Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
 81/105 anonim ***** válasza:
100%
Mennem kell, sziasztok
2017. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
85%

"Ott van a Biblia. Tudod, a keresztények azt követik"


Tudom. Ès ennek tudatában írtam. Mennem kell nekem is, de majd kifejtem.

2017. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 anonim ***** válasza:
24%

"Ott van a Biblia. Tudod, a keresztények azt követik"

Igen.

Tudod, az az egyik könyv a 8000-ből.

És ki tudja, hogy melyik könyvet kell követni? Közülük sok azt mondja, hogy a többi könyv gonosz, az ördög műve.


43%-os, te pedig egy igazi sakkozó galamb vagy!

Engedd meg, hogy gratuláljak hozzá!

2017. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 anonim ***** válasza:
25%

Ha létezik Isten, akkor az hogy lehet, h 10 órát kell rohadni egy retkes, mocskos helyen, ahol nincsenek normális körülmények (-inni nem tudsz, mert azidő alatt elfogy, amit vittél

-enni nem tudsz, mert retkes a kezed, meg úgy mindenen, ahogy minden más is körülötted, és retkes kézzel gondolom nem eszel, és természetesen a kezedet nem moshatod meg, mert csap sincsen, meg ha lenne is, az ott lévő dolgoktól elmegy a kedved az évestől

-Lefeküdni nem tudsz, ha úgy lenne kényelmes, leülni nem tudsz, csak olyan helyre, ahol megfájdul tőle a hátad, de leülsz, mert már nem bírod tovább, és megfájdul a hátad

-a sok állástól megfádul a lábad is

-wc-re nem tudsz elmenni, mert nincs, ha nem vizelet jönne, akkor meg mégjobban megszívtad, de ha nem, akkoris megszívtad, szóval mindegy) és ezt minden nap. Az 1 óra tűnik 1 évnek, és 10 órát vagy ott. Igen, ez a kőmüvesség, és nem, nem akarom csinálni, de persze ezt nem dönthetem el. Isten ilyenkor hol van? Miért nem segít? Na?

2017. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem gátolta meg, hogy más szakmát tanulj. A lustaságod nem Isten sara.
2017. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/105 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Igen létezik! Én azt gondolom hogy neked meg kellene térned: Krisztushoz kellene közelebb kerülnöd, igaz bűnbánatra jutnod és ez hozzásegít majd ahhoz, hogy Istenben elrejtett, boldog, jó cselekedetekben gazdag, és teljes életet élj, és ne félj a haláltól! A Biblia minden kérdésedre megadja a választ!


Jómagam református családban nőttem fel, 15 évesen tértem meg egy református bibliatáborban, és 18 évesen teológiára készültem. Nagyon sok keresztény közösségben megfordultam, mindig nyitott és befogadó voltam. 20 évesen ismerkedtem meg az adventistákkal, megfogott a mély bibliaismeretük, valamint az, hogy amit hisznek azt meg is élik. 2 éven belül bemerítkeztem náluk, végül a teológiát itt végeztem el, és több mint 25 éve ide járok.


Az igazság nem felekezetfüggő, az a Bibliában van benne, és egyéni döntés kérdése ki hol találja meg a neki legmegfelelőbb közösséget. Én itt találtam meg.


A betegségekért, a szenvedésért nem Isten a felelős, hanem sátán. Isten segít a betegségből való gyógyulásban, való igaz, hogy sokszor megpróbál, de a kimenekedést is megadja a próbákból, ami a jellem fejlődését eredményezi.


Bármi kérdésed van még szívesen válaszolok!


Üdv. Péter

2017. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
35%

# 86


"A betegségekért, a szenvedésért nem Isten a felelős, hanem sátán."


Na és a Sátánt ki teremtette?

2017. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 anonim ***** válasza:
73%

"Tudod, az az egyik könyv a 8000-ből.

És ki tudja, hogy melyik könyvet kell követni?"

Még mindig nem általános vallási kérdésnél vagyunk, hanem keresztényekkel beszélgetnek ateisták. Tehát a Bibliáról van szó. De látom nem értitek. A keresztények a Bibliát követik, próbáld megérteni

2017. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 anonim ***** válasza:
35%

"43%-os, te pedig egy igazi sakkozó galamb vagy!

Engedd meg, hogy gratuláljak hozzá!"

Te magad érted ilyenkor, hogy mit szeretnél?

2017. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 anonim ***** válasza:
30%

Igen.

Kár, hogy te nem, de ez van.

2017. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!