Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/345 anonim ***** válasza:
29%

"Legutóbb is ezt írtad, de már akkor sem volt válasz a kérdésre. Keresztények amúgy is elfogadják Jézust. Akkor már minden tiszta? :D Továbbá szeretném felhívni a figyelmedet hogy a "szeretet" egy a parancsok közül, ami kiderül az általam bemásolt versekből, de semmi olyan nincs ami szerint ez eltörölné a többi parancsot.

Megkérdezem újra. Hol és mikor mondta Jézus hogy követőire nem vonatkoznak az ószövetségi törvények?"


Kedves Kérdező, akkor kérlek újra gondold át a kérdésedet, aztán tedd fel újra, abban az értelmezésben amiben írni akarod. Mert a "Keresztények miért esznek disznóhúst?" kisbetűs része: "Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is." Azt sugalja, hogy arra vagy kíváncsi, hogy mért eszünk mi KERESZTÉNYEK disznóhúst, amikor a Biblia tíltja. Én leírtam (nem egyszer), hogy Krisztus a törvény vége. Krisztusra KELL már koncentrálnunk, NEM pedig a törvények betartására. A törvény, ahogyan ezt a Biblia is írja, egy vezető mester, aki arra vezet, hogy bűnös vagy, vagyis hogy ezt te feltudd ismerni, hogy igenis bűnös vagy. Eljött Krisztus, és mivel eddig arra koncentráltál, hogy bűnös vagy és ezeket a parancsolatokat (amiket NEM vagy képes betartani) betartsd, arra ösztönöz a halála illetve azt törölte el ezzel, hogy ISTENRE koncentrálj. Ez a válasz arra, amit fent a kérdéseddel feltettél. :) Azért eszünk mi keresztények disznót, mert már nincs törvényi szigorlat! Krisztus eltörölte, nincs már. :) Most az van, hogy Krisztus a halálával megvásárolta az életedet. Mivel legyőzte a halált így nincs többé törvényi szigor, hanem ha elfogadod ezt az ajándékot akkor üdvözűlsz. Békesség neked! :)

2017. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/345 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Balinhun!


Kérlek olvasd el mégegyszer Péter apostol következtetését!


".de nékem az Isten megmutatá, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan embernek"(Acs 10:28)"


és még egy kérdés:


Miután 3-szor is látta a lepedős látomást hova indult,bezabbantani a patkányt,kígyót,férgeket,vagy egy tisztátalan EMBER házába,akit Isten Lelke vezetett?

2017. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/345 anonim ***** válasza:
95%

"Kedves Balinhun!

Kérlek olvasd el mégegyszer Péter apostol következtetését!

".de nékem az Isten megmutatá, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan embernek"(Acs 10:28)"


Figyelj, azt mondom ennek hosszútávon sem lesz vége. :D Tehát, felemelem a jobb kezemet integetek vele, mosolygok és bólogatok, mint aki elégedett azzal, hogy megértetted, azt amit mondtam neked. Téged viszont megkérlek arra, hogy olvasd el ezt: Római levél 10:4 és Galáciai levél 3:24-26. Krisztus a törvény vége, ha szereted egyed, amit Isten adott neked eledelül, ha nem szereted ne edd. :)


"és még egy kérdés:

Miután 3-szor is látta a lepedős látomást hova indult,bezabbantani a patkányt,kígyót,férgeket,vagy egy tisztátalan EMBER házába,akit Isten Lelke vezetett?"


Nem értem ezt most. :D Ugyan azt olvastuk? Mert nálam nem volt lepedős látomás, csak hang aki szólt, hogy edd meg Péter azt amit eléd raktam. Az ember meg nem volt tisztátalan, hiszen Istenfélő hívő ember volt. Imádkozott és látott egy látomást. :) Mégegyszer, ez hol volt? :D

2017. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/345 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Balinhun!241.Hsz.


Furcsákat írtál!


Előszöris,Krisztus nem jött eltörölni a törvényt,hanem betölteni.Betölteni,és nem kiönteni!


A törvény,Isten szeretettörvénye.

Az isteni szeretetet semmi és senki nem képes eltörölni,és maximálisan értelmetlen is lenne.


(Hogyan szeretsz valakit,ha megölöd,beglopod,megcsalod,mást szeretsz helyette,gyalázod,stb.?)


Valóban,NEM a törvény megtartása miatt üdvözülünk,hanem kizárólag kegyelemből,de a kegyelmezett állapot természetes következménye,az isteni akarat követése.


Aki nem követi Isten akaratát,az azért van,mert NINCS üdvössége.Nem fogadta még el Krisztus áldozatát,s a törvénytelen élet ennek a tünete.

2017. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/345 anonim ***** válasza:
27%
Jó akkor világosabban írom a dolgot. Krisztus a törvény vége, RÁ figyelj és NE a törvényre. Ezt tette Krisztus az áldozattal, ilyen szempontból eltörölte, mivel már nem arra kell figyelned. :)
2017. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/345 anonim ***** válasza:
0%
Azt hittem teljesen világos az, hogy NINCS már törvényi szigor, de ezek szerint még ez sem teljesen világos. :D
2017. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/345 anonim ***** válasza:
3%
Az üdvösségről szólván: Nem kell semmit tenned, azon kívül, hogy elfogadod Krisztust, Istenednek és megváltódnak. Törvényeket nem tudod betartani, így sajnálatos módon ha egy törvényt képtelen vagy betartani, egyetlen törvényt is (a 10 parancsolatból is akár). Isten szeretete maga a Krisztus, aki érted halt meg. Ezt ha elfogadod, ÖRÖKÉLETED van már MOST. :)
2017. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/345 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Balinhun!241.Hsz.


Jézus idejében,a zsidók számára tisztátalan volt a pogány,és a szamaritánus.Tilos volt érinteni.Ha balesetszerűen érintették őket,megtisztulási szertartáson kellett átesni.(Ezért nem segített a bajbajutott emberen a pap,és a lévita,csak az irgalmas samaritánus.)

Aki nem volt zsidó,az mind tisztátalan ember volt.


A lepedőt itt olvashatod:


Apcsel 10:11 "És látá, hogy az ég megnyilt és leszálla ő hozzá valami edény, mint egy nagy lepedő, négy sarkánál fogva felkötve, és leeresztve a földre:"

2017. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/345 anonim ***** válasza:
3%
Nem buzdítalak a vétkezésre, hanem csak elmondom, hogy mivel vétkezni fogsz és ha azzal vagy elfoglalva, hogy ezeket nem szabad és ostorozod magad (nem szószerint értendő!), azzal nem jutsz üdvösségre...Sőt! inkább ez visz kárhozatba, mert nem Krisztus ajándékával foglalkoztál. És igen, én is követek el vétkeket, mert bűnös természetem van eredendően, de Krisztust elfogadtam, így szabad utam van a mennybe. és köszönöm én ennyi is lettem volna. -jobbkezével integet-bólogat-mosolyog-
2017. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/345 anonim ***** válasza:
7%

"Apcsel 10:11 "És látá, hogy az ég megnyilt és leszálla ő hozzá valami edény, mint egy nagy lepedő, négy sarkánál fogva felkötve, és leeresztve a földre:"


Oh, hát így már értem, így már volt valóban és olvastam is ezt. Én azt hittem, hogy van valahol valamilyen lepedős valaki ennél a résznél, mert így adtad elő. De ez esetben elnézést.

2017. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!