Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
54%
Na ne tűnjetek el. Várom a bizonyítást és azt, hogy akkor kinek a bemondását lehet elfogadni, kiét nem?:))
2017. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul egy keringő teáskannát és egy Teremtő Istent egy kalap alá venni nem vall túl nagy gondolkodásra, szerintem, inkább amolyan "süket duma" szerű"


Mamma mia. Nem azt írtam, hogy Isten egyenlő értékű egy keringő teáskannával, ezt nem is ragozom, mert amit leírtam, csak annak SZEMLÉLTETÉSE, hogy TI hogy akarjátok velünk bebizonyíttatni valaminek a nemlétét.

Ezt meg ide belinkelem, azt hiszem, te vagy az, aki mindig ezzel jön úgyis, kicsit hátha magadra is alkalmazod:

[link]

2017. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
100%

#4:

"..mert létezik Sátán is. A rossz dolgokat ő okozza.."

Igen, és Isten miért hagyja?

2017. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
5%

"Mamma mia. Nem azt írtam, hogy Isten egyenlő értékű egy keringő teáskannával, ezt nem is ragozom, mert amit leírtam, csak annak SZEMLÉLTETÉSE, hogy TI hogy akarjátok velünk bebizonyíttatni valaminek a nemlétét. "

Próbálj követni. A 73%-os azt mondta, hogy be van bizonyítva Isten nemléte. Én meg ezt a bizonyítást várom. A többit nála reklamáld meg, ne nálam.


"Ezt meg ide belinkelem, azt hiszem, te vagy az, aki mindig ezzel jön úgyis, kicsit hátha magadra is alkalmazod"

Akkor ez így nem rám vonatkozik:) Továbbiakban feléd már nem reagálok.


Szóval? Válaszok? Bizonyítás?

2017. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 Alain Delon ***** válasza:
22%
Természetesen nem, mert csak kitaláció.
2017. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
66%

#26 erre a valaszodra emlekszem is csak epp semmitmondo kategoriaban van


Isten josagaba beletartozott az hogy az ellenseget ellenkezoket is elethez jutassa, hata megternek hozza


az ellenseg a gonosz hogy letezhetne ha a letet megtiltotta volna?

meg fogja tiltani a letet majd de addig szamara is teret enged hogy kielhesse termeszetellenes vagyait

a helyes az lenne ha ezekkel felhagyna de nem kotelezte a felhagyasra

igy a szabadakarat nem tudom miert mellebeszeles


te olyan szereto isten lennel (vagy azt varnad el tole)

aki a gonoszoktol megtagadna az eletet, pedig a gonosz nemletezo dolog csak lehetoseg

igy nincsenek olyanok hogy gonoszak


ez esetben tagadhatna (vagy tagadnad) meg a gonosz tettekre a szabadakaratot

de miert lenne ez igazi szabadakarat?, es a szabadakarat nem kenyszer igy gonosz tettet nem szukseges tenni de aki ettol boldogabb az megteszi

es a szereto isten rajuk is kellett hogy gondoljon

akarmilyen rossznak is tartod tole


azzal hogy veled valaki rosszat tesz nem te kerulsz hatranyba, rosszul esik de ezert te nem kapsz buntetest, es mar az eletben kivedheted a gonoszt

talan minden gyilkos (vagy barmilyen bunelkoveto) sikerrel jar egesz eleteben?

2017. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
67%

"Ezt meg ide belinkelem, azt hiszem, te vagy az, aki mindig ezzel jön úgyis, kicsit hátha magadra is alkalmazod:

[link]

Jah, amúgy te szalmabábozol:)))

Ő mondta, hogy bizonyítva van, én kérem ennek a levezetését, te meg kiragadod ezt a kérést, és szalmabáb támadod.

Ez sem a ti napotok:)))

2017. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
5%

Ja, hogy ezt te írtad, 78%-os:

"Ilyenkor hanyatt esünk, és rögvest megtérünk mi is, mert ha a 43%-os szerint létezik, akkor biztos létezik. :)

Végül is az interneten olvastuk, csak igaz lehet."

Már értem, miért beszélsz mellé gőzerővel, kikerülve a 23-as választ :)))

2017. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:

De nem is a tiéd.... XD

Pá.

2017. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
25%

Akkor ez pipa.

73%-os? A bizonyítás?

2017. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!