Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
 261/345 anonim ***** válasza:
100%
Annyit mondtam, hogy Krisztus követői a keresztények, akkor is voltak keresztények és ma is vannak. De azt, hogy nem volt Zsidó ezt egy szóval nem mondtam. :D
2017. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/345 anonim ***** válasza:
100%

257.Hsz!


Az,hogy a zsidók nem érintkezhettek pogányokkal,NEM isteni rendelkezés volt,de része annak,hogy elvesztették Isten kiválasztottságukat,mivel szembehelyezkedtek elhivatásukkal.

2017. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/345 anonim ***** válasza:
100%
Jav.: elvesztették Istentől való kiválasztottságukat
2017. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/345 anonim ***** válasza:
27%
szerintem olvasd el újra, ha egyáltalán egyszer is elolvastad már, az ószövetséget, és magad is láthatod, hogy az úr akarata volt, hogy csak ott tartózkodhatnak, ahová az úr helyezte őket, nem vándorolhattak, csak az úr engedélyével, de kánaáni letelepedésük után már nem. Ez nem egy prédikáló elhízás, magad is láthatod. az úr akarata vokt, hogy más népek kultúrájával nem vegyülhettek, és a különc napi, havi, éves szertartásaikat mindig meg kellett tartani, amin tisztátalan, azaz körülmetéletlen nem lehetett jelen. Szerintem fussál neki még egyszer, jó olvasást, egy-két hónap múlva beszélgethetünk erről...
2017. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/345 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 264.Hsz!


Légy oly kedves,-ha valóban olyan nagytudású vagy-idézni olyat a Bibliából,ami szerint az ószövetségi zsidó nem mondhatta el a pogánynak,a zsidók kezébe adott 613 parancsolatot,vagy bármelyikét annak!


Mai szefárdi zsidó tanítás,miszerint a világ bűnös állapota,az ők hűtlenségének természetes következménye,mert nem képviselik a világban elég súllyal,Isten igazságait.(New Yorkban,egy szefárdi zsidó közösségben hangzott el ez a kijelentés,mintegy 4 hete.)

2017. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/345 anonim ***** válasza:
22%

265!


"Légy oly kedves,-ha valóban olyan nagytudású vagy-idézni olyat a Bibliából,ami szerint az ószövetségi zsidó nem mondhatta el a pogánynak,a zsidók kezébe adott 613 parancsolatot,vagy bármelyikét annak!"


Idézet nélkül is elmondtam nagyvonalakban, hogy miért, nyilván gondoltam, hogy érdemben nem erre fogsz reagálni. Megfordítanám:


Légy oly kedves,-ha valóban olyan nagytudású vagy-idézni olyat a Bibliából,ami szerint az ószövetségi zsidó el kellett mondania a pogánynak,a zsidók kezébe adott 613 parancsolatot,vagy bármelyikét annak!

2017. máj. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/345 anonim ***** válasza:
30%

Részlet,a "zsidó.com",A kiválasztott nép című írásból(2017,Máj 2.)


"...De Isten, Ábrahám Istene, nem volt megelégedve azzal, hogy az emberiség vég nélkül botladozzon. Nem elégedett meg egyetlen szentéletű ember létezésével; azt kívánta, hogy az egész emberiség ismerje meg, s ezért eszközt választott, mely igéjét hordozza. Ama merész individualistának, Ábrahámnak ivadékai voltak hivatva arra, hogy ősatyjukhoz méltók legyenek. Attól fogva nem egy család, hanem egy egész nép tanítja majd meg az emberiséget egy annál magasabb lény létezésére, mint amit az emberek addig ismertek. Ez a nép elsősorban azzal oktat, hogy fennmarad mint élő tanúsága annak, hogy Isten törődik az emberrel: azáltal, hogy Isten akarata szerint él.

Ezért történt Izrael kiválasztása."

2017. máj. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/345 anonim ***** válasza:
100%

Ezért vándorolt a pusztában Ábrahám,mindenütt áldozva,s az áldozati oltárokon mindenféle nép követte őt ebben.


Ezért került József Egyiptomba,Dániel,Sidrák,Misák,és Abednígó a babiloni,és perzsa királyi udvarba.


Ezért telepedett le Izrael családja 3 kontinens kereszteződésén,és a legnagyobb kereskedelmi útvonalak metszésén.


Ezért válhattak a világ legismertebb kereskedőnemzetévé.


Ezért szórattak szét,hisz Kánaánban nem teljesítették kötelességüket.

2017. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/345 anonim ***** válasza:
75%
Ezért inkarnálódott a Logosz egy eldugott kis városkába, hogy beteljesedjék a kiválasztottságuk: és 2000 év után megértse végre a világ: Ma mindenki kiválasztott lehet. Ezért kínozták halálra és ölték meg Jézus Krisztust,mert nem egy csoport, hanem minden ember megváltása történt
2017. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/345 anonim ***** válasza:
29%
Ábrahámnak semmi köze nincs a zsidók törvényeihez. Az egy kicsit később keletkezett. Gondoltam szólok, hátha nem tudtad.
2017. máj. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!