Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/803 anonim ***** válasza:
3%

A hit része Isten szelleme gyümölcsének, és Isten örömmel ad a szelleméből azoknak, akik kérik tőle (Luk 11:13; Gal 5:22). Így a hit nélküli emberek vagy nem kérik ezt a szellemet, vagy helytelen célból kérik, vagy nem hagyják, hogy hatással legyen az életükre. Sok minden befolyásolja ezt:


A Biblia pontos ismeretének hiánya: A Biblia Isten szellemének a terméke, isteni ihletésű mű (2Sám 23:2; 2Tim 3:16, 17). Ha az ember elmulasztja ennek tanulmányozását, megakadályozza az igazi hit kialakulását. Az egyházak híveinek van ugyan Bibliájuk, ha azonban Isten Szava helyett emberi elképzeléseket tanítanak nekik, nem fognak igazán hinni Istenben és szándékában. Mindennapi nehézségeik megoldásánál hajlamosak lesznek inkább a saját ötleteikre vagy más emberek elgondolásaira támaszkodni. (Vesd össze: Máté 15:3–9.)


A vallási kiábrándultság: Sokan kiábrándultak a kereszténység egyházainak képmutatása miatt, amelyek bár azt állítják, hogy Isten Szavát tanítják, mégsem élnek azzal összhangban, amit az tanít.


A legtöbben nem értik meg, miért engedi meg Isten a gonoszságot, s emiatt őt teszik felelőssé minden rosszért. Nem ismerik fel, hogy az emberek rosszra való hajlama nem Isten akaratából van, hanem Ádám bűnének a következménye (Róma 5:12). Talán nincsenek tudatában Sátán, az Ördög létezésének, és annak, hogy miként befolyásolja a világ ügyeit, ezért Istennek tulajdonítják a Sátán által elkövetett szégyenteljes dolgokat (1Ján 5:19; Jel 12:12).


Testi vágyak és nézőpontok uralta életmód: Akikből hiányzik az igazi hit, azok általában más érdeklődési irányt választanak. Egyesek jóllehet állítják, hogy hisznek a Bibliában, de sohasem tanulmányozták még át alaposan, vagy nem elmélkedtek értékeléssel az olvasottakon és azok okain, sem azon, hogy miként alkalmazhatók azok a saját életükben. (Vesd össze: 1Krónikák 28:9.)

2011. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/803 anonim ***** válasza:
7%

Hogyan szerezhet valaki hitet?


Róma 10:17: „a hit a hallottakat követi.” (Vesd össze: 2Krónikák 9:5–8; János 4:39–42; Cselekedetek 17:11, 12.

Először meg kell értenie, mit mond a Biblia, majd ha gondosan tanulmányozza, meggyőződhet a megbízhatóságáról, így megszilárdulhat a hite.


Róma 10:10: „ Az ember... a szívével gyakorol hitet.”

Aki azért elmélkedik Isten dolgain, hogy értékelést fejlesszen ki azok iránt, az jelképes szívébe vési azokat.


Erősödik a hit, ha az ember Isten ígéreteinek megfelelően cselekszik, és látja Isten áldásának bizonyítékát azon, amit tett. (Lásd: Zsoltárok 106:9–12.)


Szemléltetés: Talán van olyan barátod, akiről elmondhatod: „Benne megbízhatok. Számíthatok adott szavára; tudom, hogy segíteni fog, ha nehézségeim támadnak.” Aligha mondasz ilyet egy olyan személyről, akit csak tegnap ismertél meg, nem igaz? Olyannak kell lennie, akit régóta ismersz, aki ismételten bebizonyította megbízhatóságát. Hasonló a helyzet a hittel is. Ahhoz, hogy hited legyen, időt kell fordítanod arra, hogy megismerd Jehovát és a cselekvésmódját.

2011. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/803 anonim ***** válasza:
82%

A biblia csak egy gyülekezetet ismer:Krisztus Teste!

Vagy más szóval ,a Jézus Krisztus megváltottai,vagyis a keresztyének! Ebbe a csoportba még véletlenűl sem tartoznak

"Jehova tanúi",vagyis egy magán szektába tartoznak,félre vezetve töb millió embert.De ezek is az utólsó idők jelei közé tartozik.

Ildikó hiába igyekszel,a Királyságba nem leszel ott.

Vagy ha netán találkoznánk ,örűlni fogok neked.

2011. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/803 anonim ***** válasza:
0%

Valóban szükség van tettekre is, ha valakinek már van hite?


Jak 2:17, 18, 21, 22, 26: „a hit is, ha nincsenek cselekedetei, halott önmagában. De valaki majd azt mondja: »Neked hited van, nekem meg cselekedeteim. Mutasd meg nekem a hitedet a cselekedetek nélkül, én pedig megmutatom neked hitemet a cselekedeteim által.« Ábrahámot, a mi atyánkat vajon nem cselekedetek által nyilvánították igazságossá, miután felajánlotta fiát, Izsákot az oltáron? Látod, hogy a hite együtt munkálkodott a cselekedeteivel, és a cselekedetei által lett tökéletes a hite. Bizony, ahogy a test halott szellem nélkül, úgy a hit is halott cselekedetek nélkül.”


Szemléltetés: Egy férfi udvarol egy nőnek, és közli vele, hogy szereti. De ha sohasem kéri meg a kezét, vajon bizonyítja szeretete őszinteségét? Ugyanúgy, a cselekedetek által bizonyíthatjuk hitünk és szeretetünk valódiságát. Ha nem engedelmeskedünk Istennek, akkor nem szeretjük őt igazán, vagy nem hiszünk útjainak helyességében (1Ján 5:3, 4). A megmentésre viszont — bármit teszünk is — nem tudunk rászolgálni. Az örök élet Isten ajándéka Jézus Krisztus által, és nem a cselekedeteinkért járó jutalom (Ef 2:8, 9).



Tehát aki nem ért egyet, "mutassa meg nekem a hitét cselekedetek nélkül"!


Ami még fontos: Jehova Tanúi is jól tudják, hogy a megmentésre (vagy ahogy ti mondjátok: az 'üdvösségre') nem lehet rászolgálni a tetteinkkel, de ettől még a hitünk világos bizonyítéka, amit nem lehet elhagyni!

2011. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/803 anonim ***** válasza:
0%

"A biblia csak egy gyülekezetet ismer:Krisztus Teste!

Vagy más szóval ,a Jézus Krisztus megváltottai,vagyis a keresztyének! Ebbe a csoportba még véletlenűl sem tartoznak

"Jehova tanúi... ""


Szerintem abba kéne hagyni már az Ildikózást, mert nagyon sekélyes érvelési módszer egy személyes problémán rágódni. Akik ezt teszik mégis, gondolkozzanak el, hogy náluk vajon hány - ennél sokkal durvább viselkedésű embert lehetne pellengérre állítani!


A fenti idézet gazdájának üzenném, hogy ha a Biblia szellemében akar élni, akkor nem kéne ítélkeznie. Azt csak bízza rá Jehovára és a Fiára, akit ez ügyben kinevezett. Nem hinném, hogy Jézus helybe kéne képzelnie magát.

Bár azt meg lehet ítélni, hogy ki nevezhető kereszténynek és ki nem, de ahhoz pontosan kéne tudni (pontos bibliai ismeret), hogy mit is tanít nekünk a Szentírás arról, hogy ki a Krisztus-követő, mert ugye ezt jelenti a "keresztény" szó.


Itt persze megint képbe jön, hogy szerzünk-e pontos bibliai ismeretet, vagy csak valamiféle (hiszékeny) hitünk van? Hogyan tudnád egyébként eldönteni, hogy te jó helyen vagy-e Istennél, ha nem tanulmányoznád az Írásokat???


Emlékezz a Bereaiakra: "Ezek pedig nemesebb gondolkodásúak voltak, mint a tesszalonikaiak, ugyanis a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok. Így sokan közülük hívőkké lettek, ugyanúgy a tekintélyes görög asszonyok közül és a férfiak közül sem kevesen." (Cselekedetek 17:11, 12.)


Mit mond az Írás? "Nemesebb gondolkozásúnak" nevezi azokat, akik "naponta gondosan vizsgálták az Írásokat".

Miért vizsgálták? Azért, hogy hívőkké legyenek.


Ennyit a hiszékenységről.

Vagyis még a hívővé váláshoz is kellett nem is kevés cselekedet.

Ez van!

2011. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/803 anonim ***** válasza:
18%

Kezdem magam nagyon kényelmetlenül érezni!

Mégpedig azért,mert én is Tanú vagyok ,és én soha nem szoktam ennyire erőteljesen nyomulni.

Ne vedd bántásnak kedves Ildikó,de nem csodálkozom azon,hogy sokan így vélekednek rólunk,ha ilyen Tanúkkal találkoznak.

Igen, Jehova elvárja tőlünk,hogy tudassuk az emberekkel a jó hírt amit majd értünk-értük tesz,de nem ilyen módon!

Én elhiszem,hogy szeretnéd megvédeni a hited,Jehovát,sőt nagyon is örülök neki,de nem gondolod,hogy egy kicsit túl buzgó vagy!?

Én is kiállok bármikor, és bármilyen helyzetben azért az Istenért akit szeretek, és szeretném szolgálni,de nem vagyok ennyire nyomulós.

Elmondom amit szeretnék mondani az illetőnek akivel beszélgetek,de ha ő azt mondja,hogy nem érdekli,akkor nem fogok leállni vele vitatkozni!

Bizony volt már olyan,hogy pofont is kaptam,de akkor sem álltam neki annak az illetőnek,hanem fogtam és szó nélkül tovább álltam,és ilyenkor mindíg az jut az eszembe amit a Szentírás ír:"Jehováé a bosszú és a megtorlás..".

Ő majd elrendezi az ilyen dolgokat,mert hiszen neki van csak joga megtorolni bármilyen sérelmet és bűnt.


Kedves Adonaielohim!

A keressztelkedési kérdések valóban nincsenek kiírva a Bibliában,de mi azért tesszük ezt,hogy megbizonyosodjunk arról,hogy a keresztelkedni szándékozónak van-e elég ismerete és tudása a Szentírásból,és hogy tisztában van-e azzal,hogy mit vár el tőle Isten.

Így tudjuk megelőzni azt,hogy valaki megkeresztelkedjen úgy,hogy nincs tisztában mindennel,így kevesebb az esélye annak,hogy valamelyikönk is dicsőség helyett szégyent hozzon Jehovára!

Nekem van Károli fordítású Bibliám is azt is szoktam olvasni ugyanúgy mint a "mi" Bibliánkat,és abban is ugyanúgy megtaláltam a Jehova nevet,amit annyian tagadnak.



KEDVES KÉRDEZŐ!

Konkrét jeleket vársz arra,hogy mikor jön el az a nap:mint már annyi sokszor írtuk is,hogy nem tudjuk azt a napot,csakis Jehova.

De:olvasd el a Bibliából:2 TIMÓTEUSZ 3.FEJEZET 1-5-IG.

ha elolvasod te is rájössz,hogy ez jellemzi az egész világot,sajnos és ez már nem is lesz jobb.

Ahogy egyre jobban haladunk az időben ,szemmel láthatóan közeledik az a meghatározott nap amit Jehova kitűzött,mert annyira elhatalmasodott már a világon a bűnözés a gonoszság,hogy ez már túl sokáig nem mehet így szerintem,de távol álljon tőlem az ,hogy találgassak,majd Jehova eldönti!



Remélem,hogy senkit nem bántottam meg,ha mégis akkor bocsánatot kérek!Csak ennyit szerettem volna írni,mert már nagyon bántott ez a sárdobálás.

2011. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/803 anonim ***** válasza:
18%

Kértem, hogy hagyjuk már az Ildikót! Mindenki tudja, aki csak ismer bennünket, hogy nem ez a jellemző, sőt! Ildinek ez éppúgy nagy problémája lesz, ha nem változtat rajta, mint bárki másnak, bárhol máshol, aki nem megfelelően kommunikál.


Megköszönném, már csak azért is, mert a józan érvekhez a rajta való csámcsogás nem visz közelebb.

2011. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/803 A kérdező kommentje:

Kedves Ildikó!


A kulturált vitatkozás benned is megteremti a belső békét. Légy jóba önmagaddal és mindenkivel szót értesz. Próbáld ki, meglátod neked is jobb lesz.


A vitát lehet folytatni bármilyen kérdésről, ha megszerezted a kellő tudást. A választ, amit tőled vártam, mástól kaptam meg, de...


"De:olvasd el a Bibliából:2 TIMÓTEUSZ 3.FEJEZET 1-5-IG.

ha elolvasod te is rájössz,hogy ez jellemzi az egész világot,sajnos és ez már nem is lesz jobb...." - elolvastam!


Amit Pál ír Timóteuszhoz (1-5) az már kétezer évvel ezelőtt is így volt! Ezek olyan általános megállapítások, amelyeket bármely évszázadban élt emberekre igazak. Konkrétabb jelek, amelyek a XXI. századra érvényesek nincsenek (Ildikótól is ezeket vártam volna)?


A világvége témában megnyugtattatok, mert akkor még másik kétezer évig nyugodtan fogok élni, hiszen az általatok kikutatott jelek alapján nem lesz világvége!


Még egy kérdést engedjetek meg:


Miért jó hír, ha közlitek, hogy hamarosan itt a világvége?


(Én természetesen nem értem, hogy ebben mi a jó, de ha elmagyarázzátok, akkor köszönöm!)

2011. ápr. 11. 16:52
 189/803 anonim ***** válasza:
25%

Miből következtethetünk arra, hogy az utolsó napokban élünk?


A Biblia leírja e jelentős időszakra jellemző eseményeket és állapotokat. Az összetett „jel” sok bizonyítékból áll; beteljesedése tehát megköveteli, hogy a jel minden jellegzetessége egy történelmi időszakon belül világosan megfigyelhető legyen. A jel különböző jellemzői a Máté 24., 25., a Márk 13. és a Lukács 21. fejezetében találhatók meg; további részleteket tartalmaz a 2Timóteusz 3:1–5, a 2Péter 3:3, 4 és a Jelenések 6:1–8. Példák néhány részletről:


„Nemzet támad nemzet ellen, és királyság királyság ellen” (Máté 24:7)


A háború évezredek óta pusztítja az életet a földön. Az emberek nemzetközi háborúkat és nemzeteken belüli háborúkat vívtak és vívnak ma is. De 1914-ben tört ki az első világháború. Ez már nem csupán két hadsereg ütközete volt a harcmezőn. Első ízben történt meg, hogy az összes nagyhatalom részt vett a háborúban. Egész nemzeteket — beleértve a polgári lakosságot is — mozgósítottak a háborús erőfeszítések érdekében. Becslések szerint a háború végén a világ népességének 93 százalékát érintette a háború.


Miként a Jelenések 6:4 megjövendölte, ’elvették a békét a földről’. Ezért vannak 1914 óta a földön állandóan zavargások. A II. világháború 1939-től 1945-ig tartott. A nyugalomba vonult Gene La Rocque tengernagy szerint 1945 és 1982 között további 270 háború folyt. A XX. században több mint 100 millió embert mészároltak le a csatatereken. Az 1982-ben kiadott World Military and Social Expenditures lapjairól az is kiderül, hogy abban az évben közvetve vagy közvetlenül 100 millió ember vett részt katonai tevékenységekben.


Kell ennél több, hogy beteljesedjen a próféciának ez a része?


„Lesznek élelmiszerhiányok . . . egyik hely után a másikon” (Máté 24:7)


Az Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezet becslése alapján 1980 végén 450 millió ember állt az éhhalál szélén, és közel egymilliárd embernek nem volt elegendő mennyiségű tápláléka. Évente mintegy 40 millióan — sőt egyes években 50 millióan — halnak meg élelmiszerhiány következtében.


„Lesznek nagy földrengések” (Luk 21:11)


Valóban feltűnően sok nagy földrengés volt 1914 óta? A boulderi (Colorado) Nemzeti Geofizikai Adatközpont adataira, továbbá számtalan mérvadó forrásmű adataira támaszkodva 1984-ben összeállítottak egy táblázatot, amely csak azokat a földrengéseket tartalmazza, amelyek erőssége a Richter-skála szerint 7,5 vagy annál nagyobb volt, vagy legalább 5 millió dollár értékű kárt okoztak, illetve amelyek legkevesebb 100 halálos áldozatot követeltek. Kiszámították, hogy az 1914-et megelőző 2000 év folyamán 856 ilyen földrengés volt. Ugyanebből a táblázatból az is kiderül, hogy az 1914 óta eltelt csupán 69 év alatt az ilyen földrengések száma 605 volt. Ez azt jelenti, hogy az éves átlag 1914 óta az elmúlt 2000 évinek mintegy a hússzorosára nőtt.


„Egyik hely után a másikon járványos betegségek” (Luk 21:11)


Az első világháború vége felé a spanyolnátha söpört végig a földgolyón, és több mint 20 millió ember életét oltotta ki, valamint példátlan ütemben szedte áldozatait a történelemben más betegségekhez képest.


’Növekvő törvénytelenség’, mely együtt jár azzal, hogy „a legtöbb emberből kihűl majd a szeretet” (Máté 24:11, 12)


Egy neves bűnügyi szakember elmondta: „Világméretekben nézve a bűnözést, szembeszökő, hogy mindenhol folyamatos növekedés tapasztalható. A kivételek, ha vannak, feltűnő egyedi esetek, és hamarosan elsöpri őket a [bűnözés] növekvő áradata” (The Growth of Crime. New York, 1977, Sir Leon Radzinowicz és Joan King, 4—5. o.). A növekedés valóságos, és nem csupán pontosabb adatközlésről van szó.


A fentiekhez adjuk hozzá még a családi kötelékek súlyosbodó hanyatlását, a leányanyák növekvő számát, a hajléktalanság növekedését, a széles körű kábítószer-fogyasztást és a féktelen erkölcstelenséget. Joggal mondta az Egyesült Államok kabinetjének egyik volt tagja: „Túlságosan is sok jel mutat arra, hogy . . . a civilizáció megromlott.” Az elmúlt harmincéves időszak alatt az Egyesült Államok lakossága 41 százalékkal növekedett, az erőszakos bűncselekmények azonban 560 százalékos, a házasságon kívül született gyermekek száma 400 százalékos, a válások száma 300 százalékos, a tizenéves kori öngyilkosságok arányszáma pedig több mint 200 százalékos, ugrásszerű növekedést mutat. A helyzet más nemzetekben hasonló ehhez.


„A FÖLDET PUSZTÍTJÁK” (Jelenések 11:18).


Ez sem volt jellemző, csak az elmúlt 100 évben.



És így tovább.

Összesen legalább 24 jelet lehet találni a Bibliai próféciák alapján, melyek ÖSSZESSÉGÉBEN - mint egy ujjlenyomat - azonosítanak egy bizonyos korszakot. Azt gondolod tán, hogy a Bibliaírók Isten ihletése alatt csak egy "minden korszakra érvényes" és homályos zagyvaságot írtak le? Nem, szó sincs erről.

2011. ápr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/803 A kérdező kommentje:

Előző:

Nagyon szépen összeszedted, ebből én is okosodtam.

De, ha utána néznél az általad leírt jeleknek, akkor rá kellene döbbenned, hogy az elmúlt ezer évben is voltak hasonlók. Csak háborúból 1069 - 1600 között 32 találsz és volt olyan ami egymagában, folyamatosan 13 évig tartott. Földrengésből és vulkánkitörésből, vízárból (cunami) is volt több. Ezek nem jelek, mert a Föld természetes velejárói. Sőt ha a JT fejjel gondolkodnám, akkor mindezt Isten akarta és csinálta.


Ez a kérdés elkerülte a figyelmedet:

"Miért jó hír, ha közlitek, hogy hamarosan itt a világvége?"


Én természetesen nem értem, hogy ebben nektek mi a jó, és nekem mi a jó, de ha elmagyarázod, akkor köszönöm!

2011. ápr. 11. 19:29
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!