Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért nem tudnak...

Jehova Tanúi miért nem tudnak egyetlen igazi szakértőt sem felmutatni a saját fordításuk hitelessége mellett?

Figyelt kérdés
máj. 29. 18:53
 91/146 anonim ***** válasza:
26%

87


A jw.org oldalon közzétett forrásanyagokat, bármikor megnézheted az oldal nélkül is, ha egyénileg írod be a keresőbe, és magad kutatsz utána.

Egyébként pedig ha a Testvérek hamis adatot, vagy mondatokat írnának, jogilag felelősségre vonhatóak lennének az eredeti források alapján.

Ha Te úgy véled, hogy a forrás nem hiteles, akkor nézz utána az eredetinek, és ha nem ez van leírva, akkor simán perelhetsz.

máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/146 anonim ***** válasza:
70%

#90


Mivel értek valamennyire a tudományokhoz, - értenem is kell, mivel diák vagyok - ezért tudom, hol vannak hiteles források. És tudom azt is, hogy kik azok, akik bizonyos evoluciótagadó vallásos körökben népszerűek lehetnek, azonban a szakama elhatárolódik az elképzeléseiktől, így állításaik nem minősíthetők tudományos ténynek.


Nem látok semmiféle filmet, de őszintén szólva nem is érdekel. Időm sincs, mivel elfoglalt vagyok. Ha te már eldöntötted, hogy a jw.org-nak hiszel akár az UVF, akár biológiai stb. kérdésekben, akkor legyen így.

Én arra hívtam fel a figyelmed, hogy érdemes a jw.org-on kívüli forrásokból meríteni, de ha téged ez nem érdekel, mert megelégszel a jw.org állításaival, akkor ez a te dolgod.

máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/146 anonim ***** válasza:
70%

#91


"A jw.org oldalon közzétett forrásanyagokat, bármikor megnézheted az oldal nélkül is, ha egyénileg írod be a keresőbe, és magad kutatsz utána."


Egyrészt: a jw.org-ra azokat a forrásokat teszik fel, amik Jehova tanúi világnézetét alátámasztják. Ha a honlapjukon kívüli forrást megtalálom teljes terjedelmében, de ellentmond a tényeknek, attól ugyanúgy tévedés marad.


Másrészt: az is előfordulhat, hogy idéznek valamit, de rosszul, pontatlanul.

Visszatérve az UVF-re, ott pontosan ez történt:


Benjaim Kedar, akire JT-i hivatkoznak "csak a Héber Iratok (az Ószövetség) egy-egy részletével foglalkozott... kikötötte, hogy csak a teljes állásfoglalás publikálásához járul hozzá." Ezzel szemben "Az eredeti Kedar eredeti véleményét mindenesetre a filmben úgy idézik, mintha az egész Bibliáról szólna. Az ÚVF minden kritikusa tudja azonban, hogy az ún. Héber Iratokban kevés „sajátos” nyelvészeti megoldás van. A valódi problémát az ún. Keresztény Görög Iratok jelenti, a nyelvészetileg igazolhatatlan, egyértelműen teológiai célzatú szóbetoldások, szókihagyások, körülírások és átértelmezések."


[link]


JT-it pontatlanul idézték Kedar-t.


"Egyébként pedig ha a Testvérek hamis adatot, vagy mondatokat írnának, jogilag felelősségre vonhatóak lennének az eredeti források alapján"


Valóban, csak éppenséggel a Tanúkon kívül a jw.org senkit sem érdekel. Szinte sem olvassa, a Tanúk meg nem kérdőjelezik meg a hitelességét. Szóval ki vonná őket felelősségre?


Úgy tűnik azonban, mégiscsak volt, akit zavart, hogy JT-i használják a kutatásait:


"The University of Georgia

January 9, 1990

Steven Butt

P.O. Portland, ME 04104


Kedves Mr. Butt!


Köszönöm az 1990. január 3-án küldött levelét. Néhányszor már bajba jutottam amiatt, hogy Jehova Tanúi használják a publikációimat. A kutatásom nem támogatja a Krisztus istenségét tagadó tanításaikat. Arra próbáltam rámutatni, hogy bizonyíték van arra, hogy a Septuaginta bibliák, amelyeket az Újszövetség írói használtak tartalmazták a héber Tetragrammatont. Azt állítottam, hogy ésszerű feltételezni, hogy az Újszövetség írói amikor idéztek a Septuaginta-ból, megtarthatták a Tetragrammatont ezekben az idézetekben. Ez nem támogatja azt, hogy Jehova Tanúi beillesztik a “Jehova” nevet mindenhova, ahová szeretnék. Ezzel eltávolítják az Újszövetséget az eredeti “teológiai környezetéből”. Véleményem szerint az Új világ fordítás (korlátozott expozíció alapján) elég furcsa. Gyanítom, hogy ennek a fordításnak az a célja, hogy támogassa Jehova Tanúi teológiáját. Végül, az elméletem a Tetragrammatonról nem több, csupán egy elmélet. Néhány kollégám nem ért velem egyet (például Albert Pietersma). Az enyémhez hasonló elméleteket azért fontos felállítani, hogy mások megvizsgálhassák azok valószínűségét és vonatkozásait. Amíg nincsenek bebizonyítva (és az enyém még nem került bizonyításra) nem szabadna őket hitkérdések alátámasztására használni."


Forrás: [link]


"Ha Te úgy véled, hogy a forrás nem hiteles, akkor nézz utána az eredetinek, és ha nem ez van leírva, akkor simán perelhetsz."


Nincs okom perelni, és van jobb dolgom is annál, minthogy JT-i forrásaival foglalkozzak. A Tanúknak kellene alapos forráskiritkát végezni, nem elhinni mindent. Rám a jw.org-os szövegek semmilyen hatással nincsenek. Mit érdekel akkor ez engem? Ezekkel a kommentekkel nektek próbálok segíteni, hogy meglássátok a valóságot.

De, ha egyszer megtörténne az, hogy pl. biológussá válok, és eljut hozzám, hogy JT-i helytelenul használják a kutatásaimat, pl. pontatlanul idéznek engen. Nos biztos lehetsz abban, hogy azt nem hagynám szó nélkül.

máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/146 anonim ***** válasza:
42%
*engem
máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/146 anonim ***** válasza:
54%

Pontosabban:


"Ha a honlapjukon található forrást megtalálom azon kívül, teljes terjedelmében máshol, de ellentmond a tényeknek, attól az ugyanúgy tévedés marad.

máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/146 anonim ***** válasza:
64%

Pontosabban:


"Szinte senki sem olvassa (mármint jw.org-ot) a Tanúkon kívül. A Tanúk meg nem kérdőjelezik meg az oldal hitelességét. Szóval ki vonná őket felelősségre?


(Bocsi, a sok helyesírási hibáért. 😅)

máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/146 anonim ***** válasza:
38%
Tedd azt
máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/146 anonim ***** válasza:
21%

93

Egészen biztos vagyok benne, hogy a szemétdombról csipegetett szövegek hamisak, vagy egyes esetekben féligazságokat tartalmaznak, ami még rosszabb!


Mint ahogyan az is beszédes, amit megállapítasz:


"...a jw.org-ra azokat a forrásokat teszik fel, amik Jehova tanúi világnézetét alátámasztják."


Nem, nagy tévedés! Azokat a forrásokat teszik fel, amelyek a bibliai igazságokat tárják fel és teszik a kérdéseket tisztába!


Erre a bizonyíték minden itt, ezeken az oldalakon vergődő ember, aki nem tudja megvédeni a hitét, mert azokat nem lehet megvédeni, mert nem a bibliai igazságokon alakulnak.


De természetesen most sem arról van szó, hanem a tekintélyrombolásról, hiszen ez az egyik legjobb fegyvere ősidők óta Sátánnak a földön. Nem kell hogy igaz legyen, elég ha bemocskolják a neved és megvádolnak.


Csak az az igazság, hogy az igazság védelmében dolgozókat Isten támogatja, akkor sikertelen lesz minden ilyen módszer.


Majd nem sokára minden kiderül!

máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/146 A kérdező kommentje:

"Egészen biztos vagyok benne, hogy a szemétdombról csipegetett szövegek hamisak"

Ennyi? Bizonyítékokkal támasztják alá egy forrásod hiteltelenségét, és annyira futja hogy hamisnak hazudod, hogy ne kelljen szembenézned az igazsággal?

máj. 31. 13:43
 100/146 anonim ***** válasza:
67%

De miért várod el, hogy mi itt beleássuk magunkat a ti honlapotokba, hogy kisilabizálhassuk, mi alapján mondod itt magadét? Te beleástad magad a katolikus, református, evangélikus, stb. tanításokba olyan mélységben, mint ahogy tőlünk elvárod, hogy beleássunk a tiédbe? Vagy te is csak annyit tudsz más vallásokról, mint amit neked mondtak mások? Attól, hogy újra meg újra leírod ugyanazt, még nem lesz igazad.

De nyugodtan olvasd tovább az őrtorony magazinokat, tanuld meg szépen az elvárt válaszokat és reméld, hogy ez elég lesz. Minket meg hagyj békén. Eleget ismételgetted magad, tegyél fel egy másik lemezt mostmár.

máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!