek abba, és akiknek először hirdettetett a jó hír, azok nem mentek be engedetlenség miatt, ismét megjelöl egy bizonyos napot azzal, hogy oly hosszú idő múltán azt mondja Dávid zsoltárában [Zsolt 95:7, 8], hogy »ma«; mint ahogy a fentiekben mondatott: »Ma, ha az ő hangjára figyeltek, ne keményítsétek meg szíveteket.« Mert ha Józsué nyugalomnak helyére vezette volna be őket, akkor Isten nem szólt volna azután egy másik napról. Hátravan tehát egy sabbatnapi nyugalom az Isten népe számára. Mert aki bement Isten nyugalmába, maga is megnyugodott a saját munkáitól, mint ahogy az Isten is a magáéitól. Tegyünk meg hát minden tőlünk telhetőt, hogy bemenjünk abba a nyugalomba, nehogy bárki is elessen az engedetlenség ugyanazon példája szerint.”


Mire kapnak ösztönzést a keresztények, hogy mitől nyugodjanak meg? ’A saját munkáiktól.’ Milyen munkáktól? Olyanoktól, amelyek által korábban igazságosnak akarták bizonyítani magukat. Nem hisznek többé abban, hogy bizonyos szabályok és előírások betartásával elnyerhetik Isten helyeslését és az örök életet. Ebbe a tévedésbe estek a hűtlen zsidók, akik ’a maguk igazságosságát igyekeztek megerősíteni’, s ezáltal „nem rendelték alá magukat az Isten igazságosságának” (Róma 10:3). Az igaz keresztények elismerik, hogy mindannyian bűnösként születünk meg, és csakis a Krisztus áldozatába vetett hit alapján lehetünk igazságos állapotban Isten előtt. Arra törekszenek, hogy megszívleljék és kövessék Isten Fiának minden tanítását. Alázatosan elfogadják Isten Szavának tanácsait és feddéseit. Mégsem jelenti ez azt, hogy úgy gondolják, hogy ily módon rászolgálhatnak Isten elismerésére; tetteikkel inkább a szeretetüket és a hitüket nyilvánítják ki. Ilyen életutat járva kerülik a zsidó nemzet által felállított ’engedetlenség példáját’.



Tehát még egyszer:

A 2Mózes 31:14 és a 4Mózes 15:32–35 szerint ha valakit a Mózesi Törvény alatt bűnösnek találtak a sabbat megszentségtelenítésében, azt az egész gyülekezetnek halálra kellett köveznie. Sokan, akik a sabbat megtartása mellett érvelnek, örülhetnek tehát, hogy nem állnak e Törvény alatt.

2011. ápr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/803 anonim ***** válasza:

„a Törvény vége Krisztus, mindazok igazságosságára, akik hitet gyakorolnak.”


Ez de jó! Akkor mi a probléma gyerekek a katolikusokkal, a bálványimádással mi a gondjuk a JT-nak? Akkor miért ne borulhatnék le egy nőt ábrázoló gipszdarab előtt, aminek a talapzatán ez áll: Mária, hiszen a törvény vége Krisztus, aki eljött eltörölni a törvényt, igaz, ő maga azt mondta, hogy nem a törvény eltörlésére jött.

Szeressük egymást gyerekek, tehát, ha úgy gondolom, akkor szegény hányattatott sorsú felebarátomnak nem kellene kioltanom az életét szeretetből, hiszen csak a szeretet törvénye vonatkozik rám, mivel Krisztus eltörölte a törvényt, melyben a szombat megünneplése volt. Ez tartalmazta a ne ölj parancsolatot is. Kézzel írt törvényről ír Pál. A kőtáblákat emberi kéz írta? Kétszer? Kettőre?

"Ebbe a tévedésbe estek a hűtlen zsidók, akik ’a maguk igazságosságát igyekeztek megerősíteni’"

Ja, te aztán mást csinálsz, mi. Magyarázod még azt is, amit nem kellene...


Tehát akkor még, meg még meg még egyszer:

"Tehát még egyszer:

A 2Mózes 31:14 és a 4Mózes 15:32–35 szerint ha valakit a Mózesi Törvény alatt bűnösnek találtak a sabbat megszentségtelenítésében, azt az egész gyülekezetnek halálra kellett köveznie. Sokan, akik a sabbat megtartása mellett érvelnek, örülhetnek tehát, hogy nem állnak e Törvény alatt."


Melyik tartalmazta a megkövezést? A kézzel írott Mózesi törvény, vagy a kőtáblára Isten által írt örök törvény?


"A sabbat megtartása ennek a Törvénynek része volt. Isten arra használta fel Krisztust, hogy véget vessen e Törvénynek. Hogy igazságos állapotban vagyunk-e Isten előtt, az a Krisztusba vetett hitünktől, és nem a hetenkénti sabbat megtartásától függ."

Király, akkor nem is a ne öljtől függ az én üdvösségem, meg nem is a ne paráználkodjtól? Csinos a feleségetek? Gondolom pusztán szeretetből nem szeretnétek, ha valaki örömet szerezzen neki, ugye? De miért, hiszen a törvény eltöröltetett számotokra, nem üdvösség kérdése a paráználkodás törvényének megtartása. A JT talán nem jól tudom, hogy kitagadják a házasságtörőket. Miért ítélkeztek? Nem Isten dolga ítélkezni? Miért is tagadjátok ki, hiszen éppúgy, ahogy a szomobat megtartása eltöröltetett, éppúgy ezen törvényban szereplő ne paráználkodj is eltöröltetett.

Miért is imádjam az egy igaz istent, hiszen a törvény vége Krisztus, és általa eltöröltetett a törvény, mely első és legfontosabb parancsolata, hogy őt imádjam teljes erőmből, teljes szívemből?


"Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik."


"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem."


"A körülmetélkedés semmi, a körülmetéletlenség is semmi; hanem Isten parancsolatainak megtartása."


Mindazonáltal azt csináltok, amit akartok Isten törvényének magyarázatával, csak ne akarjátok beadni a felületes maszlagot, amit főztök.

"Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.

Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.

A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek."

Minden napot megtartjátok Istennek? Örülök, és örvendezek akkor, de én aki ezt nem bírom, ne álljatok elém csalfa magyarázatotokkal, hogy mi van eltörölve és mi nem.

2011. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/803 anonim ***** válasza:
82%

"Kik esznek ezekből? És ki dönti el, hogy ki tartozik közéjük? Sajnos fogalmad sincs, miről beszélsz. És ez most komoly!"


Te nem voltál tegnap?

2011. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/803 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Adonaielohim és aa és mindazok, akik AZÉRT NEM HASZNÁLJÁK ISTEN NEVÉT, MERT NEM TUDNÁK PONTOSAN.

ti valóban azt gondoljátok Istenről, hogy olyan feladatot bízott ránk, amit nem tudunk teljesíteni , mert nyelvtani vitákba bonyolódunk???

Méltó lenne azt gondolni a teremtőről, hogy ránk bízza, szenteljük meg a nevét, de úgysem tudjuk még kiejteni sem?

Logikátlan és ésszerűtlen érveket hoztok fel azért hogy mentegessétek a saját lelkiismereteteket.

Isten neve és az "úr neve " rengetegszer fordul elő a Bibliában, ráadásul olyan szövegkörnyezetben,hogy gyakran az életünk megmentése függ ettől.

Egy 4 mássalhangzóból álló rövídés.. miért emberek alakították ??? - kérdezi valaki. Mert magát a betűket is az emberek írják,olvassák és ejtik ki. Mert a Bibliát is emberekkel íratta le Jehova, mert a régészeti kutatásokat és a történelmi beszámolókat is emberek készítik. Mégsem merül fel kétség azzal kapcsolatban, hogy élt Napóleon, hogy volt II. világháború... és sok egyéb. Arról sincs vita,hogy egyiptomban Ramszesz fáraó nevét akkor hogyan ejtették, és írták.. mert ELFOGADTUK, hogy Ramszesz volt. Ezek csupán szükségtelen információk ISTEN NEVÉHEZ képest, hisz ez a név mint már sokszor írtam: életet jelent.

Egy defibrillátort csupán azért nem kapcsolnak be újraélesztéshez,mert nem tudják a gyártó milyen színű konektorba dugná?? miről beszélünk? Nem a watcthover adta a Jehova nevet!

Azt,hogy a katolikus Biblia első lapján írva található az úr szóra való helyettesítés nem a gyülekezetünkben hallottam, hanem a saját szememmel látta.

Továbbá mivel Károli bibliával rendelkezel, a Zsoltárok 83:18,19-et ajánlom figyelmedbe illete III. Mózes könyvét, ahol JEHOVA névvel szembesülsz LEÍRVA és KIEJTVE. Károli is buta volt, akkor tudom. Csak te vagy képben, aki nem fogadod el.

Azt is szeretném hangsúlyozni,hogy JEHOVA NEVE nem mindenhol JEHOVA, mert olaszul Geova.. sőt van ahol Zahovának ejtik. Jehova mindenesetre nem fog azon bosszankodni,hogyan ejtik, hanem azt fogja figyelembevenni,hogy HASZNÁLJÁK ÉS SZÓLÍTJÁK az Ő nevét.

nem borzonganak tőle, és nem keresnek kifogásokat,hogy miért ne mondják.

Hogyan szenteljük meg? HIRDETJÜK A KIRÁLYSÁGÁT, MELY MEGSZABADÍTJA AZ EMBERISÉGET A BÜNTŐL ÉS A HALÁLTÓL.

2011. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!