Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/345 A kérdező kommentje:

"Valóban ennyire nem érted a szót: szeretet? "


Te biztosan érted. Gondolom akkor így az utolsó betűig betartod az ószövetségi törvényeket igaz? :D

Áruld már el hogy mi köze a szeretetnek például az étkezéssel kapcsolatos törvényekhez?

2017. ápr. 19. 13:03
 152/345 anonim ***** válasza:
100%

"Te biztosan érted. Gondolom akkor így az utolsó betűig betartod az ószövetségi törvényeket igaz? :D


Mi köze a két mondatodnak egymáshoz????

Mi köze a SZERETET szónak a 613 ókori törvényhez???


"Áruld már el hogy mi köze a szeretetnek például az étkezéssel kapcsolatos törvényekhez?"


A szeretet fogalma úgy jött elő: hogy a keresztényeknek szegezted a kérdést - provokatív éllel. (Most jól kifogok rajtuk, gondoltad ostobán)


És teljesen logikus, keresztényi (még ha téged ez nem érdekel, és nem is érted) hogy le van tojva, hogy mit tilt az ÓSz.


a SZERETET törvénye mindent felülír.

2017. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/345 anonim ***** válasza:
74%

"Mondtam hogy az ilyen személyeskedésnek semmi értelme mert nem az a kérdés hogy te vagy én betartjuk-e. Ha te megszegsz egy törvényt akkor az már nem is érvényes szerinted? :) Már bocsánat de hülye egy felfogás."

Nem egészen, itt egyedül tied a hülye felfogás.

Egy átlagos keresztény az újszövetséget tekinti mérvadónak, Jézus tanításait, és nem a zsidóknak szóló parancsolatokat.

Vagyis teljesen normális hogy egy épeszű keresztény ember nem fog halálra kövezni senkit mert szombaton mondjuk füvet mert nyírni, és emellett ugyanilyen normális az is hogy disznóhúst eszik.

Ezzel ellentétben te kiragadsz egyetlen egyet a mózesi törvények közül, és az alapján ítélkezel mások felett, miközben nem teszel mást csak szelektálsz, egyes törvényeket betartasz, és másokon is számon kérsz, másokat nem.

Ez pedig nem csak pofátlanság de még ostobaság is.

2017. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/345 A kérdező kommentje:

"A szeretet fogalma úgy jött elő: hogy a keresztényeknek szegezted a kérdést - provokatív éllel. (Most jól kifogok rajtuk, gondoltad ostobán)"


Azért tettem fel a kérdést mert érthetetlen. Nem provokációnak szántam. Nem vagy képes válaszolni a kérdésre ezért inkább aggrésszív támadással reagálsz.



"És teljesen logikus, keresztényi (még ha téged ez nem érdekel, és nem is érted) hogy le van tojva, hogy mit tilt az ÓSz."


Az hogy te letojod mit tilt az Ószövetség, nem keresztényi és nem is logikus. Az nem zavar hogy az Ószövetség a Biblia része? Kérdésre úgy látom nem tudsz válaszolni. SZERETET törvénye mindent felülír ? Miért is? Csak mert, de magyarázat nincs :D

Étkezési törvényeket felülírja, de gyilkolás vagy lopás tilalmát is?

2017. ápr. 19. 14:23
 155/345 A kérdező kommentje:

"Egy átlagos keresztény az újszövetséget tekinti mérvadónak, Jézus tanításait, és nem a zsidóknak szóló parancsolatokat."


Jézus zsidó volt és zsidókhoz szólt:


Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.



"Vagyis teljesen normális hogy egy épeszű keresztény ember nem fog halálra kövezni senkit mert szombaton mondjuk füvet mert nyírni, és emellett ugyanilyen normális az is hogy disznóhúst eszik.

Ezzel ellentétben te kiragadsz egyetlen egyet a mózesi törvények közül, és az alapján ítélkezel mások felett, miközben nem teszel mást csak szelektálsz, egyes törvényeket betartasz, és másokon is számon kérsz, másokat nem. "


Nekem ez úgy hangzik mintha te felülbírálnád Isten törvényeit. Nem ragadok ki egyet a törvények közül. Általánosságban is kérdezem. Az a 600 valahány törvény Isten törvénye vagy sem? Ha az, Jézus hol és mikor mondta hogy nem kell betartani ezeket?

2017. ápr. 19. 14:31
 156/345 anonim ***** válasza:
69%

"Jézus zsidó volt és zsidókhoz szólt"

Hogy Jézus emberként zsidónak született az egy dolog. Attól én még nem vagyok zsidó, mert keresztény vagyok.


"Nekem ez úgy hangzik mintha te felülbírálnád Isten törvényeit. Nem ragadok ki egyet a törvények közül. Általánosságban is kérdezem. Az a 600 valahány törvény Isten törvénye vagy sem? Ha az, Jézus hol és mikor mondta hogy nem kell betartani ezeket?"

Én semmit nem bírálok felül, csak helyén kezelem a dolgokat. A mózesi törvények Istennek a zsidó néppel kötött szövetségéhez tartoztak, számomra ettől még a teljes emberiséggel kötött ÚJ SZÖVETSÉG ami mérvadó.

Ahol Jézus megtanította az embereknek hogy a tízparancsolatban is van ami minden más felett áll, hogy nem a táplálkozása határozza meg az embert (rémlik az idézet arról, mi megy be az ember száján és mi jön ki belőle?).


Gyakorlatilag két súlyos hibát vétesz.

1. Ha te magad nem tartod be az utolsó betűig mind a 613 törvényt, akkor neked nincs jogod bárkin is bármit számon kérni e törvényekkel kapcsolatban.

2. Ha te be is tartanád mindezen törvényeket az utolsó szóig, értelme akkor sem lenne a számonkérésednek, mert hiába kapálózol ellene, akkor sem az ószövetségben élünk, és nem zsidók vagyunk.

2017. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/345 anonim ***** válasza:
27%

Sziasztok!


Ha szeretjük egymást nem bűnözünk. Tisztázzuk a fogalmakat!


A szeretet a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája.


A bűn pedig az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája.


A szeretetnek a fentiek alapján nagyon is sok köze van tehát az összes törvényhez.


Egyébként a "nem az fertőzteti meg az embert, ami a szájon bemegy, hanem ami kijön a szájból, az fertőzteti meg az embert" -Jézusi mondás éppen nem a tiszta és tisztátalan állatokról szól, hanem a tiszta és tisztátalan kézzel való evésről... :-)


Üdv. Péter

2017. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/345 anonim ***** válasza:
65%
Péter: a Kolossé levél nektek és rólatok szól. Ezt taníts azoknak, akik azt hiszik, hogy majd a szombat megmenti őket. Hagyjatok minket végre békén az összes tiltással és az álprófétanőtök összes hazugságával.
2017. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/345 anonim ***** válasza:
100%

"Az nem zavar hogy az Ószövetség a Biblia része? Kérdésre úgy látom nem tudsz válaszolni. SZERETET törvénye mindent felülír ? Miért is? Csak mert, de magyarázat nincs :D "


Rengeteg értelmes és jó magyarázatot kaptál itt - de mint egy mániákus hajtogatod a magadét. A mániád orvosért kiált, eredj kezeltesd.

Engem nem zavar, hogy egybekötötték az ÓSZ-gel az Úsz-et.

A KKO rendbe tartozom (Kereszténygyűlölőket Kardélrehányó Rend)

Téged zavar, sőt megakadályoz, hogy megértsd, mit tanított Krisztus. Olyan vagy, mint Kajafás, aki azt mondta, "inkább egy ember vesszen el, mint egy nép, " gátlástalanul halálra kínoznád a megtestesült Logoszt.

Itt is gátlástalanul ásod alá a kereszténységet.

Jobbulást!

.

2017. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/345 A kérdező kommentje:

"Hogy Jézus emberként zsidónak született az egy dolog. Attól én még nem vagyok zsidó, mert keresztény vagyok."


Akkor te nem Jézust követed.


Máté 10:5 Ezt a tizenkettőt küldte ki Jézus, és ezt a rendelkezést adta nekik: "Pogányokhoz vezető útra ne térjetek le, samaritánusok városába ne menjetek be

Máté 10:6 inkább menjetek Izráel házának elveszett juhaihoz.



"Én semmit nem bírálok felül, csak helyén kezelem a dolgokat. A mózesi törvények Istennek a zsidó néppel kötött szövetségéhez tartoztak, számomra ettől még a teljes emberiséggel kötött ÚJ SZÖVETSÉG ami mérvadó."


Te kiválogatod azokat a parancsokat amik szimpatikusak, ami meg nem jön be arra rávágod hogy nincs érvényben.



"Ha te magad nem tartod be az utolsó betűig mind a 613 törvényt, akkor neked nincs jogod bárkin is bármit számon kérni e törvényekkel kapcsolatban. "


Mondtam már hogy kicsit sem érdekel mi megy be a szádba vagy hogy az egyes törvényekről mi a véleményed. Az érdelek mit ír a Biblia. Hol van leírva hogy ez a 613 törvény el van törölve?

2017. ápr. 19. 22:13
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!