Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? 20/l

Létezik Isten? 20/l

Figyelt kérdés

Közel 10 éve majdnem minden vasárnap ott vagyok a templomban. Imádkozni is szoktam, hiszek Istenben. Legalábbis hittem, de már sok mindent nem értek.


Ha létezik, miért van ennyi betegség, miért szenvednek ártatlan emberek? Miért mindig a jók mennek el,miért mindig ők betegek? Isten hol van ilyenkor? Ha annyira szereti a gyerekeket, mirt hagyja őket szenvedni?

Nekem ez már magas, én szeretnék benne hinni, elfogadni őt. De megmondom őszintén félek is tőle. Ha jó ember vagyok, akkor nem lesz hosszú életem és ehhez hasonlók. Félek a haláltól is. (Református vagyok)


2017. júl. 11. 13:00
 71/105 anonim ***** válasza:
28%

Én leírtam NAGYON röviden és érthetően a gondolataimat.

Hasonló választ itt nem láttam leírva. Kilométeres idézeteket igen, de amikor a lényegét kérdezem röviden, akkor csak a mellébeszélés jön.


Az atomerőműhöz egyáltalán nem konyítasz, az isten végtelenségét pedig ha képes lennél felfogni, akkor nem mondanál ilyen butaságokat. Tudod, a végtelenségnek KÖVETKEZMÉNYEI vannak. Ha valami végtelen, az nem lehet közben véges is. Ha valaki pl. végtelen jó, akkor semmiféle gonosz dolgot nem engedhet meg egyetlen pillanatra sem. Egy kicsit gonosz dolgot sem. Ugyanez a helyzet a végtelen igazságossággal.

2017. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
25%

"#47. Színvonallal érvelés. Ez valami új? Attól jobban fog létezni Isten?"

Légyszi ne legyél erőltetetten butus és ne szalmabábozz:( Ti maradjatok az unikornisnál, én megmaradok bonyolultabb, magasabb szintű gondolkodók írásainál. Engem nem zavar, ha Dawkisnt olvasol, nem befolyásolja az üdvösségem.

Természetesen nem tekintettem a színvonalat bizonyító erejűnek, így nem kell agyvérzést kapnod.

Na siessetek, szalmabábozzatok és anyázzatok gyorsan, mert nemsokára mennem kell:)

2017. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 anonim ***** válasza:
25%

"Az atomerőműhöz egyáltalán nem konyítasz, az isten végtelenségét pedig ha képes lennél felfogni, akkor nem mondanál ilyen butaságokat. "

Akkor gyerekeskedjünk:) Szerintem te nem értesz hozzá (bár nem tudom, mit akarsz az atomerőművel:) Szerintem nem mondtam butaságokat, szerintem te mondtál

Ez így jó neked? Megfelelő színvonalú társalgás


"Ha valaki pl. végtelen jó, akkor semmiféle gonosz dolgot nem engedhet meg egyetlen pillanatra sem. "

Miért? A pillanatnyi rosszból a jóságával még jobbat fog kihozni és a szabad akarat sem sérül. Lsd. az első ember ádámi, a második krisztusi. Máris magasabb színvonalú lettem, mert szabad akarattal az életet választottam. Látod, ezért nem tudod felfogni ezeket, mert alapvető keresztényfilozófiai ismereteid nincsenek.

Nagyon rákattantam a színvonal szóra:))) Te meg az atomerőműre:) Idén vettétek a suliban, vagy mi?

2017. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
27%

"Megfelelő színvonalú társalgás"

Csak az a helyzet, hogy minden értelmes ember látja, melyikünk nem ért a dolgokhoz.

Vagy te csak a nálad butábbakhoz szólsz? Mert akkor jól csinálod - csak az a kérdés, hány ilyen ember téved ide. Remélem, nem sok!


"Miért? A pillanatnyi rosszból a jóságával még jobbat fog kihozni"

Ezt hívják kompromisszumnak, és egy végtelen isten NEM kényszerül kompromisszumokra!

Egy végtelen istennél az első pillanattól az utolsóig CSAK az történik, amit ő akar! Ha rossz történik, akkor kifejezetten AKARTA a rosszat!

2017. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
25%

"Ezt hívják kompromisszumnak, és egy végtelen isten NEM kényszerül kompromisszumokra! "

Nem kényszerül


"Egy végtelen istennél az első pillanattól az utolsóig CSAK az történik, amit ő akar! Ha rossz történik, akkor kifejezetten AKARTA a rosszat!"

Ezzel buktattad a szabad akaratot. És nem ismered az akarta és a megengedte közti különbséget

A gyereked nem rak rendet, és te ezt megengeded, hogy érezze magát rosszul a rendetlenségben. Ezzel te nem akartad, csak megengedted a rendetlenséget. Szerinted viszont akartad is

A gyerek egy megengedett rossz miatt megtanul egy nagyobb jót, elkezd rendet rakni. Jó esetben. Mint az embernél. Rossz esetben nem rak rendet, élvezi azt. Ateistáknál ez a meg nem térés

2017. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
25%
Aki az atomerőműhöz jobban ért az egyből jobban ért az evolúcióbiológiához?
2017. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
0%

"nem ismered az akarta és a megengedte közti különbséget"

Ez megint csak kompromisszum, ha valaki NEM a legjobbat akarja és te mégis megengeded neki.

Mondom, hogy képtelen vagy felfogni a végtelent... egy végtelen isten NEM kényszerül ilyen kompromisszumra. Ő csak és kizárólag a legjobbat engedi meg, és mivel végtelen, erre végtelen eszköztára is van. A szabad akarat teljes tiszteletben tartásával.

NEM ENGEDI MEG, hogy rossz is történjen.

2017. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
25%

"Ez megint csak kompromisszum, ha valaki NEM a legjobbat akarja és te mégis megengeded neki. "

Ez nem kompromisszum, ez tanítás. Én úgy leszek tökéletes istenfi, hogy ismerem a jót és a rosszat. Ádám úgy volt tökéletes, hogy nem ismerte. Na? na?:))


"Ő csak és kizárólag a legjobbat engedi meg, és mivel végtelen, erre végtelen eszköztára is van. A szabad akarat teljes tiszteletben tartásával. "

És ha szabad akarattal rosszat akarok elkövetni? Elmondom, hogy oldja meg Isten. Mindig a jóra motivál, de én ezt gátolhatom. "Másként fogalmazva: a cselekedet azáltal válik bűnössé, hogy az ember korlátozza vagy megállítja akaratának Istentől eredő lendületét, amely az egyetemes jó felé mutat. "


Fogalmad sem volt, hogy Isten a jóra motivál mindig, ugye? Meg még sok dolgot nem tudsz


"NEM ENGEDI MEG, hogy rossz is történjen."

Ne kiabálj, ne mutasd ki a zavarod!

2017. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
35%

Azért a képlet nem ilyen egyszerű.

A gyerek ül egy szobában. A szülő lelépett, a gyerek sose látta, csak van aki azt állítja, hogy létezik. Most a többi gyerek próbálja megmagyarázni, hogy rendet kéne rakni, mert különben dá-dá lesz, csak az egyik szerint a dolgokat ide kell pakolni, mások szerint meg oda, egyesek szerint szín alapján kell szétválogatni a zoknikat, míg mások meg azt mondják, hogy méret szerint. Mi meg ülünk, és várjuk, hogy döntse már el valaki végre, hogy hogy p-be rakjunk rendet, de nem mondja el senki, csak annyit, hogy a szülő (állítólag) vissza fog jönni, és még ha rendet is tettünk, ha rossz helyre tettünk akár csak egy zoknit is (amiről azt se tudtuk, hová kéne tenni) akkor is elvágja a torkunkat.

Na, összegeztem nagyjából, hol áll a vallás jelenleg.

2017. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
38%

" Azért a képlet nem ilyen egyszerű.

A gyerek ül egy szobában. "

Szalmabáb. A példát a szemléltetés miatt hoztam, nem pedig új vitatárgynak


" A szülő lelépett, a gyerek sose látta"

Isten nem lépett le


"egyesek szerint szín alapján kell szétválogatni a zoknikat, míg mások meg azt mondják, hogy méret szerint. Mi meg ülünk, és várjuk, hogy döntse már el valaki végre, hogy hogy p-be rakjunk rendet"

Ott van a Biblia. Tudod, a keresztények azt követik, most pedig keresztényekkel beszélgetsz, nem az összes vallás képviselőivel. Szedd össze magad, fiú!

2017. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!