A Bibliában leírt Édenkert, ha létezett akkor most a Földön hol van és miért nem "működik"?
Ha minden igaz Babilónia.
A tigris és az Eufrátesz közötti környéken. Ezt vallás órán hallottam...
Valóban folyónevekkel van behatárolva az éden fekvése a teremtés leírásánál, de ne felejtsük el, hogy az akkori világ özönvíz által elpusztíttatott. Semmi, de semmi nem maradt. A föld látványa, ökoszisztémája, földrajza teljesen megváltozott.
"Mert kész-akarva nem tudják azt, hogy egek régtől fogva voltak, és föld, mely vízből és víz által állott elő az Isten szavára;
A melyek által az akkori világ vízzel elboríttatván elveszett:
A mostani egek pedig és a föld, ugyanazon szó által megkíméltettek, tűznek tartatván fenn, az ítéletnek és az istentelen emberek romlásának napjára."
Száz szónak egy a vége, az Édenkert a Földön volt, de az özönvíz eltörölte. Viszont az ígéret szerint az Úr újjáteremt mindent. Új földet és új eget teremt és a régi még csak említve sem lesz. A mennyei Jeruzsálem a földre száll, és Isten sátora az emberekkel lesz. És Isten lakozik az emberekkel.
Utolsó-
Akkor az Eufrátes hogyan maradt meg a négy folyó közül?
Szerinted melyik évben teremtődik meg az égi Jeruzsálem földi mása (és miért Jeruzsálem)?
Szia!
A Szentírás 1Móz 2,10 és 14-ben négy folyó nevét említi, amelyek erről a területről eredtek. Ezek közül ma kettőt tudunk beazonosítani: az Eufrátesz
ma is ismeretes, a Hiddekelt pedig Dániel könyve 10,4 is említi, és ez - egyéb
földrajzi hivatkozások alapján - egyértelműen az általunk
Tigrisként ismert folyót jelenti. Ezt figyelembe véve, a két folyam
vidéke, az egykori Mezopotámia, tehát a mai Irak területén
lehetett az Édenkert.
Akkor is ezt valószínűsíthetjük, ha figyelembe vesszük, hogy az
Özönvíz alapvetően átalakította a felszíni és domborzati
viszonyokat, hiszen a korábban ismert nevek ismételt
alkalmazása arra utal, hogy a megváltozott folyómedrek is
lényegében azonos földrajzi területen feküdtek - igaz, ekkor már csak a kettő jelentősebb a négy közül.
Üdv. Péter
Kérdező! Noé előtt léteztek ezek a folyók, Noé után viszont a folyókat újra el kellett nevezni, miután az előtte lévő világból a vízözön, mint globális katasztrófa teljesen eltörölt mindent. Attól, hogy a név stimmel, maga a hely közel sem biztos, hogy azonos. A folyómedrek sem valószínű, hogy megmaradtak, mint azt az előző válaszoló írta, mert szerintem ha olyan mennyiségű víz gyűlt a felszínre a vizek forrásainak felszakadásával, hogy a legmagassabb hegyek is víz alá kerűltek, akkor teljesen meg kellett változnia a felszínnek.
Jeruzsálem egy jelkép. Isten városának, országának, ha úgy tetszik a foldi paradicsomnak a jelképe. Hogy ez mikor történik, melyik évben? Nemhogy az évet, de sem az órát, sem a napot nem tudhatjuk. A vég idején élünk, szerintem nincs több száz év hátra. Az idők jelei, melyeket mind Dániel, mind Krisztus, mind Pál és mind János megprófétált, arra enged következtetni, hogy Krisztus az ajtó előtt áll. Jeruzsálem (a földi paradicsom teremtésének) elászállásának eljövetele Krisztus második eljövetele után lesz.
Üdv: L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!