Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
 61/105 anonim ***** válasza:
25%

"hogy Isten "szabad akaratot" adott és emiatt romlott a világ, az rendben is van, csak akkor már Isten nem jó, mert akkor számára a jónál fontosabb a szabadság"

Az Istenből fakadó dinamikus jó az maga a lét teljessége a szabadság.

A szabad akaratból fakadó elbukás nem Isten akarata, hanem az emberé, így Isten jó. Tehát létezik

2017. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
25%

"Míg a "gondolkodók Istenérvei" az sok oldal tömény mellébeszélés. Ez bizony a kifárasztásra épít. "

Miért, fáraszt a gondolkodás? Az baj, mert félrevezetnek, ha logikailag nem ellenőrzöl

2017. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#57

nem tole vettem csak emlitettem hogy talan o emlitette hogy emlitettek stb...


a lenyeg inkabb az hogy valakik a Letet is tagadjak


#56 es masok ti a jora es a szabadakatra emberi szemszogbol tekintetek

ember nem tudja tokeletesen (ugy mint Isten) hogy mi jo es mi is pontosan a szabadakarat miert jo ez, es a josag ami igazabol szeretet hogy nem zarja ki a szabadakarot

foleg mivel elni fogunk aki feltamad igy vajon ott mar nem lesz szabadakarat? de lesz csak nem foldi

de a mennyei szabadakaratot szeretnek valakik a foldre hozni

de ehhez semmit nem tesznek... epp ellene vannak...

2017. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 anonim ***** válasza:
100%

"mindkét írásmóddal"

Ez nem írásmód kérdése. Nagy betűvel ez név, tehát a magyar nyelvben kifejezetten és csak a keresztények istene. Minden más isten kis betűs (kivéve, ha a nevét mondod).

2017. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim ***** válasza:
74%

"ember nem tudja tokeletesen (ugy mint Isten) hogy mi jo es mi is pontosan a szabadakarat miert jo ez, es a josag ami igazabol szeretet hogy nem zarja ki a szabadakarot "

Én egész jól megértettem ezeket:)


Olvasd el itt: [link]

Isten teremtő, létben tartó és együttműködő tevékenysége/ISTEN EGYÜTTMŰKÖDŐ TEVÉKENYSÉGE fejezetet és elmélkedj ezeken

2017. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
41%

"fáraszt a"

Tehát: leírod 5 mondatban a lényegét? Ahogy én is leírtam?

A többi az mellébeszélés.


A szabad akaratról beszélhetünk, ha gondolod, mert úgy látom, hogy a természettudományokhoz sem értesz (az atomerőműhöz semmiképpen, de akkor hozok másik példát) - viszont az isten végtelenségét is képtelen vagy felfogni.

Azért elég szomorú, hogy sem humán, sem reál téren nem vagy képes normálisan gondolkodni.

2017. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#65 letoltottem majd olvasom valamikor, az egeszet szeretnem


en mar nem tudok mit hozzatenni a kerdeshez es kezd is tul hosszura nyulni


Xy4-sztok

2017. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
5%

"A szabad akaratról beszélhetünk, ha gondolod, mert úgy látom, hogy a természettudományokhoz sem értesz (az atomerőműhöz semmiképpen, de akkor hozok másik példát) - viszont az isten végtelenségét is képtelen vagy felfogni.

Azért elég szomorú, hogy sem humán, sem reál téren nem vagy képes normálisan gondolkodni."

Szerintem te nem értesz ezekhez Ilyenkor mi van?:) Amúgy elérkeztünk az egyetlen erősségedhez, a személyeskedéshez. így akkor te is ki vagy pipálva:) A beszélgetést msfifa2-val folytatom.

Isten végtelenségét már rég felfogtam. Nem vagyunk egyformák:)

2017. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
69%

"viszont az isten végtelenségét is képtelen vagy felfogni."


Az csak neked megy 73% VÉGTELEN kicsi gondolkodóképességeddel:D


Hasonló a hasonlót ismeri fel.

2017. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:
#47. Színvonallal érvelés. Ez valami új? Attól jobban fog létezni Isten?
2017. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!