Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki miért, vagy mi az ami...

Ki miért, vagy mi az ami miatt nem tud hinni a bibliában?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 22:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 Fero89 ***** válasza:
89%

"Tehát akkor te azért nem hiszel a bibliában mert hinni kell benne."


Azért nem hiszek benn, mert konkrétan azt állítja be erénynek, ha szó nélkül elhiszed amit mondanak, és elvárni hogy bizonyítsanak jellemhiba.

Aki azért bírál téged mert számon mered kérni, hogy az állításait bizonyítsa, az át akar verni. Ha valaki ezt nem látja be, akkor annak be szeretném mutatni egy nigériai ismerősömet, aki valódi herceg és van egy remek üzleti ajánlata.

2022. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:

"Azért nem hiszek benn, mert konkrétan azt állítja be erénynek, ha szó nélkül elhiszed amit mondanak, és elvárni hogy bizonyítsanak jellemhiba."


Na azért a hitért cserébe olyan dolgot kapsz amit semmivel nem lehet pótolni.(Isten szeretete)

Ha nesze neked semmi fogd meg jól alapon menne a dolog még megérteném.

De így.......

2022. dec. 13. 16:58
 13/65 Fero89 ***** válasza:
92%
Isten szeretete, amíg az sem bizonyított hogy létezne, maga a nesze semmi fogd meg jól definíciója.
2022. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
89%

Ez továbbra is a nigériai herceg esete.

Ott is ajánlanak valamit azért ha hiszel. Rengeteg pénzt kapsz majd.


Kérdező, ha kapnál ilyen herceges vagy hasonló emailt akkor mit tennél?

(ha volt már ilyen akkor azt is leírhatod, hogy mennyi pénzt vesztettél... akarom mondani mit tettél)


Légyszíves indokold a válaszod.

2022. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező, reagálnék a nekem címzett válaszaidra.


>> "Egy valódi szent könyv nem lehet ennyire rossz minőségű és nem adhat útmutatást ennyire romlott morálitáshoz, ilyen korrupt erkölcshöz."

>> És honnan tudod milyen egy valódi szent könyv?

Ha egy minimálisan tájékozott embert kérdezel, azt fogja mondani neked, hogy a világmindenség urától, a világ teremtőjétől származó szent könyvnek igaznak, hitelesnek és logikai hibáktól mentesnek kell lennie. A keresztény isten szerinted szándékosan csempészte bele a hibákat a szent könyvbe, vagy nem volt elég hatalmas ahhoz, hogy el tudja kerülni az írás korrupcióját?


>> "Nagy szerencse, hogy a Biblia nem igaz, hogy a keresztény vallás az egyike azoknak, amelyekről konkrétan lehet igazolni, hogy hamis."

>> Igen, ismerek párat ezek közül az "igazolások" közül. Engem nem győztek meg.

Az eddigi válaszaid szintje alapján (szerintem) nem alaptalanul feltételezem, hogy nem vagy őszinte. Melyik az a 3, általad komolyabbnak tartott igazolás, amelyet elemezve arra jutottál, hogy nem meggyőzőek?


>> "Nem tudnék szeretni egy ennyire gonosz istent, mint amit leír."

>> Nem gonosz.

>> Vagy ezt mire alapozod?

Isten, a keresztény vallás szerint, tömérdek csecsemőt gyilkolt le, illetve mészároltatott le. Az én (humanista) erkölcsöm szerint a csecsemők megölése mérhetetlen gonoszságot jelent. Te másképpen vélekedsz? A Biblia tele van egyéb, igen durva kegyetlenségekkel, amelyeket Isten kért az emberektől. Ha valóban elolvastad a Bibliát, akkor pontosan tudod mire gondolok. Nem értem, miért játsszuk el, mintha ez ne lenne nyilvános információ.


>> "Logikád mentén az öngyilkos terroristák által elképzelt dolgokban kellene hinnünk, mert ők aztán tényleg sorra halnak a meg a hitükért. "

>> Ők azért haltak meg mert a szekta vezetők erre kérték meg őket.

Ennyire nem lehetsz naív, a mennyországot kínálták nekik, ezért áldozták az életüket. A hitük ereje nem jelenti azt, hogy amiben hittek valóságos és igaz alapra épült volna.


Ez a válaszod nem nekem szól, mégis válaszolnék rá:

>> A Passió c. film főszereplőjével készült riportot tartalmazza és sok mindenre választ ad benne.

>> Ezek után már biztosan érteni fogod miért hiszünk benne

A Passió egy az keresztény egyházak által is jogosan kritizált propaganda film Mel Gibsontól. Propagandafilmhez méltóan tele van az egyházak által is hamisnak tartott "tényekkel". Nagyon remélem, hogy nem ennek a filmnek a megtekintése alapozta meg a hited.

2022. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
91%

""Van két szemem és láttom a világot. A bibliában írtak pedig ezzel össze vetve teljesen értelmetlen és logikátlan."

Kifejtenéd?"


Isten elvileg MINDENHATÓ, MINDENTUDÓ, JÓ és SZERETI AZ EMBEREKET JOBBAN MINT AZ EMBER A GYEREKÉT, SZÜLŐJÉT vagy PÁRJÁT.

Ez a drágalátos kedvesség teremtett egy világot ahol szörnyűbbnél szörnyűbb borzalmak következnek be. Mindezt csak puszta szeretetből.

Ha létezik ez az istenség akkor ajánlom neki, hogy nézzen utána mi is a szeretett.


"Megérzés alapján kell választani."

Így tettek sokan és más eredményre jutottak. Ennyi erővel egy száz oldalú kockával is dobhatnék és eredmény alapján dönthetnék.


"De én az olyan esetekre gondoltam mikor sokan hitük miatt lettek lemészárolva, pedig megúszhatták volna ha megtagadják."

Ezt sem csak a keresztények játszották el. Ahogyan ez is lehet az emberi ostobaság miatt. Elhittek valamit ami nem volt igaz. Pont mint egy szektában, ahol a vezető egyszer csak kitalálta, hogy legyenek mind egyszerre öngyilkosok. Majd kitartottak a hitük mellett.


""Az emberek sok h****get csinálnak. Ez a valóságon nem változtat."

Ha van ami képes ezen változtatni az pont maga a biblia."

Már van egy ideje Biblia.

Az emberek sok h****get csináltak miatta. Ezen nem tudott változtatni.

Ahogyan a valóságon sem sikerült még neki.



"És honnan tudod milyen egy valódi szent könyv?"

Egy a feljebb részletezett tulajdonságokkal rendelkező istenségtől logikus lenne, ha olyan könyvet készíttetne ami mindenki számára egyértelmű és nincsen teli ellentmondásokkal. Kapásból már az első pontnál elbukik. Mivel egyáltalán nem egyértelmű.



"Nem gonosz.

Vagy ezt mire alapozod?"

Ószövetséget végig mészárolta. Új szövetségben sem tett olyat amiből az jönne át, hogy jó. Aztán ott van még ennek a válaszomnak az eleje is.

Inkább mire alapozzuk, hogy jó? Azt leszámítva, hogy Jézus azt mondta. Jézus akit ő küldött. Aki vagy részben ő maga volt (tehát magáról állította, hogy jó mert a szerénység nem jellemezte) vagy pedig ő adta a tudást Jézusnak amelyik esetben megint csak az Isten saját magáról alkotott véleményt halhatjuk. (azért bontottam Jézust két esetre mert több értelmezéssel is találkoztam már mert a Biblia ennyire egyértelmű)


"Ők azért haltak meg mert a szekta vezetők erre kérték meg őket."

Azért haltak meg mert hitték, hogy ezt kell tenniük. Mert a hitük szerint ezt kellett tenniük.


"Ismerem a kérdést, én is írtam választ rá."

Tehát még te sem tudtad megválaszolni. Egy ilyen alap dolgot.



"Számtalan itt feltett kérdést sikerült megválaszolnunk, ám te mégsem kezdtél hinni, akkor mi a garancia rá hogy pont ezután jönne meg a hited?"

Milyen kérdéseket sikerült megválaszolni? Hol? Mikor? Az, hogy írsz rá egy választ nem jelenti azt, hogy meg is válaszoltad a kérdést.

Nekem rengeteg kérdésem volt eddig az oldalon amit nem tudtak megválaszolni. Még Darkmoonnak azt az egy kérdését sem sikerült meg válaszolnotok. Pedig szinte a kereszténység alapjairól van szó.


"Ezek után már biztosan érteni fogod miért hiszünk benne:"

Pontosan melyik részek miatt is kéne hinni?

Légyszíves idéz pár részt ahol olyan dolgokat mond ami miatt hinni kéne.

2022. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 Senior Séf ***** válasza:
93%
Mert a józan észnek homlokegyenest ellentmondó meséket akar megetetni az emberrel. Hogy csak egyet említsek, a szeplőtelen fogantatás.
2022. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:

"Isten szeretete, amíg az sem bizonyított hogy létezne, maga a nesze semmi fogd meg jól definíciója."


Ezt számtalan keresztény hívő társammal tanúsíthatjuk, hogy nem igaz!

Mégis mit hiszel, mi másért hiszünk Istenben?


"Ha egy minimálisan tájékozott embert kérdezel, azt fogja mondani neked, hogy a világmindenség urától, a világ teremtőjétől származó szent könyvnek igaznak, hitelesnek és logikai hibáktól mentesnek kell lennie."


Mert szerinted a hívők között nincs "egy minimálisan tájékozott ember"sem?


"Az eddigi válaszaid szintje alapján (szerintem) nem alaptalanul feltételezem, hogy nem vagy őszinte. Melyik az a 3, általad komolyabbnak tartott igazolás, amelyet elemezve arra jutottál, hogy nem meggyőzőek?"


Mert úgy gondolod, teljesen szűz vagyok a valláskritkát illetően, és nem ismerek egyetlen érvet sem?

Botomság......



"Isten, a keresztény vallás szerint, tömérdek csecsemőt gyilkolt le, illetve mészároltatott le. Az én (humanista) erkölcsöm szerint a csecsemők megölése mérhetetlen gonoszságot jelent. Te másképpen vélekedsz? "


És?

Őt is meggyilkolták mikor hagyta magát keresztre feszíteni.

Ez bőven ellensúlyozza!


"Ennyire nem lehetsz naív, a mennyországot kínálták nekik, ezért áldozták az életüket. A hitük ereje nem jelenti azt, hogy amiben hittek valóságos és igaz alapra épült volna."


Meg egy halomnyi pénzt a családjának és a többi....

De én itt most a kereszténységet képviselem, nem fogok az iszlámért kiállni, már bocs....


"A Passió egy az keresztény egyházak által is jogosan kritizált propaganda film Mel Gibsontól. Propagandafilmhez méltóan tele van az egyházak által is hamisnak tartott "tényekkel". Nagyon remélem, hogy nem ennek a filmnek a megtekintése alapozta meg a hited."


Nem a Passió c. film tartalma a lényeg, hanem az általam linkelt videóban, a film főszereplőjétől elhangzottak.



"Ez a drágalátos kedvesség teremtett egy világot ahol szörnyűbbnél szörnyűbb borzalmak következnek be. Mindezt csak puszta szeretetből."


Egy másik kérdésben ezt már kitárgyaltuk, nem akarom önmagamat ismételni ma már másodjára.


"Ha létezik ez az istenség akkor ajánlom neki, hogy nézzen utána mi is a szeretett."


Nekem bizonyította, hogy bárki emberfiánál jobban tudja mi az a szeretet.

Persze amíg te nem hiszel benne, addig ezt sosem fogod megtapasztalni.


"Ennyi erővel egy száz oldalú kockával is dobhatnék és eredmény alapján dönthetnék."


Az nem megérzés lenne, hanem véletlen de mind1.


"""Az emberek sok h****get csinálnak. Ez a valóságon nem változtat."


Ha van ami képes ezen változtatni az pont maga a biblia."


Már van egy ideje Biblia.


Az emberek sok h****get csináltak miatta. Ezen nem tudott változtatni.


Ahogyan a valóságon sem sikerült még neki."


Hiába van 1 ideje biblia, ha nem hisz benne mindenki.

Mint ahogyan hiába adnánk egy afrikai elvont törzsnek mezőgazdasági gépeket hogy jobbá tegye az életüket, ha nem is használják.


"Tehát még te sem tudtad megválaszolni. Egy ilyen alap dolgot."


Azt a kérdést nem az én tisztem megválaszolni, mert én szó szerint hiszek a teremtés történetben.


"Milyen kérdéseket sikerült megválaszolni? Hol? Mikor? Az, hogy írsz rá egy választ nem jelenti azt, hogy meg is válaszoltad a kérdést."


Az hogy te elbarikádozod magad mindennemű keresztény válasz helyességétől, még nem jelenti azt, hogy semmire nem tudunk kelőképpen kielégítő választ adni.

De hát akinek semmi nem jó annak kicsit nehéz......


"Pontosan melyik részek miatt is kéne hinni?


Légyszíves idéz pár részt ahol olyan dolgokat mond ami miatt hinni kéne."


Én nem ígértem, hogy ettől a videótól bárki majd megtér.

Azt mondtam, ha megnézed majd megérted miért hisz ilyen sok ember még napjainkban is Istenben.

2022. dec. 13. 19:14
 19/65 Fero89 ***** válasza:
93%

"Ezt számtalan keresztény hívő társammal tanúsíthatjuk, hogy nem igaz!

Mégis mit hiszel, mi másért hiszünk Istenben?"


Ez egy jó kérdés, nem tudom miért hiszel de ha te azt mondod hogy isten szeretete miatt én készséggel elhiszem neked, és csak annyit kérek hogy mutasd meg ezt az isteni szeretetet. Hol van, hogy néz ki, honnan veszed hogy istentől jön?

De aztán láttam ezt a gyöngyszemet:

"Persze amíg te nem hiszel benne, addig ezt sosem fogod megtapasztalni."

Magyarán előbb higgyem el hogy igaz, és ha elhiszem hogy igaz, akkor látni fogom hogy igaz.

Igen, ez az a hozzáállás amiért nem lennék képes újra hinni, ez a gondolkodás megcsúfolása.


Majd elolvastam ezt a részt:


"Isten, a keresztény vallás szerint, tömérdek csecsemőt gyilkolt le, illetve mészároltatott le. Az én (humanista) erkölcsöm szerint a csecsemők megölése mérhetetlen gonoszságot jelent. Te másképpen vélekedsz? "



És?


Őt is meggyilkolták mikor hagyta magát keresztre feszíteni.


Ez bőven ellensúlyozza!"


NEM!


Nem ellensúlyozza.

Bármilyen entitás aki erre azt mondja, hogy ez erkölcs, az egy semmire való szar alak, legyen az holmi isten vagy a hívei.

Mikor ilyeneket olvasok, megkönnyebbülés tölt el hogy az ilyen hulladék téveszmék nem szennyezik már az elmémet.

2022. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
93%

#18, Kérdező, csak mert reagálsz valami beszólással a válaszainkra, az nem jelenti azt, hogy elfogadható választ adtál volna. Minden olyan reakcióra, amiben konkrétumokat kértünk tőled, csak sunnyogás és terelés érkezett részedről. Látványosan tájékozatlan vagy a saját szent írásaidat illetően, kizártnak tartom, hogy pár népszerűbb fejezeten túl olvastad volna a Bibliát. A kérdésed csak provokáció, hogy magabiztos tudatlanságodban eltelve dölyfösen kacarászhass az általad meg nem értett válaszokon. Erre csak annyit mondok, hogy ha létezne az általad hitt Isten, megszégyenülve tekintene rád, mert nem ilyen őszintétlen "harcosokkal" kívánná megvédeni az általa értékesnek tartott hitet.

Miért kérdezel minket, ha nem reagálsz hitelesen a válaszainkra?

2022. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!