Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/345 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor te nem Jézust követed. "

Miért is? Amennyire tudom, épp a zsidók nem fogadják el a mai napig Őt megváltóként, míg én keresztényként igen. Szóval de, úgy tűnik hogy Jézust követem.


"Te kiválogatod azokat a parancsokat amik szimpatikusak, ami meg nem jön be arra rávágod hogy nincs érvényben. "

Az nem esett le hogy itt egyedül te vagy aki válogatsz? Egy keresztény nem válogat a zsidóknak írt törvények között, hanem an block nem ezeket tekinti mérvadónak.

Itt kizárólag te vagy az aki kiválogatod ami neked tetszik és számon kéred másokon, ami meg neked nem jön be azt egyszerűen nem tartod be. Szép kis öngólt lőttél...


"Mondtam már hogy kicsit sem érdekel mi megy be a szádba vagy hogy az egyes törvényekről mi a véleményed. Az érdelek mit ír a Biblia. Hol van leírva hogy ez a 613 törvény el van törölve?"

Látom nehéz a felfogásod. Hol írtam hogy el van törölve? Annyit írtam hogy nem ránk vonatkozik.

Viszont ha szerinted ezek a mai napig érvényes törvények, akkor te miért is válogatsz? Miért csak a disznóhússal van bajod? A többit miért is nem tartod be, hm?

2017. ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/345 A kérdező kommentje:

Péter, sok ember tisztában van a szeretet fontosságával mégis elkövet olyasmit amit nem kellene és itt nem csak a bűnözésről van szó.



"A szeretetnek a fentiek alapján nagyon is sok köze van tehát az összes törvényhez."


A szeretet csak egy a parancsok közül. Nézd mit mond Jézus:


Máté 19:16 Odament hozzá valaki, és ezt kérdezte: "Mester, mi jót tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?"

Máté 19:17 Ő így válaszolt neki: "Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."

Máté 19:18 Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

Máté 19:19 Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.


Láthatod hogy Jézus azt tanítja csak akkor nyerheted el az örök életet ha betartod a parancsokat. A "szeresd felebarátodat" csak egy parancs a sok közül, tehát nem töröl el más törvényeket.



"A KKO rendbe tartozom (Kereszténygyűlölőket Kardélrehányó Rend)"


Tequila Sunrise, te keresztes lovagnak képzeled magad? :D Inkvizíciót nem akarod visszaállítani? Nekem nem rémlik hogy Jézus azt tanította volna hogy bárkit is kardélre kell hányni, de te biztos jobban tudod :D

2017. ápr. 19. 22:24
 163/345 anonim ***** válasza:
22%

A "keresztény","Krisztust követőt" jelent.


Mivel Jézus sosem evett disznóhúst,én keresztényként szintén nem eszek,hisz ebben is követem őt.

2017. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/345 anonim ***** válasza:
100%
Aki erőszakot követ el,az NEM keresztény,hanem Sátán lovagja.
2017. ápr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/345 anonim ***** válasza:
41%
Jézus körülmetélt zsidó vallású is volt. Valamiért úgy érzem, hogy a logikád gyorsan megbukott.
2017. ápr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/345 anonim ***** válasza:
95%

[elegem van, hogy a keresztények nem tudják megvédeni magukat a mára folytonossá tett alázás és megsemmisítési kíséreltek ellen (hagyománya ez a marxista-leninista nevelésnek, amelyet az itt írók szülei elszenvedtek) - valamint nem írtam sehol, hogy keresztény vagyok, úgy hogy sátánozást piszok gyorsan szüntess 164, érdekességképp megjegyzem, magam nem eszek húst, de ez itt nem érdekes]

---------------

Remélem a magát "igazságos" vérbírónak beállító kérdező szigorúan betartja a 613 mindegyikét ezeket kivált:


„ Ez a Tóra törvénye, amit az Örökkévaló megparancsolt, mondván: szólj Izrael fiaihoz, hogy hozzanak neked egy teljesen ép és hibátlan vörös tehenet, melyen még nem volt járom. " (4.Mózes 19 :1-2) Az így levágott áldozati állatot a táboron kívül elégették, a tűzbe cédrusfát, izsópot, karmazsin fonalat tettek.

A szertartás során a tiszta tisztátalan, a tisztátalan tiszta lett... "

----------

„Már az első napra takarítsatok ki minden kovászost házaitokból...” 2.Mózes 12.15 (tehát kenyeret...)

-----------

" Varázsló asszonyt ne hagyj életben..." (2.Mózes 22:17)

-----------

" Ez a Páskha rendtartása..:

...A zsellér és béres ne egyék abból... " (2. Mózes 12 : 45)

E Törvényt ma is szükséges tehát minden enyhités nélkül megtartani azzal a szándékkal és ha kell könyörgéssel, hogy a köztünk lévö béresek és zsellérek egyszer olyan körülmetélt jövevények (44.vers) , vagy hazatért rokonok lehessenek, akik már a családi asztalhoz joggal leülhetnek.... "


és a többit


"A tűzhelyen, ha húsos és tejes ételt főznek egy időben, ügyelni kell, hogy a tejes étel ne nagyon közel álljon a húsos fazékhoz. Ha tej vagy tejes étel aláfutott a húsos edény alá, meg kell a rabbitól kérdezni, mi a tennivaló."

2017. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/345 KZitus ***** válasza:
29%

Bár Jézus nyílván nem evett disznóhúst, és körülmetélték a nyolcadik napon, ez nem jelenti azt, hogy nekünk keresztényeknek ezeket meg kell tennünk, hiszen a keresztény vallást a keresztelkedése utáni tanítással hozta létre, és ez után kezdte összegyűjteni a tanítányait, akikből végül létrehozta a keresztény gyülekezetet. Az apostolok elsőkézből hallották látták Krisztustól azt, hogyan válhatnak keresztényekké a zsidó vallást elhagyva...az ők példájuk is mérvadó, hiszen az Apostolok cselekedetei leírja, milyen minta szerint működött az első századi gyülekezet. Ők azt mondták:

Cselekedetek 15:28, 29

" Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”


Nincsen szó bármilyen állat evésének a tilalmáról.

2017. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/345 A kérdező kommentje:

"Miért is? Amennyire tudom, épp a zsidók nem fogadják el a mai napig Őt megváltóként, míg én keresztényként igen. Szóval de, úgy tűnik hogy Jézust követem."


Rosszul tudod. Az első követői zsidók voltak és ahogy a bibliai versek is igazolják Jézus zsidó volt és zsidókhoz szólt. Továbbá ahogy az egyik válaszoló írta, Jézus nem evett disznót és betartotta a törvényeket ami rólad nem mondható el mert nemcsak hogy nem tartod be de azt állítod el lettek törölve, szóval te nem Jézust követed.



"Egy keresztény nem válogat a zsidóknak írt törvények között, hanem an block nem ezeket tekinti mérvadónak."


Akkor a tízparancsolat sem mérvadó neked? Csak mert az is a zsidóknak íródott. Hogy döntöd el melyik törvény vonatkozik rád? :D Az a helyzet hogy mégiscsak szelektálsz saját kedved szerint.



"Hol írtam hogy el van törölve? Annyit írtam hogy nem ránk vonatkozik.

Viszont ha szerinted ezek a mai napig érvényes törvények, akkor te miért is válogatsz? Miért csak a disznóhússal van bajod? "


Többen is azt írták hogy el van törölve. Egyébként akkor mi vonatkozik rád? :D Olvasd el figyelmesebben mit írok. Már rég nem csak a disznóhúsról van szó.

2017. ápr. 20. 11:42
 169/345 A kérdező kommentje:

" valamint nem írtam sehol, hogy keresztény vagyok,"


Tequila Sunrise ha nem vagy keresztény akkor mi ez a Kereszténygyűlölőket Kardélrehányó Rend? :D



"Remélem a magát "igazságos" vérbírónak beállító kérdező szigorúan betartja a 613 mindegyikét ezeket kivált"


Kicsit sem izgat hogy neked mi a véleményed az egyes törvényekről. Itt az a kérdés hogy be kell-e tartani vagy sem. Egyébként szerinted ez a 613 törvény Isten törvénye? Csak mert úgy látom nem értesz egyet ezekkel.

2017. ápr. 20. 11:48
 170/345 A kérdező kommentje:

* KZitus


"Apostolok cselekedetei leírja, milyen minta szerint működött az első századi gyülekezet. Ők azt mondták:

Cselekedetek 15:28, 29

" Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól."


Csak ennyi? Nincs benne az emberölés tilalma, lopás tilalma, hazugság, stb. Úgy gondolod ezek megengedettek?



Jézus szavai:


Máté 19:17 Ő így válaszolt neki: "Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."



Tehát be kell tartani a parancsolatokat.

2017. ápr. 20. 11:54
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!