Hogyan lehet úgy hinni a bibliában, hogy ezt a részt elhiszem, ezt meg nem? Hiszen a teljes írás Istentől ihletett.
Így van! Csak azok a könyvek kerülhettek bele, amelyek eleget tesznek az Istentől ihletettség kritériumainak. Az apokrif iratok nem ilyenek. Az olvasásuk hasznos lehet, de nem Ige ami benne van.
A Jézusba vetett hit reményt ad.
Azt hiszem, hogy az alábbi ébresztőfilmet minden vallásos embernek kötelező lenne megnézni!
Ha hiszel, ha nem hiszel, ezt tényleg kár kihagyni. El fog gondolkodtatni, bármilyen oldalon is állsz. Felesleges további amatőr hozzászólásokkal elrontanom, úgyhogy egyszerűen ajánlom szíves figyelmetekbe. Ez az amire az amerikai azt szokta mondani: it will blow your mind!
A film címe: The Greatest Story Ever Told
1. rész http://www.youtube.com/watch?v=EyE3kU939ZQ
Szia!
Úgy, ahogyan a Biblia is írja: mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülük. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. Kik mindenkor tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem juthatnak.
Üdv. Péter
A Bibliát keletkezése után több száz,- ezer évvel írták le ("Kezdetben teremté..." - a naprendszerünk kb. 15 milliárd éves!). Először kézírással majd a gutenbergi könyvnyomtatás felfedezésével (a XV. században) nyomtatott formában adták ki.
397-ben zárták le véglegesített formában az akkori kereszténység vezetői (tehát emberek). Szinte minden nyelvre lefordították.
Ezekből adódóan rengeteg téveszme lehet benne: nem fogadták el isteni kinyilatkoztatásnak, hibásan másolták és fordították, utólag azt tettek bele amit akartak. Mivel emberei "ítélkezés" alapján állították össze, erősen megkérdőjeleződik az isteni sugalmazás és hitelesség. Ráadásul amit az akkori technikai szinten nem tudtak megmagyarázni, annak egy részét kihagyták, pl. Illés tüzes szekerét csak említik, de hogy valóban mi lehetett azt már nem fogjuk megtudni sohasem.
Vegyük először a hitet. Ennek varázsereje abban rejlik, hogy "vakon" megbíznak az "Írásban" és nem tesznek fel kellemetlen kérdéseket illetve a leírtakon nem gondolkodnak, mert ez Isten igéje. A papok meg azt magyaráznak bele amit akarnak, a hívőknek "úgyis mindegy" alapon. (Én falun élek, ahol a vasárnapi misére szinte mindenki elmegy. A nők kocsival érkeznek, divat,- és frizura bemutatót tartanak. A férfiak felülnek a karzatra, maguk elé ültetve a fiukat és amikor a pap az oltár felé fordul, lelépnek a kocsmába. Mikor már a zsolozsma folyik "vissza szivárognak". Nyolcadik után már csak egy két gyerek megy el a templomba.)
Nézzük a másik oldalt is. A "nem hívők" nem tagadják az isteni jelenlétet, de ők már kérdeznek és az rendkívül kellemetlen - főleg ha eszük is van hozzá. Akinek a pap nem tud válaszolni, arra ráfogja, hogy az ördög bujt bele és a pokolra fog kerülni - vele együtt.
Nos ezeken az oldalakon is sok olyan válasz van amit "gondolkodó ésszel" nem lehet elfogadni, mert nem a saját vélemény jelenik meg, hanem bibliai "másolás".
Ha hiszel Istenben akkor a bibliát komplett el kell fogadnod, ha nem hiszel, akkor válogathatsz abban, hogy mit fogadsz el és mit nem - csak tudjad véleményedet alátámasztani.
Sziasztok!
Erre az utolsóra (ma 20:37) szeretnék reagálni. Azt, hogy a naprendszerünk mennyi idős az tudja megmondani aki ott volt a keletkezésénél. Szinte naponta változik a dátum attól függően melyik tudós éppen milyen lábbal kelt fel...A Bibiáról való információid is meglehetősen pontatlanok. A legrégibb ószövetségi iratok az i. e. XV. században keletkeztek. Tehát közel háromezer éven át kézi másolású iratok őrizték a szöveget és örökítették át az újabb és újabb nemzedékeknek. Még az i. sz. I. században íródott újszövetségi iratoknak is közel másfél évezreden át kellett ilyen formában fennmaradniuk. Ekkora időtávolság mellett természetes, hogy az autografák, az eredeti kéziratok egyetlen bibliai könyvről sem állnak rendelkezésünkre. A XIX. század második felében és a XX. században felfedezett ősi, bibliai kéziratok megismerése előtt a tudományos szövegkritika azt vallotta, amit te is leírtál. Azonban a XIX. és XX. század kézirat-felfedezései és azok kiértékelése alapján megállapítható, hogy Isten üzenete, az egykori ihletett szerzők bizonyságtétele sértetlenül maradt ránk oly sok évszázad távolából. Ez annál inkább elgondolkodtató, mert nem természetfölötti módon őrződött meg így! A kéziratok története a korok körülményeinek megfelelő emberi történet: a romlandó anyagból készült autografák odavesztek a történelmi viharokban. A sok-sok másolásnál történtek elírások. Nyelvi, helyesírási, írásmódbeli különbségek is fennállnak. Ezt nem tagadja senki. Csakhogy ami a tartalmat illeti, az csorbítatlan maradt! Érdekes, hogy éppen akkor, amikor az elfogult racionalista bibliakritika a csúcspontján volt, ezek a kéziratleletek tanúskodtak, és tanúskodnak ma is a bibliai iratok szöveghűségéről. A szövegkritika a legbehatóbb vizsgálatokat végezte el, mintegy mikroszkóp alá helyezett mindent. Az eredmény így is a szöveg azonossága és megbízhatósága lett, teljes egyértelműség a tartalmat illetően. Ha érdekelnek a részletek ajánlom figyelmedbe a Holt tengeri tekercseket, a Nash-papíruszt,
a p52 jelzetű Papyrus Rylands-ot, stb...
A hit ereje a tapasztalatokban válik teljessé, engem 24 éve szólított meg az Isten először azóta naponta tapasztalom kézzelfoghatóan a vezetését. Nem voltam rest megtanulni a biblia héber arám, és görög nyelveket, hogy eredeti szövegeket tudjak tanulmányozni, és a kérdéseimre magam választ találni. Hazugság az, hogy vakon megbízok az írásban, mindennek szeretek alaposan utánajárni és úgy véleményt alkotni. A látszatkereszténység, amit írtál szomorú jelenség, de valós dolog, ezekből következtetéseket levonni a Bibliára nézve nem csak igazságtalan, de értelmetlen hozzáállás. A "nem hívők" sokkal nagyobb arányban tagadják az isteni jelenlétet, mint ahogyan azt te feltételezed, sőt ha veszed a fáradságot és belenézel a többi kérdésbe láthatod azt a minden alapot nélkülöző felsőbbrendűséget, amit a tudományos világképükkel képviselnek itt. Ez nem valós kérdezés, hanem vádolás, hogy a hívők milyen buták, és értetlenek, és egyékéntis...(természetesen tisztelet az igen csekély kivételnek)
Üdv. Péter
Rámondani egy könyvre,hogy az egész egy az egyben Istentől ihletett,nagyon praktikus és egyszerű mód az emberek manipulálására.a keresztény egyház ezen az elven működik.ha egy hívőnek kétségei támadnak a Biblia hitelességével kapcsolatban,a tanítók válasza:ne kételkedj,higyj! ne más emberekre hallgass,hanem arra amit mi tanítunk!(ez esetben még jó,hogy az illető nem más emberekre hallgat,azért ez érdekes) a világ tudatlan! stb...
és így a hívőnek esélye sincs rá,hogy megértse,miképpen irányítják,manipulálják őt,hiszen a legtöbb esetben nem válaszolnak konkrétan a kérdésére, félrevezetik,mellébeszélnek.persze,ehhez szükség van egy fajta alap hiszékenységre,irányitható jellemre is a hívő részéről.a Bibliában igenis vannak nevetséges,primitív emberi logikával megírt részek,vagy éppen olyanok amik illogikusak.én ezért nem hiszem el,hogy az egész egyenesen a bölcs Istentől van,pedig vallásosnak neveltek.persze ezt nem kötelező meglátni,nem kötelező önállóan gondolkodni,ezeket a dolgokat senki nem erőlteti rá egy buzgó vallásosra sem.
Tudod a Bibliát kritizálni nem te kezdted el. Évszázadok óta az akkori kor legnevesebb gondolkodói vonták kétségbe Isteni ihletettségét, annyiszor annyian "prófétálták" már meg, hogy múzeumi tárgy lesz, és a kutyát nem fogja érdekelni mi van benne. Be a Biblia ezeket a "nagyon okos" embereket simán túlélte. Nézz utána hányan olvasnak ma az ókorban írt könyveket. De ha el is olvassa az emberiség egy igen szűk rétege, kevés az olyan, aki rendszeresen többször egymás után megtenné bármelyik könyvvel. Ezzel szemben a Bibliát adják ki ma is a legnagyobb példányszámban, nincs az a népszerű könyv, amelyik csak megközelíti ezt a számot. És a Bibliát megvevő emberek igen nagy része rendszeresen, akár napi rendszerességgel olvassa is azt, a nélkül, hogy erre őt bárki kötelezné, bárki számon kérné rajta, vagy is teljesen önszántából. Azért egy kicsit elgondolkozhatnál ezen azzal az okos kis fejeddel, hogy Kínában akár az életét is kockáztatja az, aki a Bibliát terjeszti, vagy birtokolja, és még is sokan készek erre a kockázatra is. Évezredek során egyszerű hétköznapi emberek adták az életüket inkább, mint hogy megtagadják a Bibliai tanokat. Ha utána nézel a történelmi tanulmányaidban, akkor láthatod, a Nagy Római Birodalomban Keresztyének sokaságát végezték ki a cirkuszi arénákban, mindenki által elismerve, hogy teljesen ártatlanok voltak. De a legszebb az egészben, és ami magyarázatot ad arra, hogy abban az időben miért terjedt oly gyorsan még is a keresztyénség, mert ezek a teljesen hétköznapi emberek úgy tudtak meghalni, ahogy rajtuk kívül senki más. És a Biblia ebből a képességéből 2000 év elteltével sem vesztett semmit. Tehet mocskold pocskondiázd a Bibliát nyugodtan. Messze feletted áll!
A Jézusba vetett hit reményt ad.
20.37-
Péter: ahogy olvasom válaszaidat, hajlamos vagy arra, hogy csak bizonyos dolgokat ragadsz meg és azokra briliáns választ adsz.
A Bibliában, hogy mit hiszek el és mit nem, konkrétan arra utaltam volna:
- nincs kezdete az "idejének",
- az "ember" döntötte el, hogy mi az isteni kinyilatkoztatás, ami 397-ben lezárult és azóta sem történt semmi (én azt hiszem, hogy a keresztény egyház "befagyasztotta" a történéseket, pedig azóta is eltelt pár száz év és lehetnek próféták közöttünk isteni megnyilvánulással, de nem akarja felismerni, elismerni),
- teremtőben én is hiszek, de nem abban az Istenben amit a keresztény egyház hirdet (kegyetlen: mert feltételekhez köti az "önzetlen szeretetét" - logikai bukfenc),
- visszatérve a "tudósokhoz": ők is csak a hitre alapoznak, de a tudomány eddigi eredményeivel meg is akarják, tudják magyarázni a folyamatokat,
- egy kérdésre (akár privát e-mailban) várnám tőled a választ:
"Számokban" kifejezve mit hiszel, hány éves a Földünk?
Már torát is "cenzúrázták és a bibliát is .Nem mindent hagytak benne ill vettek bele.A bibliát sajnos mostanában nem nagyon forgatom. Az ujszövetseg és az ószövetseg között feszül alapvetö elentmondás .De az ujszövetsegben is találhatunk ténylegesen belsö ellentmondásokat egy-egy apostol ugyanazon eseményröl maskent ír.Hat igen ez tény.De a mindennapi életben is ezer ellentéttel találkozhatunk.
De az biztos , hogy mindenkinek meg kell hagyni a szabad választás lehetöségét.A katolikusegyház is ezt hirdeti , de a gyakorlatban egy kicsit más a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!