Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/345 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise, előrehaladott paranoid téveszméid vannak. Az sem világos hogy egyáltalán keresztény vagy-e.



Emlékeztetőül, akik szerint a szeretet az egyetlen törvény és ez felülír mindent:



Máté 19:16 Odament hozzá valaki, és ezt kérdezte: "Mester, mi jót tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?"

Máté 19:17 Ő így válaszolt neki: "Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."

Máté 19:18 Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

Máté 19:19 Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.



Tehát a szeretet csak egy parancs a sok közül. Itt tartottunk.

Akik úgy gondolják hogy az Ószövetség rájuk nem vonatkozik, mi alapján válogatnak a parancsok közül? Amelyik szimpatikus az jöhet, vagy amit könnyű betartani?

2017. ápr. 24. 21:17
 192/345 anonim ***** válasza:
93%
Például én nem szoktam hibátlan bárányokat áldozni. Meg embereket se túl gyakran kövezek meg.
2017. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/345 anonim ***** válasza:
93%

téveszméid neked vannak és súlyos mániád kérdező, már mondtam is, most bosszút álltál, rendes ószövetségi hited szerint, jól van. 1:1

"Az sem világos hogy egyáltalán keresztény vagy-e. "

És? Sötét, kisstílű tudatodban nem világos semmi.

Terólad sem tudjuk, milyen csoporthoz tartozol, hogy tisztaszívű, jólelkű Krisztus-követő nem vagy, csak annyi a biztos.

De rákérdezhetek? te valami vérbíró vagy itt?

----------

Na igen a szeretet "csak egy parancs", akár ki is hagyható.

Fontosabb hogy a gyakorin pontozzál, és mániákusan számon kérjed az emberektől a 613 parancsot, amit persze nem tartasz be, mert nem is lehet.

-----------------

Róm. 13.8: Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

2017. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/345 követ62 ***** válasza:
100%

Kedves Tequila!


"Leborulok nagyságotok előtt, követ."

Nem ezért írtam, amit írtam, csak, hogy egy kicsi képed legyen az adventistákról.


"Lehetne kérni is? Lehetne úgy tevékenykednetek, ahogy itt pl. Péter - mindig segít - és SOHA nem macerálja a katolikusokat?"

Értsd meg ez nem macerálás. Én még egyetlen helyen sem írtam, hogy mindenki legyen adventista. Csak szertném, ha mindenki mélyen kutatná a Bibliát! Miér olyan nagy baj ez?


"Csak mert szerintem elég nagy bajok vannak a világban, nem kellene a keresztényeknek egymást marniuk, mert akkor a kereszténygyűlölők röfögve-röhögve nyernek.

*

Békességet hagyok rátok. Az én békémet adom nektek. Nem úgy adom nektek, ahogy a világ adja. Ne nyugtalankodjék a szívetek, s ne csüggedjen. (Jn 14; 27 )"


Én is szeretnék békességet, de Jézus azt mondta Mt.10:34 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem, hogy kardot." Sajnos nem is lesz békesség míg Jézus vissza nem jön.

Vajon mit takar az, hogy nem békességet hozott Jézus?

Azt, hogy az Isten ígéje vitákat gerjeszt.

Azok akik menteni próbálják azokat akik helytelen tanításokat követnek támadások érik. De nem baj, ha együtt lehetünk boldogok az örök életben.


NEM A KATOLIKUS EMBEREKKEL VAN A BAJ! HANEM A KATOLIKUS HATALOMMAL ÉS BENNE A TANÍTÁSAIKKAL!


Erről nem tehetnek az egyszerű emberek aki között rengeteg igaz hívő van és én hiszem, tudom, hogy több fog küzüllük üdvözülni mint az adventisták közül, ha CSAK a törvény megtartása lesz nekik fontos.

És nem HOZZÁ CSATOLVA a szeretet által munkálkodó hit. Jak.2:22,24,26. (Ez is adventista tanítás, csak berkeken belül)


És ennek csak egy része, hogy mit eszik az ember. Ráadásul nem ez az első amivel nyitunk. Mert ahogy Jézus ígérte a Lélek vezet el minden őszinte embert, minden igazságra.

2017. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/345 anonim ***** válasza:
93%

kösz, követ, sok igazság van a soraidban

a "hatalommal " már nincs itt gond, az összes vallás dekadens, padlón van - nézz körül, rengeteg embernek a pénz az isten és a templom a bank, az önzés a birtoklásvágy mindennél erősebb.

Bírvágy-kéjvágy-hatalomvágy mozgatja ezeket az embereket- és mint valami örvény húzza le egyre nővekvő erejével


"és én hiszem, tudom, hogy több fog küzüllük üdvözülni mint az adventisták közül, ha CSAK a törvény megtartása lesz nekik fontos. "


Ez biztos így van. A mai "hatalom" szerint is így van ám, ne a középkorban élünk..

- egy jezsuita folyóiratban olvastam, egy világi rendről (igen, "egy világi rend") Nem tartoznak semmilyen valláshoz, talán még materialisták is, hogy A 613 törvényen nem rágódnak, mint egy mócsingon, az biztos :D... Orvosok, ápolók elmentek egy ázsiai lepratelepre gyógyítani- ott élnek, gyógyítanak, vigasztalnak. Él bennük Krisztus.

A Vígasztaló - ( az eljövendő kor Buddhája Maitréja Buddha- a részvét és szeretet vigasztaló Buddhája- milyen érdekesen egy pontba futnak a szálak)

--------------------


És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.

Jn14,16

2017. ápr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/345 anonim ***** válasza:
93%

nah legvégül, egy tanmese, amiből a kedves ítélőbíró kérdezőnk is megértheti, hogy mi a bajunk vele - hol van ő elakadva:

eredetileg egy buddhista koanból, ahol a vándorok csónakon átmennek a folyón, majd az egyik fölkapja a csónakot és a szárazon viszi magával, holott tudható, hogy további úton nem lesz folyó, "de az segített átjutni a vízen".


Két szerzetes - egy öreg és egy fiatal - a kolostorba tart. Egy megáradt folyón kell átkelniük. A folyó partján egy fiatal nő áll, micsoda veszély, kísértés egy cölibátusban élő embernek!

Az öreg szerzetes elfordítja a fejét, tudomásul sem veszi a nő jelenlétét. A fiatal egyszerűen odamegy, a karjába veszi a lányt és átviszi a folyón.

Ezután a két szerzetes szótlanul gyalogol tovább.

Végül az öreg nem bírja tovább, kifakad, megfeddi a fiatalt, hogy miért tett ilyet, nem szabad, a fogadalom tiltja.

A fiatal csak ennyit mond:

- Én letettem a lányt a folyó túlpartján, de te még mindig cipeled.

2017. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/345 anonim ***** válasza:
28%

"Vajon mit takar az, hogy nem békességet hozott Jézus?

Azt, hogy az Isten ígéje vitákat gerjeszt."


Hát nem. idéznéd Isten igéjét, ami alapján úgy értelmezed ezt a részt. hogy ez erről szól? Ha értenéd ezt az idézetet és az utána lévő részt, békesség lenne a szívedben. Ti a jó és a rossz tudásának gyümölcsét eszitek nap mint nap. Az élet fájának gyümölcse el van rejtve előletek. az ószövetség, a törvény gyümölcse halált nemz, a békesség, Jézus fegyvere, békességet nemz, az életet adja.

2017. ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/345 követ62 ***** válasza:
100%

Kedves 197-és.

Te el sem tudod képzelni, hogy az én szívemben mekkora a békesség van. Es ha, hiszed, ha nem szeretet az emberek iránt. Még irántaid is.

Nem volt ez mindig így, de az én drága Jézusom arra biztatott: "Kérjetek és adatok néktek."

Tehát meg tettem. Es már azt is tudom szeretni aki nagyon bántott.


Csodálatos érzés, próbáld ki!

És persze ezt állandóan kell kérni, mert magunktól nem tudjuk fenntartani.


Sok áldást neked!

2017. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/345 Girgoy ***** válasza:
90%

Kérdező! Még a 177-esre reagálnék. :)


Az Apostoli Zsinat egy olyan aktuális - ámde globális - problémát volt hivatott kezelni, hogy ugyebár addig a kereszténység a zsidóságból nőtt ki a zsidóknak ígért Messiás tevékenysége nyomán, de fokozatosan kezdtek rájönni, hogy az egész világnak szól az Evangélium, miután a Szentlélek kiáradt a pogányokra is, és ők még nagyobb arányban is kezdtek megtérni, mint a zsidók. Felmerült a jogos kérdés, hogy akkor mennyire őrizze meg a zsidó jogfolytonosságot a kereszténység. Erre mondtak az Apostolok és a Szentlélek egy igen praktikus dolgot, miszerint maguk a zsidók sem tartják meg a törvényt, hát akkor a pogányokra minek tegyenek fölösleges igát? Életszerű megoldás. :) A Törvény felsorolt részei is kb. azt voltak hivatott rendezni, hogy olyan dolgok közül, amik különbségek a pogányok és zsidók között, de hasznos lehet megtartani a pogányoknak is, mit írjanak elő nekik, amit még nem nehéz megtartani, de azért gusztustalan lenne, ha tovább követnék. Nyílván pl. az emebrölést és egyéb polgárilag is büntetett bűnöket nem kellett szabályozni, mert ezeket maguk a pogányok is betartották (vagy be kellett tartaniuk) saját törvényeik szerint. A paráznaság és bizonyos étkezési szokások viszont valszeg nem voltak kellőképpen szabályozva a pogányoknál, de úgy gondolták, azért ebben közelítsenek az ideális jelleghez. Az azonban, hogy az étkezési szokások közül beemeltek dolgokat (vér, fulladt állat), jelzi, hogy egyébként a többi étkezési szokást nem tartották fontosnak a pogányok számára a köztük lévő különbségek közül.


Az ÓSZ-i rendszert pedig fokozatosan felváltotta a keresztény Egyház böjti gyakorlata. Ez már nem a tiszta és tisztátalan állatok általános megkülönböztetésén alapszik, hanem inkább bizonyos ünnepekhez, eseményekhez kötődően ír elő egyfajta megtisztulási gyakorlatot. A böjti időszakban pl. mindenféle állattól tartózkodni kell, sőt a szigorúbb böjtben a tejtermékektől, feldolgozott élelmiszerektől is. De enyhébb szakaszokban pl. a tengeri állatok megengedhetők és csak a szárazföldiek vannak tiltva. A léyneg az, hogy van egyfajta éves ciklus, amiben az étkezéssen való módosításokkal a hívők jobban ügyelnek magukra. A böjt tulajdonképpen egyfajta eltávolodás a mértéktelen fogyasztástól a mértékletes, uralt, paradicsomi állapot felé. A Paradicsomban ugyanis szintén növényeket ettek a bűntelen emberek és nem állatokat.


De az étkezés nem dogmatikai kérdés, hanem csak gyakorlat,. Tehát nem kőbevésett. Nem öncélú, hanem mindig valamilyen lelki gyakorlathoz kötődik, azt segítik elő. Egyébként értelmetlen.

2017. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/345 A kérdező kommentje:

Kedves Girgoy


"Erre mondtak az Apostolok és a Szentlélek egy igen praktikus dolgot, miszerint maguk a zsidók sem tartják meg a törvényt, hát akkor a pogányokra minek tegyenek fölösleges igát? Életszerű megoldás.A Törvény felsorolt részei is kb. azt voltak hivatott rendezni, hogy olyan dolgok közül, amik különbségek a pogányok és zsidók között, de hasznos lehet megtartani a pogányoknak is, mit írjanak elő nekik, amit még nem nehéz megtartani, de azért gusztustalan lenne, ha tovább követnék. :)"



Magyarul saját kedvük szerint válogattak Isten törvényei között, ahogy itt is egyes válaszolók teszik.

2017. ápr. 25. 22:25
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!