Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki miért, vagy mi az ami...

Ki miért, vagy mi az ami miatt nem tud hinni a bibliában?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 22:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem tudom komolyan venni. Midig az a benyomásom a bibliáról hogy egy fantasy könyv abból sem a gyűrűk ura szintű pár ezer hellyel alatta van valahol az én megítélésem szerint.
2022. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
88%

Hinni?

Miért kellene bármiben is hinni?

A hit az betegség.

(doxazma)

2022. dec. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

#1. Értem.

És gondolkodtál már azon hogyan lehet az, hogy sokan még napjainkban

is feltétel nélkül meghalnának a hitükért?



#2. Szerintem ezt nem igazán gondoltad át.

Sokszor maga a hit az orvosság, (placebo) de azért köszönöm a

hozzászólásodat.

2022. dec. 13. 07:08
 4/65 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg ezt hozod fel, a placebót?

Az egy humbug, lényegében arról van szó esetében, hogy a szervezet magától is meggyógyul, placebóval, vagy nélküle.

2022. dec. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
93%

Van két szemem és láttom a világot. A bibliában írtak pedig ezzel össze vetve teljesen értelmetlen és logikátlan. De ha már a biblia különböző részeit össze vetjük akkor is sok az ellentmondás.


Arról nem is beszélve, hogy nagyjábból ahány olvasó annyi féle értelmezés. Akkor most mit is kéne elhinni belőle? Melyik értelmezést?



"És gondolkodtál már azon hogyan lehet az, hogy sokan még napjainkban


is feltétel nélkül meghalnának a hitükért?"

Te gondolkodtál azon, hogy sokan ezt megteszik sokféle különböző hitért?

De megteszik ezt sokszor rossz emberek miatt is.

Megteszik akár a szektákban is.

Vannak olyanok is akik a divatos kihívások miatt lettek öngyilkosok.


Az emberek sok h****get csinálnak. Ez a valóságon nem változtat.


A placebo megy ugyan úgy működik egy cukorkával is ha elhiszed róla, hogy segít.


Amiket felhoztál azok inkább azt igazolják, hogy nem kéne hinni a Bibliában.

2022. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
94%

"Ki miért, vagy mi az ami miatt nem tud hinni a bibliában?"

Én személyesen azért vagyok képtelen elhinni, hogy a Biblia valós kapcsolatban volna a valósággal, mert rengeteg önellentmondás, tévedés és logikai hiba van benne.

Egy valódi szent könyv nem lehet ennyire rossz minőségű és nem adhat útmutatást ennyire romlott morálitáshoz, ilyen korrupt erkölcshöz.

Nagy szerencse, hogy a Biblia nem igaz, hogy a keresztény vallás az egyike azoknak, amelyekről konkrétan lehet igazolni, hogy hamis. Nem tudnék szeretni egy ennyire gonosz istent, mint amit leír.


#3 "És gondolkodtál már azon hogyan lehet az, hogy sokan még napjainkban is feltétel nélkül meghalnának a hitükért?"


Logikád mentén az öngyilkos terroristák által elképzelt dolgokban kellene hinnünk, mert ők aztán tényleg sorra halnak a meg a hitükért. Akkor miért vagy még mindig keresztény? Miért nem a Koránt olvasod lelkesen?

2022. dec. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 Fero89 ***** válasza:
95%
A megannyi ellentmondást, és hihetetlen történetet, gyerekkoromban még betudtam annyinak hogy ezek nagyrészt példabeszédek, nem történelmi dokumentáció, inkább tanmesék. Még így is tele van az egész olyan történetekkel amik azt bizonyítják, a Bibliának köze sincs az erkölcshöz. De ami először megkongatta a vészharangomat, az 'Hitetlen' Tamás esete. Ott a Biblia konkrétan kimondja, hogy ne akarj bizonyítékokat, csak simán hidd el amit mondunk neked. Ha ilyen mentalitással az élet bármely más területén találkozunk, mindannyiunknak egyértelmű, hogy épp át akarnak verni minket. De mikor ezt a történetet a templomban hallják, a keresztények azt hallják ki, hogy "valóban , milyen fontos dolog hogy higgyünk" és piedesztára emelik a hiszékenységet.
2022. dec. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
91%

Egy példa.

Darkmoon írt ki nem rég egy kérdést arról miért is halt meg Jézus.


Már jó pár válasz érkezet de eddig nem sikerült megválaszolni a kérdést. De lassan már mindent is bele látnak a teremtés történetbe, csavarják csak, hogy kreáljanak egy indokot. Eddig sikertelenül.

2022. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
92%
A nagy kérdés inkább az, miért hisznek benne még ma is.
2022. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:

"Van két szemem és láttom a világot. A bibliában írtak pedig ezzel össze vetve teljesen értelmetlen és logikátlan."


Kifejtenéd?


"Arról nem is beszélve, hogy nagyjábból ahány olvasó annyi féle értelmezés. Akkor most mit is kéne elhinni belőle? Melyik értelmezést?"


Megérzés alapján kell választani.


"Te gondolkodtál azon, hogy sokan ezt megteszik sokféle különböző hitért?


De megteszik ezt sokszor rossz emberek miatt is.


Megteszik akár a szektákban is.


Vannak olyanok is akik a divatos kihívások miatt lettek öngyilkosok."


Igen, gondolkodtam.

De én az olyan esetekre gondoltam mikor sokan hitük miatt lettek lemészárolva, pedig megúszhatták volna ha megtagadják.


"Az emberek sok h****get csinálnak. Ez a valóságon nem változtat."


Ha van ami képes ezen változtatni az pont maga a biblia.


"Egy valódi szent könyv nem lehet ennyire rossz minőségű és nem adhat útmutatást ennyire romlott morálitáshoz, ilyen korrupt erkölcshöz."


És honnan tudod milyen egy valódi szent könyv?


"Nagy szerencse, hogy a Biblia nem igaz, hogy a keresztény vallás az egyike azoknak, amelyekről konkrétan lehet igazolni, hogy hamis."


Igen, ismerek párat ezek közül az "igazolások" közül. Engem nem győztek meg.


"Nem tudnék szeretni egy ennyire gonosz istent, mint amit leír."


Nem gonosz.

Vagy ezt mire alapozod?


"Logikád mentén az öngyilkos terroristák által elképzelt dolgokban kellene hinnünk, mert ők aztán tényleg sorra halnak a meg a hitükért. "


Ők azért haltak meg mert a szekta vezetők erre kérték meg őket.


"De ami először megkongatta a vészharangomat, az 'Hitetlen' Tamás esete. Ott a Biblia konkrétan kimondja, hogy ne akarj bizonyítékokat, csak simán hidd el amit mondunk neked. "


Tehát akkor te azért nem hiszel a bibliában mert hinni kell benne.


"Egy példa.


Darkmoon írt ki nem rég egy kérdést arról miért is halt meg Jézus.



Már jó pár válasz érkezet de eddig nem sikerült megválaszolni a kérdést. "


Ismerem a kérdést, én is írtam választ rá.

Számtalan itt feltett kérdést sikerült megválaszolnunk, ám te mégsem kezdtél hinni, akkor mi a garancia rá hogy pont ezután jönne meg a hited?


"A nagy kérdés inkább az, miért hisznek benne még ma is."


Ha tényleg érdekel akkor mutatok nektek egy videót.

A Passió c. film főszereplőjével készült riportot tartalmazza és sok mindenre választ ad benne.

Ezek után már biztosan érteni fogod miért hiszünk benne:


https://www.youtube.com/watch?v=GU8ekSLiRwo

2022. dec. 13. 10:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!