Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
72%

"Én tudom: létezik. Ilyenkor mi van?"


Ilyenkor hanyatt esünk, és rögvest megtérünk mi is, mert ha a 43%-os szerint létezik, akkor biztos létezik. :)

Végül is az interneten olvastuk, csak igaz lehet.

2017. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
38%

"Amúgy NEM létezik, ez bizonyítva van.7-es"


A 7-e 73%-os nem létezik.


Bizonyítás I.: ennyire ostoba, sötét alak nem létezik a Földön.

Bizonyítás II. A 73% egész napját évek óta a vallás oldalon tölti ostobaságot hangoztatva.

Ha valóban ezt hinné, hogy bizonyított Isten nemlétezése, nyugdíjas/ vagy egyéb okból dologtalan éveit olvasással, sétával, zenével derűsen töltené -mint minden normális nem hívő. Valójában retteg Istentől és azért van itt egész nap (és pontozza le a hívőket).

Ennyire tudathasadásos, zavaros ember nem létezik, tehát a 73% nem létezik.

2017. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
26%

"Ilyenkor hanyatt esünk, és rögvest megtérünk mi is, mert ha a 43%-os szerint létezik, akkor biztos létezik. :)

Végül is az interneten olvastuk, csak igaz lehet."

De hát Te meg csak kijelentetted, hogy nem tudja senki és pont, tehát gyakorlatilag engem azért kritizálsz, mert ugyanazt csinálom, csak megfordítva:)

Végül is az interneten olvassuk, hogy nem tudja senki, csak igaz lehet... Ugye?

2017. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
93%

""Amúgy NEM létezik, ez bizonyítva van."

Off, de ez érdekelne. Levezetnéd a bizonyítást, kérlek!"


Nem off, mert a kérdés amúgy is az volt, hogy létezik-e Isten.

Valaminek a nem létét nem lehet bebizonyítani, hanem valaminek a létét bizonyítjuk.

Ezt Russel teáskannájával lehet legjobban személtetni. Ha én azt állítom, hogy a hitem szerint egy táskanna kering a Föld és a Mars között, akkor nyilván nem úgy érvelek a létezését illetően, hogy te bizonyítsd be, hogy nem kering ott.

2017. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
22%

"Valaminek a nem létét nem lehet bebizonyítani, hanem valaminek a létét bizonyítjuk. "

Azt írta, hogy bizonyítva van, ennek levezetését várom, nem a kimosakodást:)

7-es válasz: "Amúgy NEM létezik, ez bizonyítva van."

Ráadásul:"Legalább 8 alkalommal leírtam már, és aki most itt hazugnak nevez, ő is olvasta már. "

Tehát már nyolcszor le van írva a bizonyítás


Ráadásul egy keringő teáskannát és egy Teremtő Istent egy kalap alá venni nem vall túl nagy gondolkodásra, szerintem, inkább amolyan "süket duma" szerű

2017. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonim ***** válasza:
28%

Ez általában igaz, de ennek az istennek a nemléte azért bizonyítható, mert önmagában is ellentmondásos:

a végtelen jóság és a végtelen igazságosság együtt nem létezik

- valamint a világgal is ellentmondásban van, mivel egy végtelenül tökéletes, jó, előrelátó és igazságos isten semmilyen módon nem teremt ilyen világot. Nem: olyat sem, ami aztán elromlik.


Aztán ezt lehet cifrázni: a hívők a szabad akaratra hivatkoznak - ami mellébeszélés, mert így is meg lehetne oldani.

Ha viszont sehogy nem lehetne megoldani, akkor a világot egyszerűen nem teremtette volna meg.

2017. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
100%

"De hát Te meg csak kijelentetted, hogy nem tudja senki és pont, tehát gyakorlatilag engem azért kritizálsz, mert ugyanazt csinálom, csak megfordítva:)

Végül is az interneten olvassuk, hogy nem tudja senki, csak igaz lehet... Ugye?"


Öööööö, én nem írtam, hogy nem tudja senki, az a 75 %-os volt. (#9).

Én tiszteletben tartom, hogy vannak, akik hiszik, de attól nem fog megtérni mindenki más, mert te is ebben hiszel + nem bizonyít semmit.

2017. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
40%
Ez az egész istenes téma egy rakás szar. Tele van ellentmondásokkal és abszurdumokkal. Nincs isten. Nem figyel fentről egy genyó öreg, aki alig várja, hogy kiszúhasson veled, meg mással, főleg a fiával. Ha nincs, akkor nem is követeli meg, hogy dicsérd őt a genyóságaiért. Vvégezd csak a dolgod, és templom helyett járj valami normálisabb helyre, vagy ülj otthon, és csinálj valami normálisat. Vagy pihenj.
2017. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
25%

"Nincs isten. Nem figyel fentről egy genyó öreg, aki alig várja, hogy kiszúhasson veled, meg mással, főleg a fiával."

Ez is az interneten van. Most akkor el lehet fogadni az ilyen válaszokat vagy nem? Figyelembe véve a 21-es választ!


"Ilyenkor hanyatt esünk, és rögvest megtérünk mi is, mert ha a 43%-os szerint létezik, akkor biztos létezik. :)

Végül is az interneten olvastuk, csak igaz lehet."

2017. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
100%

"

Öööööö, én nem írtam, hogy nem tudja senki, az a 75 %-os volt. (#9). "

Tudom, nem is írtam, hogy Te mondtad. Próbáld jobban követni a beszélgetés dinamikáját

2017. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!