Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/345 követ62 ***** válasza:
0%

Azért eszenk disznóhúst a keresztények, mert olyanok mint a lázadó gyerekek.

"Na nehogy már meg mondja NEKEM az apám, hogy mit egyek, vagy mit igyak és, hogy ne drogozzak, meg ne dohányozzak! Mi az, hogy ÉN nem száguldozhatok az autóval, vagy motorral? Majd ÉN eldöntöm mi jó nekem?"


Na kb. így állnak hozzá.

Ja, hogy menetközben beteg lesz, vagy rosszabb esetben bele hal? Hát így járt.


EZ AZ ALÁZAT MAXIMÁLIS HIÁNYA ISTEN ÍGÉJÉHEZ. MAJD ÉN ELDÖNTÖM, HOGY ÉRTEM, MAJD EL DÖNTÖM MI JÓ NEKEM.

Nem baj kedves keresztény testvérek. Hiszen szabad akaratot adott az Isten. Éljetek vele. De ne csodálkozzatok, ha minden döntésnek van következménye. A jónak is és a rossznak is.


Az ember önérzete, önös érdeke minden területen megmutatkozik ebben a bűnös világban.

Az mindegy, hogy Isten jót akar.

Mint Duli-fuli. NEKEM NE AKARJON JÓT! :D

2017. ápr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/345 követ62 ***** válasza:
66%

[link]

Vannak akik ösztönösen tudják mi jó nekik. A hunzák nem advetisták (bár nincs kizárva, hogy van köztük az is). És az átlag életkor a 100 év az is egészségben. Évente talán kétszer esznek húst és az sem disznó. Rengeteget mozognak. A civilizációs betegségeket pedig nem ismerik (ha csak oda nem megy valaki és nem mondja el nekik).


https://www.youtube.com/watch?v=b7oGj33DurI&t=165s

Ez a hölgy az idén 75 éves. A videón 73. Senki nem mondaná ezt rólla.

Nincs semmi féle betegsége és úgy néz ki mint kb egy 40 éves.

Mindenki örülne, ha ennyi időssen így nézne ki és nem lenne beteg.

Csak növényi táplálákon él és a legmagasabb hőfok amivel az ételetit kezeli a 60 fok (aszaláskor).


Na ezek után mondja valaki, hogy az egészséges táplálkozás nem jó!


És Isten ezt tudja. Nem véletlenül rendelte el.

NEM TILOS HÚST ENNI nem ezt mondja, de akkor már olyat ami nem ANNYIRA árt.


Van egy könyv. Semmi köze a valláshoz. Két olyan orvos munkja akik nem vallási alapon közelítették meg az életmódot. És be bizonyították 40 éves kutatással, hogy a vegetáriánus táplákozás lenne a legjobb az embernek.

A könyv címe: Kina tanulmány


https://www.youtube.com/watch?v=enL1v9BMhnI


Nem az adventisták találták ki az egészséges táplálkozást, de már nagyon sokan bizonyították vallástól függetlenül, hogy jó.

2017. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/345 anonim ***** válasza:
45%

Ami egészséges az a tudatos, sokoldalú táplálkozás, állati eredettel vagy anélkül.


A Kína tanulmány abszolút nem bizonyító erejű. Egyrészt csak statisztikai adatok gyűjteménye, tényleges korrelációt nem vizsgált (értsd, veszek egy statisztikát miszerint X országban sokan szenvednek valamilyen allergiától, és egy másik statisztikát miszerint X országban sokan járnak moziba, és csak ennyi alapján kijelentem hogy a mozi okozza az allergiát...), ráadásképp pedig Campbell egyszerűen kihagyott rengeteg elemet a statisztikáiból, amik egyértelműen cáfolták az azokból levont következtetéseit.

Pl a maszaikat, akik rengeteg tejet és húst fogyasztanak és fogyasztottak már elég régóta, sokszor nyersen, és mégsem jellemző rájuk semelyik modern népbetegség amiket Campbell a húsfogyasztásnak próbál tulajdonítani.

[link]

Szóval, az tény ugyan hogy a vegán táplálkozás is lehet teljesen egészséges, az viszont nem az, hogy a húsfogyasztás egészségtelen lenne. A Kína tanulmány pedig csak egy egyoldalú, hazug propaganda.

2017. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/345 követ62 ***** válasza:
47%

Sokmindenbe bele lehet kötni, de azért 40 ÉV kutatása már mutat valamit. És ugye ez nem laboratóriumi körülményeközött, hanem a mindennapi életben. Nem néhány száz, vagy ezer emberrel mint a laborokban szokás, hanem egy egész népcsoporttal a mindennapokban. Nem néhány honapos, vagy éves kutatásal, hanem 40 éves.


[link]


Attól még a maszájokat nem sorolják a legegészségesebb népek csopotjába. Vajon miért? Nemtudom meddig élnek, de leht, hogy nem olyan sokáig mint a felsoroltak. Mert bizony az a fontosabb.

Talán rövidke életük nem teszi lehetővé, hogy a betegségek elérjék őket.

2017. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/345 anonim ***** válasza:
29%

"Sokmindenbe bele lehet kötni, de azért 40 ÉV kutatása már mutat valamit."

Nem egészen. Ha egyszer semmilyen konkrét élettani kutatást nem végez valaki a húsfogyasztás hatásairól, csak statisztikákat vet össze, az ugyanúgy hiteltelen marad, bármilyen sokáig is csinálja ugyanezt.

Vagy ennyi erővel elhiszed azt is hogy az emberiség istenei csak idelátogató földönkívüliek, csak mert Däniken kb 50 éve kutatja a témát?


"Attól még a maszájokat nem sorolják a legegészségesebb népek csopotjába."

Én sem mondtam hogy ők a legegészségesebbek, csak épp egy kirívó példa ami helyből bizonyítja hogy Campbell hamisított statisztikákkal dolgozott, amikből egyszerűen kihagyta azokat a példákat, amik nem támasztották alá az elképzeléseit.

2017. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/345 anonim ***** válasza:
89%
Akárhogy is színezzük, magyarázzuk (olvastam a kínai tanulmányt), egy állattól elvenni az életét,csak azért, mert mi felsőbbrendűbbnek hisszük magunkat, nem helyes. Hogy is beszél könyörületről valaki, amikor ilyet tesz? És én az ilyen vallásban csak képmutatást látok! Jézust persze teljes mértékben elfogadom, tisztelem!
2017. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/345 anonim ***** válasza:

"Akárhogy is színezzük, magyarázzuk (olvastam a kínai tanulmányt), egy állattól elvenni az életét,csak azért, mert mi felsőbbrendűbbnek hisszük magunkat, nem helyes. Hogy is beszél könyörületről valaki, amikor ilyet tesz? És én az ilyen vallásban csak képmutatást látok! Jézust persze teljes mértékben elfogadom, tisztelem!"


Kedves Válaszoló, ha vannak értelmezési problémáid (márpedig vannak), azért nem más a felelős. :) Valóban nem helyes azt megenni, amit Isten maga adott pont erre a célra? Szerintem helyes, és Biblia értelmében valóban az is. :) Isten nem véletlenűl hagyta meg a tanítványainak, hogy vágják le a páskabárányt, mert megették. Kár abba belekötni és nem helyeselni amit a Biblia helyesel. De mint ahogyan a Biblia is írja, ne vádolj olyat, aki eszik, és aki eszik ne vádoljon olyant aki nem eszik. Te döntésed, úgy ahogy azt is te döntöd el, hogy Krisztust elfogadod-e Istenednek és megváltódnak. :) Békesség neked! :)

2017. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/345 anonim ***** válasza:
45%

"Akárhogy is színezzük, magyarázzuk (olvastam a kínai tanulmányt), egy állattól elvenni az életét,csak azért, mert mi felsőbbrendűbbnek hisszük magunkat, nem helyes."

Éppenséggel nem felsőbbrendűségről van itt szó (szeritem legalábbis), hanem egyszerűen természetes hogy mindenevőként állatokat is fogyasztunk.

Ez a felsőbbrendűségi kérdés nem a vegánokra jellemző mellesleg? Mert ők például konkrétan felsőbbrendűként kezelik az állatokat minden más élőlénynél.

2017. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/345 anonim ***** válasza:
61%
Mondtam, hogy adventista tanítás, és az is, hogy hogyan kell lealázni azokat, akik nem követik őket. Kolossé levelet meg inkább figyelmen kívül hagyják.
2017. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/345 A kérdező kommentje:

"Hatalmas különbség!! Jézus egyetlen törvényt hagyott ránk A SZERETETTET !!!!Aki szeretetben jár az nem fog ölni hazudni lopni... Az összes többi mellé beszélés!"


93-as válaszoló úgy gondolja egyetlen törvény a szeretet. Szerinte aki szeretetben jár az nem fog ölni hazudni lopni stb.



"Tehát, tévedés azt hinni, hogy akár egyet is betudsz tartani, de ha csak egyet NEM tudsz betartani már nem tudod megtartani az összes Parancsolatot. Hazudni mindenki hazudik, Istent állandóan káromlod, Anyád és apádat sem tiszteled meg kamaszkorodban, stb...stb... :)"



Viszont a 97-es válaszoló szerint nem lehet betartani a törvényeket mégha szeretetben is élsz.


Akkor hogy is van ez? Ebből az látszik hogy sokan sokféleképpen értelmezik. Az Újszövetség kiemeli a szeretetet, rendben van, de ez miért törölné el a törvényeket? Ezt valaki el tudná magyarázni? Az ószövetségi próféták nem beszéltek a szeretetről?

2017. ápr. 14. 20:19
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!