Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
 331/345 anonim ***** válasza:
100%

"Újszövetségben nincs újabb parancs"

Van. Az ellenségért imádkozni - ez ÓRIÁSI ellentétben van a rühes, tetves bosszútól, ami pl Eszter könyvéből dől, meg a gyűlölet-zsoltárokból

[btw ma imádkoztam teérted, kérdező, (valami név-félét dobhatnál, mert nevetséges ez a "kérdező"-névtelenség)

Te megtetted velem kapcsolatban? vagy csak lepontyozol és gyűlölsz?]



Kedves Tequila Sunrise, én nem értek ezzel egyet. Isten szeretett a Zsoltárokban is, nincs tele gyűlőlettel. :) Zsoltárok 135-ben azt írja le a Biblia, hogy mennyire megszánja Isten a szolgáit. a 7. fejezetben pedig arról ír, hogy Isten mennyire könyörületes a szolgáival, ugyan akkor igazságos is, mert Ő vizsgálja a vesék és szíveket. A 16. fejezetben pedig a keresztények legszebb örökségéről ír, hogy életet ad és örökélete van a keresztényeknek. Sose értettem igazán, hogy hogyan nem lehetett érteni, hogy az Újszövetség Istenét és az Ószövetség Istenét, hogyan tudják külön venni, holott a kettő teljesen egy, csak más kort éltek akkor az emberek. Az Ószövetség idején a törvények idejét éltük, ez persze sokkal szigurúbb idő volt mint az Újszövetségé, a kegyelem időszaka. Hogy megértsük a kegyelmet, ahhoz kellett ez a szigorú időszak is, mert különben az Isten kegyelmét nem értettük volna meg. Persze, ezt soha sem tudhatjuk mi meg, mert nem éltünk ott abban a korban, mi csak olvashatjuk ezt, de hidd el, hogy a "Két Isten" az egy ugyan azon Isten. :) Tudom, hogy rosszúl néz ki az Ószövetség, mert régebben sokak mondták, hogy nem egy a két szövetség Istene, na de ez butaság. :) Isten és Isten között nincs külömbség, ahogyan írja a Biblia is, hogy NINCS más Isten csak Ő egyedül. Békesség neked! :)

2017. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 332/345 anonim ***** válasza:
77%

Köszönöm Balinhun, egyetértek, egy Isten van!

Az Istenkép a tudatunkban, ami változik, koronként és egyénenként is. Nyomasztó, hogy vannak olyanok, akik úgy élnek, mintha a Krisztus-impulzus nem hatotta volna át a világot. Ezek az ÓSZ és a muszlim-hitűek (na meg persze a materialisták) Tulajdonképp reménytelen bármit is mondani nekik, mert nem engedik be istengyermeki lelkükbe az isteni fényt, feltámadó lelkünk Fénykrisztusát.


(a muszlimjellegű makacs noname mindjárt jön a Szentháromsággal, az is kedvenc vesszőparipája. Hogy nem keresztény, az azért abból is nyilvánvaló volt, hogy Krisztus szavát a főparancsolatokról egy szintre helyezte a táplálkozási szokásokkal, meg ahogy kétségbeesetten próbálja igazolni Krisztusistenünk iránti hűtlenségét)


A zsoltárok vegyesek - vannak köztünk gyönyörűek, és vannak köztük olyanok, amelyek az ÓSZ-i Istenkép vérmes bosszúállásáról szólnak. Ezeket ki kellett volna hagyni. Eszter könyvét is - az is egy bosszúálló némber könyve. Azért van ez, mert a szerkesztést viszont már nem (csak) isteni ihletésű emberek végezték - (mint ahogy az ÚSZ írói isteni ihletésűek voltak) Nem is egységes- a protestáns kötetből több könyv hiányzik, ami a katolikusban benne van - pl. a gyönyörű -talán a legszebb ósz-i könyv- a Sirák Fia könyve is, hogy miért, azt nem tudni) Kimaradt a Tamás evangélium, ami szintén nagyon szép és fontos is a mai embernek.

pl. híresé tette egy idióta BoneyM popszám- és énekeltette a divat révén a világgal a 136.zsoltárt:

Babilon öldöklő leánya,

áldott, aki a gonoszért neked,

amit rajtunk míveltél, megfizet!

Áldott, ki megragadja s odasújtja

sziklához csecsemőidet!

- lehet magyarázkodni, de ez bizony a bosszúról szól.

----------------

A Biblia összefűzött könyvek - a könyvek a fentiek miatt nem egy szinten vannak, és még egy könyvön belül is hierarchikus különbségek vannak a sorokban. Az úton, az utamon ezt tudnom kell, és tudnom kell kiválasztani az igehelyeket, amelyek segítenek közelebb jutni Istenhez. Kétezer év után ezt életmentő már tudni.

2017. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 333/345 anonim ***** válasza:

330.Hsz!


Nem:/Bébipörkölt!

2017. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 334/345 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise az a gond hogy semmi konkrétumot nem hallok felőled. Kérdezem mi vonatkozik rád, erre annyit feleltél hogy az Újszövetség és az új parancsok. :) Konkrétum?



"A zsoltárok vegyesek - vannak köztünk gyönyörűek, és vannak köztük olyanok, amelyek az ÓSZ-i Istenkép vérmes bosszúállásáról szólnak. Ezeket ki kellett volna hagyni."


"Az úton, az utamon ezt tudnom kell, és tudnom kell kiválasztani az igehelyeket, amelyek segítenek közelebb jutni Istenhez."



Ezek szerint mégiscsak szelektálsz :) Nekem ügy tűnik kiválogatod a számodra szimpatikus verseket, azokat tekinted Isteni verseknek, a többit nem. Vagyis kreáltál magadnak egy saját vallást.

2017. máj. 10. 08:59
 335/345 anonim ***** válasza:
77%

"semmi konkrétumot nem hallok felőled".

Borzalmas sok konkrétumot írtam - pl amikor azt írtam hogy imádkoztam érted - az az ÚJ parancsolat gyakorlati megnyilvánulása (közömbös, hogy te nem hiszed el)

De nem érted pontosabban NEM AKAROD érteni, amit írok!


"Vagyis kreáltál magadnak egy saját vallást."

Lehetséges, legfeljebb nagyon hasonlít valamelyikre, mondhatni azonos valamelyikkel.


" Isteni verseknek"

pontosabban: isteni ihletésű a Szentírás - minden szentkönyvre ez igaz, azért lett szentkönyv!

pl a maya-kicse indiánok szentkönyve a Popol Vuh. Ihletett, szent, az indiánokat bensőségesen szeretem - az én szellemi utamhoz azonban nem iránytű. Kihagyom.

Az előzőben kifejtettem, hogyan és miért úgy olvasom a segédkönyvet, a Bibliát.

Miért kell másokkal szemben embertelen követelőzést csapnod?

Az kinek jó? Neked sem jó szerintem.


A Szent Quraanban olvashattad: "Aki megöl egy embert, az egész világot öli meg."

Szíven ütött az idézet, ahol olvastam - milyen mély értelmű gondolat!

Majd utánanéztem: úgy folytatódik: "kivéve, ha ellenség, azt el kell pusztítani."

Az már nem olyan jó. Most akkor az, aki ezt a vallást követi, nem eszik disznót és halomra öli akit ellenségnek tart - akkor az nem szelektál? csak éppen szellemtelenül, ostobán és gonoszan.

Hát ha nem "szelektálunk" elveszünk az információtengerben.

2017. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 336/345 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise


"Borzalmas sok konkrétumot írtam - pl amikor azt írtam hogy imádkoztam érted - az az ÚJ parancsolat gyakorlati megnyilvánulása (közömbös, hogy te nem hiszed el)"


Miből gondolod hogy az ószövetség követői nem imádkoztak egymásért?



"Lehetséges, legfeljebb nagyon hasonlít valamelyikre, mondhatni azonos valamelyikkel."


Az a gond hogy a többi is ilyen kreált. Szerinted miért van ennyi keresztény irányzat?



"Az előzőben kifejtettem, hogyan és miért úgy olvasom a segédkönyvet, a Bibliát.

Miért kell másokkal szemben embertelen követelőzést csapnod?Az kinek jó? Neked sem jó szerintem."


Nem követelőzőm. Egyszerűen feltettem egy kérdést, és amint látod teljesen jogos hiszen szinte mindenki más választ adott. Elmondom miért nem érthető számomra amit írtál illetve hogy miért problémás. Az Ószövetség a Biblia része ami a keresztények nagy része szerint Isteni kinyilatkoztatás, vagyis Isten szava. Ha te ebből kiválogatod ami számodra szimpatikus és csak azt veszed figyelembe, olyan mintha azt mondanád te jobban tudod neked mi jó mint Isten. Ha viszont azt mondod a Biblia csak isteni ihletésű és vannak benne részek ami csak emberi irományok, mint például az általad említett bosszúálló részek, akkor felvetődik a kérdés hogy mi van ha többi rész is csak emberi szerzemény. Mi a garancia arra hogy az általad elfogadhatónak tartott részek Isten szava ha szerinted vannak benne részek amik nem azok?



"A Szent Quraanban olvashattad: "Aki megöl egy embert, az egész világot öli meg."

Szíven ütött az idézet, ahol olvastam - milyen mély értelmű gondolat!

Majd utánanéztem: úgy folytatódik: "kivéve, ha ellenség, azt el kell pusztítani."



Az első rész valóbban szerepel a Koránban, és úgy folytatódik hogy aki viszont életben tart egy embert, az olyan, mintha az összeset életben tartaná. A pusztítással kapcsolatos rész viszont nem szerepel benne, nem tudom hol olvastál ilyet.

2017. máj. 10. 22:18
 337/345 anonim ***** válasza:
100%

A"Szent Koránból":

A Korán 5:32 „E miatt rendeltük el Izrael gyermekeinek, hogy ha bárki megölne egy embert, és azt nem gyilkosság, vagy (és) a gonoszságnak a földön való terjesztése megtorlására tenné, az olyan lenne, mintha az egész emberiséget ölné meg, és ha bárki megmentene egy életet, az olyan lenne, mintha az egész emberiség életét mentené meg. És valóban eljött hozzájuk a Küldöttünk (Mohamed) tiszta tanúságtétellel, bizonyítékokkal és jelekkel; még ezután is közülük sokan folytatták a földön a korlátok áthágását."


Majd a következő rész:


Korán 5:33 „Azok jutalma, akik háborút viselnek Allah és Küldötte ellen és gonoszságot tesznek a földön, pedig csak az, hogy meg kell őket ölni, vagy keresztre kell őket feszíteni, vagy kezüket és lábfejüket az ellentétes oldalon le kell vágni, vagy száműzni kell őket a földről. Ez a dicstelenségük ezen a világon, és a Túlvilágon nagy kínszenvedés az övék.”

2017. máj. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 338/345 anonim ***** válasza:
76%

"Miből gondolod hogy az ószövetség követői nem imádkoztak egymásért? "

Nem gondolom. Az ellenségért nem imádkoznak, hanem gyűlölik. Az ÚSZ -ben nincs öldöklés, gyűlölködés. Pont.

--------------------

"Az a gond hogy a többi is ilyen kreált."

Kreált-> CReatio->KRonosz- KRisna- KRisztus

a szanszkrit ˇkr gyökből ered = teremteni gyök,

a szanszKRt szó: tökéletesen megteremtett, egybeszerkesztett [nyelv]


- rendben van, jó ez így


"akkor felvetődik a kérdés hogy mi van ha többi rész is csak emberi szerzemény. Mi a garancia arra hogy az általad elfogadhatónak tartott részek Isten szava ha szerinted vannak benne részek amik nem azok? "


Nincs garancia, nincs panaszláda, nincs oklevél, bizonyítvány, okmány, nincs racionális bizonyíték

- a hit már csak ilyen, nem gyötröm magam Eszter könyvével, elvagyok a János evangéliummal, annak prológusával - sőt annak első egyetlen szavával: Ἐν ἀρχῇ


-rendben van, jó ez így


"Az első rész valóbban szerepel a Koránban, és úgy folytatódik hogy aki viszont életben tart egy embert, az olyan, mintha az összeset életben tartaná. A pusztítással kapcsolatos rész viszont nem szerepel benne, nem tudom hol olvastál ilyet."

Nagyon sajnálom, de nem találom.

azért van egy kis öldöklés, de együtt volt egy helyen és majd megpróbálom megkeresni a könyvalakban, mert online most csak egy szörnyű ékezetmentest találtam


42. Szura 190-195

191. És öljétek meg őket bárhol is találtok rájuk, űzzétek

ki őket, ahogy ők űztek ki titeket.

193. S öljetek őket addig, hogy ne legyen több zaklatás, s hogy a vallás

Küzdjetek Allah útján azokkal, kik veletek hadakoznak,

de ne kezdeményezzetek ellenségeskedést. Íme! Allah

nem szereti az ellenségeskedőket.

191. És öljétek meg őket bárhol is találtok rájuk, űzzétek

ki őket, ahogy ők űztek ki titeket. A zaklatás rosszabb

az Öldöklésnél. S ne harcoljatok a Sérthetetlen Szentélynél, amíg ott rátok nem törnek. S ha rátok törtek,

hát öljétek le őket. Eképpen részesülnek a hitetlenek.

192. S ha ők felhagynak (szándékukkal), hát lám' Allah

Megbocsájtó, Könyörületes.

193. S öljetek őket addig, hogy ne legyen több zaklatás, s hogy a vallás Allahhe legyen. Ha felhagytak (szándékukkal), hát ne legyen ellenségeskedés, csak azokkal, kik gonosztevők


47. Szura 4-6

4 . S midőn ha találkoztok azokkal kik tagadnak,

hát (legyen) nyakszegés addig, míg fel nem morzsoljátok őket míg rabláncra nem fűzitek őket.

S majd a kegyelem

ezután, avagy a váltság addig, míg a háború le nem

fekteti terheit. Ez hát. S ha Allah akarná, hát győzne

felettük (egyedül is)

-------------------------


Ajaj. Nyakszegés, rabláncrafűzés.


de mégis.. -rendben van, jó ez így


Mohamed Próféta (béke legyen vele) azt mondta:

„Aki egy betűt is olvas Allah Könyvéből, annak azért jutalom jár! S a jutalom annak tízszerese


úgyhogy most MEGYEK ALUDNI jutalomból!!!


Jó éjszakát!* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

2017. máj. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 339/345 anonim ***** válasza:
31%

Kösz 337! ezt kerestem, de nem leltem

- jutalmul Te is mehetsz aludni! Jó éjt! :))

2017. máj. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 340/345 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise


"Nem gondolom. Az ellenségért nem imádkoznak, hanem gyűlölik. Az ÚSZ -ben nincs öldöklés, gyűlölködés. Pont."


De keresztények szerint az Ószövetségben Jézus beszél mert szerintük Jézus Isten. Ez alapján pedig Jézus adta ki az utasitást az öldöklésre. Persze nem gondolom hogy Jézus ilyet tenne mert a Korán szerint próféta volt, de a keresztényi nézet szerint igy van. Kérdés hogy szerinted az Ószövetség Isten szava vagy sem?



"Nagyon sajnálom, de nem találom.

azért van egy kis öldöklés, de együtt volt egy helyen és majd megpróbálom megkeresni a könyvalakban, mert online most csak egy szörnyű ékezetmentest találtam"


Ha figyelmesen elolvasod ezeket a Korán verseket, látható hogy önvédelemről van szó, hiszen ott van hogy ne kezdeményezzetek ellenségeskedést. Nem cél a másik kiirtása, hanem hogy abbahagyják és ha felhagynak ezzel akkor nem szabad folytatni a foglyokat pedig az iszlám szerint szabadon kell engedni.



Röviden úgy tudnám összefoglalni ezeket a verseket hogy az iszlám szerint kedvesen és igazságosan kell bánni a más vallásúakkal is, de ha támadás ér felőlük jogod van megvédeni magad de csak addig amíg fel nem hagynak ezzel.

2017. máj. 12. 08:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!