Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/345 KZitus ***** válasza:
Elnézést kérdező,de csak a disznóhús fogyasztásáról írtam a válaszomban, mert erről kérdeztél...nincsen szó a kérdésedben emberölésről....de ha akaraod szívesen :-)
2017. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/345 anonim ***** válasza:
76%

"Rosszul tudod. Az első követői zsidók voltak és ahogy a bibliai versek is igazolják Jézus zsidó volt és zsidókhoz szólt. "

Akik Jézus tanításait követik, nem a zsidók hanem a keresztények. Persze egy zsidó származású ember is lehet keresztény, de hitében keresztény lesz. Mit olyan nehéz ebben felfogni?


"Továbbá ahogy az egyik válaszoló írta, Jézus nem evett disznót és betartotta a törvényeket ami rólad nem mondható el mert nemcsak hogy nem tartod be de azt állítod el lettek törölve, szóval te nem Jézust követed."

Semmiről nem állítottam egy szóval sem hogy el lenne törölve. Az már régen rossz, ha hazugságokkal operálsz, és nem is keresztényi...


"Akkor a tízparancsolat sem mérvadó neked? Csak mert az is a zsidóknak íródott. Hogy döntöd el melyik törvény vonatkozik rád?"

A tízparancsolatot Jézus is tanította.


"Az a helyzet hogy mégiscsak szelektálsz saját kedved szerint."

Ez még mindig csak rád igaz. Itt eddig kétféle ember járt, aki mérvadónak tekinti a 613 ószövetésgi törvényt és aki nem. Aki viszont szelektált közöttük, az a egész vita alatt kizárólag te voltál.

2017. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/345 anonim ***** válasza:
45%
163-as válaszoló Jézus bizonyítottan kezet sem mosott étkezés előtt, remélem ebben is Krisztus követő vagy.
2017. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/345 anonim ***** válasza:
29%
tegye fel a kezét, aki úgy gondolja, hogy Jézus a szerint fogja megítélni, hogy mit evett?
2017. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/345 Girgoy ***** válasza:
77%
Hali! Nem tudok most ennyi mennyiséget végigolvasni, de ha valódi a kérdés és nem egy végtelen kötözködés, akkor arról van szó, hogy Péter látomásában (ApCsel 10) Isten kijelenti, hogy minden tisztátalan állatot megtisztított. Az ApCsel 15-ben leírt zsinat pedig a paráznaságon, véren és fúlva holt állat fogyasztásán kívül más törvényt nem tett kötelezővé a nem zsidó keresztények számára. Innentől kezdve a keresztények is azért esznek, amiért a nemkeresztények: mert olcsó és finom (már akinek).
2017. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/345 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Giroy!


Úgy tűnik, hogy kicsit félreértetted az Apostolok cselekedetiben leírt történetet. Ugyanis itt arról van szó, hogy Péter kapott egy látomást, amelyben valóban elhangzott egy olyan mondat, hogy "amiket az Isten megtisztított, te ne mondd tisztátalanoknak" (10:15), de ha figyelmesen elolvasod az utána leírtakat, akkor magad is meggyőződhetsz róla, hogy ez a látomás nem az állatokról szólt, a 28. versben ugyanis ezt olvassuk: "És monda nekik (Péter): Ti tudjátok, hogy tilalmas zsidó embernek más nemzetbelivel barátkozni, vagy hozzámenni; de nekem az Isten megmutatta, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan embernek." Ezek alapján egyértelmű, hogy a látomás nem a tisztátalan állatokról szólt, hanem a tisztátalannak gondolt emberekről.


Az Apcsel. 15-ben leírt zsinat zárógondolata pedig így hangzik: "Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlva holt állattól és a vértől. Mert Mózesnek régi nemzedékek óta városonként megvannak a hirdetői, mivelhogy a zsinagógákban minden szombaton olvassák." (20-21)


Üdv. Péter

2017. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/345 A kérdező kommentje:

"Az ApCsel 15-ben leírt zsinat pedig a paráznaságon, véren és fúlva holt állat fogyasztásán kívül más törvényt nem tett kötelezővé a nem zsidó keresztények számára."


Egy zsinaton döntötték el hogy Isten melyik törvénye kötelező? Egyesek nagyon el vannak tévedve. Emberölés tilalma sem érvényes akkor?

2017. ápr. 20. 21:41
 178/345 követ62 ***** válasza:
70%

"ismertem vegánt, rákos lett fiatalon. ismertem 90 éves nénit, cigivel a szájában, és disznót ebédelt. milyen népi hagyományokról beszélsz te nekem? ki beszélt népi hagyományokról?"


A jó és gonosz tudásának fáján a gyümölcs teljesen egészséges volt. Nem mérgezett, nem gusztustalan. Látványra is gyönyörű lehetett. NEM A GYÜMÖLCSEL VOLT A BAJ! A kígyó is evett belőlle és nem lett tőlle baja.

Hanem azzal, hogy Isten azt mondta NE EGYÉL és az emberpár ezt semmibe vette. Biztos vagyok benne, hogy több ezer gyümölcs fa volt az édenbe. Miért nem érték be azokkal?

A bűn nem más mint az ENGEDETLENSÉG. Amit a mai napig folyamatosan gyakorl az emberiség.

Én is ettem sokáig a disznóhúst. Volt is kedvenc részem benne.

De miután megtudtam, hogy Isten nem szeretné, hogy egyem tovább nem ettem. Ennyi. Ő az alkotóm. Jobban tudja mi jó nekem mint én magam.

Itt az ENGEDELMESSÉG a lényeg. MIT MOND ISTEN SZAVA?


Hogy ki mennyire lesz, vagy nem lesz beteg, függ a genetikájától és a környezetétől is. Viszon nekünk ki kell iktatnunk a rizikófaktorokat és mindent Istenre bízni.

2017. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/345 anonim ***** válasza:
3%
Disznó az egyik legmocskosabb állat. Még a ürüléket is megesz. Ez beépül a húsába, ti pedig ezt eszitek, annak ellenére hogy Jézus tiltotta.
2017. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/345 anonim ***** válasza:
64%

Mutass egy igét, ahol Jézus azt mondja, hogy nem ehetünk disznóhúst. Másrészt pedig, a disznó nem eszi meg a saját ürülékét, nem tudom honnan szedted ezt a hülyeséget. Remélem csirkét nem fogyasztasz, mert az valóban eszik az ürülékben lévő esetleges magvakból.

A disznó meglehetősen okos állat, ellentétben sok buta ember elképzelésével, és megfelelő körülmények között igen tiszta is. Például mindig egy helyre ürít (nem úgy, mint a baromfik), sőt a dagonyázással tisztálkodik is.


Sokadrészt pedig, nem a megevett étel épül be közvetlenül a zsír/izomszövetekbe, hanem az abból felszabaduló szénhidrátok és egyéb hasznos anyagok.

2017. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!