Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
 321/345 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor írd már le végre hogy mik ezek az új parancsok. Ne csak ezt a sablon szöveget."

Átküldöm neked, de ha kéred elküldöm könyvalakban is az Újszövetséget! Ebből megtudod, megérted, miről van szó.

[link]


Szívesen, "kedve" kérdező! :)))

2017. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 322/345 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise szóval nem tudsz konkrétumot írni, csak mellébeszélsz :) Ügyes vagy.



"ez ÓRIÁSI ellentétben van a rühes, tetves bosszútól, ami pl Eszter könyvéből dől, meg a gyűlölet-zsoltárokból"


Akkor tisztázd kérlek hogy szerinted az Ószövetség könyvei Isteni kinyilatkoztatások vagy sem.



"btw ma imádkoztam teérted, kérdező, (valami név-félét dobhatnál, mert nevetséges ez a "kérdező"-névtelenség)

Te megtetted velem kapcsolatban? vagy csak lepontyozol és gyűlölsz?]"



Hanyagold már ezt az átlátszó álszent kamu szöveget. Nincs benned semmi szeretet még nyomokban sem, csak gyűlölet.

2017. máj. 9. 11:44
 323/345 anonim ***** válasza:
69%

"Hanyagold már ezt az átlátszó álszent kamu szöveget. Nincs benned semmi szeretet még nyomokban sem, csak gyűlölet."


Na állj! Magadból indulsz ki, és úgy hiszed, ez a valóság -elmekórtani eset. Mert honnan tudod, mit csináltam, mit érzek, miért próbálom a megkövesült mániákat TANÍTÁSSAL kihozni magukat istenségnek hívő, követelőző, 613-at számon kérő, Krisztus tanítását nem ismerő, noname emberekből?

Egyébként már elég, pontozz, követelőzz, alázd a keresztényeket Marcsipista (ez jó lesz álnévnek?), hidd azt, hogy az vezet az üdvösséghez.

2017. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 324/345 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Tequila Sunrise!


Úgy tűnik,te nem érted az Evangéliumokat!


Isten szava örök,és nem szereti jobba a zsidókat,hogy a "szeretet Törvényét"-mely a a szeretet módszertanának vázlata-csak nekik adta volna.Ugyanazt a törvényt adta Nóénak is,pedig akkor még egyetlen zsidó sem élt.Ugyanolyan érvényes szava ma,míg hasonló súllyal azt vissza nem vonja(ami tökéletesen lehetetlen).


Ahogyan egyértelműen megfogalmazta akaratát,ugyanolyan határozottan vissza kellene azt vonni.


Én,nem akarok emberek törvényeit követni,melyek ellentétesek Isten szavával.

Amint Jézus követte mennyei Atyánk szavát,én ebben is követni akarom őt.


Keresztény vagyok,vagyis Krisztus követője,s nem emberek követője,akik mindent megesznek,ami mozog,és mindent hozzáesznek,ami nem mozog.

2017. máj. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 325/345 anonim ***** válasza:
94%

Pedig marha egyszerű, Isten adott néhány örökérvényű parancsot, amiket Jézus is megerősített az Újszövetségben, és adott számos törvényt, a zsidóknak. Igen, a csak nekik, akik akkor és ott éltek, azon az éghajlaton. Például disznót azért nem volt szabad enni, mert, mert ha úgy tartósították volna, ahogy a marhát, akkor bizony súlyos betegségeket is elkaphattak volna (férgesség). Ezért nem készítenek pl. vaddisznóból szárakolbászt. Azonban ez a veszély ma már nem áll fent.


Tequila Sunrise, a kérdező egyébként nem keresztény (ez már a kérdésből is kitalálható), hanem mohamedán valószínűleg. Ezért veti meg az Újszövetséget és inkább az Ószövetséggel példálózik, Mohamed abból sokkal többet merített, amikor kitalálta saját vallását.

2017. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 326/345 anonim ***** válasza:
71%
Na ezt ki nem találtam volna. :)
2017. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 327/345 anonim ***** válasza:
73%
Akkor ezért nem ismeri az Újszövetséget, sem Jézust. Így azért már világos.
2017. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 328/345 anonim ***** válasza:
6%

Döbbenetes hogy egyesek miért ragaszkodnak ennyire a disznóhoz. Jézus nem ette meg és most sem enné.

Van az a mondás hogy az vagy amit megeszel. Ez önmagért beszél de sokaknak hiába beszél az ember.

2017. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 329/345 anonim ***** válasza:
100%

Ezen jót nevetettem utolsó, akkor te marha vagy, esetleg növény? :D


Remélem érted a viccet és nem sértődsz meg rajta, gondolom te sem vagy olyan bunkó, hogy ledisznózzál több milliárd embert.

2017. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 330/345 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én most tejberizs vagyok??? 😯😕
2017. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!