Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/345 anonim ***** válasza:
77%

"229.Hsz!

Isten,világosan megmutatta Péternek,egy látomásában,hogy:" ...de nékem az Isten megmutatá, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan(Állatnak?NEM!) embernek"(Acs 10:28)"


Kedves utolsó válaszoló, ha vissza olvasol láthatod, hogy Péternek mit is mond az Úr és Péter erre hogyan, és miként válaszol: (Apostolok cselekedetei 10:12-16) "Ebben mindenféle földi négylábú állat, csúszómászó és égi madár volt. És hang hallatszott: Kelj fel Péter, öljed és egyél! Péter pedig azt mondta: Semmiképp sem, Uram, mert sohasem ettem közönségest vagy tisztáltalant. De másodszor is szólt a hang: Amit Isten megtisztított, azt te ne mond tisztáltalannak!"

Tehát nem, itt nem az emberre gondol...hacsaknem van kentaur vagy pedig bármilyen négylábú ember, amelyet állatnak hívnak... Hanem az állatokra, avagy mindenféle csúszómászó, négylábú állat és égi madárról szól/beszél. :) Valóban amit te bemásoltál (Ez: Apostolok cselekedetei 10:28) az emberekről ír, de ez már másik helyszín és nem a látomás. Békesség neked! :)

2017. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/345 anonim ***** válasza:
82%

"Tehát nem mondott ilyet, azt viszont mondta hogy az üdvözülhet aki betartja a parancsokat."


az ifjú, akinek mondta, betartott minden parancsolatot ifjúsága óta... kevés volt...

2017. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/345 követ62 ***** válasza:

Kedves Balinhun.

Olvasd már el légyszives töbször elölről végig az Ap.Cselben az egész történetet.

És, ha végre megértetted akkor szólj!


Ott csak.....!

Na nem. Azt gondoltam le írom, de minek, vedd elő az értő olvasásod és értsd meg ennek a szakasznak az értelmét!

2017. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/345 anonim ***** válasza:
54%

Kedves utolsó, akkor mégegyszer leírnám: "(Apostolok cselekedetei 10:12-16) "Ebben mindenféle földi NÉGYLÁBÚ ÁLLAT, CSÚSZÓMÁSZÓ és égi MADÁR volt. És hang hallatszott: Kelj fel Péter, öljed és egyél! Péter pedig azt mondta: Semmiképp sem, Uram, mert sohasem ettem közönségest vagy tisztáltalant. De másodszor is szólt a hang: Amit Isten megtisztított, azt te ne mond tisztáltalannak!"


Ez itt az ÁLLATOKRÓL szól. :D Amit te írtál, az az emberekről, de az már nem a látomás, az már egy helyen van, ahol Péter arra tanította az ott lévő híveket, hogy semelyik ember sem tisztáltalanabb a másiknál, és hogy NE ítélkezzünk, például hogy: "JÚÚÚJ, az ZSIDÓ!" Azt hittem, hogy ezt elég érthetően leírtam az előbb. Illetve, hogy nem is én hanem a Biblia. Aposotolok cselekedetei 10:1-23 alcíme: "Péter és Koréliusz látomása" alá tartozik a 10:24-48, pedig már "Péter Kornéliusznál" alcím alá. Nem értelek... Itt szerintem elég szembetűnő az, hogy a nemzetek szabadon barátkozhatnak egymással itt erről van szó, a ÉN általam megemlített résznél viszont, teljesen nyílvánvaló, hogy az állatok szabad fogyasztásáról van szó.

2017. ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/345 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Balinhun!


Nem tudom, hogy mennyi látomást olvastál el a Szentírásból, de úgy tűnik nem sokat... :-)


Nos a látomásokban igen érdekes dolgokról olvashatunk. Megjelennek például különböző vadállatok, amelyek természetesen szimbólumok, ahogyan később az azonosításukból láthatjuk. Aztán persze vannak benne nagyon különleges dolgok is, például szemekkel teli kerekek, olyan dolgok amelyek a valóságban nem is léteznek.


Én igen sok írásmagyarázatot elolvastam már, de eddig nem találkoztam egyetlen olyan értelmezéssel sem, amely ezeket a szimbólumokat szó szerint értené. Főképp akkor nem, ha utána ott van a magyarázat.


Nos itt is ez a helyzet, Péter apostol világossá teszi a látomás értelmét: "Nekem azonban Isten megmutatta, hogy egyetlen embert se mondjak szentségtelennek vagy tisztátalannak." Értelmetlen dolog tehát ezután a látomásban szereplő szimbólumokat szó szerint venni.


Üdv. Péter

2017. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/345 anonim ***** válasza:
64%
Balinhun: a törvénykezők még Jézust is keresztre feszítették, te sem fogod őket tudni meggyőzni. Még Istennek sem sikerült.
2017. ápr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/345 A kérdező kommentje:

"az ifjú, akinek mondta, betartott minden parancsolatot ifjúsága óta... kevés volt..."


Azt mondta az ifjúnak hogy vagyonával segítse a szegényeket, ami szintén egy parancs.

2017. ápr. 28. 08:37
 238/345 A kérdező kommentje:

Kedves Balinhun



"Tehát, NINCS tilalom! Csak, HA! megbotránkoztat ez valakit és kárhozatra vinne, akkor NE egyél Disznót vagy bármit. Kedves kérdező, remélem érthetőbb voltam mint amikor múltkoriában itt jártam. Mindenkire vonatkozik a törvény, de a törvényt Isten szerete (Krisztus) eltörölte, hogy NE arra figyelj, hogy azt KELL betartanod, hanem hogy Krisztus fogadd és tiszta vagy. :)"



Legutóbb is ezt írtad, de már akkor sem volt válasz a kérdésre. Keresztények amúgy is elfogadják Jézust. Akkor már minden tiszta? :D Továbbá szeretném felhívni a figyelmedet hogy a "szeretet" egy a parancsok közül, ami kiderül az általam bemásolt versekből, de semmi olyan nincs ami szerint ez eltörölné a többi parancsot.


Megkérdezem újra. Hol és mikor mondta Jézus hogy követőire nem vonatkoznak az ószövetségi törvények?

2017. ápr. 28. 08:44
 239/345 anonim ***** válasza:
54%

"Kedves Balinhun!

Nem tudom, hogy mennyi látomást olvastál el a Szentírásból, de úgy tűnik nem sokat... :-)"


Kedves Péter, ha mindketten ugyan azt a Bibliát írjuk, akkor valószínüleg ugyan annyit olvastunk mindketten. :)


"Nos a látomásokban igen érdekes dolgokról olvashatunk. Megjelennek például különböző vadállatok, amelyek természetesen szimbólumok, ahogyan később az azonosításukból láthatjuk. Aztán persze vannak benne nagyon különleges dolgok is, például szemekkel teli kerekek, olyan dolgok amelyek a valóságban nem is léteznek."


Nem igazán értek veled egyet akkor. :) Szerintem, ami benne van a Bibliában, és amit Isten mutat az embernek, azzal akar valamit sugalni. Nyílván erre gondolsz te is. Isten nem mutat semmit sem hiába! Ha úgy is mutatja, hogy mint Józsefnél az álmok megfejtését például. Az is megtörténik, pontosan ugyan úgy. :) A magyarázatuk az Ószövetségben is ott van, pl.: Dánielnél amikor az Úr angyala (Krisztus, aki maga az Isten) jelent meg, vagy Ezékielnél ugye a 4 szeráf kerék és maguk a Szeráfok. Mindezeket ÉN úgy találom, hogy: Mivel a Biblia azt írja, hogy ezek ott voltak, ott voltak. Akár legyen ez látomás is, Isten nem fog hülyeségeket mutatni. A Tüzes szekér, ami elvitte Énokot az is ott volt, nem látomás ként. Ha, az megtörtént mért ne hidjem el azt, hogy vannak ilyen kerekek? A mennyben olyan dolgok vannak, amiket még csak el se tudunk képzelni, mért ne lehetne ez is köztük? Nem ismerjük a mennyet, ezeket a dolgokat valószínüleg ugyan úgy Isten megteremtette. :)


"Én igen sok írásmagyarázatot elolvastam már, de eddig nem találkoztam egyetlen olyan értelmezéssel sem, amely ezeket a szimbólumokat szó szerint értené. Főképp akkor nem, ha utána ott van a magyarázat."


Nem sokat jelent az, hogy ki mennyi magyarázatot olvas el. A Jehova tanúinak ott van az Őrtorony maszlag, sok katolikusnak ott a Katolikus biblia lábjegyzete (ami nem sokszor, de elégszer hamis), Mormonoknak a mormon könyve, a Amisoknak a Zsidó biblia amiből kivették a Krisztus eljövetelére vonatkozó részeket, de ők azt tanúlmányozzák. Tehát, nem elégséges az, hogy ha csak magyarázatokat olvasol, a Szent Szellemnek kell tanítani a Bibliát, nem neked magadnak. :)


"Nos itt is ez a helyzet, Péter apostol világossá teszi a látomás értelmét: "Nekem azonban Isten megmutatta, hogy egyetlen embert se mondjak szentségtelennek vagy tisztátalannak." Értelmetlen dolog tehát ezután a látomásban szereplő szimbólumokat szó szerint venni.


Kérdeznék tőled valamit, ha én eléd rakok egy tányérat és te megbízol bennem, én azt mondom edd meg. Ha megbízol bennem nem tán megeszed azt, amit eléd rakok? :) Én ha megbízom benned, akkor megbízom abban is, amit elém raksz és megfogom enni. :) Isten szavahihetősége VÉGTELENSZER több mint az enyém vagy a tied, ha bennem megbízol, akkor Istenben mértnem, hogy ha eléd rakja az ételt, hogy: "Öljed és egyél!" nem ennéd meg? Mi van ebben a versben? Péter lát három látomást. Első Kornéliusznak szólt, hogy küldjön embereket Péterért, hogy hírdesse az urat Kornéliusz házában. Második Péternek szólt, aki megéhezett imádság előtt, és tüstént készítettek neki ételt, látomása volt, hogy az ÚR egy tálat ad neki, amiben MINDENFÉLE CSÚSZÓMÁSZÓ, FÖLDI NÉGYLÁBÚ ÁLLAT és ÉGI MADÁR benne volt. A MINDENFÉLE a MINDENFÉLÉT jelenti. Igen, értem én, hogy ez arra is tanította Pétert, hogy ne tegyen különbséget Zsidó és nem Zsidó közt, de ugyan akkor, arra tanított MINKET az ÚR, akik olvassuk az írást, hogy: MINDENFÉLE CSÚSZÓMÁSZÓ, FÖLDI NÉGYLÁBÚ ÁLLAT és ÉGI MADÁR-t megehetünk. Mert ugye, ha mindketten ugyan azt a Bibliát olvassuk, akkor vannak részek, amiket úgy gondolhatunk, hogy az adott embernek szól, ugyan akkor nem. Isten a Biblián keresztűl szól az embernek, mindenkihez személyesen. Szerintem Péternek már nem szól, mert fent van az Atyával, Krisztussal a szentekkel (Keresztényekkel), és az angyalokkal. Tehát, nem azért van NEKEM leírva, hogy Péternek, aki már személyesen ott van Istennel, ahhoz beszéljen az Úr. :) Ez nekem és MINDENKINEK íródott, nem csak az adott embernek. :) Tehát, ilyen értelemben és ebben az értelemben, ÉN bármit megehetek, amely NEM kárhoztat, botránkoztat meg senkit. Ha igen, NEM eszem az adott ember előtt. Isten azt mondja NEKÜNK (NEM Péternek), hogy edd, amit Isten tisztává tett és edd hálaadásból. :) Isten szeret téged, ha éhes vagy ad enni, és mindent megehetsz, ahogyan ezt Péter példája is igazol, hogy Isten adott neki mindenféle álattal teli tányért, mikor éhezett. Békesség neked! :)

2017. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/345 anonim ***** válasza:

Voltak hibáim azokat kicsit javítok:


1.: "Kedves Péter, ha mindketten ugyan azt a Bibliát írjuk, akkor valószínüleg ugyan annyit olvastunk mindketten. :)"


Javítása: "Kedves Péter, ha mindketten ugyan azt a Bibliát OLVASSUK, akkor valószínüleg ugyan annyit olvastunk mindketten. :)"


2.: "Péter lát három látomást."


Javítása: "Péter lát KÉT látomást."


Bocsi a hibákért! :)

2017. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!