Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért nem tudnak...

Jehova Tanúi miért nem tudnak egyetlen igazi szakértőt sem felmutatni a saját fordításuk hitelessége mellett?

Figyelt kérdés
máj. 29. 18:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/146 anonim ***** válasza:
7%

Azt tudod,hogy ha így lenne akkor nem lenne ennyi féle fordítás,hiszen fölösleges lenne ugyanazt másképpen leírni.

Csak akkor van értelme,ha a katolikus a katolikus hitet támasza alá a református még a református hitet....stb

máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/146 anonim ***** válasza:
70%

"Szóval amíg a " hiteles" fogalmam nincs tisztázva addig csak kötözködésnek tűnik az egész."


Hogy mi a hiteles, az jó kérdés, de számomra a hitelesség ott kezdődik, hogy szakemberek készítik. JT-i azt állítják a saját kisfilmjükben, hogy a fordításukat bibliatudósok készítették, ez azonban nem igaz, mert egyiküknek sem volt tudományos fokozata biblia nyelvekből. Ez mondjuk megmagyarázza, hogy a fordítók miért próbáltak névtelenek maradni. Úgy vélem, szó sincs arról, amit a Tanúk mondanak, hogy nem akarták magukra irányítani a figyelmet, hanem Istenre. Inkább arról lehet szó, hogy nem akartak felelősséget vállalni a munkájukért.


Lásd a témát itt: [link]

máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/146 anonim ***** válasza:
21%

39

"Én azt írtam, hogy még ennek hatására sem merül fel benned, hogy lehet, hogy tévedsz."


Ez lényegében ugyanaz, csak éppen próbálod elkenni a dolgot! Te a többségi érvelést használtad, mintha - főleg a jézusi szemléltetés mellett - ez kellene hogy meghatározza az igazságot, vagy az arról való gondolkodást.


Te csak ne beszélj "érvekről", "bizonyítékokról", amíg arra az egyszerű versre sem tudsz válaszolni, ami a János 17:3-ban van!

máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/146 anonim ***** válasza:
54%

"Ez lényegében ugyanaz, csak éppen próbálod elkenni a dolgot!"

Nem. Ez egyáltalán nem ugyan az. Akkor sem ha azt próbálod behazudni.

Egyáltalán nem állítottam, hogy igazuk lenne mert többen lennének. Arra mutattam rá, hogy el sem gondolkodsz rajta pedig már többen is mondják.


Ez nem azt jelenti, hogy igazuk van pusztán azt mutatja, hogy mennyire agymosott fanatista vagy.

máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/146 A kérdező kommentje:

"Ez lényegében ugyanaz, csak éppen próbálod elkenni a dolgot! "

Az ember azért felelős, amit leírt, nem azért, amit mások próbálnal hazug módon a szavai mögé magyarázni.


" Te csak ne beszélj "érvekről", "bizonyítékokról"

Ez megint mellébeszélés. Bár nem én hoztam, de láthattad te is az objektív nyelvészeti bizonyítékokat. Tehát kérdés, miért nem akarsz szembenézni az igazsággal? Miért jobb neked inkább egy bizonyítottan hamis dogmát védeni bármi áron?

máj. 30. 12:51
 46/146 anonim ***** válasza:
25%

Akkor te elgondolkodsz azon, amit Jézus mondott a széles útról?


Vagy ha ez elsőre nehéz feladat, akkor bevezetésként talán a János 17:3?


Feltűnően kerülitek a témát és mindenféle buta vádakkal terelték. 😉

máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/146 anonim ***** válasza:
64%

46

Nem kerüli senki a Jézusi széles utad témát. Már a kérdező reagált is rá.


38.

"Csakhogy keskeny út millió meg egy van. És a nagy részük pont azért keskeny, mert nettó ostobaság, aminek szerencsére kevesen dőlnek be, nem pedig azért, mert az az igaz út. Nagy különbség."

máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/146 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező!

Tehát nem tudsz válaszolni a János 17:3-mal kapcsolatos kérdésemre, vagyis nem érdekel a háromsággal kapcsolatos igazság?


Pedig én válaszoltam a te de "objektív nyelvészeti bizonyítékokodra". Az egészre itt nyilván nem fogok válaszolni, hiszen terjedelmi okok miatt ez itt értelmetlen, de amire válaszoltam és bebizonyítottam, hogy hiteltelen vád, arra sem jött semmi reakció!


Meg aztán az ilyen szemétdombról összekapart, gondosan csokorba gyűjtött hamis vádak közül ITT egyet is elég megcáfolni, hiszen ha ilyen magabiztosan gyűjtötték egy csokorba, nyilván azt kell feltételezni, hogy mind azt a célt szolgálja, hogy a saját tanaikat - főleg a háromságot igazolja. De látható, hogy ez még nyelvészetileg sem igaz!

máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/146 anonim ***** válasza:
21%

47

Megspórolhattad volna ezt a süket dumát, mert nagyon jól tudod, hogy nem erről beszéltem!

máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/146 anonim ***** válasza:
26%
Nem is beszélve arról, hogy a kérdező 38-as szövegére már előtte válaszoltam. De mint aki se lát, de hall, újra és újra leírja ugyanazt a sületlenséget!
máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!