Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/345 anonim ***** válasza:
16%

Mondjuk abban egyetértek Péterrel, hogy törekedjünk az egészséges életmódra... Eszem disznót, de nem mértéktelenül.

És igenis a keresztény törekedjen arra, hogy ne vagy mértékkel dohányozzon, ne füstöljön, mint egy gyárkémény, és ne vedelje az alkoholt. Stb...

2017. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/345 A kérdező kommentje:

"Az igét viszont tudjuk, az eleve válaszol:

1 Mózes

9,3 Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat.

Noé ehetett disznót. "


Szépen kiragadsz egy igét, hogy igazold magad. Csak kicsit kell tovább olvasnod és máris ott a kivétel, mégpedig a vér. És mint tudjuk sajnálatos módon a vér, különösen a disznóvér közkedvelt, sokan fogyasztják.


Itt pedig további kivételek:


Ésaiás próféta könyve 66:17 Elpusztulnak mindazok, akik megszentelik és megtisztítják magukat, de csak azért, hogy kertekben áldozzanak egy középen álló körül, és akik disznóhúst, undok állatot és egeret esznek - így szól az ÚR



Én még mindig nem látom hogy a szeretet miért törölné el az Ószövetségi törvényeket. Talán az Ószövetségi próféták azt tanították az embereknek hogy utálják egymást de tartsák be a törvényt? Ugye hogy nem. Sajnos erre nem kaptam választ, inkább csak személyes véleményeket.

2017. ápr. 18. 20:12
 143/345 anonim ***** válasza:
54%

Azért mert évezredeken keresztül több száz nép élt a földön, amikhez egy szót nem szólt az Isten, de főleg törvényeket nem adott. ezt a törvényt kizárólag csak és csakis a zsidó nép kapta. ez egy prófécia, a zsidó népnek rengeteg profeciát be kellett mutatnia az ünnepeiken és a torvenyeiken keresztül. elég neked csak a tavaszi ünnepeket venned alapul, ami által Jézus kereszthalálát mutatták be, csak hogy a legjellemzőbbet említsem, aznap amikor a bárányt ki kellett választani, Jézus akkor vonult be szamárháton (megjegyzem tisztátalan állaton) Jeruzsálembe. amikor a bárányt le kellett ölni, akkor halt meg. Nem véletlen, hogy nagyon feltűnően korán, mert a próféciának be kellett teljesednie minden vonatkozásban. ezért sem törték el a lábát, ami azt szimbolizálta többek között, hogy a bárányból nem szabadott hagyni semmit sem.

tudod jössz Ezsaiással, de a prófétai beszédhez több kell ám, mint tudni olvasni és gyülekezeti prédikációkat hallgatni.

Jézus csodálatosan közölte veled is, csak sajnos valahogy nem tetszel meghallani. hogy a törvények egytől egyik próféciák:


Mt 5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, ha nem inkább, hogy betölt sem.



Mt 5,18 Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.


kell magyarázni, vagy innentől már menni fog?

2017. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/345 A kérdező kommentje:

143-as, ezek a versek engem igazolnak.


Mt 5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, ha nem inkább, hogy betölt sem.


Ez szerinted mit jelent? Jézus nem azért jött hogy eltörölje a törvényeket, ergo a disznó továbbra is tiltott.

2017. ápr. 18. 23:17
 145/345 anonim ***** válasza:

Kérdező, te hányat is tartasz a Mózesi törvények közül? Mondjuk ami a ruházatot, munkát illeti?


Mert hacsak nem tartod be mindet szóról szóra, elég álszent dolog kijelenteni hogy bármi is téged igazolna, hiszen te magad sem tudod igazolni a saját elképzelésed...

2017. ápr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/345 anonim ***** válasza:
54%

Jézus betölti a törvényeket és beteljesednek a törvények.


drága gyermek, te tök süket vagy. törvényt be lehet tartani és be lehet tartattni. betölteni profeciát lehet. egy törvény nem teljesedik be, még akkor is, ha már el is múlik a világ. drága, az itt tanítás helyett egyetlen szavadba kerül, kérj hallást, Jézus annyira tökéletesen elmondta.

2017. ápr. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/345 A kérdező kommentje:

Kedves 146-os, nem vagyok gyerek és süket sem. Félrebeszélsz. Nem érted Jézus szavát. A törvény vagy hatályban van vagy nincs. Ha Jézus azt mondja nem azért jött hogy eltörölje akkor azt jelenti hogy még érvényes. hogy jönnek ide a próféciák?



"Mert hacsak nem tartod be mindet szóról szóra, elég álszent dolog kijelenteni hogy bármi is téged igazolna, hiszen te magad sem tudod igazolni a saját elképzelésed..."


Mondtam hogy az ilyen személyeskedésnek semmi értelme mert nem az a kérdés hogy te vagy én betartjuk-e. Ha te megszegsz egy törvényt akkor az már nem is érvényes szerinted? :) Már bocsánat de hülye egy felfogás.

2017. ápr. 19. 11:57
 148/345 anonim ***** válasza:
68%

Sziasztok!


A szeretet törvénye valóban mindent felülír, a kegyelem egyedül hit által van, a törvények megtartása nélkül. Sokan vádolnak bennünket azzal, hogy törvénykezünk, amikor elveink vannak, amelyek szerint élünk. De szerintem ez butaság. A törvénykezés az, amikor valakire rá akarom kényszeríteni ezeket az elveket, és sajnos való igaz, hogy vannak olyan adventisták, akik így tesznek, de a többség nem ilyen. Mint ahogyan vannak olyan katolikusok is, akik így tesznek, vagy reformátusok, vagy...fel lehet sorolni az összes egyházat, mert mindenhol vannak törvénykező emberek, de ebből általánosítani butaság!


Jakab apostol leveléből hadd idézzek: "Ha ellenben betöltitek a királyi törvényt az Írás szerint: „Szeresd felebarátodat, mint magadat!”, helyesen cselekedtek. De ha személyválogatók vagytok, bűnt követtek el, és a törvény mint törvényszegőket marasztal el titeket. Mert aki valamennyi törvényt megtartja, de akár csak egy ellen is vét, az valamennyi ellen vétkezik. Mert aki ezt mondta: „Ne paráználkodj!”, ezt is mondta: „Ne ölj!” Ha pedig nem paráználkodsz, de ölsz, megszegted a törvényt. Úgy beszéljetek, és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye ítél meg. Mert az ítélet irgalmatlan ahhoz, aki nem cselekedett irgalmasságot, az irgalmasság viszont diadalmaskodik az ítéleten." (2:8-13)


Üdv. Péter

2017. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/345 A kérdező kommentje:

"A szeretet törvénye valóban mindent felülír"


Akkor szabadon lehet bűnözni, csak közben szeressük egymást? Ugye hogy nem. Akkor mit ír felül?

2017. ápr. 19. 12:34
 150/345 anonim ***** válasza:

"Akkor szabadon lehet bűnözni, csak közben szeressük egymást? Ugye hogy nem."

Valóban ennyire nem érted a szót: szeretet?

Vagy csak tetteted?

2017. ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!