Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/105 anonim ***** válasza:
73%

"És még a gyerekszobás történet folytatásaként leírnám, hogy ez ám úgy kezdődött, hogy Ádámka kapott egy fsz-a szobát, és Isten azt mondta neki, hogy "Ádika, tessék itt ez a szép szoba, érezd magad jól benne, de ne csinálj rendetlenséget, mert felpofozlak". Ádika rendetlenséget csinált, Isten felpofozta. Mi meg megkaptuk ezt a rendetlen szobát, és Isten azt mondja, hogy "Fiam, igaz, hogy az ük-ük....ükapád csinált itt kupit, de téged foglak addig pofozni, amíg rendet nem csinálsz, ha meg egy bizonyos határidőig nem csinálsz rendet egyáltalán, akkor még meg is öllek.""

A folytatást kihagytad, pedig az a lényeg. Az apa annyira szereti a gyerekeit, hogy magárra vállalja a felelősséget mindenért, és aki akar visszatérhet a rendbe rakott szobába, ráadásul magasabb szintű élőlényként.

És azt se feledjük, hogy bár megörököltük a rendetlen szobát, nem lett volna kötelességünk tovább rombolni, rendbe is rakhattuk volna. Isten így megtanította az istenfiaknak, hogy valójában milyen undorító mocsok a bűn és a kiutat is megadta.


"amíg rendet nem csinálsz, ha meg egy bizonyos határidőig nem csinálsz rendet egyáltalán, akkor még meg is öllek"

Nem pontos. Isten vállalta a rendberakást (Jézus), és mi ezt vagy elfogadjuk vagy nem.


Én elfogadtam, Te nem. Ez van. Ez utóbbit sajnálom

2017. júl. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/105 anonim ***** válasza:
67%

Gyönyörű aranykertet örököltünk!


"Peruban a főtemplom szentélye mögött rejtett kert volt. Magas falakkal vették körül, a kapun csak a király, a főpap és néhány beavatott léphetett be. A kertben minden aranyból volt. Aranyból voltak a fák, a fák ágai, s az ágak levelei; aranyból volt a fű, az utakat szegélyező fűkocka; a földet aranyporral szórták be. Aranyból voltak a virágok, a lépcsők, a pillangók, a fákon ülő madarak, az állatok, amelyek ott hűsöltek az aranyfák tövében, vagy az arany pázsiton napoztak; aranyból volt a kert közepén álló ház, és annak minden része: a kilincs, a küszöb, a padló, a tető és benne a bútorok, a székek, az asztalok, az ágyak és az edények.

Az aranykert nem a királyé volt, nem a főpapé, nem a papságé vagy az egyházé. Mint ahogy az arany Peruban nem lehetett senki ember tulajdona, a kert sem volt az. A szent kert a világnak az az állapota és képe, amilyen a világ eredetileg volt, s amilyen végül is lesz. A világ képe akkor, amikor a Teremtő kezéből kikerült, és amikor az ember a Teremtőnek visszaadja. Az újszülött világ, az első világ, és az utolsó világ, a megdicsőült világ. Az ősi aranykor, amit Isten teremtett, és a végső aranykor, amit az ember teremt. És a világ magja: a tulajdonképpeni és a valóságos világ. Az a világ, amelynek a kerten kívül fekvő alakja lehet bármilyen sötét, romlott, mulandó, gonosz, örökké változó - lehet bármennyire magántulajdonná, millió darabra tépve és szaggatva, lehet hideg, fagyos, állhatatlan, cseppfolyós, az aranykert változatlanul ragyog belül a dolgokban, az emberekben, az időben, ott van romláson, mulandóságon túl és kívül és felül. Az aranykert a világ ősképe, amely a világban elmúlhatatlanul él. A szent kert úgy terül el a főtemplom mögött rejtve, csak a beavatottak által ismerten, ahogy a világ mélyén nyugszik a szent kert: aranykert, paradicsom, elízium, az öröklét azok számára, akik tudják: ez volt a világ, az ember, és ezzé kell lennie.

Ember, a világot ezzé kell tenned! Te voltál az, aki ezt az aranyvilágot porrá és homokká, kővé, sárrá, mulandó és értéktelen, otromba anyaggá, feloszló hússá és halandó életté tetted! Ne felejtsd el, ember, hogy vétkedet jóvá kell tenned és a világot vissza kell vinned oda, ahonnan lerántottad! A világot újra aranykertté kell tenned!"

[link]

2017. júl. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/105 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Az előttem írt 102 választ nem olvastam el; elnézést kérek, ha írok olyat, amit már előttem írtak.


Mivel úgy látom, a szenvedés kérdése, ami Téged elsőrenden foglalkoztat, ezért elsősorban erre koncentrálva válaszolok.

Ártatlan ember nincsen az ÚR Jézuson kívül. Ő meg értünk szenvedett.

A szenvedés az ember bűnének következménye. Legfeljebb az igaz, hogy szenvedés mértéke nem mindig arányos az adott személy bűnével.

Annak az embernek az esetében pedig; Aki Krisztusban Újjászületett (azaz a szó Bibliai értelmében megtért) a földi élet vége nem tragédiát; hanem a mennyország örömét jelenti.


Keresd bűnbánattal Krisztust, tedd el az Ő kezébe életed, és Te is meg fogod tapasztalni kegyelmét. Aztán pedig fejlődj a Hitben.


Ha kérdésed van, írj!


Egyébként

2017. júl. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/105 anonim ***** válasza:
50%

Létezik a teremtő !!! Csak nem úgy ahogy te azt magadnak elképzelted : )


A valóság befogadása , nehéz az embernek !!!

De TE látod a valóságot , hát mond el neki : )

Kapsz választ , ha tényleg felkészültél rá !!!

Csak őszinte érdeklődésre kapszhatsz őszinte választ : )

2017. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/105 anonim ***** válasza:
Létezik igen.Ezzel mindenki tisztában van hogy van egy hatalom ami emberfeletti csak nem mindenki nevezi Őt Istennek.Ennyi.
2017. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!