Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
 51/105 anonim ***** válasza:
30%

A #26-ban pár szóban le tudtam írni a bizonyítást.

Vitatkozni nem tudtok vele, sőt semmi értelmeset nem tudtok rá mondani.


Míg a "gondolkodók Istenérvei" az sok oldal tömény mellébeszélés. Ez bizony a kifárasztásra épít.


Vagy netán le tudod írni a lényegét 5-8 mondatban?

Ja: "istenérv" kis betű.

2017. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
72%

"Bizonyítsd, hogy Isten léte lehetetlen!"


A keresztény Isten léte valóban lehetetlen egyébként.


Egy általában vett Isten léte nem.

2017. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
25%

"És ezzel beraktál olyan istenérveket, amiket már rég megcáfoltak..."

Cáfolatokat meg már rég elvetették

2017. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#41 nem igazan ismerheted a vilagot, biztos egesz eletedben atomeromuvekben jatszottal mecs bokszokkal


"szadista" nagyszeru megallapitas


Isten Elore tud minden kovetkezmenyt ezt mar irtam valahol lathatad, de a valasztas meg a tied, attol meg hogy tudja hogy majd karhozat vagy megvaltas lesz a lehetoseged, ezt a kettot ismeri es tetteid, es a valasztasi lehetosegeid, de nem befolyasol a valasztasaidban, ezt engedte meg neked onzetlenul, szeretve (de azert szadista biztosan...)


"Mennyekben" az lesz, miert legyen mar most evilagon ugyanaz mint a Mennyben? szinten a gonoszokat kiiktatnad a kepletbol mint kategorikus letezo csoportot


eleve elrendeles, predesztinacio nem letezik, legfeljebb a Satan hiteti el a hitetlenekkel (de ha hitetlenek akkor hogy hiszik el ezt?)


epp a hosszu emberi tortenelem soran tanitotta Isten az embereket

igen most eppen magara hagyta oket

de ez kozhely dolog igy nem tudom miert ugy hoztad fel mintha Isten nem tanitotta volna az emberiseget a jora a szabadakarat helyes felhasznalasara


"csak ennyit" mit? emberi szemszogbol tekintesz ra

a vilagot nem hagyja cserben sosem


atomeromuvet nem tudom miert hoztad fel


talan arra gondolsz ogy valakik csak gonoszak valakik csak jok?


az elet maga arnyalt,

sokat felhozzak hogy arnyaltabbak a dolgok, nem fekete es feher

ez az eletre igaz

igy nem tudom mit akartal azzal kifejezni hogy fel akar robbani vagy leall

ha ember felrobban vagy leall mindket esetben meghal :P


a jo rossz pedig allandoan "viaskodik" az emberben


mert kit ne csabitana a rossz? a rossz az kecsegtet minket, boldogsaggal elvezettel

de valojaban megsem azt kapod a mar eletedben sem amit remelsz erte

erre talan magad is rajosz

2017. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
16%

"A keresztény Isten léte valóban lehetetlen egyébként.


Egy általában vett Isten léte nem."

:)))))) És elérkeztünk a lényeghez. Mindent, csak a Bibliát ne:)))

2017. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim ***** válasza:
95%

# 55


Nem erről van szó. Úgy általában véve az összes monoteista vallás istenének léte lehetetlen, mert ezeket mind jónak képzelik el. Ha valaki rámutat, hogy Isten "szabad akaratot" adott és emiatt romlott a világ, az rendben is van, csak akkor már Isten nem jó, mert akkor számára a jónál fontosabb a szabadság. Ez pedig ellentmondásban áll Isten végtelen jóságával, ezért egy ilyen Isten léte szerintem megalapozottan tagadható.

2017. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
67%

"Közveszélyes Kontár Isten maga a Let ezt 43% os is irta valahol azt hiszem 44"

Nem gyakoris szállóige ez.


A skolasztikusok, elsőként talán Duns Scotus, Anzelmus, Aquinói Szt Tamas. majd Meister Eckhart


[link]



Esse est Deus. Isten a Lét.

2017. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
23%

"Egy általában vett Isten"

Azt úgy írjuk: "isten".

Igazad van. De sajnos a keresztények ettől valahogy nem lesznek boldogok...

2017. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:

# 58


Olvastam már mindkét írásmóddal is, de alapvetően igazad van.

2017. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
100%

@msfifa2

Hát ebbe nem megyek bele. A hit a kapu ezek belátásába, hogy Isten az abszolút jó és miért jött be a szabad akarat miatt a bűn a világba. Ezek szellemi dolgok, nektek érthetetlen bolondság. Én nem látom be azt az ellenmondást, és kifejezetten fel tudtam oldani. Sokszor meg is lett beszélve a GYAk-on. Tartsd úgy, ahogy tartod, én meg úgy tartom, ahogy tartom:)

2017. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!