Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
59%

Létezik.

Ez az egész élet beteg, ezért kellett megváltani. Ezért jött el Isten emberként, mert ennyire szeret minket.

Azért van szenvedés, mert a bűn be lett engedve a világba.

A halál pedig mindenkire vár, te is meg fogsz halni. Ezt a részét sosem értettem, hogy miért kell ezért állandóan nyávogni. A test meghal, a lélek pedig oda kerül Jézus masodik visszajöveteléig, amit választott maga az ember.

Az pedig, hogy te jónak érzed magad, nem jelent semmit. Ez abte szubjektív véleményed magadról, de ez nem fog megváltást adni.


Ha tíz éve jársz templomba, akkor hogy hogy nem tudsz semmit?

2017. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
71%
Én még nem találkoztam vele.
2017. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 imakommandós ***** válasza:
26%

10 éve jársz templomba, imádkozol, és nem találtad meg Istent, Jézus sem lakik benned, mert gondolom csak üres prédikációkat hallgattál.

Nem Isten országában élünk, e világon nyomorúság az élet, ezt Jézus is megmondta.

Valld meg Jézust Uradnak és kerjed, hogy költözzön a szivedbe.

2017. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 Kései Sirató ***** válasza:
26%
..mert létezik Sátán is. A rossz dolgokat ő okozza..
2017. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
30%

Ez egy klasszikus kérdés.


"Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek?"

Egyszer mindannyian meghalunk. Vannak nagyon jó sokáig élő emberek, és vannak rosszak, akik fiatalon meghalnak. A születés(fogantatás) és a halál közöttiről van tudomásuk, a többi hit. Alfa és az Ómega, a kezdet és a vég már nagyobb nálunk.


"Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni? "


Istent bántják, aki valakit, valamit (természetet is) bánt. A benne élő Istent bántják, ha istengyermekét bántják, nagyon is ott van. Ővele teszik. ÉS az Ő szeretete a legnagyobb, szenvedése a szeretetlenségtől is a legnagyobb.

2017. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
6%
3#: van benne valami. A refik között sok a megtéretlen lelkész és lelkésznő. Egyik ilyen azz mondta, hogy nem is kell hinni Istenben, az nem is számít, anélkül is el lehet végezni ezt a munkát.
2017. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
22%

Jó párszor volt már itt ez a kérdés.

Nem akarod előbb elolvasni ezeket?

Itt, a kérdés alatt is lesz egy csomó.


Amúgy NEM létezik, ez bizonyítva van.

2017. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
34%
Tehát az örök élet titkára fény derült: rossznak kell lenni, hiszen mindig csak a jók mennek el.
2017. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
27%
Ja és a kérdésre. Nem tudja SENKI.
2017. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
67%

"Amúgy NEM létezik, ez bizonyítva van."

Off, de ez érdekelne. Levezetnéd a bizonyítást, kérlek!

2017. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!