Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
 221/345 anonim ***** válasza:
62%

"Csak azt tudom javasolni hogy ne mássz bele olyasmibe amihez ésszel nem érsz fel."


Köszönöm a javaslatodat, egyetértek, valóban nem fogható fel ésszel, hogy lehet valaki ilyen, mint te, kérdező.

2017. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/345 Pietrosol ***** válasza:
93%
Nincs is baj Teq, mint a Kérdezővel, aki, aki tördeli az ágakat az erdőben, de, majd észreveszi, hogy ki lehet kerülni a bozótot.
2017. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/345 A kérdező kommentje:

Pietrosol ez a vers nem oldja fel a disznóra vonatkozó tilalmat, és egyébként is mi a helyzet a többi 600 törvénnyel? :D


"Nincs is baj Teq, mint a Kérdezővel, aki, aki tördeli az ágakat az erdőben, de, majd észreveszi, hogy ki lehet kerülni a bozótot."


Ezzel azt akarod mondani hogy szerinted ki lehet kerülni a törvényeket? Hát az már igaz hogy a magyar ember mindig a kiskapúkat keresi, de hosszútávon nem biztos hogy kifizetődik. Főleg mikor Isten számonkéri hogy miért nem tartottad be a törvényeit.

2017. ápr. 26. 23:13
 224/345 követ62 ***** válasza:
17%

"Parancsolatból csak 10 van, és egyik sem szól disznóhúsról."


Kedves 211.

Tudom ezután azt fogod mondani, csak belemagyarázás, de nem érdekel.


A 10 parancsolatban az sincs benne, hogy "aki csak haragszik az ő attyafiára már ember gyilkos." Így van?

Pedig Jézus ne ölj parancsolat mellé tűzte.

Vagy "Aki csak asszonra tekint gonosz kívánsággal, már paráználkodott vel." Ez sincs szó szerint a 10 parancsolatba. Jézus mégis hozzá tűzte a ne paráználkodj parancshoz.

A Római levélmben Pál azt mondja "A kívánságról sem tudtam míg a törvény nem mondta nem kívánd" Ez a tizedik parancsolatból van.


Nagyon sajnálom, hogy ezt mondom, de egy kicsit korlátolt a gondolkodásotok. Ha valami nem szájbarágósan van jelen az már nem érvényes?

Magyarországon a legnagyobb arányban szív és érrendszeri betegségekben halnak meg az emberek. Mit gondoltok mi okozza?

Legnagyobb részt a disznóhús. És nem mondta, hogy csak az!!!!!!!

Ha elmegy egy ilyen beteg a belgyógyászhoz az első, hogy el tiltja a dísznóhús fogyasztásától, aki dohányzik az dohánytól, az alkoholtól.

Mivel nem írja a Biblia, hogy káros a dohány, hát akkor dohányozzunk?

Vagy káros a drog akkor drogozzunk?

Vannak lassna ölő dolgok.

Napóleonnál az azrzén volt, de már nem kell a népnek arzén, eszik olyat amitől lassan ugyan, de mégis idő előtt meghal.

Szív infarktus, strók, embólia stb.

De, ha mégis valami "csoda" folytán tovább él szenved az ízületi betegségektől amit szintén a hús okoz. Lehet, hogy hosszan él, de milyen minőségben?


Miért nem lehet elfogadni, ha egy autó tervező megtudja mondani, hogy az az autó amit tervezett milyen üzemanyaggal működik a leg hatékonyabban?

Akkor Isten aki mindanyiunkat alkotott tudja, mi mivel "működünk" a leg hatékonyabban.


Móz.11.

Fogadjuk már vére el, hogy a mi drága egi Atyánk csak jót akar nekünk! Legyünk már engedelmes gyermekei!

Ne tépkedjük, csakazért is dacból az a "gyümölcsöt"!

2017. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/345 A kérdező kommentje:

"A 10 parancsolatban az sincs benne, hogy "aki csak haragszik az ő attyafiára már ember gyilkos." Így van?

Pedig Jézus ne ölj parancsolat mellé tűzte.

Vagy "Aki csak asszonra tekint gonosz kívánsággal, már paráználkodott vel." Ez sincs szó szerint a 10 parancsolatba. Jézus mégis hozzá tűzte a ne paráználkodj parancshoz. "



Ezzel ők nem foglalkoznak mert ebből világosan látszik hogy a többi parancs is érvényben van és ez már nem lenne annyira kényelmes neki. De ha már itt tartunk a "szeresd felebarátodat" sincs benne a tízparancsolatban :D



Továbbra is arra a kérdésre várom a választ hogy Jézus mikor és hol mondta hogy követőire nem vonatkoznak az ószövetségi törvények. Már többször kérdeztem de csak mellébeszélés jött válasz helyett.

2017. ápr. 27. 08:07
 226/345 követ62 ***** válasza:
23%

Nem semmi.

Egyértelműen be bizonyosodott az utolsó hozzá szólásomnál, hogy nem nekem szól a le pontozás, hanem Isten ígéjének plusz az egyértelmű országos egészségügyi adatoknak.


Majd mindenki akkor esik kétségbe, ha egyszer ő is bele kerül ebbe a statisztikába (senkinek nem kívánom). Akkor lessz csak kétségbe esett kapkodás, hogy gyogyulhatna meg.

2017. ápr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/345 anonim ***** válasza:
62%
nem kellett mondania, aki érti a szavát, az tudja, hogy soha nem is vonatkozott rá. de nem mindenkinek adatott meg, hogy az életnek fájához jussanak, van, aki a jó és rossz tudás fájának gyümölcsét szakítja, ami halált nemz. kérdező, imádkozok érted.
2017. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/345 A kérdező kommentje:

"nem kellett mondania, aki érti a szavát, az tudja, hogy soha nem is vonatkozott rá. de nem mindenkinek adatott meg, hogy az életnek fájához jussanak, van, aki a jó és rossz tudás fájának gyümölcsét szakítja, ami halált nemz. kérdező, imádkozok érted."



Tehát nem mondott ilyet, azt viszont mondta hogy az üdvözülhet aki betartja a parancsokat. Kedves tőled hogy imádkozol értem, de először talán jobb lenne ha magaddal foglalkoznál mert tévúton vagy.

2017. ápr. 27. 13:08
 229/345 anonim ***** válasza:
62%

Sziasztok, olvasgattam a hozzászólásokat, és igen, értem én, hogy így NINCS kiírva, hogy: "Ember, hát NE egyél mán desznót!", de így nem is lesz! :) Ne is várd ezt kedves kérdező, mert nem lesz ilyen. Egyetlen FÉLRE érthetetlen dolog van benne, amit tényleg csak bele magyarázással lehet félreérteni, az az, hogy maga Krisztus mondja, hogy Ő és az Atya egy ugyan azon személy. Az említett részt olvashatod itt: János evangéliuma 10:30 "Én és az Atya egy vagyunk!". De több ilyen félreérthetetlen dolog van még a Bibliában, mint ez: "ne egyél olyat ami mást megbotránkoztathatna"; "Krisztus Szabaddá tett így, azt csinálsz azt iszol-eszel, amit akarsz" és a többi, és a többi. Tehát, míg olyan sok időt elraboltok egymástól, gondoljatok bele, hogy többek már régen elmondták, hogy nincs tilalom ige erre, és többek reagáltak már erre biblikusan is. Az egy dolog, hogy nem értjük meg, mert nem akarjuk meglátni se megérteni, de könyörgöm, ne huzzuk egymás idejét, csak azért, mert próbálunk mást bele magyarázni, mint ami ott van. Isten felszabadított és azt tehetsz amit akarsz. HA! megbotránkoztatsz valakit azzal, hogy Disznót eszel, inkább ne egyél! (római levél 14:15); "Mert a törvény vége Krisztus, minden hívő megigazulására." (Római levél 10:4); "Amit az Isten megtisztított, azt te ne mondd tisztátalannak." (Apostolok Cselekedetei 10:15); "Ekként a törvény Krisztushoz vezető mesterünkké lett, hogy hitből igazoljunk meg. De miután eljöt a hit, nem vagyunk többé a vezető mester (avagy a törvény) alatt. Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által." (Galácia beliekhez 3:24-26)


Tehát, NINCS tilalom! Csak, HA! megbotránkoztat ez valakit és kárhozatra vinne, akkor NE egyél Disznót vagy bármit. Kedves kérdező, remélem érthetőbb voltam mint amikor múltkoriában itt jártam. Mindenkire vonatkozik a törvény, de a törvényt Isten szerete (Krisztus) eltörölte, hogy NE arra figyelj, hogy azt KELL betartanod, hanem hogy Krisztus fogadd és tiszta vagy. :) És ha tiszta vagy bármit megtehetsz és megehetsz nem leszel már tisztáltalan, mert: "Amit az Isten megtisztított, azt te ne mondd tisztátalannak." (Apostolok Cselekedetei 10:15) :) Békesség neked!

2017. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/345 anonim ***** válasza:
74%

229.Hsz!


Isten,világosan megmutatta Péternek,egy látomásában,hogy:" ...de nékem az Isten megmutatá, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan(Állatnak?NEM!) embernek"(Acs 10:28)

2017. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!