Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/803 anonim ***** válasza:
5%
Azt írja kedves beszélgetőtársunk , hogy a Biblia vallásellenes. Szerinted neked mit mondhatnék? Nem válaszolok, mert aki Isten ihletett szavát ellenségnek nevezi, az önmagát és a hitét minősíti.
2011. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/803 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam Ildikotol egy kedves magánlevelet, amit tisztességböl nem idézek be, de leirom, csak amiatt nem vagyok hajlando valaszolni semmire, amit itt ir - mert kölcsönössen szeretném, ha "meg sem látnánk" egymás irásait.
2011. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/803 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Adonaielohim és Kedves Kérdező !


Élmény volt veletek a beszélgetés, remélem nem sértettelek meg személyetekben azzal, hogy radikális érvekkel prédikáltam nektek annak fontosságát, mennyire sürgős csatlakozni Istent földi szervezetéhez.

Amennyiben gondoljátok , privát e-mail-eket szívesen fogadok, és szivesen beszélgetek veletek, amennyiben nem, úgy azt is elfogadom, és tiszteletben tartom. :)

Azonban ez az oldal már méltatlannak tűnik ahhoz, hogy bármit is írjak, ugyanis KETTŐTÖKÖN kívül senkivel nem volt logikus tartalmú beszélgetés. Vannak okostojások, okoskodók és istenkáromlók is akik csatlakoztak hozzánk, tehát én kiszállok.

További szép jövőt nektek, és kérlek, legközelebb ha tanúkkal találkoztok, ne higyjétek róluk, hogy erőszakos térítők.

Remélem találkozunk Jehova megígért új világában, ITT A FÖLDÖN, és megtapasztaljuk a VALÓDI életet valamennyien.:)

2011. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/803 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Ildikó, azt írtad valahol, hogy dolgozol, tehát nem lehetsz gyerek, de ha az lennél is, ez akkor sem lenne mentség arra, ahogyan leminősíted a vadidegen embert, csak mert másként gondolkozik és olyanokat ír, amivel te nem értesz egyet.


Én is válaszoltam a teáltalad durván lereagált szövegekre, hasonlítsd össze a stílust - ha még mindig nem látsz semmi lényeges különbséget, akkor nem akarsz látni!

Nehogy tévedésbe ess, ez már NEM CSAK VÉRMÉRSÉKLET KÉRDÉSE, ez már nagyon negatív mindenki számára!!!


De idézek tőled a mai szövegeidből:

"de siralmas némelyik ember gondolatmenete. :(

Az a kedves valaki, aki létszám számolgatósnak és lenyúlhatónak nevezi Istent, kérem Őt nagyon szépen, hogy vonuljon vissza értelmes emberek eszmecseréjétől, mert méltatlan neki itt lenni is."


Hiába a "kedves" jelzős megszólítás, sőt így képmutatás, ha utána nyomban "értelmetlennek", "butának" minősíted. Ki vagy te, hogy így minősíthetsz másokat? Milyen alapon teszed ezt? Te ezzel a Tanúkat (ha egyáltalán valóban gyakorló tagja vagy az egyházuknak) LEJÁRATOD. Miért neked áll feljebb és másokat nevezel "méltatlannak" - olyanokat -, akik nagyon is jogosan háborodnak fel a stílusodon?


Ez nem alázatos viselkedés, hanem melldöngetős bunkósság - most már én is minősítek, de talán alappal.


Fel kéne fogni, hogy azért mert másoknak, más a véleménye, még nincs jogod így beszélni velük!

2011. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/803 anonim ***** válasza:
100%
Önmagam védelmében: Megkérem RÉVAI ILDIKÓ-t, hogy járuljon hozzá ahhoz, hogy nyilvánosan is kitehessem a levélváltásunkat, csak a „utókor” okulására is. Ha ö biztos abban hogy ékesen és fedhetetlenül jár el, ebbe biztos belemegy. Mert van valami írva a világosságról is, nem?
2011. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/803 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Ildikó!

Te nem vagy buta ,csak egyszerűen félrevezetett,és a benned lévő világosság :sötétség!.Megakadt lemezjátszó szerint ismételgeted ,amit a tanúk és te önvédelmi célra megtanúltatok.mint a papagáj ,mást nem tud mondani csak azt amit bele tanítottak.

Havalaki te igazán felfuvalkodottvagy ,ahogy az írás is mondja :az ismeret felfuvalkodottá tesz .De sajnos nem vagy egyedűl,mert ha vak vezet világtalant,mind beesnek a gödörbe,és már világszerte kb. 4milió ember van a tanúk gödrében.stb...................

2011. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/803 anonim ***** válasza:
63%
Kedves utolsó válaszadó. Kijavítanálak, nem 4, hanem több, mint 7 millió. És még kb. ennyien tanulmányozzák a Bibliát a Tanúkkal.
2011. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/803 anonim ***** válasza:

"Erre bibliai példák vannak. 2000 éve sem a homályos és szubjektív hitük miatt merítették alá a tanítványokat, hanem először "tudakozták az Írásokat".


Keresztelő János tömegeket merített be akik hitből mentek hozzá. Nem hiszem, hogy csak azokat az embereket merítette volna be akik írástudók lettek volna!


Krisztus miért jött el? Mert hisz a kiválasztott nép kezében voltak az írások , de már teljesen eltévelyedtek!

Ismerték az írásokat, de még az sem esett le nekik, hogy a Megváltó, Isten fia jött el közéjük, pedig az írásokban napra pontosan benne volt, van minden!

Azért jött ,hogy megmutassa, betölcse a törvényt!

Az Ő tanítványai is tanulmányozták az írásokat? Már elég sok csodát tett, és még ezután is ezt kérdezték a tanítványok: "Kicsoda ez, hogy mind a szelek, mind a tenger engednek néki."

Már lassan "vége" a Máté evangéliumában Krisztus csodatételeinek sorozata, és még csak most mondják: "A hajóban levők pedig hozzámenvén, leborulának előtte, mondván: Bizony, Isten Fia vagy!" Miért mondta Krisztus, hogy:" Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?"

Pontosan az írástudóknak és farizeusoknak mondta Kersztelő János , akik ugye ismerték az írásokat, hogy előbb teremjenek megtéréshez méltó gyümölcsöt!

2011. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/803 Adonaielohim ***** válasza:
18%
A nép tömegeit és nem az írástudók, farizeusok tömegeit merítette be Keresztelő János. Nem biblikus a vizsgáztatott bemerítkezés. Hit által van az üdvösség nem pedig vizsgáztatás által. Nem győz meg ez a belemagyarázott, elferdített okoskodás. Jézus keményen odavágott a farizeusoknak de nem azokat merítette be Keresztelő János akiket előtte 120 kérdésből levizsgáztatott ez ostobaság, nem igaz, egy ferdítés... De engem innentől már nem is érdekel mivel magyarázzák ezt. Ahol egy dologban ferdítenek ott más is van. Nem áll meg egynél aki ferdíteni akar...
2011. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/803 anonim ***** válasza:
7%

"Nem biblikus a vizsgáztatott bemerítkezés."


Ez a súlyos tévedés - a Biblia világosan beszél, "a hit hallásból van", viszont "hogyan hallanának prédikáló nélkül"?


Abszolút nem korrekt érvelés az "120 kérdésen" leragadni és az akkori viszonyokat és technikát, a maival összevetni.

Annak a kornak megfelelően alkalmazták az ismeret átadását egymásnak és nem csupán a szimpla és ebben az esetben törvényszerűen hiszékeny hitet várták el a megtértektől.


Igen, amiről ti beszéltek, az hiszékenység! Ez jól látszik a magukat kereszténynek valló világ cselekedetein is. Sajnos ma a legtöbb "keresztény" ezek miatt hiszékeny.

2011. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!