Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/345 anonim ***** válasza:

"A "Ne ölj!" ezek szerint nem elég erős! Én azt vallom, ne cselekedj olyat más élőlénnyel, amit magaddal se tennél meg! Ki az, aki meg is öli azt az állatot, amit megeszik?"

Vagy talán Isten az ember tekintetében hozta ezt a parancsot? A Biblia teljes szövegéből úgy tűnik ... Tudod, a Biblia önmagát magyarázza, nincs rá szükség, hogy kiragadjunk egy mondatot és saját magunk fényezésére értelmezzük ...

2017. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/345 anonim ***** válasza:
92%

"Azt mondja Ábrahám nem csinált semmit, vagy ha mégis azt Isten nem számította be neki. Aki nem tesz semmit csak hisz az jutalmat kap, majdhogynem azt mondja hogy aki fáradozik az még rossz is."

91-eshez még egyet a kérdezőnek. Egy tanács, próbáld elolvasni a szövegkörnyezetet is és értelmezni. Ha ez sikerül, akkor feltűnik, hogy Pál a törvény cselekedeteivel állítja szembe a hitet, ahogy Jézus is teszi. Az általad idézett Igében Jézus a szeretet cselekedeteiről beszél, erről beszél Pál is. Jézus megfeddi a farizeusokat, hogy a törvény által tartják magukat tisztának, pedig a törvény csak a bűnös természet leleplezése miatt van. Ugyanezt taglalja Pál is nemegyszer, hogy a törvény cselekedetei által nincs igazság és üdvözülés. Ha sikerülne továbbolvasnod az Újszövetséget, elérkeznél Jakabhoz és látnád, hogy a hit a szeretet cselekvése nélkül halott. Ezeket más formában tanítja Jézus és Pál is.


Ha mefigyeled, Jézus egyetlen tanításában sem azt tanítja, hogy a Tízparancsolat által üdvözülsz, hanem már "Pál szerint" tanítja a belülről fakadó megtisztulást és a cselekvő szeretetet. Te ragaszkodhatsz a törvényhez, de azzal csak egyet érsz el, kívülről tisztának látszol, de belül tele leszel mindenféle csúszómászóval. Tanítja Jézus. Képmutató, törvénykező leszel vagy már vagy. Magad leszel a mérce a többi embernek. Pl. ha leszoksz a cigiről és az alkoholról, vagy tartod a szombatot akkor számodra ez a szentség mércéje lesz, és lenézel mindenkit, aki nincs ezen a szintem. Pedig még semmi szeretete nem cselekedtél. Ezek képmutató külsőségek. Jézus vérétől pedig távol maradsz.

Viszont, mivel a törvény alá vontad magad, érvényes lett rád az 5 Mózes Igéje

27,26 Átkozott, a ki meg nem [Jer. 11,3. Gal. 3,10.] tartja e törvénynek ígéit, hogy cselekedje azokat! És mondja az egész nép: Ámen!


Pál, akit hazugnak tartasz, figyelmeztet:

Galata

3,10 Mert a kik törvény cselekedeteiből vannak, átok alatt vannak; minthogy meg van írva: Átkozott minden, a ki meg nem marad mindazokban, a mik megirattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje. [5 Móz. 27,26.]


3,11 Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él. [Hab. 2,4. Róm. 1,17.]


3,12 A törvény pedig nincs hitből, hanem a mely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által. [3 Móz. 18,5.]


3,13 Krisztus váltott meg minket [2 Kor. 5,21.] a törvény átkától, átokká levén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, a ki fán [5 Móz. 21,23.] függ:


3,14 Hogy az Ábrahám áldása Krisztus Jézusban legyen a pogányokon, hogy a Lélek ígéretét elnyerjük hit által.


Így tehát, mivel már sokszor megszegted a törvényt, átok alatt vagy.

2017. ápr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/345 anonim ***** válasza:
100%

"Te mindent elhiszel? Elég baj, főleg ha ellentétes Jézus tanításával."

Nem. Pl. Neked nem hiszek. Mivel Pál csodálatos összhangban tanít Jézussal, így elfogadom Pál tanításait, és érdekes mód működnek ezek a dolgok. Ajánlok valamit, hogy zárjuk a vitát:

Te próbálj az ószövetség alapján üdvözülni a saját belátásod szerint, amit itt veszettül hirdetsz, én pedig Pál teológiája alapján próbálok üdvözülni. A végén pedig nyilván meglátjuk, kinek lesz igaza, és akkor így lezárhatjuk ezt az ostoba, gyerekes párbeszédet. Benne vagy?

2017. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/345 anonim ***** válasza:
92%

"'A verseid nem említik egy szóval sem hogy a korábbi törvények törlődtek volna."


És tényleg nem, csak éppen szó szerint:)))

Róma 10,4 Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára.

Galata

3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg.

3,25 De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.

3,26 Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.

Annyira nem mondja szerinted, hogy pont azt mondja:)


Az előbbi ajánlatom áll, amúgy meg felőlem maradhatsz a törvény alatt, vagy egyéb bölcsességet is kitalálhatsz magadnak. Szerencsére csak magad hallgatsz magadra, úgy tűnik, más nem:) Így akkor fogd szépen kézen magad és vezesd magad. Sok szerencsét

2017. ápr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/345 anonim ***** válasza:

"A "Biblia" jelszavával mindent ki lehet magyarázni, ezt látom csak! A "Ne ölj!" ezek szerint nem elég erős! Én azt vallom, ne cselekedj olyat más élőlénnyel, amit magaddal se tennél meg! Ki az, aki meg is öli azt az állatot, amit megeszik?"


Kedves Válaszoló, a Biblia azt írja, hogy, minden állat ami él az válljék az ember eledeléül: "Minden mozgó állat, ami él, legyen nektek táplálékul, amint minden füvet nektek adom. De a húst az éltető vérrel együtt ne egyétek meg!" (1Mózes 9:3-4) Még azt is írja, hogy Krisztus is evett húst elősszőr halat (Lukács evangéliuma 24:42-43): "Ők pedig adtak neki egy darab sűlt halat és lépes mézet, amelyet átvett tőlük, és a szemük láttára megevett" előtte pedig, még halandó testében, megfeszítése előtt bárány húst evett a páska ünnepén, erről ír Lukács evangéliuma 22:8-15 versek. Tehát, MÉG Krisztus is evett húst, nekem tán nem szabadna? :) Dehogy nem! Isten, csak arra hívja fel a figyelmet, hogy ha valakit megbotránkoztat az, hogy húst eszel az említett emberrel szemben, akkor ne egyél húst inkább soha. :) DE! Nem tíltja, hogy az emberek húst egyenek, ezt tettel is bizonyítja, amelyet láthatsz az említett versekben is. Békesség neked! :)

2017. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/345 anonim ***** válasza:
95%
Még annyit kedves válaszoló, hogy itt egy feddés, és mindenki vonja le a magára értendő részt, ezt a Római levél 14:2-3-ban találod: "Van, aki azt hiszi, hogy mindent megehet, a hitben erőtlen pedig zöldségfélét eszik. Aki eszik, ne vesse meg azt, aki nem eszik, és aki nem eszik, ne ítélje el azt, aki eszik, mert Isten befogadta őt."
2017. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/345 anonim ***** válasza:
A "NE ŐLJ" parancsolat az ember megölésére vonatkozik! Ha nem így lenne, akkor mért mondja Krisztus is, hogy készítsék el a páskabárányt? Pont Krisztus lenne az, aki nem tartja meg saját törvényét? Aki tökéletes volt szellemben? Kétlem! :)
2017. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/345 anonim ***** válasza:
Akkor én kérek bocsánatot, hogy nem eszek húst, mert sajnálom az állatokat. Akkor ezek szerint én bűnös vagyok, mert csak növényeket, zöldségeket, gyümölcsöket eszem. Öltél már meg egy állatot?
2017. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/345 anonim ***** válasza:

"Akkor én kérek bocsánatot, hogy nem eszek húst, mert sajnálom az állatokat. Akkor ezek szerint én bűnös vagyok, mert csak növényeket, zöldségeket, gyümölcsöket eszem. Öltél már meg egy állatot?"


Kedves Válaszoló, ez neked új, hogy BŰNÖS vagy? Megsugok valamit, én is az vagyok! ;) De emiatt van az áldozat, Isten áldozata, mert Bűnösök vagyunk, nem azért mert állatokat eszünk, vagy mert csak zöldségeket eszünk. Dehogy! :) Azért mert: nap, mint nap ölünk meg embereket (gondolatban is akár), nap, mint nap paráználkodunk szívünkben, és nap, mint nap káromoljuk az Istent (csak gondolatban is és csak viccből is). Mindannyian bűnösök vagyunk és vétkezünk, ez ha neked új, akkor nem vagy megtérve a Biblia szerint, ugyanis ezt írja: "A törvény a bűn felismeréséért van" és "Mert ki a hazug, ha nem az, aki nem vallja, hogy Jézus valóban a Krisztus?" vagy "Mindnyájan vétkeztek és szűkölködtök Isten dicsősége nélkül..." vagy "Ha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből, különben a kegyelem nem lenne többé kegyelem." és "Nem a véghezvitt igaz cselekedeteink alpján váltott meg, hanem könyörületből mentett meg minket az újjászületés fürdője és a Szent Szellem által." Kérdésedre válaszolván: Többet is már! ütöttem el autóval kutyát, nyulat, macskát és vágtam le disznót, és nyúztam meg kis koromban egy nyulat, és bárányt is láttam levágni, amelyeket el is fogyasztottunk a családdal. Isten lát mindent, ő jobban ismer mint te saját magadat, szóval, IGEN bűnös vagyok én is, és te is, ha tetszik ez, ha nem! Békesség neked!:)

2017. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/345 anonim ***** válasza:

" Akkor én kérek bocsánatot, hogy nem eszek húst, mert sajnálom az állatokat. Akkor ezek szerint én bűnös vagyok, mert csak növényeket, zöldségeket, gyümölcsöket eszem. Öltél már meg egy állatot? "


Te miről beszélsz most? Ki mondta,hogy ezért lennél bűnös? Éppenhogy te akarod nagy elánnal elítélni azokat,akik húst esznek,nem fordítva,senki nem bántott téged azért,hogy TE mit eszel,te akarsz belekotnyeleskedni abba,hogy mások mit egyenek. Felőlem egyél csak zöldséget,de ne akard már másokra is ráerőltetni.

2017. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!