Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért nem tudnak...

Jehova Tanúi miért nem tudnak egyetlen igazi szakértőt sem felmutatni a saját fordításuk hitelessége mellett?

Figyelt kérdés
máj. 29. 18:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/146 anonim ***** válasza:
15%

19,20

Természetesen minden alaptalan okoskodásodra bőséges és érthető válasz van a jw.org-on, sőt itt más kérdéseknél is sok helyen van cáfolat ezekre. De én csak egy-két bibliai szöveggel kapcsolatban tennék fel kérdést.


Nagyon sokszor feltettem már ezt a kérdést, de mindenhol elsunnyogott mindenki, akinek válaszolnia kellett volna. Talán te tudsz hiteles bibliai választ adni arra, hogy a János 17:3-ban Jézus miért fogja ki a szelet a későbbi pogány háromság dogma vitorlájából?


Mert ott ugyanis az "egyedüli igaz Istennek" szólította Atyját. Ez sokaknak fel tűnik, csak átsiklanak felette. De ha Jézus az "egyedüli igaz Istennek" szólította az Istenét, akit Ő is imádott, akkor hogyan lehet vele a háromság dogma szerint "egyenlő"?


Te oly nagy vak buzgalommal és oly nagy vak tekintélyimádattal másolgattál ide sok hamis bizonyítékot, akkor legalább erre az egy kérdésre válaszolj már a Biblia szellemében!

máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/146 anonim ***** válasza:
69%

#21

Bár nem nekem szól a kérdés, de az ilyen alaptalan okoskodásra bőséges és érthető válasz van adva a neten ingyen is hozzáférhető dogmatika könyvekben, sőt ezek a jehovások más hamiskodásaira is választ adnak.

máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/146 anonim ***** válasza:
67%

#21


Nem érdekel, amit mondasz.

Egyrészt, nem is vagyok istenhívő ember már, csak mivel régen keresztény voltam, ezért jártas vagyok (valamennyire) a témában az újvilág fordítást hitelességét (vagy inkább hiteltelenségét) illetően.

Másrészt, egy igazi, az Őrtorony szervezet iránt elkötelezett Tanúval nem vitáznék, mert értelmetlennek tartom, ezt saját magam tapasztaltam meg itt. Többször is. Ha lenne időm, akkor sem szórnám JT-ire azt, mivel nem érdemlik meg. Tehát azt gondolsz, rólam, amit akarsz, engem egyáltalán nem érdekel. :) Szia. #19, #20 voltam.

máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/146 anonim ***** válasza:
22%

23

Szóval kibujsz a válasz alol? De mocskolódni, a tekintélytisztelet érvelési hibáját használva, arra van eszed? 😉


Nem baj, bárki válaszolhat.

máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/146 anonim ***** válasza:
29%

Rendelkezésre állnak a legrégebbi és legmegbízhatóbb bibliai kéziratok, amiket fellehet használni egy Biblia fordításhoz.

Napjainkban már jobban értjük azokat a nyelveket, amelyeken a Bibliát eredetileg megírták.

A nyelvek is, amelyekre a Bibliát lefordították, bizonyos változásokon mentek át az évek során. Tehát ezt is figyelembe vették azok, akik a Biblia fordítást végezték.

Nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy sok bibliafordítóra erős hatással voltak saját vallásos hitnézetei, ezért úgy fordítottak, hogy az adott vallás nézeteit erősítsék, nem pedig arra törekedtek, hogy az eredeti értelme maradjon meg.


Ugyanakkor, nem kizárólag Jehova Tanúi törekedtek arra, hogy Isten neve visszakerüljön az Őt megillető helyre.

Nem egy tekintélynek számító személy, akik kutatásokat végeztek a Biblia fordítások, illetve pergamenek, vagy töredékek megvizsgálása által, hogy ezt látták helyesnek.

máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/146 anonim ***** válasza:
77%

Azért jó, hogy már lassan 3-4 kérdésnél tárgyalják és bizonyítják, hogy az JW-s Biblia fordítás hibás de azért még most sem merül fel az adott válaszolóban, hogy ha lehet nem mindenki más megy szembe a forgalommal.


Persze nincs agymosás, nem azért csinálja ezt ....

máj. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/146 anonim ***** válasza:
18%

Szóval 26 azzal érvelsz, hogy amit Jézus mondott, hogy a világ a "széles úton" megy és csak kevés, nagyon kevesen járnak a "keskeny úton", avagy az isteni igazság útján, az így nem igaz?


Mert hogy ezzel tökéletesen egybe vág az, hogy a Tanúk elutasítják az ún "kereszténység" legnagyobb részének, legnagyobb becsben tartott, de nem bibliai, pogány tanít!


Ez ugyanígy volt az első században, ott sem azért voltak az első Krisztus követők annyira a társadalom szélén, mert a gyümölcseik nem voltak valóban jók, hanem azért, mert a krisztusi "keskeny úton" jártak, avagy "nem voltak részei a világnak"!


Jézus szerint mit jelent nem részei lenni a világnak?

máj. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/146 anonim ***** válasza:
22%

Az emberek úgy érvelnek, hogy "ennyi ember nem tévedhet".

Azt pedig rendre figyelmen kívül hagyják, hogy soha nem a "szaktekintélyek" voltak a választottak, hanem az egyszerű emberek.

Isten sokkal jobban értékeli az engedelmes szívet, mint a gőgös szellemet.

A keresztények, nem világi iskolákban tanultak, és sajátították el a keresztény életet, hanem a gyülekezetben.

Nem teológiát tanultak, hanem teokratikát.

Soha nem tanították, hogy minden vallás jó, elfogadható Istennek. Az egész Biblia tartalma pont az ellenkezőjét tárgyalja.

Soha nem tömegek menekültek meg, hanem nagyon kevesen.


Az emberek az érzelmeikre támaszkodnak, és nem az értelmükre. Isten szeretetére, és megbocsátására építik a hitüket, nem pedig Isten erkölcsi alapelveire, és azok betartásának komolyságára, tisztaságára.

Isten valóban irgalmas, és mindenkit szeret. Azonban ezzel nem lehet visszaélni.

máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/146 A kérdező kommentje:
21-es, komolyan? Kapsz egy objektív, tényszerű összehasonlítást, ami bizonyítja az ÚVF hibáit, és erre se a tévedésed beismerése, se ellenérv, csak sima mellébeszélés és a téma terelése?
máj. 30. 08:47
 30/146 A kérdező kommentje:

"Szóval 26 azzal érvelsz, hogy amit Jézus mondott, hogy a világ a "széles úton" megy és csak kevés, nagyon kevesen járnak a "keskeny úton", avagy az isteni igazság útján, az így nem igaz?"

Nem érvelt ilyesmivel, ne mártírkodj. Másrészt Jézus szavaiból nem következik, hogy akkor aki "keskeny úton jár" annak automatikusan igaza lesz. Pláne ha azért jár keskeny úton, mert pl a többség felismeri, hogy egy átiratot követ Jézus tanításai helyett.

máj. 30. 08:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!