Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
 311/345 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!


Ezsaiást nem érted. A próféta azt mondja, hogy jaj annak, aki megtisztítja magát DE CSAK AZÉRT, hogy képmutatóskodjék.

A prófétai beszédet soha meg nem értette ember, ahhoz mindig kellett az Úr.


Mt 5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, ha nem inkább, hogy betölt sem.


Törvényt lehet betartani és betartattni, de betölteni próféciát lehet. lásd:


Mt 5,18 Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld

elmúlik , a törvényből egy jóta vagy egyetlen pont ocska

el nem múlik , a míg minden be nem t el jesedik.


A törvény nem paragrafus hanem prófécia. Van egy törvény a tavaszi ünnepre. Niszán hónap 10-én kellett a bárányt kiválasztani a pászka vacsorához. Ezen a napon vonult be Jézus Jeruzsálembe, miközben ha kellett volna, a kövek kiáltották volna, hogy ments meg urunk minket. 14-én naplemente előtt kellett leölni, amikor Jézus meghalt, és így tovább. Az ünnepi törvény Jézusra mutat minden tekintetben, és amíg be nem teljesedett, el sem múlott.


Máté 7:26: És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát.


Máté 19:17 Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."


Egybe vettem a két idézetedet, mert jelen esetben összeillik.

Az ifjú betartotta a törvényeket, Jézus egy fogyatkozást látott benne csak, oda kellett adnia minden vagyonát a szegényeknek. Tehát az ifjúnak kincs lett a mennyben? Elment bánatosan, pedig ilyen egy szóval nincs a törvényben.

Kérdésem lenne feléd, nem lett volna ildomosabb azt feszegetni, hogy a keresztényeknek miért van két nadrágjuk, mikor Jézus határozottan kijelentette, hogy ne legyen?


Lk 3,11 Ő pedig felelvén, monda nékik: A kinek két köntöse van, egyiket adja annak, a kinek nincs; és a kinek van eledele, hasonlókép cselekedjék.


Kérdem én hány ruhád van, holott Jézus azt mondta, ne gyűjtögess? Mosol-e kezet?


Máté 15-ben Jézus nem mosta meg a kezét evés előtt, és azt mondta, hogy nem fertőz meg a mosdatlan kéz, holott Te azért mosod tisztára a kezed.


Volt egyetlen parancs, melyet az ember nem tudott betartani, evett a fáról. Aztán lett 10+613, melyet a nép nem tudott betartani, és sorozatba vitték fogságba azokat. Aztán jött Jézus, a megváltó, és megfejelte még egy tucattal. Nem tudom, neked milyen megváltó kell, de ilyen nem. De nem is ilyen Ő.

2017. máj. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 312/345 követ62 ***** válasza:
100%

Mindenkinek szeretettel ajánlom figyelmébe a BBCearth csatorna most futó műsorát.

Nemtudom valahol újra lehe-e nézni.

2017. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 313/345 A kérdező kommentje:
Akkor megfordítom a kérdést. Akik szerint rájuk nem vonatkozik az Ószövetség, mi alapján mondják ezt, és ha az Újszövetségben nincs újabb parancs egyáltalán mi vonatkozik rájuk? Érthető a kérdés? Ha nem vonatkoznak rájuk az Ószövetségi törvények akkor mi?
2017. máj. 8. 22:00
 314/345 anonim ***** válasza:
77%

"Újszövetségben nincs újabb parancs"

Van. Az ellenségért imádkozni - ez ÓRIÁSI ellentétben van a rühes, tetves bosszútól, ami pl Eszter könyvéből dől, meg a gyűlölet-zsoltárokból

[btw ma imádkoztam teérted, kérdező, (valami név-félét dobhatnál, mert nevetséges ez a "kérdező"-névtelenség)

Te megtetted velem kapcsolatban? vagy csak lepontyozol és gyűlölsz?]


" mi vonatkozik rájuk?"

Krisztus követése. Életmód, létmód, realizáció.

Lk

A szenvedő, halálra kínzott Krisztus a kereszten megkérdezte a jobb-latort

és fiam, hogy állsz a disznókkal? és a 631 paranccsal?


Ja, nem. Máshogy volt. És ma is úgy van.

2017. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 315/345 anonim ***** válasza:
77%

"Új parancsot adok nektek..."


Olvasd kedves kérdező a Bibliát többet, különösen az Újszövetséget (mert úgy látom csak Ószövetségből olvastál) és nem fogsz hülyeségeket írni :)

2017. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 316/345 anonim ***** válasza:
12%

315.Hsz!


Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni,vicces dolog a kérdezőt művelődésre küldeni!


Nem véletlenül éppen neked kellene művelődnöd,hogy tudj válaszolni a kérdésekre?

2017. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 317/345 anonim ***** válasza:
28%

315.Hsz!


Súgok neked:


Isten örök,mint szava is,és a törvény,Isten szava.

2017. máj. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 318/345 anonim ***** válasza:
73%
A törvény még mindig a zsidóké. Jézus azt mondta, hogy új parancsolatot adok néktek. Ezt nem a zsidóknak mondta. Ha te zsidó vagy, akkor tartsd be. Ha nem vagy az, akkor rád Jézus új parancsa vonatkozik. Persze csak ha befogadtad Jézust, mert ezt én innen nem tudom.
2017. máj. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 319/345 anonim ***** válasza:
70%

316? 47%/-os, te is a kérdező vagy? vagy ugyanaz szekta?

Ugyanúgy nem értitek az Evangéliumokat.


Egyazon módon próbáljátok megszüntetni a világ legnagyobb eseményét: az Ige testté lett és közöttünk lakozik.

Azóta - örökre.

"Áldott legyen az Úr neve mostantól mindörökké!"

2017. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 320/345 A kérdező kommentje:

"A törvény még mindig a zsidóké. Jézus azt mondta, hogy új parancsolatot adok néktek. Ezt nem a zsidóknak mondta. Ha te zsidó vagy, akkor tartsd be. Ha nem vagy az, akkor rád Jézus új parancsa vonatkozik."


Akkor írd már le végre hogy mik ezek az új parancsok. Ne csak ezt a sablon szöveget.

2017. máj. 9. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!