Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
78%

"Isten ilyenkor hol van? Miért nem segít? Na?"

Gondolom nem követted egész életedben Krisztus intő szavait, nem? Amíg jó volt minden, addig eszedbe sem jutott. Ha baj van, akkor persze Isten a rossz ...

2017. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
54%

"Igen.

Kár, hogy te nem, de ez van."

A családban nálatok mindenki gondolatolvasó? Majd nézz utána a kommunikációs problémák címszónak

2017. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:
22%

"És ki tudja, hogy melyik könyvet kell követni?"

Na most figyelj, de nagyon. Én tudom: A Bibliát.

2017. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:
#85 Az, hogy anyám és az osztályfőnök nem akarja engedni hogy szakmát váltsak, nem az én lustaságom.
2017. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:
56%

"Ott van a Biblia. Tudod, a keresztények azt követik"


Na szóval.

Azt már tapasztaltam itt is a gyk-n, hogy a nagy keresztényi egység, mely szerint mindegyikőtök egyöntetűen a Bibliát követi, csak addig áll fenn, amíg azt nem találjátok, hogy egy másik keresztény mást mond, mint ti. Onnantól kezdve persze álkeresztény, nem is igazi keresztény stb. Ezt nem személy szerint neked címzem, 43%, nem te vagy az egyetlen, aki ezt elkövette.

Persze ilyenkor jön a szöveg, hogy az alapok minden kereszténynél ugyan azok, de azt tapasztaltam, hogy még ez sincs így. Csak tedd fel a kérdést keresztényként, hogy pl. létezik-e pokol, már nem kapsz egységes választ:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


És még a gyerekszobás történet folytatásaként leírnám, hogy ez ám úgy kezdődött, hogy Ádámka kapott egy fsz-a szobát, és Isten azt mondta neki, hogy "Ádika, tessék itt ez a szép szoba, érezd magad jól benne, de ne csinálj rendetlenséget, mert felpofozlak". Ádika rendetlenséget csinált, Isten felpofozta. Mi meg megkaptuk ezt a rendetlen szobát, és Isten azt mondja, hogy "Fiam, igaz, hogy az ük-ük....ükapád csinált itt kupit, de téged foglak addig pofozni, amíg rendet nem csinálsz, ha meg egy bizonyos határidőig nem csinálsz rendet egyáltalán, akkor még meg is öllek."

2017. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező: Református vagyok Újjászületett Isten hívő vagyok szellemben. Fiú vagyok 20 éves vagyok. Hitem szerint él és létezik Isten. Sajnos apukám 4 évvel ezelőtt hunyt el. És ekkor nagyon depressziós és szkeptikus voltam.

De mégis kerestem Istent imában őszinte szívvel való hittel feltételek nélkül. És 2015-ben Isten Újjászületett gyermeke lettem Szentlélek által. És legfőképpen az Úrban való hitem miatt. Mennyei öröm járta át a szellememet dicsőség Istennek! Hála neki fel támasztott a szellemi halálból a szellemi életre.

Igaz amit a Biblia mondd.

2017. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
67%

94:nem ilyenkor kell elkezdeni kapkodni, hogy de mégsem ezt akarod csinálni, hanem első osztálytól kezdve tanulni kell és nem Isten tehet arról, hogy te ezt nem tetted meg!

Vahy talán nyolcadikban a szín ötös bizonyítvány ellenére is azt mondták, hogy márpedig te kőműves leszel és kész??


Isten nyakába ne varrd a te disznóságod.

2017. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
köszi a sok kedves választ, igazábol nemtudok mit irni, egyik se lenne olyan "jó" mégegyszer. Inkább nem is irom le, gyorsan meggondolom magam, veszni hagyom akkor is ha kész van, nyolcvanszor átnézem mert tudom róla hogy nemlesz jó, és a végén úgyis letörlöm mielött kiirnám. Egyszerüen ennyire futja az eröböl, ez nem a legmagasabb szint, a legmagasabb szint az az a szint ahol a dolgok összeállnak, és időnként mindig összeállnak, vagyis mindig lesz egy magasabb szint. Az olyan irást elég párszor átnézni, könnyen megy, hosszú, és beérős, nem azonnali. és ez sem a legmagasabb szint, csak a második legmagasabb szint kb, ahonnan viszont a lényeggel már picit késöbb elérhető a legmagasabb szint, mert az a lényeghez képest semmi. A legmagasabb szinten nincs legmagasabb szint, csak az a különös szint van, amit csak te értesz, vagy az azonos szintüek. ez ugyanolyan csak nagyobb mint a többi a világban, de csak ennyi. Ezért köszönheti bármilyen müködését is, ez sokkal nehezebb mint a magaviselet pl, na joéjt
2017. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
100%
84 kőműves - a rendes, emberi munkakörülményeket követeljétek ki! Ebédszünet, kézmosási lehetőség, pihenő jár! fejeden legyen sapka, védd a napszúrástól magad. Ilyen melegben ásványvíz is jár. És lehet ezt a szakmát is mesterien végezni - mint minden szakmát.
2017. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:
100%

"Azt már tapasztaltam itt is a gyk-n, hogy a nagy keresztényi egység, mely szerint mindegyikőtök egyöntetűen a Bibliát követi, csak addig áll fenn, amíg azt nem találjátok, hogy egy másik keresztény mást mond, mint ti. Onnantól kezdve persze álkeresztény, nem is igazi keresztény stb. Ezt nem személy szerint neked címzem, 43%, nem te vagy az egyetlen, aki ezt elkövette."

Értem, mire gondolsz, nem veszem személyeskedésnek, de reagálnék.

Te ez általánosítod minden esetre, én pedig konkrét esetben írtam egy konkrét személyre. Sok esetben vitatkoztam pl. Követtel, meg más kereszténnyel, mégis kereszténynem tartom Őket. Nekem a problémám a liberális bibliakritikus teológiát vallókkal van, bár feltételezem ott sem mondanék mindenkit álkereszténynek.

2017. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!