Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
 281/345 anonim ***** válasza:
34%
Péter, Péter, olvasd már el a Máté 21 45 előtti részeket, hogy mit is csináltak a zsidók, amiért elvétetik. Meghülyithetsz sokakat ilyen idézetekkel akik nem néznek utána, hogy honnan is idézel, de nem mindenkit. Kicsit komolyabbnak gondoltalak...
2017. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 282/345 anonim ***** válasza:
63%

"Igen furcsa Istenképed van, ha azt gondolod, hogy az Isten nem munkálkodott a Krisztus előtti kb. 4000 évben az emberiség megmentéséért."


Már megint terelsz, és vádaskodsz. Ez hogyan függ azzal össze, hogy a zsidóknak adott törvények csak rájuk vagy mindenkire érvényesek? Ha a törvény tartalmazott törvény-hirdetést, akkor a válasz igen, ha nem, akkor a válasz nem. A törvény nem tartalmazott ilyet, tehát a válasz az, hogy ezt Isten a zsidó népnek szánta. Most már az a kérdés, hogy mi is volt pontosan a celja ezzel. De idáig sajna el kellene jutni, csak nektek könnyebb ítélkezni, törvénykezni.

2017. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 283/345 anonim ***** válasza:
20%

278.Hsz!


Mint írtam,az íge,NEKED szól,aki látja az egyértelmű feddést,de nem hiszi,mert keménnyakú,hitetlen vagy.

Rajtad teljesedik ez az írás!

2017. máj. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 284/345 anonim ***** válasza:
39%
ja, már fenyegetsz, és megítélsz? Mondjuk miért is csodálkozom, hiszen kereszténynek vallod magad, a többsége ezt teszi... Van egy rossz hírem számodra, Istenfélő, a mennyei Atya jóvolta által elhívott kicsiny ember vagyok. De attól nem leszek istentelen, ha merek kérdezni, és kételkedni a vallások dogmájában. Egyszerűen csak arról van szó, hogy nem értelmezitek azt helyén valóan, hogy Jézus az ószövetségben miért osztotta meg azt a törvényt, amit. Nem azért,hogy a föld kerekségén prédikálják szerte a világban, és nem is tették, mert nem is mondta nekik senki, hogy ezt tegyék. Én nem bántottalak Téged, és nem szidtalak. De én már átkozott és istentelen vagyok, mert nem értünk egyet. Szerintem nézz magadba, nekem attól nem lesz kevesebb, mert átkozol engem, a te átkod, és bármely ember átka semmit nem ér rajtam.
2017. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 285/345 anonim ***** válasza:
16%

Nem vagy te üldözési mániás?


Hol átkoztam,fenyegettem én?Ébren vagy?

2017. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 286/345 anonim ***** válasza:
73%

kemény nyakú és hitetlen vagyok...

azt vallod, hogy nekem szól Jézus azon üzenete, hogy süket és vak vagyok...


kvázi megítélsz, vádaskodsz. ha ez a megfogalmazás neked jobba tetszik.

2017. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 287/345 anonim ***** válasza:
37%

Vádolnak, a saját szavaid,melyek megítélnek hitetlenséged miatt.


A vád,és ítélet közel sem járnak,az átkozódás,fenyegetés jelentéséhez.Nyilván, saját átkozódásaidat,fenyegetésedet projektáltad rám.

2017. máj. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 288/345 anonim ***** válasza:
25%
ó, Te szegény gyermek, hagyjuk! Persze, mindjárt ostorozni is fogom magam, mert tudom, mivégre a zsidóknak adott törvény, és eszek disznóhúst... Átokként sújtod hitetlenségemet, mely nincs és fenyegetsz Jézus ítéletével, mellyel ítélte a süket és vak népet. Tudod jó keresztény vagy, Jézus előtt állva csak két kérdést fog szerinted feltenni? Véleményezted-e a vitapartneredet úgy, hogy még csak azt se tudtad, fiú-e vagy lány, és ettél-e disznóhúst? Szerencsés ember vagy, hogy megadatott Neked, mindkettőre igent mondhatsz. Nem mindenki ilyen szerencsés.
2017. máj. 4. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 289/345 anonim ***** válasza:
13%
Péter foggal-körömmel védi az álprófétanőjük tanítását. Már a másik topikban is szembement a Bibliával, itt még csúsztat is. Nem kis teljesítmény lefelé.
2017. máj. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 290/345 követ62 ***** válasza:
68%

Mindenki érvel pró és kontra. De az ellenzők még egy kis utána járásra sem képes.

Minden országban ki mutatták (a National Geographic kutatása), hogy az adott népességen belül az advetisták 6-8 évvel élnek tovább. Van ahol 10 évvel is.

És ez a táplálkozásra vezethető vissza.

Akkor most miről folyik a vita?

Valamit csak jól csinálnak, ha felfigyeltek rájuk.


Tanulság: Aki tovább akar élni egészségesebben kövesse a példájukat.

Ja és, hogy erre a Bibliábol vették az ötletet akkor lehet, hogy mégis érvényes ma is?


Aki nem az zabáljon akármit és ne csodálkozzon, ha ilyen, olyan betegség eléri és korán elviszi.

2017. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!