Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért nem tudnak...

Jehova Tanúi miért nem tudnak egyetlen igazi szakértőt sem felmutatni a saját fordításuk hitelessége mellett?

Figyelt kérdés
máj. 29. 18:53
 101/146 anonim ***** válasza:
69%

Úgy tűnik, enyém a 100-as válasz.


Nos, korábban elmondtam a topikban, hogy nem érdekelnek ennek embernek a gondolatai, és, hogy értelmetlennek tartom a JT-ivel való vitát.

De adtam még egy lehetőséget, hátha tévedek.

Nos, az eredmény: tessenek elolvasni a #98-as kommentet: világos, hogy ez az ember a jw.org-on túl nem lát: abszolút nem érdekli mások érve. Most már idecitálta Sátánt is, amivel ha jól értem, azt akarja mondani, hogy én sátáni, vagy a Sátán követe vagyok, és JT-it akarom bemocskolni. Valójában éppen ellenkező a helyzet: a Társulat az, amely próbál lejáratni másokat. Akik elhagyták a szervezetet, azokat igyekszik hitelteleníteni:


[link]


Az Őrtorony ugyanis a híveit úgy tudja maga mellett tartani, ha elhiteti, hogy mások be akarják őket csapni. Ez műkődik, mivel JT-i nem bírnak a kritikus gondolkodással. Bár vannak köztük kivételek, akik felismerik a szervezet hamis voltát és kijönnek onnan.

A többieknél azonban rossz a helyzet: azt hiszik, hogy kritkusan gondolkodnak, de valójában nem. Az kérdés számomra, hogy az állapotuk a Társulat eredménye-e, vagy eleve ilyen emberek lesznek általában Tanúk.


Az mindenesetre biztos, hogy én nem vagyok a Sátán követe, hanem épp ellenkezőleg: az értékes időmet áldoztam JT-ire most, hogy segítsek nekik a helyes gondolkodásban. Ez hiba volt. Mert nem szabad ilyen emberekre időt pazarolni. Szóval újra bizonyságot nyert, amit korában gondoltam, hogy értelmetlen az ilyen emberekkel a vita.

Inkább tanuljon az ember idegen nyelvet, csajozzon, pasizzon, vegyen részt értékes vitákban stb. de ne az elfogult JT-ivel üsse el az időt.


Jó tanulság volt ez nekem. 😅


Ajánlom az alábbi írást, amelyet ha jól tudom, egy egykori Jehova tanúja írt. Nagyon jó elemzés arról, hogy lehet-e vitatkozni azzal, aki csak hisz:


[link]


A témát a magam részéről lezártnak tekintem. Sziasztok.

máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/146 anonim ***** válasza:
53%

Nos, mégsem az enyém lett a 100. válasz. 😆


De nem baj. :)

máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/146 anonim ***** válasza:
21%

99

kérdező szerinted egy levél egy Tanúkat mocskoló oldalról milyen hiteles?


Ha téged az ellenséged által tálalt vádakkal illetnek, akkor mennyire örülnél neki, ha mindenki azonnal készpénznek venné és elítélne.


Nem gondolod, hogy nagyon visszatetsző, hogy azok akik itt fröcsögnek a Tanúk tanításaval és forrásaival kapcsolatban, azok nagy része nem tájékozódik a Tanúk honlapján, csak nyomja az egyoldalú süket dumát?


Amikor pedig elébük tárom, hogy milyen komplex információk alapján vannak ezen a véleményen a Tanúk, akkor sokszor termelnek vagy teljesen figyelmen kívül hagyják. Ja, még van egy jó módszer, ugye tudod mi az? A tekintélyrombolás, a személyeskedő hiteltelenítés.

máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/146 A kérdező kommentje:
Egy olyan embertől, akit hamisan idéztek a tanúk, elég hiteles a reklamáció.
máj. 31. 14:35
 105/146 anonim ***** válasza:
38%

És honnan tudod hogy az övé?

Totál önkényes ez az ítélkezés!

máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/146 anonim ***** válasza:
38%

100

"De miért várod el, hogy mi itt beleássuk magunkat a ti honlapotokba, hogy kisilabizálhassuk, mi alapján mondod itt magadét? Te beleástad magad a katolikus, református, evangélikus, stb. tanításokba olyan mélységben, mint ahogy tőlünk elvárod, hogy beleássunk a tiédbe?"


Igen, nem várok el senkitől többet, csak annyit amit én is, vagy bárki őszinte ember megtesz egy konstruktív vita érdekében!


De amikor a fő fegyver a mellébeszélés és a hiteltelenítés, akkor ott nem az őszinteség és a igazság megismerése a cél, hanem az inkorrekt szellemmel való manipuláció!


Itt pedig ez van egyesek esetében.

máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/146 A kérdező kommentje:

Ugyanezen az alapon akkor honnan tudod, hogy az Őrtorony hazugságai, és akikre közben hivatkotik, hitelesek?

Miért csak akkor jön elő nálad a kritikus gondolkodás, amikor a szektád hazugságait cáfolják egyértelmű tények? A szektád tévtanaival szemben vajon miért nincs ennek szikrája sem benned?

máj. 31. 15:37
 108/146 anonim ***** válasza:
72%

"Egészen biztos vagyok benne, hogy a szemétdombról csipegetett szövegek hamisak, vagy egyes esetekben féligazságokat tartalmaznak, ami még rosszabb!"

Ahhoz képest folyamatosan a szemétdombot linkelgeted vagy idézed hosszasan.

máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/146 anonim ***** válasza:
12%

"Ugyanezen az alapon akkor honnan tudod, hogy az Őrtorony hazugságai, és akikre közben hivatkotik, hitelesek?"


Onnan tudom, hogy őszintén keresem az igazságot, kutatom a forrásokat, és Jehova Tanúi forrásait számtalanszor ellenőriztem, mindig hiteles volt! Ha valaki százszor igazat mond, akkor százegyedik alkalommal sem fogok kételkedni benne.


Ezen kívül mindaz, amit látunk a honlapjukon, a bibliával tökéletesen igazolható. És ennek segítségével bármikor képes vagyok leleplezni itt a hazug vádakat.


Kérdező a rosszindulatú és gőgös szöveged most is elárul, neked ezek után egy pillanatik sem hinnék. 😉

máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/146 A kérdező kommentje:

"Onnan tudom, hogy őszintén keresem az igazságot"

Pont azt bizonyítod a kérdés alatt is, hogy ennek egyenest az ellenkezőjét teszed. Mindent amit a jw.org a szádba rág, azt gondolkodás nélkül elfogadod, és minden cáfolatot, történelmi, tudományos, nyelvészeti tényeket, teológiai bizonyításokat mind gondolkodás nélkül hamisnak titulálsz, csak mert ellent mernek modnani az általad bálványként imádott Őrtorony szervezet szavának.

máj. 31. 16:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!